Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela Baska Voda - rowerem na promenadzie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010
Brela Baska Voda - rowerem na promenadzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 06.03.2011 11:11

Witam Wszystkich.

Chociaż czytam forum od roku to mój pierwszy post.
Wybieram się w tym roku po raz pierwszy do Cro od 20 sierpnia do 10 września. Trasą ze Świnoujścia przez Niemcy i Austrię a powrót przez Włochy-Wenecję.

Mamy dwójkę małych dzieci (3 lata, 1 rok)
Chcielibyśmy zabrać 2 rowery i podczepiany wózek dla dzieci. (mamy spore auto)
Wolimy miejsca raczej z dala od dużych miast, dyskotek itp. ale nie za daleko od szpitala, pogotoweia itp. - tak żeby szbko dojechać autem w razie potrzeby.

Wybór padnie na górną część Breli ale:

1. Czy pomiędzy Brelą a Baska Voda na promenadzie można jezdzić rowerem ? Tzn czy jest to prawnie dozwolone ? Chcielibyśmy robić powolne wycieczki od miasta do miasta. (nie po Jardance)
2. Czy jest dużo schodów na tej promenadzie ? Czy często trzeba będzie podnosić rowery ?
3. Czy na szerokość zmieści się dwuosobowy wózek (taki podczepiony z tyłu rowera) na tej promenadzie ?

Szukałem informacji na formum ale o rowerach niewiele kto pisze.
Patrze na gogole Earth ale tam też nie wszystkjo wyraźnie widać.
Niech się wypowie ktoś to chodził tą promenadą.

Bardzo dziękuję.

A może jednak wybrać Tucepi ? (ze względu na dzieci) A do Breli i Baskiej tylko pojezdzić rowerami ?
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 06.03.2011 11:20

Bylismy rok temu w Breli.Sa tam odcinki po których można jeździc.ale schodów jest naprawde sporo.Wydaje mi sie jednak ,że rowerki do dobry pomysł.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.03.2011 11:36

tomasz781 napisał(a):Bylismy rok temu w Breli.Sa tam odcinki po których można jeździc.ale schodów jest naprawde sporo.Wydaje mi sie jednak ,że rowerki do dobry pomysł.


Przepraszam , ale gdzie na promenadzie są schody ?
Pamiętam jeden odcinek przed samą Baśką który uniemozliwia jazdę oraz drugi który można ominąć prowadząc rowerek plażą.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.03.2011 11:47

A co do meritum . Jedrula - co masz na myśli pisząc górna Brela , mam nadzieję że nie Gorna Brela, ale jakaś okolica Luke , Jarduli i plaży Jakiruśa.
Nie przypominam sobie zakazu jazdy rowerem na całym odcinku ale niektóre fragmenty z uwagi na natężenie ruchu pieszego nierealne lub możliwe w niektórych porach dniach (wcześnie rano)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.03.2011 11:49

Brelska promenada niema ani jednego schodka mówimy o części od dzielnicy Jakirusa do Centrum to około 4-5 km . Jak wygląda promenada dalej w kierunku Baski nie wiem. O tej części o której piszę na 100% niema schodów ani jednego.
Promenada w lwiej części ma około 4m szerokości są nie wielkie przewężenia. Po promenadzie można poruszać się na rowerze, rolkach. Sporadycznie pojawia się skuter.
Małe przykłady <script src='http://img5.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr2028.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://img713.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr2044.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://img716.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr2060.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://img28.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr2063.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://img541.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr3175.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
<script src='http://img854.imageshack.us/shareable/?i=chrowacjanr2042.jpg&p=tl' type='text/java'></script><noscript>Obrazek</noscript>
tomasz781
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 22.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz781 » 06.03.2011 11:55

Chodziło mi tylko o odcinek miedzy Brela a Baśką tam jest troszke schodków a poza tym pisałem ,że rowery to dobry pomysł.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 06.03.2011 11:58

Rowerem w miarę swobodnie pojeździsz jedynie od portu w Breli w stronę Pisaka a w stronę Baski nie polecam duży ruch pieszy , schody,dwie knajpki i nisko zwisające gałęzie drzew. :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ale takie schodki to dla Ciebie pikuś skoro rozważasz rowerm jeżdzić z Tucepi do Breli :lol:
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 06.03.2011 13:55

Z Tucepi miałem w planie pojechać od czasu do czasu autem do Breli a z tamtąd rowerami od plaży do plaży :-) aż taki kozak ze mnie nie jest :-)

Myślę o północnej Breli - Podrace lub nieco bardziej na północ Stomercia - zależy mi bardzo aby był dojazd rowerem od miejsca zamieszkania do centrum Breli i dalej do Baskiej Vody. (jeśli będzie tłum, mogę prowadzić rower, ważne żeby dzieci mogły podrzemać w ciągniętym wózku)

Czy ktoś może mi potwierdzić jak daleko sięga promenada na północ od Breli ? To znaczy do jakich dzielnic (plaż) do Stomarica czy Jakirusca mogę dojechać (przepchać wózek) ?

Próbuję się wstrzelić tak aby móc dojechać rowerem (choćby trzeba było trochę ponieść, podnieść) do różnych plaż trochę na południe trochę na północ.

Z jednej strony żona namawia mnie na to żeby rezerwować pokój już teraz bo dzieci itp. a z drugiej cenimy sobie spontaniczność i możliwość zmiany decyzji i wolimy pojechać "na żywioł" i szukać czegoś na miejscu.

Proszę potwierdzcie że spokojnie znajdę noclego po 20 sierpnia w tym rejonie. (jeśli nie będzie łatwo to jesteśmy gotowi 2-3 noce zapłcić extra za hotel lub cokolwiek droższego i w spokoju poszukać miejsca na stałe)

Dziękuję :-) Idę kupić wózek do roweru :-)

ps
swoją drogą sporo ludzi odpisało w tak krótkim czasie, chyba wszystcy planujecie już wyjazd :-)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 06.03.2011 14:14

To dojedziesz sobie do portu w Breli, póżniej pod górkę,skręcisz w Frankopanską w prawo i po przejechaniu ok. jednego kilometra jesteś w Baskiej Vodzie
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 06.03.2011 14:19

jedrula napisał(a):Z Tucepi miałem w planie pojechać od czasu do czasu autem do Breli a z tamtąd rowerami od plaży do plaży :-) aż taki kozak ze mnie nie jest :-)

Będzie jedynie problem z zaparkowaniem w pobliżu morza

jedrula napisał(a):Myślę o północnej Breli - Podrace lub nieco bardziej na północ Stomercia - zależy mi bardzo aby był dojazd rowerem od miejsca zamieszkania do centrum Breli i dalej do Baskiej Vody. (jeśli będzie tłum, mogę prowadzić rower, ważne żeby dzieci mogły podrzemać w ciągniętym wózku)

Ten odcinek będzie najtrudniejszy. Parę schodków na wlocie do Baśkiej oraz duży ruch pieszy na odcinku Punta Rata (skałka) do Baśkiej

jedrula napisał(a):Czy ktoś może mi potwierdzić jak daleko sięga promenada na północ od Breli ? To znaczy do jakich dzielnic (plaż) do Stomarica czy Jakirusca mogę dojechać (przepchać wózek) ?


Właśnie do Luka przy Jakiruśa beach! I tamte tereny ofocone przez Consetta najbardziej do ruchu rowerowego polecam.

jedrula napisał(a):Z jednej strony żona namawia mnie na to żeby rezerwować pokój już teraz bo dzieci itp. a z drugiej cenimy sobie spontaniczność i możliwość zmiany decyzji i wolimy pojechać "na żywioł" i szukać czegoś na miejscu.


Możesz śmiało jechać w ciemno, jeżeli nie jesteś typem który chce mieć wszystko pozałatwiany przed


jedrula napisał(a):Proszę potwierdzcie że spokojnie znajdę noclego po 20 sierpnia w tym rejonie. (jeśli nie będzie łatwo to jesteśmy gotowi 2-3 noce zapłcić extra za hotel lub cokolwiek droższego i w spokoju poszukać miejsca na stałe)


Tym bardziej , jak wyżej!


Dziękuję :-) Idę kupić wózek do roweru :-)

jedrula napisał(a):ps
swoją drogą sporo ludzi odpisało w tak krótkim czasie, chyba wszystcy planujecie już wyjazd :-)


Nie inaczej , ale połowę moich Brelskich wypadów robiłem w ciemno!
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 06.03.2011 14:32

bardzo dziękuję, to istny miód na nasze serca, zdecydowanie nie jestem typem zapinania wszystkiego na ostatni guzik... ale zawsze przezornie zabieram więcej kasy niż mogę :-)

Cel wybrany: północne dzielnice Breli
data: albo 18(czwartek) albo 22(poniedziałek) sierpnia - tu się jeszcze zastanowie kiedy będzie luźniej na drogach
załoga: ja żona i 2 małych dzieci

z pewnością będzie relacja po powrocie :-)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.03.2011 14:56

Torac napisał(a):Pamiętam jeden odcinek przed samą Baśką który uniemozliwia jazdę oraz drugi który można ominąć prowadząc rowerek plażą.

Dokładnie tak. Fragment trasy z Baska Voda do skałki w Breli trzeba pokonać plażą. Po dwa za dużo ludzi i miejscami wąski chodnik.

Obrazek

TO miejsce znacznie lepsze do jazdy rowerem.
Pozdraviam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 06.03.2011 15:43

Od strony miejscowości Pisak jadąc do Breli pierwszy zjazd za żółtym znakiem Brela zjazd zjazd w dół do znaku STOP tam wprawo kierować się na Jakiruse nigdzie nie zjeżdżając (czytaj boczne drogi) droga zaprowadzi cię do samiutkiej plaży Jakirusa. Tam znajduje się dość spory parkin i co ważne zacieniony całkowicie, mało oblegany z racji tego że większość do plaż udaje się pieszo bo tam stacjonuje. Droga dla ruchu kołowego kończy się w tym miejscu, a zaczyna promenada :D , która zaprowadzi Cię we wszystkie miejsca o których piszesz. Do samego centrum i portu ani jednej schody. Plaż na całej jej długości i knajpek od wyboru do koloru.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 07.03.2011 12:55

Myślę, że promenada w Breli nie na każdym odcinku nadaje się do jazdy na rowerze, niskie gałęzie, węższe miejsca, trochę schodków, ale przede wszystkim nie będziesz jeździć o 4 rano, więc spacerujący ludzie raczej nie będą bić brawa na widok rowerzystów, którym będą musieli schodzić z drogi.

Ja biegałem wzdłuż wybrzeża około 6 rano a już spotkać można było wielu spacerowiczów.

Zdecydowanie mniejszy ruch jest od Baśki Vody w kierunku Makarskiej.

Pozdrav.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 07.03.2011 13:49

Na pewno od portu w lewo w stronę Baskiej wody ciężko będzie przejechać(czytaj przeciągnąć rower).
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela Baska Voda - rowerem na promenadzie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone