Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela 2011 i 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 06.12.2012 20:05

Z przyjemnością ogląda się też

TROGIR

Stare miasto jest fantastyczne. Nie wiem, czy jest równie klimatyczne miasto z wąskimi uliczkami w Dalmacji. W Dubrowniku (o nim później) też bywało wąsko... też miasto niesamowite, ale trudno mi oba jakoś porównywać. W zeszłym roku wizyta w Trogirze miała charakter "dzienny" i jeszcze przed zachodem słońca wróciliśmy do Breli. Z racji tego, że miasto baaaardzo się nam spodobało w tym roku znów wróciliśmy do Trogiru. Tym razem chcieliśmy zobaczyć na własne oczy jak wygląda po zachodzie słońca, bo na fotkach i filmikach na Youtube wyglądał rewelacyjnie. Dodatkowym atutem chorwackiego miasta w tym roku był fakt, że sporo ludzi skupiło się w kafejkach i restauracjach tylko po to, żeby zobaczyć jak w ukraińskim mieście Hiszpanie demolują Włochów. Za pośrednictwem telewizji oczywiście. Tylu telewizorów "na wolnym powietrzu" nie widziałem nigdy w życiu. Zachwycając się miastem finał Mistrzostw Europy w "kopanej" miałem cały czas "na oku".
O zabytkach się rozpisywać nie będę - odsyłam do przewodników. Wspomnę jeszcze o luksusowych limuzynach wodnych, które lubią do Trogiru przybyć.
W zeszłym roku z zaciekawieniem oglądałem "parkowanie" takiej wypasionej łodzi. Tuż po przybiciu do brzegu kilkuosobowa obsługa (wszyscy równo ubrani w łososiowe t-shirty) z wielką wprawą montowała schodki, żeby ułatwić wyjście podróżującym. Nic dziwnego. Ciekawiej zaczęło się robić, kiedy po rozłożeniu schodów wzięto się za pucowanie wszelkich poręczy na statku. Przed polerowaniem były lśniące i czyste, ale być może z odległości 20 metrów kilku paprochów nie auważyłem i stąd ta konieczność czyszczenia. Nastepnie na końcu schodków rozwieszono na łańcuszku tablicę z informacją, że wchodzenie na statek nie jest czynnością właściwą, ponieważ to teren prywatny. Przed schodkami pojawił się czerwony dywanik. Rozejrzałem się wokół - ceremonia cumowania zwróciła uwagę większej ilości osób. Na dywaniku rozstawiono dwa krzesełka. Po kilku minutach pojawił się na pokładzie starszy pan. Szedł w skarpetkach, w lewej ręce trzymał parę białych tenisówek, prawą ręką korzystał z wypolerowanych poręczy. Zszedł ze schodków i usiadł na krzesełku, żeby założyć buty. Za chwilę z pokładu zeszła też jego (najprawdopodobniej) żona. Pani również była w podeszłym wieku co mnie bardzo zdziwiło. Myślałem, że po pojawieniu się niepozornego milionera za chwilę ujrzę jego "ganz neue frau" w wieku lat co najwyżej trzydziestu a tu taka niespodzianka... państwo poszli w miasto.

FILM - TROGIR

P.S. Może dla niektórych Vinko Coce śpiewający w tle o Hajduku wydaje się może nieco nie w temacie, jednak gość z Trogirem związany jest mocno, to mu pozwoliłem trochę tu "potenorzyć".

Porcja fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tyle słońca na tych fotkach a za oknem w tym momencie zima w pełni - nieźle sypnęło śniegiem w Poznaniu.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 07.12.2012 12:21

na filmiku z Trogiru znalzał sie nawet sex shop :papa:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 08.12.2012 11:29

Darraz ładne foty,też w tym roku byliśmy w tym ładnym miasteczku :D tam wieczorem, musi być nastrojowo :wink:
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 18.01.2013 23:59

Przypomniało mi się po ponad miesiącu, że mam jeszcze trochę filmów i zdjęć. Z "oprawą tekstową" będzie gorzej - wolę "opowiadać" za pomocą klipów wideo. Dziś będzie o mieście, w którym Poljud stoi.

SPLIT
Split gościł nas jedynie w 2011r. Na minionych wakacjach nie mieliśmy go już w planie ponieważ... lekko się chyba zawiedliśmy. Nie żeby miasto w ogóle się nie nadawało do zwiedzania. Całkiem było ciekawe, jednak spodziewałem się chyba jakiegoś "lepszego klimatu". Prócz zabytków w starej części miasta, Grzesia z Ninu z wypolerowanym palcem (sam skorzystałem z "usług" posągu, na razie bez efektów - chyba ten święty ma długą listę życzeń, poczekam) oraz wspomnianego już stadionu, na którym Hajduk rozgrywa swoje mecze pamiętam głównie spore ilości śmieci na ulicach, mury "ozdobione" wątpliwej wartości artystycznej grafitti, zgiełk dużego miasta oraz osiedla z niezbyt efektownymi blokami. Bardziej podobały mi się ruiny miasta w Solin, chociaż spacer w skwarze po niezacienionym terenie nie należał do najprzyjemniejszych. Po zgliszczach amfiteatru w Solin można było wysnuć wniosek, że ludzkość za bardzo się nie zmieniła. Chyba kiedyś kibole potrafili też nieźle rozrabiać - niewiele z tej budowli zostało ;-)

FILM - SOLIN I SPLIT

I trochę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W następnym filmiku będzie o Baśce, ale nie tej co miała fajny biust.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 19.01.2013 09:36

W następnym filmiku będzie o Baśce, ale nie tej co miała fajny biust.[/quote]

A szkoda :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 19.01.2013 21:06

Ale tu ładnie 8O , przysiądę nieco, popatrzę i poczytam, i może zleci jakoś do sierpnia :lol:
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 19.01.2013 23:01

troszkę się spóźniłem,ale i tak zasiądę do czytelni :D
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 29.01.2013 11:16

Baška Voda

O Baśce miało być, więc napiszę słów kilka a zamiast elaboratu będzie filmik i kilka zdjęć. Baška Voda nadaje się na wieczory. Może niezbyt huczne, ale na pewno więcej się w niej dzieje niż w Breli. Jeżeli chodzi o plażowanie, to nie za bardzo podoba mi się część plaż, która leży wzdłuż głównej ulicy. Lepiej więc się nie kłaść tylko korzystać z licznych propozycji bardziej aktywnego wypoczynku - parasailing, krótsze i dłuższe wycieczki po morzu i lądzie. Na słynnej "Bibie" jeszcze nie byłem, ale chociaż można jej strzelić. Znaczy się byłem, ale późnym wieczorem wybrałem się na spacer po pokładzie, kiedy odpoczywała po rejsie.
Wystarczy tej pisaniny, bo natchnienia nie mam za bardzo a widoczki na filmie lepiej o Baśce opowiedzą niż ja.

FILM - BAŚKA VODA

Miasteczko było na uwiecznione na filmie, więc na zdjęciach trochę wody i Biokovo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 29.01.2013 13:23

za oknem zima-czekamy na ciąg dalszy
mysza86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 23.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza86 » 29.01.2013 13:57

Mmmm rozmarzyłam się i chciałabym już być w Baśce! :)
Darraz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darraz » 26.02.2013 02:49

Dubrownik

Na koniec trochę o Dubrowniku. Najbardziej utkwiła mi w pamięci trasa i brak wiedzy. Trasa dlatego, że nawet nie wiem kiedy minęła. Z Breli był spory kawałek ale widoki, które przesuwały się za oknem samochodu pozwalały zupełnie zapomnieć o upłwającym czasie. Jechaliśmy - niespiesznie - 3 godziny a wrażenie jakby trwało to 3 razy krócej. Cudowne krajobrazy. Po pobycie w Dubrowniku pozostał niedosyt, bo skwar nie pozwalał skutecznie zwiedzać, o spacerze po murach musiałem zapomnieć. Nie w tym upale. Czapka do której nalewałem wody i zakładałem zaraz na głowę była sucha po jakichś dwudziestu minutach a po mniej więcej dziesięciu mimo, że była wilgotna to ulgi już nie przynosiła. Do Dubrownika koniecznie muszę przyjechać raz jeszcze. Najlepiej, żeby w tym czasie słońce się trochę zlitowało. Jeszcze słowo o niewiedzy. Ragusa - myślałem, że ta nazwa miasta obowiązywała bardzo dawno, zdziwiłem się, że to właśnie ona obowiązywała przez wieki a dzisiejsza nazwa jest stosunkowo świeża. Tyle tekstu, resztę "opowiem" filmikiem - średnio moim zdaniem udanym, bo napatrzeć się na miasto nie mogłem i często zapominało mi się o smartfonie w kieszeni. Sama trasa wyszła dużo lepiej.

FILM - DUBROWNIK

I jeszcze kilka fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cieszę się, że wielu z was miało ochotę na obejrzenie mojej głównie filmowej relacji. Nie udostępniłem filmów na Youtube dla wszystkich a linki były umieszczone wyłącznie tutaj i na forum Klubu Fiata Multipla. Mimo, że relacja nie ciągnęła się kilkanaście stron i nie wywołała dyskusji jak to w niektórych relacjach bywa to frekwencja na Youtube jest jednak dla mnie satysfakcjonująca. Jeżeli tylko będę miał okazję znów przeżyć wakacje w Chorwacji (za kierownicą Multipli - mam nadzieję) to postaram się coś ciekawego nakręcić. Może dorobię się jakiegoś lepszego sprzętu i jakość będzie jeszcze lepsza.
signum
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum » 26.02.2013 20:56

Odwiedziłem tą stronę dopiero dzisiaj, ale uważam że było warto :D świetna relacja :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.02.2013 22:35

signum napisał(a):Odwiedziłem tą stronę dopiero dzisiaj, ale uważam że było warto :D świetna relacja :papa:


i bardzo ładna pamiątka filmowa... jakoś w trakcie spaceru po Dubr. właśnie zapomniałem o kamerce w plecaku :(
najdi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) najdi » 26.02.2013 22:44

Super sprawa! W tym roku jadę właśnie do Breli i zamierzam odwiedzić Split. Między innymi dlatego, że chcę pojechać na stadion Hajduka. A na punkcie stadionów mam świra ;)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 27.02.2013 14:06

witam stadion hajduka to taki betonowy zabytek pozostały po czasach komuny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brela 2011 i 2012 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone