Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2016 21:36

Vjetar napisał(a):Może po DO będzie szybciej?

Pewnie. Tymczasowy powinni szybko wyrobić.
Z pewnością nie ryzykowałbym z nieważnym dokumentem. Z dorosłym byłoby łatwiej.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.07.2016 16:54

Aniela napisał(a):Witajcie.
Proszę napiszcie czy kontrolują na granicy. My wyjeżdżamy 8 sierpnia i okazało się,ze dziecko od 17 lipca.ma nieważny paszport. Nie ma szans żeby wyrobili nam w ciągu tyg. Nie wiem czy ryzykować czy odwołać wczasy. :(


Ponieważ Chorwacja jeszcze nie jest w strefie Schengen, kontrolę masz wg mnie na 99%. W tym miesiącu byłem w Chorwacji i sprawdzali moje dokumenty 2x przed wjazdem do Chorwacji i 2x w trakcie wyjazdu. Pewnie w jednej budce byli Słoweńcy a w drugiej Chorwaci. Nie przyglądałem się.
Paszport tymczasowy można wyrobić tylko w niektórych przypadkach (pogrzeb, wyjazd na konsultacje medyczne, utrata dokumentu za granicą, wyjazd w celach zarobkowych). Wyjazd na wczasy raczej nie przejdzie.
Na tym forum podano skuteczny sposób na wyrobienie paszportu tymczasowego. Sprawdziłem - działa.
Powodzenia
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 30.07.2016 18:14

empire13 napisał(a):
Aniela napisał(a):Witajcie.
Proszę napiszcie czy kontrolują na granicy. My wyjeżdżamy 8 sierpnia i okazało się,ze dziecko od 17 lipca.ma nieważny paszport. Nie ma szans żeby wyrobili nam w ciągu tyg. Nie wiem czy ryzykować czy odwołać wczasy. :(


Ponieważ Chorwacja jeszcze nie jest w strefie Schengen, kontrolę masz wg mnie na 99%. W tym miesiącu byłem w Chorwacji i sprawdzali moje dokumenty 2x przed wjazdem do Chorwacji i 2x w trakcie wyjazdu. Pewnie w jednej budce byli Słoweńcy a w drugiej Chorwaci. Nie przyglądałem się.
Paszport tymczasowy można wyrobić tylko w niektórych przypadkach (pogrzeb, wyjazd na konsultacje medyczne, utrata dokumentu za granicą, wyjazd w celach zarobkowych). Wyjazd na wczasy raczej nie przejdzie.
Na tym forum podano skuteczny sposób na wyrobienie paszportu tymczasowego. Sprawdziłem - działa.
Powodzenia



Przejdzie, znajomi dwa lata temu lecieli do Turcji, dwa tygodnie przed wyjazdem gościa okradziono z dokumentów, w tym paszportu. Do urzędu wziął ze sobą voucher z biura podróży. Udało się w 5 dni.
magdakania
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.07.2017
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdakania » 19.07.2017 10:54

Proszę o informacje czy na zaświadczeniach mieliście dokładną nazwę zagranicznego szpitala , kraj konsultacji? mama ogólnie napisane że mamy zaplanowana konsultację i syn choruje przewlekle
a12340
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.07.2017
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) a12340 » 30.07.2017 09:49

tez mamy podobny problem.. jutro rano jade do pediatry po skierowanie i do urzędu po paszport. ciekawe czy uda mi sie tego samego dnia uzyskac paszport tymczasowy dla dziecka:(
Mario1971
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1601
Dołączył(a): 07.01.2016
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario1971 » 30.07.2017 09:53

witam miałem ostatnio podobnie ,ale zaświadczenie od lekarza o potrzebie zmiany klimatu i dwie godziny w urzędzie i temat załatwiony pozytywnie:)
Użytkownik usunięty
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2017 12:59

Moze to kombinowanie nie jest potrzebne,wystarczy zapytac w urzedzie.
Na swiezo w podlubelskiej gminie dowod wyrobiony w 3 dni.
Dziecko jechalo na kolonie i biuro wystawilo jakis dokument ,ze bedzie szybciej.Urzedniczka stwierdzila ,ze nie sa potrzebne jej dodatkowe kwitki na sile wystawiane.
czyli jest mozliwosc tylko pewnie zalezy kto siedzi za biurkiem
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Dziecko bez dowodu osobistego

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 15.08.2018 18:25

Witajcie,

Potrzebujemy porady. Składaliśmy wniosek o dowód osobisty dla 11 miesięcznej córki na początku sierpnia w trybie priorytetowym. Jutro mijają 2 tygodnie, może dowód będzie a może nie. Problem polega na tym,że jutro wieczorem mamy wyjeżdzać na Istrię. Jutro rano dowiem się w Urzędzie czy są w stanie sprawdzić na jakim etapie jest dowód, czy są w stanie coś przyspieszyć (ewentualnie możemy wyjechać w piątek), czy mogę go odebrać osobiście w Warszawie tam gdzie jest wyrabiany aby było szybciej

Pytania:
1) Czy nadal zdarzają się kontrole na granicach PL-CZ, CZ-A, A-SLO, SLO-HR? Jeśli tak to w jakiej formie?
2) Czy jest możliwość potwierdzenia tożsamości dziecka na podst Aktu Urodzenia, karty EKUZ, nadania nr PESEL, prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, książeczki zdrowia dziecka, potwierdzenia notarialnego (wszystkie te dokumenty niestety bez zdjęcia, chyba że notariusz może wydać dokument ze zdjęciem i potem to do tłumacza przysięgłego)
3) czy w przypadku kontroli urzędnik celny jest w stanie w jakikolwiek sposób potwierdzić tożsamość z polskimi organami na podstawie dostępnych w podróży dokumentów dziecka?

Przyjaciel moze odebrać za mnie dowód po upoważnieniu i przesłać go do Chorwacji kurierem, abyśmy mieli już na resztę pobytu i na powrót (bo w najgorszej sytuacji pewnie będzie po weekendzie do odbioru).
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015
Re: Dziecko bez dowodu osobistego

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 15.08.2018 19:01

Na przejściu SLO-CRO są skrupulatnie sprawdzane dokumenty, byłam świadkiem jak przyciemniane szyby musiały być odkręcone a pogranicznik zaglądał do środka. :papa:
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014
Re: Dziecko bez dowodu osobistego

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 15.08.2018 19:17

na podstawie nr wniosku na stronie
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dan ... est-gotowy
można sprawdzić stan realizacji wniosku
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Dziecko bez dowodu osobistego

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 15.08.2018 19:24

brat3k napisał(a):na podstawie nr wniosku na stronie
https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dan ... est-gotowy
można sprawdzić stan realizacji wniosku


To ja doskonale wiem, sprawdzam kilka razy dziennie. Zastanawiam sie nad alternatywami. Pozostaje chyba wniosek o paszport tymczasowy na CITO wydany na miejscu na podstwie zaświadczenia od lekarza (córka niedawno opuściła szpital) o zmianie klimatu czy innych ważnych zdrowotnych sprawach, może wtedy taki paszport tymczasowy są w stanie wydać tego samego dnia.
aluszczak
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2018
Re: Dziecko bez dowodu osobistego

Nieprzeczytany postnapisał(a) aluszczak » 15.08.2018 20:22

Zupelnie nie rozumiem jak mozna nawet pomyslec zeby wyjezdzac bez dowodu, paszportu itp. Tu nie chodzi o kontrole bo moze sie udac. Nie daj Bog zdarzenie drogowe, szpital, lekarz i co wtedy sprawa sie rypnie szybko. A jak sie uprze ubezpieczyciel to zawsze znajdzie podstawe zeby Wam ubezpieczenia nie wyplacic.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 15.08.2018 21:08

Owszem wyjazd bez dokumentu stwierdzającego tożsamość nie wchodzi w grę. Ale są inne dokumenty, na podstawie których można potwierdzić i zweryfikować tożsamość (z tym że bez zdjęcia), jednak jest to obarczone zbyt dużym ryzykiem, zwłaszcza w sytuacjach innych niż kontrola graniczna. Dlatego nie bierzemy pod uwagę tej opcji (chyba, że ktoś miał jakieś doświadczenia i może się nimi podzielić). Teraz bardziej chodzi o pilne wyrobienie paszportu tymaczasowego, czy jest to mozliwe w tym samym dniu, w którym się o to wnioskuje i jak najlepiej to uzasadnić (konsultacja lekarza za granicą, wyjazd do miejsa o odmiennym klimacie, alergie, itp?)
Użytkownik usunięty
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2018 21:13

Jedź nad Bałtyk.
biokd
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 18.07.2011
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) biokd » 15.08.2018 21:24

bigredone napisał(a):Jedź nad Bałtyk.

Dzięki za konstruktywną poradę...nie ma co... Problem polega na tym, że rezerwacji nie mogę odwołac bez pobrania opłaty, sporej opłaty (chyba ze się dogadam z agencją). Moze się okazać że dowód osobisty będzie jakimś cudem jutro gotowy (bo był jko priorytet więc teoretycznie powinien być w tym tygodniu) lub czy jest w ogóle możliwość jechać do Warszawy odebrać go osobiście w PWPW
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone