Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
First
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2015
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) First » 22.07.2015 14:31

Można wierzyć, lub nie wierzyć, natomiast faktem jest, iż beztroska niektórych ludzi jest porażająca. Coś w stylu kultowego "Kewin sam w domu". Jak można nie myśleć o własnych dzieciach? Obudzili ich w nocy, że pojechali bez przygotowania? Chociaż czasem jak czytam tu różne pytania to chwytam się za głowę, lub mam inne odczucia. Zresztą tego typu sytuacje widuję również w życiu codziennym, a potem można pomyśleć "jestem zdziwiony, że pan jest zdziwiony" ;)
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1015
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 22.07.2015 17:01

First napisał(a):Można wierzyć, lub nie wierzyć, natomiast faktem jest, iż beztroska niektórych ludzi jest porażająca. Coś w stylu kultowego "Kewin sam w domu". Jak można nie myśleć o własnych dzieciach? Obudzili ich w nocy, że pojechali bez przygotowania? Chociaż czasem jak czytam tu różne pytania to chwytam się za głowę, lub mam inne odczucia. Zresztą tego typu sytuacje widuję również w życiu codziennym, a potem można pomyśleć "jestem zdziwiony, że pan jest zdziwiony" ;)

Pełna zgoda. Mam wrażenie, że wakacyjny wyjazd niektórych tak potrafi zaskoczyć iż wygląda on jak alarmowe wyjście do rejonu ruskiej brygady pancernej (czyli typowe "o rukwa sp...dalamy" :mrgreen:). Dobrze że znają cel wyjazdu. Ale ta dyskusja moim zdaniem nie jest tak całkiem bezsensowna, może kilka osób zastanowi się wcześniej, sprawdzi dokumenty i spokojnie wyjedzie /dojedzie na wyczekiwany urlop. Pozdrawiam :papa:
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 22.07.2015 17:17

bezrobotny500 napisał(a):Historia wydała mi się ciekawa i pasująca do tematu. Nie mam interesu ani nadmiaru wolnego czasu żeby sobie takie rzeczy wymyślać. Nie chcesz nie wierz nie mam już zamiaru Cb ani nikogo innego przekonywać bo i po co. (nawiasem mówiąc jak tego słuchałem pierwszy raz byłem przekonany, że mnie wkręcają, jednak takie zdarzenie miało miejsce).



Może Cię nie wkręcili, ale fantazja ich nieco poniosła :oczko_usmiech: . Popieram powyższe wpisy, szykować się na wakacje, a nie sprawdzić tak podstawowej rzeczy to mocno nieodpowiedzialne.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2015 18:14

Lednice napisał(a): ...
Zawsze są sprawdzane na granicy dokumenty, czasem bardzo pobieżnie. Ale ZAWSZE sprawdza się wzrokowo, czy nie brakuje dokumentów, ich ILOŚĆ.

Nie zawsze - o czym przekonaliśmy się po raz pierwszy w tym roku na granicy SLO/HR wjeżdżając na Istrię - przy wyjeździe to samo. Podjechaliśmy do budki, funkcjonariusz stał tyłem do nas jeszcze pochylony do przodu coś tam grzebał, no to i my stoimy i czekamy aż się odwróci, dokumenty trzymałam na kolanach gotowe by mu je podać a ten tylko spojrzał kątem oka przez ramię i nie odwracając się machnął ręką aby jechać. Nie widział czy mam wogle papiery ani jakie i ile.
Zdziwiło to nas trochę bo jednak zazwyczaj przynajmniej był ten rzut okiem. Widocznie skoro grzecznie staliśmy i czekaliśmy to uznał, że wszystko z nami ok :oczko_usmiech:
Na powrocie funkcjonariusz już zerknął na nas leniwie opierając głowę o okienko w budce i też machnął ręką w momencie gdy wyjmowałam dokumenty z portfela. Nie zdążyłam mu ich pokazać.
Ale zazwyczaj bywa tak, że jak ktoś ma wszystko ok to nie trafia na kontrole a jak nie ma to akurat jego skontrolują a 20 przed i po już nie.
Użytkownik usunięty
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.07.2015 19:50

gusia-s napisał(a): dokumenty trzymałam na kolanach gotowe by mu je podać a ten tylko spojrzał kątem oka przez ramię i nie odwracając się machnął ręką aby jechać. Nie widział czy mam wogle papiery ani jakie i ile.
Zdziwiło to nas trochę bo jednak zazwyczaj przynajmniej był ten rzut okiem. Widocznie skoro grzecznie staliśmy i czekaliśmy to uznał, że wszystko z nami ok :oczko_usmiech:
Na powrocie funkcjonariusz już zerknął na nas leniwie opierając głowę o okienko w budce i też machnął ręką w momencie gdy wyjmowałam dokumenty z portfela. Nie zdążyłam mu ich pokazać.
Ale zazwyczaj bywa tak, że jak ktoś ma wszystko ok to nie trafia na kontrole a jak nie ma to akurat jego skontrolują a 20 przed i po już nie.


Jak spojrzał kątem oka przez ramię, to już zauważył, że wszystko gra :D :wink:

Jak ten drugi zobaczył ilość dokumentów, to też wiedział, że wszystko gra :wink:

Rutyna, wyczucie, starzy wyjadacze :D

Rodzina, która nagle zauważa, że brakuje dokumentów dla dzieci, inaczej się zachowuje :wink:
Tak samo inaczej się zachowuje familia, która odkryła, że część dokumentów jest nieważna :wink:

Przecież tam na granicy nie pracują ćwoki :wink:

Teraz, kiedy Chorwacja jest w UE, odpadła kontrola celna i policję interesują tylko ważne dokumenty.
Wiadomo, że rodzina z dziećmi jadąca na wczasy, mająca komplet paszportów czy dowodów do pokazania, jest do przepuszczenia od razu :D
Co innego, gdy tych dokumentów pokazać nie chce albo podaje ze strachem w oczach 8)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.06.2016 14:19

Jak jest teraz z wjazdem do Chorwacji na paszporcie tymczasowym? Może być z tego jakiś problem?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 27.06.2016 16:55

empire13 napisał(a):Jak jest teraz z wjazdem do Chorwacji na paszporcie tymczasowym? Może być z tego jakiś problem?

jeśli masz nadal ważny to moim zdaniem nie powinno być problemu
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Brak dokumentów dla dziecka (paszport nieważny, dowodu b

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 02.07.2016 14:13

I tu jest dylemat. Wg informacji znalezionych na różnych stronach, większość krajów wymaga dowodu osobistego ważnego minimum 6 miesięcy
lub paszportu ważnego minimum 3 miesiące.
Jeśli tak to dlaczego niektóre paszporty tymczasowe mają krótszy okres ważności? Chyba w biurach paszportowych znają przepisy.
Teraz już sam nie wiem czy jadąc gdziekolwiek z takim paszportem będzie jakiś problem.
Aniela
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.07.2016
Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniela » 29.07.2016 15:45

Witajcie.
Proszę napiszcie czy kontrolują na granicy. My wyjeżdżamy 8 sierpnia i okazało się,ze dziecko od 17 lipca.ma nieważny paszport. Nie ma szans żeby wyrobili nam w ciągu tyg. Nie wiem czy ryzykować czy odwołać wczasy. :(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2016 15:52

Aniela napisał(a):Nie wiem czy ryzykować czy odwołać wczasy.

Wal do urzędu z bombonierką i proś na kolanach, to jest szansa, że ci wyrobią.
Jak nieważny, to prawdopodobnie kompletnie niepodobne jest do zdjęcia w paszporcie, więc w zasadzie jedzie bez dokumentów.

Ja miałem problem z dzieciakiem chyba na Serbskiej granicy, kiedy paszport był ważny za to zdjęcie sprzed iluś lat.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.07.2016 18:19

weldon napisał(a):
Aniela napisał(a):Nie wiem czy ryzykować czy odwołać wczasy.

Wal do urzędu z bombonierką i proś na kolanach, to jest szansa, że ci wyrobią.


Może po DO będzie szybciej?
Użytkownik usunięty
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2016 18:23

Tak, po dowód z bombonierką będzie lepiej. Realniejszy termin, ale szkoda, że wątek powstał już po zamknięciu urzędów.
Wątków o braku dokumentów dla dziecka jest parę.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 29.07.2016 18:31

Poniedziałek 7 rano po wydziałem paszportowym ze zdjęciami i składaj wniosek o wydanie paszportu w trybie przyspieszonym. Ustawowo trwa to do 2 tygodni, ale zwykle wyrabiają się w tygodniu roboczym. Jeśli nie, niestety musisz opóźnić wyjazd.

Swoją drogą jak można przegapić coś takiego???
tyska
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 19.02.2009
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyska » 29.07.2016 19:36

Witam
My wyrabialiśmy w Katowicach tymczasowy ok 3 dni oczekiwania po złożeniu wniosku, ponieważ też przoczyliśmy datę przed wyjazdem nie było mowy o wyrobieniu paszportu w Gliwicach ani dowodu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dziecko bez paszportu i dowodu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2016 20:15

bigredone napisał(a):Wątków o braku dokumentów dla dziecka jest parę.

Posty przeniesione :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Brak dokumentów (paszport nieważny, dowodu brak) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone