Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač? Koniecznie! Nawet jesienią!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 08.12.2017 19:34

beatabm napisał(a):8O 8O 8O Ale zacząłeś 8O 8O 8O Aż bałam się czytać co będzie z tej opowieści dalej...

W moim wieku, jak opadną emocje, to następny raz mniej więcej po roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Katerina napisał(a):...Ja już Ci więcej książki o kontrowersyjnym tytule nie polecę :oczko_usmiech:...

No nie rób mi tego, dzięki temu od czasu do czasu.... coś mi się przypomni miłego :mrgreen: :mrgreen:

su-petar napisał(a):...w imieniu Milnej, którą polubiłem...

Właściwie sprowokowałeś mnie do przygotowania dodatkowego odcinka... Wszystko zasługuje na szansę...

travel napisał(a):... Tu jakaś cenzura powinna być :oczko_usmiech:

Nie zgadzam się, wolność myśli propagujmyż

travel napisał(a):Nie cierpię Brytyjczyków, wszędzie się panoszą i myślą, że im wszystko wolno - paskudni imperatorzy.
Już wolę naszych w sandałach i skarpetach :mrgreen:

Może spróbuj sobie wymyślić Księcia Karola w sandałach i skarpetkach... Taki Polbrexit szpan

Habanero napisał(a):...Czekam na dalszy rozwój sytuacj
Jeden porządny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Marsallah, beatabm, gusia-s Na tym co poza lądem to ja się zupełnie nie znam. Miło że odwiedzacie te moje wypocinki. Dzięki
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4142
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 08.12.2017 20:30

Mi Milna też nie przypadła do gustu.
Kilka lat temu uparłam się zwiedzić spory kawałek miasteczka ale ... zapamiętałam z tego zwiedzania głownie ogrom "pływadeł" w porcie i znudzonych turystów.
Ale dałam jej szansę w 2016 roku i... nie miałam siły zwiedzać gdy znów widać było tylko łódki , jachty, jachty i jeszcze raz jachty :(
Chyba kolejnej szansy nie będzie :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2017 22:23

Na Visie też jest miejscowość Milna :) Ani w jednej,a ni w drugiej nie byłam :oczko_usmiech: , nie licząc plaży przy Milnej na Visie.
Zdaje się ,że jest więcej tych Milnych w Cro..

A Brytyjczyków znielubiłam całkiem niedawno - po Brexicie i po tym jak inwazję na Vis przypuścili :evil:

Co do samego księcia Karola - to bardzo mądry i miły człowiek - do tego utalentowany artystycznie. Media zrobiły z niego nudziarza, konserwę , faceta pod pantoflem matki i obiekt kpin, jednocześnie wynosząc Dianę na piedestał. Sprzeciw. 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.12.2017 22:55

Katerina napisał(a):Na Visie też jest miejscowość Milna :) Ani w jednej,a ni w drugiej nie byłam :oczko_usmiech: , nie licząc plaży przy Milnej na Visie.
Zdaje się ,że jest więcej tych Milnych w Cro..

Milna jest też na Hvarze :)

Co do mariny, to naprawdę jedyna na Braču? A Pučišća ma chyba małą marinę. Pamiętam pomost i jachty.
Chyba że ja nie do końca rozumiem różnicę między mariną a porcikiem :oops:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2017 23:29

maslinka napisał(a):
Katerina napisał(a):Na Visie też jest miejscowość Milna :) Ani w jednej,a ni w drugiej nie byłam :oczko_usmiech: , nie licząc plaży przy Milnej na Visie.
Zdaje się ,że jest więcej tych Milnych w Cro..

Milna jest też na Hvarze :)

Co do mariny, to naprawdę jedyna na Braču? A Pučišća ma chyba małą marinę. Pamiętam pomost i jachty.
Chyba że ja nie do końca rozumiem różnicę między mariną a porcikiem :oops:


Myślę ,że jeszcze kilka się znajdzie tych Milnych :?:

A w kwestii marin to też chętnie się doedukuję..W Sutivanie też cumowały jachty w..porciku :roll: :?: To nie nazywa się marina?

P8229669.JPG

P8229668.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2017 23:43

maslinka napisał(a):
Co do mariny, to naprawdę jedyna na Braču? A Pučišća ma chyba małą marinę. Pamiętam pomost i jachty.
Chyba że ja nie do końca rozumiem różnicę między mariną a porcikiem :oops:

Maslinko tak najprościej po ludzku to marina jest parkingiem pod hipermarketem a port miejski - parkingiem przy głównej ulicy na deptaku :wink:
Mariny - to zespół pomostów z pełną infrastrukturą, zwykle odgrodzony od miasta, często gdzieś na uboczu, z parkingiem, toaletami, sklepem, warsztatami firm czarterowych, dźwigiem, slipem, biurami armatorów. W CRO najwięcej jest marin ACI - są one najbardziej znane. Taka jest właśnie w Milnej - choć nie jest ona dobrym przykładem gdyż jest mała. Największa jest w Sukosan pod Zadarem (1200 miejsc). Oprócz ACI są też inni administratorzy marin jak chociażby Maslinica na Solcie , Seget pod Trogirem czy Frapa w Rogoźnicy
Port miejski (żupanska luka) - to miejsce do cumowania jachtów najczęściej przy głównej ulicy, promenadzie, np. w Visie, administrowane przez gminę. Jest tam najczęściej możliwość podpięcia się do prądu i wody (choć czasem tylko w określonych godzinach), z toaletami bywa bardzo różnie - często są niedostępne.
Zdecydowana większość miejsc do cumowania jachtów nazywana tu przez forumowiczów marinami to właśnie porty miejskie :wink:
Cycata Queen zwykle cumuje w portach miejskich a nie marinach :oczko_usmiech: Kochamy klimat portów :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14784
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 08.12.2017 23:46

Beata, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :) Teraz już wszystko jasne i wiem więcej :D

Cro.pla kształci :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2017 23:49

Katerina napisał(a):
A w kwestii marin to też chętnie się doedukuję..W Sutivanie też cumowały jachty w..porciku :roll: :?: To nie nazywa się marina?


To klasyczny port miejski :wink: Tak jak Bol, Vis, Komiza, Orebic, Trpanj, Sucuraj Splitska i wiele wiele wiele innych pięknych chorwackich miast :wink:
Ale już na przykład w Vrboska mamy i port i marinę ACI (port jest w centrum, marina bliżej morza). Port i marina jest również na przykład w Korculi, Rogoźnicy, Trogirze
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2017 23:51

maslinka napisał(a):Beata, dzięki za szczegółowe wyjaśnienie :) Teraz już wszystko jasne i wiem więcej :D

Cro.pla kształci :mrgreen:

Nie ma za co :wink: Tyle rzeczy uczę się od Was i cieszę się ze choć raz mogłam dać coś od siebie :lol:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2017 23:55

Taaa, teraz to i ja rozumiem.
W Gdańsku też jest marina :D 8) - tak ją zwą :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 08.12.2017 23:57

maslinka
Cro.pla kształci :mrgreen:


Cropla kształci, cropla bawi, cropla życia mnie pozbawi :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.12.2017 00:00

Katerina napisał(a):Taaa, teraz to i ja rozumiem.
W Gdańsku też jest marina :D 8) - tak ją zwą :mrgreen:

Górki Zachodnie się nazywa :mrgreen:, Nawet tam kiedyś byłam, "Gin z tonikiem" dla Yacht Clubu Politechniki Lubelskiej nabyłam i ....... nic nie cycałam :roll: :roll: :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.12.2017 00:01

Katerina napisał(a):maslinka
Cro.pla kształci :mrgreen:


Cropla kształci, cropla bawi, cropla życia mnie pozbawi :mrgreen:

CROpla uczy, CROpla radzi, CROpla nigdy Cię nie zdradzi esssa esssa..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.12.2017 00:10

beatabm
Górki Zachodnie się nazywa


Myślałam o tej nowej - na Starówce..

P7145824.JPG

P7145827.JPG

P7145830.JPG


Sorry Zdzichu za offtop :oops:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 09.12.2017 00:16

Spoko - ja mam na drugie gąbka - chłonę każdą wiedzę:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brač? Koniecznie! Nawet jesienią! - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone