Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brać czy nie brać Wyspe Brač - brać!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014
Brać czy nie brać Wyspe Brač - brać!

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 07.08.2016 12:17

Jak to mam w zwyczaju po powrocie napiszę kilka słów z pobytu w CRO tym razem na Wyspie Brać :D . Otóż nie będzie to już taka pełna relacja, gdyż minął miesiąc od powrotu i wiele szczegółów umknęło, ale postaram się chociaż w kilku słowach opisać swój pobyt, może komuś w przyszłości się przyda :D

W tym roku miałam jechać do Włoch lub do Polski czyli parę dni nad morzem, a potem we wrześniu góry, ale jakoś coś mnie ciągnęło do CRO :D. I w maju postanowiłam że jednak będzie to Chorwacja. Jak zwykle za późno wzięłam się za szukanie miejscówki, w ogóle miasta do którego bym chciała jechać, gdyż w ciemno nie lubię jeździć. Patrzyłam na Wyspę Pag, ale jakoś do mnie nie przemawiała (o tym będzie na końcu relacji). Potem znalazłam miejscowość Kuklijca na Wyspie Ugljan, ale nie mogłam za bardzo znaleźć odpowiedniej kwatery w sensownej cenie. Choć miasteczko na mapach było ładne, tak samo jak niektóre zatoczki (ale może za rok się tam wybiorę). Myślę sobie czyżby znów miał mi zostać 3 raz Pakostane, no trudno. Miasteczko fajne, czemu nie. Plaże dziką swoją mam :hut: Ale koledzy z forum odradzili jechać 3 raz do Pakostanu i zdecydowanie radzili na Wyspę i padło na Brać :).
Wyjazd 24.06 z rana, jak zwykle drobne opóźnienie i wyjechałyśmy ok 10:30. Parę dni wcześniej zakupiłam nową nawigację, bo stara już miała dobrych parę lat i dosyć długo się ładowała. Okazało się że Navitel przelicza długość trasy w masakrycznych godzinach i zamiast jechać 14h jak pokazują mapy google, czy stary gps, ten pokazuje ponad 17:-/. Więc dałam koledze żeby wgrał mi automapę to co miałam w starym gps. Wyruszyliśmy w trasę i po ok. 5 min. gps napotyka błąd i nawigacja musi być zamknięta. Myślę sobie co jest, przecież działał, sprawdzałam, co prawda tylko przez 3 min, ale działał :D. Resetuje i znowu to samo i tak w kółko. To jakiś pech. Chyba jakiś znak żeby nie jechać, bo parę rzeczy pod górkę było z wyjazdem. Pomyślałam, a może to ostatnie ostrzeżenie, nie jedź. Ale co tam myślę sobie, albo będzie super albo do d.... :mrgreen: skoro tyle przeszkód było. Na szczęście w schowku był stary gps, który trzeba było przeprosić i zamontować na szybie :D. O dziwo się naprawił, bo nastąpiło w miarę szybkie ładowanie map. Teraz to już prędko do celu, żeby jeszcze przed południem w sobotę być w Supetarze :D
Droga przebiegała bez przeszkód, bez żadnych korków. Na szczęście w Austrii wreszcie miałyśmy spisane gdzie jest stacja LPG i jej nie przegapiłyśmy. Potem skrótem LMP do CRO i jak zwykle znów ten skrót trafił się w nocy :? W Cro byłyśmy po godz 24. Gaz już się kończył i trzeba było gdzieś zatankować, niestety wszystko już pozamykane. Jedziemy dalej, patrzymy jacyś ludzie stoją na stacji przy wejściu, zajeżdżamy. Stacja tylko do 24 a jest 24:30. Może nas obsłużą skoro tyle ludu pod drzwiami. Na szczęście udało się, Pan otworzył i zatankowałyśmy do pełna i dalej w drogę. Niestety ponieważ był tylko 1 kierowca, zmęczenie robiło swoje i ok 1 w nocy był postój, 4 godz. przed celem :D Masa ludzi na parkingu, jakiś tir przed nami stał i ciągle coś z niego puchało, ludzie za głowami gadali, piwo pili, a było tak gorąco że nie dało się spać przy zamkniętych szybach. Pies non stop się kręcił i nim zasnęłyśmy to była po 2 w nocy. Pobudka nastąpiła ok. 7 rano i w drogę. Miałyśmy w planach zwiedzanie Splitu i potem wyjazd promem po godz. 16 ale w taki upał doszłyśmy do wniosku że nie ma sensu i postanowiłyśmy płynąć promem przed południem. Troszkę był w problem nim pojechałyśmy właściwą drogą do promu, ale się udało. Bilety kupiłyśmy w dużym budynku po prawej stronie. Zajęło nam to nie całe 5 min. Kilka fotek z oczekiwania na prom.
1.JPG

3.JPG

2.JPG


Ruchem na prom kierował Pan, więc bez problemu jeden za drugim wjeżdżały auta. Na szczęście udało nam się stanąć na dole. BYło bardzo gorąco, niestety nie można było wejść z psem do pomieszczenia klimatyzowanego:( więc został nam pokład. Udało się zająć miejsce przy samych schodach na żółtej skrzyni, gdzie był cień. Całe szczęście jak ruszyłyśmy to zaczął wiać chłodny wiatr i przestało być upalnie. Widoki były piękne. Z promu widać było 2 cypelki, które odnalazłam na mapach google przy których miała być moja plaża do opalania :mrgreen:
6.jpg

7.JPG

8.JPG

9.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.08.2016 14:33

Ja na Brač zawitam za 12 dni, więc czekam na ciąg dalszy
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 07.08.2016 14:56

A nie lepiej było relację wrzucić do działu z Relacjami z podróży... :roll: ?
Tak to się zamęt zrobi...

A o Braciu każdy chętnie poczyta...

Pozdrav
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 07.08.2016 15:12

Chętnie poczytam, w tym roku "zaliczyłam" Brač :-) :D
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 07.08.2016 15:16

U mnie miał być Hvar, ale będzie Brač, w dodatku za 10 dni:) Chętnie się przysiądę...
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 07.08.2016 19:54

kroj napisał(a):A nie lepiej było relację wrzucić do działu z Relacjami z podróży... :roll: ?


Dzięki :D :D

A Ty pisz i dawaj zdjęcia, bo tu psiarzy i amatorów Bracia nie brakuje :papa:

Pozdrav!
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 07.08.2016 19:56

czekam z ciekawością na ciąg dalszy; byliśmy mniej więcej w tym samym terminie na Braciu
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.08.2016 20:49

Chętnie pooglądam efekty tego wielkiego planowania na forum... :wink:
:papa:
Gigi111
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 17.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gigi111 » 07.08.2016 21:17

Chętnie poczytam :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.08.2016 23:38

Tyle o Brać czytam ostatnio, że aż się może skuszę za rok :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 07.08.2016 23:41

Byłam w tym roku na Brać i było cudnie,więc zobaczę Twoimi oczyma ten raj :D
anksma
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) anksma » 08.08.2016 10:06

dids76 - może bym mogła zapakować się w małą torbę do bagażnika

kroj - nie pomyślałam:-/ może moderator mi przeniesie wątek :-)

Mikromir - w sumie to dzięki Twym radom znalazłam się na Braću
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 08.08.2016 23:06

Zostało mi tylko ok 30 DDW oczywiście na Brać :) więc również chętnie poczytam kolejną świetnie zapowiadającą się relację. Wytrwałości w pisaniu życzę.
kwlj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwlj » 08.08.2016 23:10

Ja 17.08 powinienem być już na miejscu też na Brac. Już nie mogę się doczekać !!!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.08.2016 23:13

Chyba jeszcze załapałem się na I rząd :wink: :lol:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brać czy nie brać Wyspe Brač - brać!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone