Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.11.2009 17:59

Najbliższym miasteczkiem(?) wioską(?) osadą(?) ,leżąca w polowie drogi między Sutivanem a Supetarem jest Mirca.
Miejscowość najmniej ciekawa z wszystkich odwiedzonych a podejrzewam,że również z wszystkich miejsc na wyspie.
Mirce w zasadzie są dwie-ta stara ,leżąca jakiś km od brzegu morza i ta druga,nowsza nad samym Jadranem z nowymi apartamentowcami:

Obrazek

W starej Mircy obowiązkowy kościółek...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...nie tylko,że otwarty ale nawet z mszą w środku.
Słuchając śpiewu Chorwatów,wydaje się,że to cała ludność wyspy zjechała sie na nabożeństwo.

Po zajrzeniu do środka ,okazuje sie ,że raptem kilkanaście osób ale wszyscy śpiewają ile fabryka płucom dała...pięknie!

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.11.2009 18:04

W starej Mircy kilkanaście tradycyjnych kamiennych domów,spora część sprawia wrażenie niezamieszkałych,kilkanaście nowych,a i oczywiście obowiązkowa palma na placyku a la rynek :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strzałko-tabliczki wskazują kierunki pieszych wędrówek i odległości do okolicznych miasteczek:

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.11.2009 21:30

Nowa ,ta przybrzeżna to nowe domy budowane już jako typowe apartamentowce...troche tak nijako,podobne odczucia mam co do plaży...jedyne co mi sie tam spodobało to zachód słońca,jedyny jaki w tym roku miałem okazje podziwiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.11.2009 11:37

Wycieczka w przeciwnym kierunku do Milnej.
Pierwsza mijana miejscowość to Bobovisca na moru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 17.11.2009 11:37

Ciekawa relacja. Jestem zainteresowany kwaterą którą mieliście. Na zdjęciach całkiem fanie wygląda. Jeśli można prosić o więcej szczegółów względem położenia, parkowania auta dojścia do morza itd. z góry dziękuję. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.11.2009 13:46

Akurat przed chwila miałem telefon od p.Eli z podziekowaniami za promocję Agawy
.Mowi ,że jeszcze nigdy tak wcześnie nie miała tyle zgłoszeń z Polski z pytaniami i rezerwacjami.

Na Braczu ,gdzie jej małżonek jest w trakcie żniw pomarańczowo-mandarynkowych dzisiaj 25 stopni...

A co do meritum-sporo napisałem i zilustrowałem na 5 stronie tej relacji.
Korzystając z mapki na tej stronie (satelita lub hybryda)
http://www.brac-agava-apartman.hu/PLmap.htm
i zoomujac mozna sobie zwizualizować miejsce.
Uliczka przy której stoja 4 budynki jest wąziutka,na terenie posesji są zagospodarowane tarasy i to powoduje,ze samochodem można podjechać do rozładowania bagaży czy zakupów,parkujemy jednak na parkingu oddalonego jakieś 40-50 m od Agavy(taka biała plama na mapie)
Do portu jest ok.200 m i dalsze 50 do najblizszej plaży.Praktycznie po płaskim.
Do innych najwygodniej jednak podjeżdżać trzeba samochodem.DOjazd też już ilustrowałem.
Rozkład apartamentów na w/w stronce,wyposażone w wszelkie zdobycze cywilizacji,również te kuchenne plus dostęp do internetu.
Basenik ,myślę nieoceniony,gdy sie jedzie z maluchami.Dorosły nie popływa -ale schłodzic sie juz można.
Plusem tez , uważam,że wszelkie negocjacje terminowo-cenowe prowadzimy po polsku, a te telefoniczne (przed sezonem) względnie tanio,bo rozmawiamy z unijnymi Wegrami,gdzie na co dzień mieszkają właściciele.
Atrakcją w sezonie (lipiec -sierpień) sa organizowane w zaprzyjaźnionej konobie wieczory z wypasiona kuchnią chorwacką.(koszt w zeszłym roku to 100kn od osoby)
P. Ela ma również zaprzyjaźnionego kapitana stateczku z Supetaru pływającego do Omiszu i w górę Cetini czyli pół prywatny fish picknic.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 18.11.2009 12:07

Bobovsica na moriu zawsze mi się bardzo podobała - poodbno do niektórych "posiadłości" można tylko łodzią dopłynąć.
A ten prom na zdjęciach trochę wyżej to nie "Petar Hektorovic" płynący na Hvar ?
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 18.11.2009 14:17

Bobovisca na moru też mi się spodobała, zatoczka z łodziami to mój numer dwa w konkursie, a tu proszę jeszcze jeden ładny kadr zatoczki. Osobiście bardziej mi się podoba kolorystyka z konkursowego zdjęcia.

Mam sentyment do wodnych odbić. I zachodom słońca też nic nie brakuje jeśli chodzi o treść, fajne ujęcia ale przekręciłabym, żeby się morze nie wylewało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2009 11:48

Może i Hekktorovic ,natomiast płynie na pewno z Hvaru.Do Splitu.
Lidii ,oczywiście dziękuje za głos,dzięki temu zdjęcie załapało się na miejsce w pierwszej 50-tce ;)

Jadąc dalej dojeżdżamy do miejscowości Lożiszce.
Lozisca oznacza miejsce, w którym uprawia się winorośl.
Domy przyklejone sa do wzgórza,droga wąziutka ,na ostrych zakrętach mieści sie tylko jeden samochód a czy coś nie jedzie z przeciwka,obserwujemy w lustrach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2009 12:16

Dwie rzeczy inne niż reszta wyspy-jedyna sygnalizacja świetlna ,która spotkałem na wyspie i "barokowa"(?) wieża przy neoromańskim kościółku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieżę wymyślił i zaprojektował ten pan:

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.11.2009 15:08 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 20.11.2009 12:27

Miejscowość jest pięknie położona na zboczu góry .

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2009 13:01

Tego ujęcia nie mam,wymagało zatrzymania sie na drodze do Milnej,obiecywałem ,że następnym razem ...i nie wyszło.
W godzinach popołudniowych byłoby jeszcze bardziej plastyczne i piękne.
hortus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 18.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hortus » 20.11.2009 14:10

Bardzo dziękuję za info. Kontakt z właścicielką bardzo dobry.
Mam nadzieję,że ten parking jest bezpieczny, ale podobno ma być strzeżony, ale oczywiście płatny ..... jeszcze nie wiadomo ile kunasów.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.11.2009 14:49

Pisząc z perspektywy pobytu w końcówce sierpnia i we wrześniu to mi sie nie wydaje.
Parkowało tam w porywach trzy,cztery samochody.Można też było parkować przy uliczce prostopadłej do tej ,będącej bezpośrednim dojściem do Agawy,mieściło sie tam 4-5 samochodów...wykluczyć bym nie wykluczał ale poza jednym ,góra,miesiącem(chyba) trzeba by bylo do interesu parkingowego dopłacać.
Na całej wyspie widziałem płatny parking w Supetarze(najwieksze miasteczko i spory ruch-przystań promowa),płatny jest parking przy Złotym Rogu na Bolu (tam koszą jak za zboże) i jeszcze przy piaszczystej Lovrecinie była tablica z cenami za parkowanie ale nikt nie kasował.
I to wszystko.
Nawet na Vidovej platnego parkingu nie wymyślili a tam aż sie prosi o łatwy i szybki zarobek.
Co do bezpieczeństwa-z wyspy chyba trudno uprowadzić samochód a instytucja "dziupli"może byc tam nieznana ;)
Osobiscie nie domykałem szyb w aucie,żeby plażowe rzeczy zostawione ,mogły odparować. ;)
Tak,że spoko.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.11.2009 16:36

Milna...zbyt krótko,za szybko i zbyt pobieznie...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone