Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.05.2017 11:01

Zdjęcia niesamowite. Coraz bardziej przekonuję się, że Brać też musimy odwiedzić :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 11:44

21.06.2017 Wtorek

To nie był mój pierwszy raz w Sutivanie. Zwiedziliśmy go trochę w czasie pierwszej wycieczki rowerowej - wtedy padało. Jako, że już raz ustaliliśmy "nie ma złej pogody, a chmurki w Chorwacji są wyjątkowe" :mrgreen: , tym razem przedstawie Sutivan w innej scenerii...

Na początek udałem się do portu by uwiecznić chyba najładniejszą dzwonnice na Brač
DSC_8403.jpg

W tym dużym budynku swe podwoje otwiera nowy Hotel. Cieszy na pewno to, że architekturą nie zdominował otoczenia.
DSC_8405.jpg

Muszę pamiętać o zakupach. W cieniu palm, zainstalował się Studenac. Wrócę do niego na koniec - piwo mogło by się zagrzać. A lody... :wink:
DSC_8425.jpg

Kieruję się w prawo, koło wspomnianego hotelu... zajmuje kilka budynków, na jednym z nich ciekawy detal.
DSC_8426.jpg

i port...
DSC_8427.jpg

DSC_8428.jpg

Teraz przyszedł czas na to co lubię najbardziej - uliczki...
DSC_8429.jpg

DSC_8431.jpg

DSC_8432.jpg

DSC_8433.jpg

I znów ta dzwonnica. Było cicho, trochę samotnie, i bardzo klimatycznie.
DSC_8435.jpg

Plac przy świątyni.
DSC_8440.jpg

DSC_8443.jpg

I na powrót uliczki.
DSC_8447.jpg

DSC_8448.jpg

Nie plątałem się zbyt długo, ale nacieszyłem oczy. Pamiętałem o "plażującym" i o tym, że kumpel nie może mi tam wyschnąć na kamieniach. :mrgreen: Zakupy poszły sprawnie i wróciłem na plażę. Posiedzieliśmy jeszcze trochę napawając się widokami i napojem. Upał zelżał. Czas się zbierać.
DSC_8453.jpg

Do Supetaru wracaliśmy pieszo prowadząc rowery. Po drodze podziwialiśmy domki letnie, mewy które okupowały zwały żwiru i apartamenty na przedmieściach.
DSC_8454.jpg

DSC_8456.jpg

DSC_8460.jpg

To był bardzo udany dzień!
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 12:21

CROnikiCROpka napisał(a):Zdjęcia niesamowite. Coraz bardziej przekonuję się, że Brać też musimy odwiedzić :)


Musicie! :mrgreen:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.05.2017 19:48

21.06.2016 Wtorek (wieczorem)

Tego dnia zrobiliśmy blisko 50 km trasy. Zwiedziliśmy większą część zachodniego wybrzeża. :mrgreen:

Wieczorem na naszej plaży obserwowaliśmy wspaniały zachód słońca.

NIEBO - ŚWIATŁO - WODA - CZAS

DSC_8463.jpg


DSC_8509.jpg


:papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 19.05.2017 06:34

Przepiękne zdjęcia!!!
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 19.05.2017 23:32

Fajne foteczki, takie jak lubię, aż się dziwię że jeszcze nie zjawił się tu żaden z forumowych malkontentów wytknąć Ci że to grafiki komputerowe :lol:
Szacun za poruszanie się rowerem w środku dnia po wyspie, to prawie jakbyś jeździł po piekle :D
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 22.05.2017 21:21

Damian78 napisał(a):Fajne foteczki, takie jak lubię, aż się dziwię że jeszcze nie zjawił się tu żaden z forumowych malkontentów wytknąć Ci że to grafiki komputerowe :lol:
Szacun za poruszanie się rowerem w środku dnia po wyspie, to prawie jakbyś jeździł po piekle :D


Dzięki.
Już szykuję zakupy fotograficzne na Hvar... będą bardzo długie czasy naświetlania - morze ma być jak lekka chmurka. 8O
:papa:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 22.05.2017 23:05

pawel silesia napisał(a):Już szykuję zakupy fotograficzne na Hvar


Jeżeli chcesz robić długie czasy w dzień to tylko filtry Lee, swoje kosztują, ale ... z innymi szkoda czasu i nerwów. W mojej relacji z Rabu jest chyba jedno zdjęcie zrobione z tym ustrojstwem i kilka innych będzie.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 23.05.2017 08:51

Damian78 napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Już szykuję zakupy fotograficzne na Hvar


Jeżeli chcesz robić długie czasy w dzień to tylko filtry Lee, swoje kosztują, ale ... z innymi szkoda czasu i nerwów.


Dziękuję za podpowiedz! Zajrzałem do jednego sklepu na cenę polecanych filtrów... Zestaw kosztuje tyle co moje wakacje :lol: ale faktycznie Lee ma ogromny wybór - widać znają się na rzeczy. Pozostanę więc przy mojej Hoya :mrgreen: Zobaczymy.

A teraz drugi temat 8O. Twoja relacja z "Hvaru 2014" już jest w ulubionych. Koło takich zdjęć nie można "przejść" obojętnie. Gratuluję! :papa:
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 23.05.2017 13:39

pawel silesia napisał(a):Dziękuję za podpowiedz! Zajrzałem do jednego sklepu na cenę polecanych filtrów... Zestaw kosztuje tyle co moje wakacje

Przesadzasz, interesuje Cię system 100, ramka bazowa i któryś ze stoperów to koło 1tys.zł. nie musisz kupować zestawu startowego bo połowy rzeczy i tak nie użyjesz, nikt nie mówił, że hobby jest tanie :D
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 23.05.2017 15:12

Damian78 napisał(a):Przesadzasz, interesuje Cię system 100, ramka bazowa i któryś ze stoperów to koło 1tys.zł.nikt nie mówił, że hobby jest tanie :D


Zgadza się :mrgreen:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 24.05.2017 13:20

Paweł zdążysz z Povlją jeszcze przed wakacjami ?
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 24.05.2017 22:24

sdolas napisał(a):Paweł zdążysz z Povlją jeszcze przed wakacjami ?


Muszę Cię zmartwić, ale do Povlji muszę dopiero pojechać. :( Będzie okazja ponownie odwiedzić Brač. :mrgreen: Jutro kolejny odcinek z naszego zeszłorocznego urlopu. :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 25.05.2017 07:32

A może to i dobrze :roll:
Rzeczywistość zastana mogłaby rozczarować po tych Twoich wycacnych fotkach :lol:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 25.05.2017 07:50

2016.06.22 Środa

Środa zapowiadała się bardzo intensywnie. Rano zrobiliśmy zrzutkę na wypożyczenie samochodu - Suzuki Sx4.
Pogoda zapowiadała się bardzo letnia, było więc zaplanowane plażowanie. A po drodze kilka atrakcji wyspy.

Pierwszym miejscem, była Vidova Gora. Położone na południu wyspy, najwyższe wzniesienie. Przejrzystość powietrza nie powalała - ale coś było widać.
Samochód zaparkowaliśmy w cieniu drzewa na końcu asfaltowej drogi. Byliśmy tam sami. Podziwialiśmy wspaniały Zlatni Rat i Bol, południowe wybrzeże, Hvar.
DSC_0035.jpg
ja i Zlatni Rat i Bol i Hvar

DSC_8517.jpg
dolina

DSC_8520.jpg
ogólne info

DSC_8521.jpg
nadajniki i kolejne zachwyty

DSC_8528.jpg
dolina i wybrzeże w innym ujęciu

DSC_8539.jpg
wiadomo - zoom

DSC_8543.jpg
jeszcze jeden

DSC_8555.jpg
i jeszcze

DSC_8562.jpg
tutaj na Płw. Kabal

DSC_8567.jpg

DSC_8569.jpg
ruiny kościoła

DSC_8573.jpg
pamiątki

Polecam odwiedzić to miejsce - wszystkim!
Warto jednak wybrać dzień z możliwie dobrą widocznością.
Spotkaliśmy też Niemki, wdrapały się na szczyt pieszo z Bolu. :twisted: Po drodze masa pająków, więc szły z patykiem torując sobie drogę. Ku ich wielkiej radości - wyprzedził je na szlaku jakiś biegacz :mrgreen: - i pajęczyn już potem nie było. (Spryciule :oczko_usmiech: )
Po powrocie ze spaceru, na parkingu była niezła kolejka, w tym autobus i masa turystów. :hut: :hut: :hut:
A my, raz i dwa do auta... ruszamy dalej :boss:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone