Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 18.04.2017 16:25

Twoje zdjęcia są tak letnie, bije od nich takie ciepło... od razu chce się wyruszyć na Brač :wink:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 21.04.2017 17:32

Paweł ,poproszę o więcej szczegółów ,gdzie to miejsce z którego taki piękny widok się rozciąga na miasteczko ?
czyli samochodem nie ? a gdyby samochód gdzieś zostawić i podejść pieszo ? jest taka możliwość? czy to daleko? wypytuję bo widok wart spaceru :)
zdjęcia pana na osiołku i gajów oliwnych :hearts:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 22.04.2017 14:54

andeo, z całkiem niezłej drogi asfaltowej coś tam widać ;)
https://www.google.pl/maps/@43.3465758, ... !1e1?hl=pl

witam się w relacji, podglądam od dłuższego czasu, ale chyba jeszcze nic tu nie pisałam :oops:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.04.2017 14:58

Rzeczywiście, wielkie WOW 8O 8) Ten most to prawdziwy skarb! Nie wiedziałam o jego istnieniu, chociaż byliśmy na Braču już dwa razy...
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.04.2017 15:31

Kasia i Krzyś napisał(a):andeo, z całkiem niezłej drogi asfaltowej coś tam widać ;)
https://www.google.pl/maps/@43.3465758, ... !1e1?hl=pl

Bardzo dziękuję ,faktycznie ,kawałek dalej można się zatrzymać autkiem :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 24.04.2017 12:24

Kasia i Krzyś napisał(a):andeo, z całkiem niezłej drogi asfaltowej coś tam widać ;)
https://www.google.pl/maps/@43.3465758, ... !1e1?hl=pl

witam się w relacji, podglądam od dłuższego czasu, ale chyba jeszcze nic tu nie pisałam :oops:


Zgadza się! Miejscówka znaleziona dzięki street view. 8O 8)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 24.04.2017 12:31

maslinka napisał(a):Rzeczywiście, wielkie WOW 8O 8) Ten most to prawdziwy skarb! Nie wiedziałam o jego istnieniu, chociaż byliśmy na Braču już dwa razy...


Mogło by się wydawać, że to w sumie niewielkie wyspy... a tyle tam do odkrycia.
Jeśli chodzi o Hvar to już szykuję listę "do zobaczenia" i robi się nieznośnie długa. Teraz gdy przygotowuję "mini przewodnik" widzę ile na Brač'u nie zobaczyłem. Z jednej strony przykro - ale nie ma co się stresować. Jest po co wracać.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.04.2017 13:26

A tymczasem na Bracu w Bolu wielkie poruszenie i okupacja Złotego Rogu 8O . Zmieniono koncesjonariusza do zarządzania plażą Zlatni Rat. Dotychczas mieli to w rękach "tubylcy" czyli firma z wyspy, jednak po przetargu zarząd plażą powierzono obcej firmie spoza wyspy. Kontrakt jest na 15 lat więc jest o co walczyć, dlatego jest akcja ręcznikowa.
Najśmieszniejsze jest to, że plaża na wyspie a o koncesji decyduje jakiś urząd coś na wzór chyba naszych starostw zamiast lokalny tzw. urząd gminy.
Link do artykułu http://www.dalmacijanews.hr/clanak/go65 ... snu-poruku
Aniutka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aniutka » 25.04.2017 17:59

Brac był moim "pierwszym" razem i przepiękny Supetar. Świetnie się czyta i ogląda Twoją relację. Dzięki niej wracam do wspomnień z przed 8 już lat. Brakuje mi jeszcze tylko Vidowej Góry i najpiękniejszego widoku na całym Bracu. Pamiętam, że mimo przeokropnego upały, za moją namową i zachętą zaliczyliśmy Vidową Górę i nikt nie żałował.
Tu droga na szczyt
1.jpg
2.jpg


a tu na szczycie
3.jpg
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 25.04.2017 18:22

Aniutka napisał(a):Brac był moim "pierwszym" razem i przepiękny Supetar. Świetnie się czyta i ogląda Twoją relację. Dzięki niej wracam do wspomnień z przed 8 już lat. Brakuje mi jeszcze tylko Vidowej Góry i najpiękniejszego widoku na całym Bracu. Pamiętam, że mimo przeokropnego upały, za moją namową i zachętą zaliczyliśmy Vidową Górę i nikt nie żałował.
Tu droga na szczyt
1.jpg
2.jpg


a tu na szczycie
3.jpg


Vidowa Gora będzie... My na szczyt wjeżdżaliśmy drogą asfaltową. A wy szutrową - hmmm... może z innej strony. Widoczność była jednak słaba - ale na pewno warto.
Fajne zdjęcia!
Pozdrawiam!
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.04.2017 20:19

Będzie Vidova ,a Blaca i Zmajeva Špilja ? też udało Wam się zwiedzić?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.04.2017 17:55

Aniutka napisał(a):Brac był moim "pierwszym" razem i przepiękny Supetar. Świetnie się czyta i ogląda Twoją relację. Dzięki niej wracam do wspomnień z przed 8 już lat. Brakuje mi jeszcze tylko Vidowej Góry i najpiękniejszego widoku na całym Bracu. Pamiętam, że mimo przeokropnego upały, za moją namową i zachętą zaliczyliśmy Vidową Górę i nikt nie żałował.
Tu droga na szczyt
1.jpg
2.jpg


a tu na szczycie
3.jpg


Teraz już się tak nie kurzy, jest asfalt. :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 26.04.2017 18:33

andeo napisał(a):Będzie Vidova ,a Blaca i Zmajeva Špilja ? też udało Wam się zwiedzić?


Vidova będzie, Blaca również, na jaskinie brakło czasu :(
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 27.04.2017 21:44

"Dalej drogi były już dużo węższe, szlak gdzieś po drodze sobie skręcił"

Pewnie w stronę Sutivanu.

most.jpg

Ja do mostu dotarłem od strony Loźiśći. Czy od Mircy szlak jest dobrze oznakowany?

"Spragnieni odkrywamy Ložišće - ale tam było pięknie :oczko_usmiech: 8O"

Zgadzam się, pięknie tam :D
Też udało mi się "ustrzelić" osiołki. Jednak tym razem jeździec szedł obok :lol: .
osiołki.jpg

:papa:
CROdzinka.pl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROdzinka.pl » 03.05.2017 09:12

Witam,
Jak dotąd byliśmy cichymi obserwatorami...dawno relacja nas tak nie zachwyciła. :D
Jedno zdjęcie Splitu widzianego nocą z wyspy zadecydowało, że w tym roku jedziemy do Sutivanu.
W tamtym roku był Hvar, wcześniej Korcula.
Czekamy na ciąg dalszy relacji i nie możemy się doczekać na nową relację z Hvaru.
Pozdrowienia :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone