Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 20.03.2017 11:38

amatus1 napisał(a):Ale tam jest pięknie!My stacjonujemy na drugim brzegu- w Lokvie patrząc na Twoje Pawle fotki nabieramy coraz większej ochoty na wizytę na Brac:)



Mam takie same odczucia. W tym roku planujemy rejs na Brać
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.03.2017 13:24

Na dluzej autkiem czy tylko okazjonalny wypada...?
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 20.03.2017 14:03

Planujemy wycieczkę z Omisia. Ale mamy też plan na wypad na Hvar swoim autem, promem, z Drvenika. Tylko jeszcze czasowo musimy to ogarnąć
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 20.03.2017 17:58

My również myśleliśmy o rejsie na Brać z Omis albo Brela chodź ostatnio zaczęliśmy się zastanawiać o czymś w stylu małej wycieczki z Lokvy, o której jest napisane na forum o Lokvie...Musimy podpytać naszego gospodarza czy jest taka możliwość. Hvar też nam po głowie chodzi ale ostatnio bardziej Korcula za nami przemawia...Zobaczymy jak to wyjdzie. Na pewno od razu po przyjeździe do Lokvy pod koniec czerwca ruszamy do Dubrownika bo aż głupio się przyznać, że nie byliśmy tam
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 21.03.2017 11:33

My tez jeszcze nie byliśmy. Był taki plan 2 lata temu, ale było tak upalnie, ze ze względu na Małą odpuściliśmy. Mamy go w planach, ale czy na ten rok? Jeszcze nie wiemy. Oczywiście zielona kartę jak co roku wykupimy, tak na wszelki wypadek.
A ja nie słyszałam o wycieczkach z Lokvy.
My rozważamy wycieczkę z Omisza na Brać i być może od razu na Hvar. Może wreszcie delfiny Młoda zobaczy
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.03.2017 11:26

Dotarłam do Twojej relacji dopiero teraz, ale oczywiście nadrobiłam ją w całości i "na raz" :D Piękne miejsca, piękne foty...
Super, że udało Wam się tyle zobaczyć, mimo tego, że nie mieliście własnego auta.
Troszkę mi tylko tego słoneczka brakuje, ale to chyba bardziej ze względu na małe dzieci, które posiadam, bo jeśli o mnie chodzi, to też czasem lubię popatrzeć na niebo chorwackie zasnute chmurami i falujący Jadran :D
Pisałeś w którymś z komentarzy, że Twoim marzeniem jest Hvar... moim też. Cztery razy byliśmy w Cro, ale ani razu na wyspie, więc chyba pora to zmienić. Przyznam szczerze, że po zobaczeniu Twojej relacji, zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej jednak udać się najpierw na Brač, decyzja zapadnie pewnie niebawem :D

Trzymam kciuki, żeby udało Ci się w tym roku postawić stopę na wyspie Hvar :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.03.2017 14:03

agata26061 napisał(a):... Przyznam szczerze, że po zobaczeniu Twojej relacji, zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej jednak udać się najpierw na Brač, decyzja zapadnie pewnie niebawem :D ...
Czyżby jednak po ostatnich przygodach z autem mąż się zaczął łamać :?: ;)

Mnie Brac też prześladuje tylko nie wiem czy nie będę musiała zdradzić naszej budki na rzecz kwater aby go zobaczyć. Po pierwsze troszkę lipa z kempingami na wyspie w sensie lokalizacji bezpośrednio z linią brzegową bo takie preferujemy, po drugie koszt promu wyższy o 2,5 raza ... cirka 7 stów w obie strony :? Za tyle to niektórzy całe wakacje oblatują ;) Gdybym miała fajny kemping nad samym morzem to bym te koszty promu przełknęła.

Pawle czy masz więcej fotek z tej plaży przy kempingu? czy jest tam jakiś kawałek bez leżaków? Po zdjeciach z 1 str. wnioskuję, że na plaży taka tłuczona skała a jak wejście do wody?
Ile płaciliście za rowerki? możemy zabrać 2 własne ale być może jeśli dojdzie do wyjazdu będzie nas 4 szt. :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 26.03.2017 09:07

19.06.2016 Niedziela

Kontynuujemy naszą pieszą wycieczkę. W Splitskiej byliśmy już kilka razy. Z Uvali Zastup wspinamy się betonową ścieżką odchodząca w prawo od drogi. Podejście przez las nie jest długie i szybko osiągamy "kulminację". Po lewej nieco starsza zabudowa, po prawej nowoczesne domy letnie do wynajęcia.
Jeszcze chwila i otworzy się przed nami widok na:
Uvala Splitska
DSC_7798.jpg
mój widok :)


DSC_7799.jpg


DSC_7800.jpg


To naprawdę klimatyczne i spokojne miejsce. :hut:
DSC_7801.jpg


DSC_7802.jpg
ogródek


DSC_7803.jpg
późne śniadanie


DSC_7804.jpg
dachy


Schodzimy na nabrzeże i spacerujemy, fajne "pływadła" i widoki. Docieramy do cmentarza.
DSC_7811.jpg
ładnie


DSC_7812.jpg
widok


DSC_7813.jpg
z dawnych lat


DSC_7814.jpg
cisza


Wschodnia część miejscowości to duże domy i wille. Większość oferuje noclegi.
DSC_7818.jpg
wille


DSC_7820.jpg
ville, wille


Tak nam się spodobało to chodzenie że idziemy dalej... :mrgreen: Uvala Grabova

DSC_7821-Pano.jpg
Uvala Grabova
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 26.03.2017 09:36

gusia-s napisał(a):Pawle czy masz więcej fotek z tej plaży przy kempingu? czy jest tam jakiś kawałek bez leżaków? Po zdjeciach z 1 str. wnioskuję, że na plaży taka tłuczona skała a jak wejście do wody?
Ile płaciliście za rowerki? możemy zabrać 2 własne ale być może jeśli dojdzie do wyjazdu będzie nas 4 szt. :)


plaza.jpg


Plaża składa się z dwóch części:
1. Bliżej kempingu to skałki z nieco trudnym zejściem do wody, tutaj są leżaki i parasole, budka obsługi (wynajem rowerka i leżaków) oraz lodówka z napojami i lodami.
2. Po lewej, przy chodniko-drodze do Supetaru, jest plaża z drobnym :oczko_usmiech: , miłym żwirkiem :oczko_usmiech: , i zejście do wody, z którego mogą korzystać nawet maluchy :hut:

Rowery w cenie promocyjnej (czerwiec) płaciliśmy 50 kn za dzień, myślę że w lecie będzie koło 20-30 kn więcej. W naszej wypożyczalni dostaliśmy mapki szlaków rowerowych i zapewnienie, że gdy coś się stanie mamy dzwonić i podjadą nas "uratować". Nic się złego nie stało :lol:

Jeśli mogę już niedługo zaproszę Ciebie i innych Cromaniaków na swój Blogo-Przewodnik 8O :oczko_usmiech: :papa:
neska213
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 23.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) neska213 » 26.03.2017 09:48

Witam. Kolejna piękna fotorelacja, tym razem z mojej wyspy. Po pierwszej wyprawie do Cro, marzył mi się Hvar ( Jednodniowa wycieczka utwierdziła mnie w przekonaniu, że koniecznie należy tam pojechać na dłużej. Niestety nie miałam jeszcze okazji...) W kolejnych latach lądowałam jednak na Brać, w Splitskiej, którą tu tak fantastycznie pokazałeś. Wcale tego wyboru nie żałuję. Wyspa wyjątkowa, jak to zresztą widać na Twoich zdjęciach. Południowej części chyba nie zwiedzałeś? Mam nadzieję, że to nie koniec relacji i jeszcze nacieszę się Twoimi obrazami. Pozdrawiam.
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 26.03.2017 10:42

neska213 napisał(a):Witam. Kolejna piękna fotorelacja, tym razem z mojej wyspy. Po pierwszej wyprawie do Cro, marzył mi się Hvar ( Jednodniowa wycieczka utwierdziła mnie w przekonaniu, że koniecznie należy tam pojechać na dłużej. Niestety nie miałam jeszcze okazji...) W kolejnych latach lądowałam jednak na Brać, w Splitskiej, którą tu tak fantastycznie pokazałeś. Wcale tego wyboru nie żałuję. Wyspa wyjątkowa, jak to zresztą widać na Twoich zdjęciach. Południowej części chyba nie zwiedzałeś? Mam nadzieję, że to nie koniec relacji i jeszcze nacieszę się Twoimi obrazami. Pozdrawiam.


Dziękuję bardzo.
Brać jest wymarzonym miejscem na urlop. Jestem pewny, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Południowa część wyspy - wysokie skaliste stoki Vidovej Gory, stromo opadające do zachwycająco lazurowego Jadranu, i Bol wciśnięty gdzieś pomiędzy :mrgreen: . Tak to zapamiętałem - będzie relacja :oczko_usmiech:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.03.2017 16:26

pawel silesia napisał(a):z dawnych lat


Dużo tam jeszcze podobnych pomników.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.03.2017 07:34

Dzięki Pawle za mapkę poglądową plaży :)
Oczywiście, chętnie zagoszczę w Twoim Blogo-Przewodniku, bo pięknie opisujesz i pokazujesz co sam widziałeś :)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 29.03.2017 06:26

Zaklepałam Sutivan, a potem trafiłam na Twoją relację, piękna Brac, po zeszłorocznym Hvarze myślałam, że mnie nie zachwyci, ale na Twoich zdjęciach jest obłędna ;)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 31.03.2017 19:03

agata26061 napisał(a):Dotarłam do Twojej relacji dopiero teraz, ale oczywiście nadrobiłam ją w całości i "na raz" :D Piękne miejsca, piękne foty...
Super, że udało Wam się tyle zobaczyć, mimo tego, że nie mieliście własnego auta.
Troszkę mi tylko tego słoneczka brakuje, ale to chyba bardziej ze względu na małe dzieci, które posiadam, bo jeśli o mnie chodzi, to też czasem lubię popatrzeć na niebo chorwackie zasnute chmurami i falujący Jadran :D
Pisałeś w którymś z komentarzy, że Twoim marzeniem jest Hvar... moim też. Cztery razy byliśmy w Cro, ale ani razu na wyspie, więc chyba pora to zmienić. Przyznam szczerze, że po zobaczeniu Twojej relacji, zaczęłam się zastanawiać, czy nie lepiej jednak udać się najpierw na Brač, decyzja zapadnie pewnie niebawem :D

Trzymam kciuki, żeby udało Ci się w tym roku postawić stopę na wyspie Hvar :D


Dziękuję.
Brač - POLECAM!

Ach... ten Hvar wciąż po głowie chodzi :roll: - ALE nic pewnego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone