Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016
Re: Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 09.02.2017 23:42

ewula91 napisał(a):
pawel silesia napisał(a):
andeo napisał(a):Ja w tym roku również na Brać się wybieram i moi gospodarze oferują rowerki,wiec mam wielką nadzieję że da się na nich jeździć i też Sutivanek objadę wszerz i wzdłuż :)


Rower bardzo polecam!
Postaram się w przedstawić Wam kilka propozycji wycieczek rowerowych po Braču. Takie, które sprawdziłem na własnych kołach :oczko_usmiech:

Tyle stron już się tutaj "natrzaskało", że ciężko mam nadrobić :D Zostawiam ślad i wracam do czytania.

Rower - świetna sprawa. Chcemy zabrać w tym roku, tylko najpierw musimy sobie bagażnik sprawić :)

edit:
O mamo! Ile ja bym dała, żeby mieć takie własne zdjęcia! 8O


Witaj :!: :D Zapraszam do śledzenia... jeszcze parę dni zostało do opisania. Rowerowo odwiedzimy parę fajnych miejsc. Będzie też wycieczka autobusem i wypożyczonym samochodem. Na pierwszej stronie wątku mapa pomału się odsłania... Fotki - to dla mnie najlepsza pamiątka... w lutowe wieczory można się ogrzać. :mrgreen:
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 09.02.2017 23:45

Co za fantastyczne zdjęcia! Śledzę Twoją relację przed snem, mając nadzieję, że jak się naoglądam, to te wszystkie pokazane miejsca mi się przyśnią. Miodzio!
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 09.02.2017 23:52

wiolek_lp napisał(a):Paweł a jakie plany na ten rok ? Bo jeśli strzelisz kolejną relację z takimi zdjęciami to będę wiedzieć gdzie jedziemy w kolejnym roku :mrgreen:


Chyba wpadłem po uszy z tą Chorwacją. Moim marzeniem jest Hvar. Ale jeszcze nie wiem czy wypali... Mocno 3-mam kciuki :roll: :wink: :lol:

Na dobranoc.. filmik z YouTube... kolejne "WAKACJE ŻYCIA" :mrgreen:
su-petar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) su-petar » 10.02.2017 19:22

pawel silesia napisał(a):Fajne zdjęcia Piotrze. Kapliczkę, o której wspomniałeś mijaliśmy po drodze.

Fajne zdjęcia to robi moja koleżanka Gosia. Podobnie jak Ty, ma dziewczyna talent. Moje zdjęcia to kaplica, no może kapliczka :D .

pawel silesia napisał(a):O wielu perełkach dowiedziałem się dopiero na miejscu...

Ciekawe, co to za perełki :?: :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 10.02.2017 22:32

18.06.2016 Sobota

Wracamy sobie spokojnie do Nerežišćy. Przed wjazdem do miejscowości mamy taki oto widoczek. Miejscowość położona jest na skraju płaskowyżu, za miasteczkiem zaczynają się dość strome wzgórza.
DSC_7517.jpg


Mijamy placyk z Bonsai i docieramy do podnóża wzniesienia, na którego skłonie stoi kościół parafialny MB Karmelitańskiej. Do świątyni prowadzą schody, zaczynają się przy tym kościółku:
DSC_7518.jpg


Domy przy głównej drodze:
DSC_7520.jpg

DSC_7521.jpg


Schodami pokonujemy kilkadziesiąt metrów w górę. Ciekawe i klimatyczne otoczenie.
DSC_7522.jpg

DSC_7523.jpg

DSC_7526.jpg

DSC_7546.jpg


Docieramy do niewielkiego placyku. Stoi przy nim maszt, szkoła, dwór i największa światynia na Brač'u.
DSC_7528.jpg


W świątyni trwa remont...
DSC_7529.jpg

DSC_7531.jpg


To naprawdę okazały kościół. Trudno było mi zrobić zdjęcie całej budowli - zdjęcie panoramiczne - trochę rozjechane ale nie mam lepszego :?
DSC_7536-Pano.jpg


Z innej strony:
DSC_7549.jpg


Zumy 8O
DSC_7541.jpg

DSC_7543.jpg

DSC_7544.jpg

DSC_7545.jpg


Słup sztandarowy - zachowały się piękne weneckie dekoracje:
DSC_7548.jpg

DSC_7555.jpg

DSC_7558.jpg


I tablice w murze:
DSC_7560.jpg

DSC_7561.jpg


Szkoła:
DSC_7551.jpg


I dwór (okna i balkon)
DSC_7553.jpg

DSC_7554.jpg


Na koniec widok na Donji Humac :D
DSC_7562.jpg


A to już zdjęcie wykonane poza miasteczkiem - wnętrze wyspy :mrgreen: BOSKO
DSC_7565-Pano.jpg


W Nerežišćy spędziliśmy tylko chwilę ale to naprawdę ciekawa miejscowość. Spotkaliśmy tam tylko parę turystów na skuterach... cisza i spokój. :papa:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 10.02.2017 22:33

su-petar napisał(a):
pawel silesia napisał(a):Fajne zdjęcia Piotrze. Kapliczkę, o której wspomniałeś mijaliśmy po drodze.

Fajne zdjęcia to robi moja koleżanka Gosia. Podobnie jak Ty, ma dziewczyna talent. Moje zdjęcia to kaplica, no może kapliczka :D .

pawel silesia napisał(a):O wielu perełkach dowiedziałem się dopiero na miejscu...

Ciekawe, co to za perełki :?: :papa:


Cierpliwości. :oczko_usmiech:
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 10.02.2017 23:27

Paweł, naprawdę piękne zdjęcia. Trochę nierzeczywiste, ale pełne uroku. I fajna relacja. Byłam na Braču także rok temu, ale wielu miejsc które pokazałeś nie odwiedziłam, bardziej poruszaliśmy się w południowo-wschodnim rejonie.
No i podziwiam zacięcie rowerowe. Ja prawie cały rok rowerem do roboty, więc na urlopie już od tego odpoczywam :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 12.02.2017 20:32

Też mam w planie zobaczyć Kolač,wyczytałam o nim w internecie ,jako o ciekawym miejscu do zobaczenia na wyspie.
Ładnie sfotografowałeś .My pewnie wybierzemy się pieszo ,ELIMAR mnie pocieszyła tym, nie jest tak ciężko się tam dostać .
Wspaniałe te Twoje zoomy i fotki flory ! :hearts:
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 12.02.2017 22:23

andeo napisał(a):Też mam w planie zobaczyć Kolač,wyczytałam o nim w internecie ,jako o ciekawym miejscu do zobaczenia na wyspie.
Ładnie sfotografowałeś .My pewnie wybierzemy się pieszo ,ELIMAR mnie pocieszyła tym, nie jest tak ciężko się tam dostać .
Wspaniałe te Twoje zoomy i fotki flory ! :hearts:


Spokojnie dotrzesz :)
Zaglądnij do moich poprzednich relacji to znajdziesz fotki i trochę informacji o Kolaču.
:)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 13.02.2017 12:00

Na pewno przeczytam i obejrzę :)
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 14.02.2017 14:51

18.06.2016 Sobota

Kolejny odcinek z wycieczki.

8c.jpg


Nerežišće zostawiliśmy za sobą. Na skrzyżowaniu z drogą 113 (komunikacyjna oś wyspy) pojechaliśmy w prawo. Początkowo droga wiedzie płaskowyżem. Po lewej okrążamy wysokie wzgórze Jurjevo brdo, po prawej kilka firm i zakładów (produkują kruszywo). Turystycznie raczej średni odcinek. Jest gorąco.
Następnie droga skręca w lewo delikatnym łukiem i wspina się na zbocze wspomnianego wzgórza. Teraz widoki są dużo ciekawsze.
Po osiągnięciu kulminacji otwiera się panorama Kanału Brač'kiego.
DSC_7571-Pano.jpg
kanał Brački oddzielający wyspę od stałego lądu


Bliżej widać kolejny cel. Škrip:
DSC_7573.jpg
dobrze widoczne zabytki starego Škripu.


Teraz na luzie jedziemy sobie w dół. Docierając do centrum miejscowości skręcamy w prawo i dalej długą prostą uliczką. Jesteśmy u celu.
Rowery przypinamy do ławki stojącej na niewielkim placyku w cieniu drzew. Co ciekawe też obok stoi kamienny sarkofag - taka mała architektura.

DSC_7609.jpg
sarkofag

DSC_7608.jpg


Najciekawsze zabytki Škrip'u znajdują się blisko siebie - we wschodniej części miejscowości. Trochę pospacerujemy z aparatami.

Poznajemy oczywiście 8O "królową marketingu" 8O , to ta staruszka od wina :mrgreen: obiecała, że będzie zerkać na rowery... :oczko_usmiech:.

Frontem do placyku zwrócony jest Kościół Sv. Jeleny. Kolejna piękna, kamienna świątynia - świadczy o długiej historii Škrip'u.
DSC_7694.jpg
fasada

DSC_7695.jpg
zwieńczenie

DSC_7580.jpg
:)

DSC_7581.jpg
piękno z kamienia

DSC_7585.jpg
kościół od wschodu


Obchodzimy go dookoła. Schodzimy wąską zarośniętą ścieżką, do starego domu - ruiny... zaglądamy do środka 8)
DSC_7586.jpg
stary dom

DSC_7587.jpg
czy ktoś tam jest?

DSC_7590.jpg
uuu...

DSC_7591.jpg
uuu...

DSC_7594.jpg
widok na wieżę kościelną spod ruiny


Wracamy teraz do rowerów, żeby się napić. Oczywiście starsza pani przypomina się nam z daleka :mrgreen: :papa:
Teraz zajrzymy do kasztelu 8O
DSC_7579.jpg
kasztel rodziny Cerineo-Cerinić

DSC_7600.jpg
piękne hortensje

DSC_7597.jpg
obronny

DSC_7601.jpg
dziedziniec

DSC_7602.jpg

DSC_7603.jpg
coś się rewitalizuje

DSC_7604.jpg
tajemniczy ogród

DSC_7607.jpg
domki przy placyku

DSC_7612.jpg
kasztel


Wariacje fotograficzne
DSC_7614.jpg
tylko dachówki a ile kolorów

DSC_7598.jpg
niebo ;)
Ostatnio edytowano 14.02.2017 14:58 przez pawel silesia, łącznie edytowano 1 raz
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 14.02.2017 14:56

czekam na każdy odcinek, u Ciebie jest tak jak lubię...konkret na początek ,a resztę roboty robią świetne fotki :mrgreen: :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.02.2017 17:43

Po lekturze kolejnych odcinków mam już tę pewność - trzeba wrócić na Brač.

Pzdr
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 14.02.2017 21:00

Mnie ta pewność dopadła kiedy prom odcumowywał z Supetaru :)
(jeszcze tylko 120 dni :mrgreen: )
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 15.02.2017 15:28

A co z Królową Marketingu,wystarczyło asertywności? Trochę mnie ona przeraża ,czy będę w stanie się jej oprzeć ? :lol:
Na dachówki od razu zwróciłam uwagę ..cudo!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Brač 2016 - "Mój drugi raz ;) " w Chorwacji. - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone