Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Box dachowy a winiety

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.08.2010 23:37

Witajcie !

Być może komuś się przytrafiło ale nie mogę znaleźć (szczególna prośba do Leszka Skupina - zamykał już podobny wątek).

Jechałem w tym toku Zafirą z boxem. Na standardowych bramkach (rozliczanych przez człowieka) opłata obliczana była standardowo (kategoria I), zaś na bramkach automatycznych - AMZ wysokość auta liczona była w najwyższym punkcie - to samo auto po 30 minutach było zaliczone do kategorii II - może warto dodać do FAQ-u.

Pzdr
Tomek
Greg69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2009
też jechałem z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Greg69 » 17.09.2010 12:48

W tamtym roku jechałem pierwszy raz z boxem do CRO i miałem podobny dylemat. Okazało się jednak, że nawet na automatach naliczał mi opłatę, jak za zwykły samochód osobowy. Z tego co wyczytaliśmy z kolegą (on wiózł rower na dachu), automat liczy wysokość auta nad przednią osią. Ja jechałem Golfem Plusem i z boxem miałem 2.10m wysokości. Swoich płatności jestem pewien. Dodam, że korzystałem z bramek "ręcznych" oraz ENC. Dlaczego u Ciebie wyszło inaczej - nie mam pojęcia? Pozdrav
altair
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) altair » 18.09.2010 06:52

To samo się działo jak jechałem kiedyś z rowerami na dachu - auto zostało zakwalifikowane do droższej II kategorii - jeśli jedziecie w taki sposób polecam nie korzystania z opłaty kartą na automatycznej bramce, tylko wybranie takich z obsługą.
Jeśli chodzi o boxa to pewnie zależy to od wysokości samochodu i samego boxa, skrajne konfiguracje tez mogą zostać zakwalifikowane przez automat jako podlegające większej opłacie.
damianrej
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 15.04.2012
Re: Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianrej » 01.03.2013 22:43

Miałem podobną sytuację w drodze do Hiszpanii z rowerami na dachu. Mało tego, jeszcze bilecik wypluło jak dla kierowcy TIRa, czyli wyżej:)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 02.03.2013 09:00

ostatnie 2 lata byłem w Cro Sceniciem z boxem na dachu. mnie nigdy nic takiego nie spotkało. zazwyczaj płaciłem kartą i nigdy nie wyszło mi więcej niż towarzyszącemu autu bez bagażnika. więc jestem baardzo tym zdziwiony
zapodajnik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 28.06.2009
Box dachowy a winiety

Nieprzeczytany postnapisał(a) zapodajnik » 30.07.2014 05:19

Witam, chciałbym sie dowiedziec konkretnie jak wyglada sprawa z boxem na dachu, jak liczyc wtedy winiety? gdzies na forum znalazlem watek z boxem, ale najpierw było info ze mierza wysokosc samego samochodu, a dalej ze boksu tez, no i sam jestem teraz w tej kwestii "głupi" 8O
Czy ktos moze mi udzielic 100% pewnej odpowiedzi w tej kwetstii :D bede jechał przez czechu, austrie słowenie, noo i autostrada w chorwacji, powrót przez wegry i słowacje.
Bede niesamowicie wdzieczny
:D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 30.07.2014 05:42

Jechałem kilka razy, nie było problemu z większymi opłatami. Box do 0,5 metra wysokości bodajże nie wymaga większej opłaty, na promach kupowałem bilet jako "small car" i się nie czepiali.

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.07.2014 10:36

Jak jedziesz "zwykłą" osobówką to nie ma problemu (wysokość auta jest mierzona automatycznie nad przednią osią, dopilnuj aby Box nie wystawał na przód pojazdu). Jedź spokojnie :papa:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 30.07.2014 10:48

Jechaliśmy w tym roku Mitsubishi Space Gear. To wysokie auto, bo ma 1855 mm. Dodatkowo mieliśmy boxa na dachu. W Austrii i Czechach winieta jak za osobówkę, bo to auto do 3,5t. W Cro od początku zaliczano nas do kategorii I, jedynie w drodze powrotnej w Trakošćan pan miał wątpliwości, ale po konsultacji z kolegą z sąsiedniej budki zaliczył kat.I.
marcin0k
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 182
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin0k » 30.07.2014 13:31

Bez obaw- jeśli chodzi o chorwackie autostrady na 100% ważna jest wysokość samochodu a nie samochodu z boxem czy rowerem. Na automatach trzeba kontrolować czy wyświetli Ci się kat 1 bo czasem pomyłki się zdarzają
Obrazek

W pozostałych krajach, przez które przejeżdżasz wysokość nie mia nic wspólnego z ceną winiety.
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 11.08.2014 13:07

Jeżdżę Toyota Verso z boxem. Winiety kupuję zawsze normalne dla osobówek. W Chorwacji na bramkach automatycznych prawie zawsze wychodzi kat II. Za pierwszym razem nie zauważyłem i zorientowałem się dopiero na wyciagu z banku. Teraz wołam obsługę i zmieniają mi kat na I. Nigdy nie robiki problemu. Kombinowałem z boxem i jest umieszczony max do tylu znacznie za przednią osią, a i tak często automat zalicza do kat II. Na bramkach ręcznych zawsze kat. I.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 11.08.2014 13:57

Co oznacza, że box wystaje na przód pojazdu?
Ja mam dość duży box i przednia ściana wystaje nad szybę czołową, naczej mogę nie otworzyć bagażnika. Czy to jakiś problem??????
CRO-kodyl
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.02.2012
Re: Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) CRO-kodyl » 29.08.2015 12:07

Jednak takie sytuacje się zdarzają nadal. Wracając 30 lipca fordem mondeo z boxem i anteną CB (ok 60 cm) na dachu, zostałem kierowcą TIR-a :? i zapłaciłem kartą na bramkach Demerje opłatę dla kat 3 zamiast 1. Za odcinek z Sestanovac skasowali mnie na 437 kun. Zorientowałem się gdy już wyjechałem za bramki, więc dopiero po powrocie napisałem maila z prośbą o wyjaśnienie załączając skan paragonu. Po kilku dniach odpowiedzieli że jest to pomyłka systemu i zwrócą mi nadpłatę na moje konto. Na dodatek, poinformowali mnie że naliczą mi opłatę za odcinek od Dugopolje zamiast od Sestanovac, czyli podarowali mi 40 km :D.
W piękny słoneczny dzień 22 sierpnia otrzymałem przelew i sprawa jest dla mnie zamknięta :wink: .

Sądzę że przyczyną zamieszania była antena CB. Wcześniej gdy jej nie miałem, a też jeździłem z boxem, to problemu nie było.

Pozdrav!
MirekM
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 23.07.2011
Re: Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) MirekM » 29.08.2015 12:27

Mi często się zdarza że źle nalicza. Jeżdżę Verso z boxem. Teraz już zawsze patrze i wołam obsługę. Ktoś podchodzi i zmienia. Ostatnio na Lucko nawet nikt nie podszedł tylko zdalnie zmienili kategorię.
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013
Re: Autostrada opłata przy jeździe z boxem

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 29.08.2015 12:36

Ooooo to powiem wam, że mnie zadziwił ten fakt odnośnie anteny CB. Stąd moje pytanie. Czy przy wjeździe do tunelu Sv. Ilija na bramkach się wybiera kategorię ręcznie czy automatycznie jakaś fotokomórka to sczytuje?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone