Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
Petitka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petitka » 24.05.2009 10:55

hejka
taki standard*** blisko starego miasta ważne, żeby miał parking strzeżony śniadanko też mile widziane;-) ja w necie namierzyłam sporo ceny różne między 30 - 75 euro za dobę za pok. dwa wydają się całkiem całkiem 1. Hotel Boutique 36 2. Pen. Divan może mąż mógłby je spr czy są ok. oczywiście jak będzie mieć czas

dzięki
Pozdrawiam Petitka
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 24.05.2009 13:57

Ten Boutique jest po 66 E dwójka, eięc nie rewelacyjnie a tego drugiego nie mogę znaleźć - daj linka, proszę.
Petitka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petitka » 24.05.2009 14:11

http://www.pansiondivan.ba/ineng.html link do tego pen. wygląda oki
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 27.05.2009 22:41

Obiecał,że zrobi wywiad,ale trochę później, bo teraz trochę czasu spędzi z nami w domu,ale mam nadzieję,że nie będzie za późno.
Petitka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Petitka » 28.05.2009 16:02

hejka

spoko z noclegiem to jakoś sobie damy redę;-) wyjeżdżamy pod koniec przyszłego tyg już się nie mogę doczekać;-)

w takim razie miłego...;-)
pozdrawiam
petitka
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 29.05.2009 20:49

To w takim razie wypada mi tylko życzyć udanego wyjazdu i mnóstwa pozytywnych wrażeń,żeby po powrocie było co opisywać :D
Ela50
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela50 » 31.05.2009 15:50

Ela50 napisał(a):
Ela50 napisał(a):W tym roku wybieramy się do Neum w BiH. Mamy tez zamiar robić wycieczkowe wypady do ciekawych miejsc w BiH i zaplanowaliśmy zobaczyć jaskinię Vjetrenica. Strona www.vjetrenica.com podaje w jakich godzinach jaskinia jest otwarta i podane są ceny biletów. Tylko wsiadać w samochód i jechać.
Przeglądając posty na forum przeczytałam Twoją " walczy " informację w tym temacie i bardzo mnie ona zaskoczyła i jednocześnie zmartwiła.
Powiedz, czy w końcu zwiedziliście tą jaskinię, czy w dzień powszedni można się tam zjawić, czy da się tam dojechać większym samochodem ( Fiat Linea ), w jaki sposób można się umówić z opiekunem jaskini i gdzie go znaleźć.


Zwracam się do Ciebie Walczy, odezwij eis i podaj więcej szczegółów dojazdu do jaskini i czy można wybrać się tam z marszu każdego dnia. Pozdrawiam.

Czekam wciąż na informacje o dojeździe do jaskini Vjetrenica w BiH, czy ktoś może mi podać więcej szczegółów.
Odezwij sie " Walczy " , czy Ty na pewno tam byłeś ?
kurush
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kurush » 09.06.2009 11:55

Petitka napisał(a):Drugie pytanko czy ktoś był właśnie w Srebrenicy?


Petitko,
nie mam doświadczenia w tym względzie - jedynie relację z "drugiej ręki", od spotkanych w Mostarze Francuzów. Uderzyła mnie ona, więc Ci ją przekazuję.

Mieli sporo problemów z trafieniem pomimo GPSa, ale nie to najistotniejsze. Powiedzieli, że źle zrobili jadąc tam. Mówili, że trudno im było się dogadać i generalnie odczuwali, że są nie na swoim miejscu. Nikt im nie wyrzucał w oczy, że są współwinni masakry (to Francuzi w końcu, nie Holendrzy), ale - wg ich słów - czuli, że to nie jest ich miejsce, tylko miejsce rodzin i bliskich zabitych, i że czynienie tego elementem wycieczki było nieprzemyślane.

Proszę, nie myśl, że Cię chcę pouczać, w końcu my też - jak turyści z całego świata - jeździmy do Auschwitz... Sam nie mam na ten temat zdania, ale przemyśleć warto...

A swoją drogą życzę fascynującego odkrywania BiH!

Kurush
ego
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.07.2007
Nocleg w drodze do Czarnogóry

Nieprzeczytany postnapisał(a) ego » 09.07.2009 22:17

Witam,
mam prośbę o polecenie noclegu w okolicy przejścia granicznego Kopanica ew Zupanja (trasa Osijek-Sarajewo), ewentualnie w Chorwacką, lub BiH stronę.
pozdrawiam
GP
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 04.05.2010 09:07

Petitka napisał(a):hejka

spoko z noclegiem to jakoś sobie damy redę;-) wyjeżdżamy pod koniec przyszłego tyg już się nie mogę doczekać;-)

w takim razie miłego...;-)
pozdrawiam
petitka



Petitko mam pytanie o Twój zeszłoroczny nocleg w Sarajevie - czy możesz coś polecić lub doradzić? Też myślałam o jednym z tych pensjonatów nad którymi wtedy myślałaś.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 04.05.2010 10:04

http://www.hotel-telal.ba/

tuż 4 min od starego miasta ale w ciszy i z małym parkingiem
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 04.05.2010 12:10

Hejka! W drodze do CRO w tym roku mamy zamiar powtórzyć wariant przez Bośnię z noclegiem w Mostarze i stąd pytanie czy ktoś z Was drodzy forumowicze nocował w Mostarze i ma sprawdzoną tam kwaterkę. Z własnych poszukiwań dotarłem między innymi do tej strony https://www.bedbreakfasttraveler.com/Bo ... Mostar.htm i może spróbuję przez nią zarezerwować, ale wolałbym jednak jakiś sprawdzony namiar. Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.05.2010 12:45

Alek70 napisał(a):Hejka! ...


Kiedyś podpowiadałem w tym temacie
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=487410#487410
Może się przyda.
Pzdr
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 11.05.2010 11:01

Alek70 napisał(a):... czy ktoś z Was drodzy forumowicze nocował w Mostarze i ma sprawdzoną tam kwaterkę.



W Mostarze polecam Pension Rose. Jest parking i są śniadania. Mieszkalismy tam 5 dni, traktowalismy Mostar jako bazę wypadową.
http://www.pansion-rose.ba/home_e.htm

K2
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.05.2010 11:48

Dosłownie 50 metrów przed nim jest pensionat rodzinny; zawsze dobre miejsce na parking, pokoje z klimą i śniadaniem; dwójka za 30 E. Mam tylko telefon.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone