Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.03.2018 19:47

"Międzynarodowe prawo jazdy nie jest wymagane, niemniej posiadanie go jest wskazane"...
Moje doświadczenia: Kilkanaście razy przejazd przez BIH i ani razu pojawienia się tematu, ani podczas kontroli, ani na granicy.
robert1964
Cromaniak
Posty: 563
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert1964 » 30.03.2018 20:07

Też byłem parę razy w Bośni i nie miałem problemu z prawem jazdy, natomiast obowiązkowa jest "zielona karta". Szerokiej drogi, polecam Mostar i Blagaj
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 30.03.2018 20:18

daj sobie spokój
do przekraczania granicy wystarczy dowód osobisty (ale paszporty na wszelki wypadek bym zabrał/wyrobił)
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 31.03.2018 16:30

Nikt nie kwestionował prawa jazdy. Zresztą praktycznie poza granicami, na której nie pytają o prawko, tylko o dowód i zieloną kartę i dowód rejestracyjny autka, nie ma kontroli. Chyba że przekroczysz przepisy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 31.03.2018 18:52

Jeśli ktoś daje paszport to powinien sprawdzić czy dostał pieczątkę przy wjeździe bo sprawdzają przy opuszczeniu kraju.Nam nad ranem zaspany pogranicznik tego nie uczynił i przy wyjeździe był problemie.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.04.2018 08:49

Cenna uwaga.
Paszportu nie pokazywac, w plecaku warto miec.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.04.2018 09:10

pawelh napisał(a):Jeśli ktoś daje paszport to powinien sprawdzić czy dostał pieczątkę przy wjeździe bo sprawdzają przy opuszczeniu kraju.Nam nad ranem zaspany pogranicznik tego nie uczynił i przy wyjeździe był problemie.


osobiście się z tym nie spotkałem; jeżeli było to w tamtym roku, to mogło być wynikiem pojawiających się znów "niesnasek" pomiędzy BiH, a RS (coś na wzór przejazdu przez granice Kosowa i Serbii)
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.04.2018 12:39

To było w ur,ale jechaliśmy w kierunku MNE,wcześniej nocleg w Mostarze.Dałem radę wytłumaczyć,że jestem legalnie bo właśnie taki zarzut nam uczyniono,ale można stracić sporo czasu.Na szczęście odpowiednia argumentacja pomogła (nie łapówka!) :D
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 01.04.2018 12:42

Sol-Wagon napisał(a):Cenna uwaga.
Paszportu nie pokazywac, w plecaku warto miec.


Racja,ale nie wszyscy mieli dowody.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 03.04.2018 18:00

Tylko dowody.W paszporty i tak pieczątek nie dają.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 03.04.2018 18:22

Jeszcze jedno. 26.04 jadę autkiem do BiH. Jak ktoś pojedzie w tym samym czasie, to proszę o kontakt. Może coś ciekawego będę mógł pokazać... :)
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 07.05.2018 20:19

Fajna trasa, jak ktoś nie lubi autostrad, a woli widoczki i tanią kuchnię po drodze.Z A3 w cro zjazd Novska do przejścia Gradina Dolna,dalej M14 do Kozarska Dubica, dalej M15 Prijedor,Sanskij Most,od Pudin Han w M5 na Kljuć aż do Jezero, tam w R-415 aż do Kupres, dalej M106 Tomislavgrad, Posusje skąd prosta droga do Mostaru.:) Cała trasa ok.5,5 godziny. Sretan put!
velvetto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) velvetto » 22.05.2018 10:28

Witam
W tym roku wysyłam córkę na kolonie do BOŚNI i HERCEGOWINY miejscowość Neum Jak każdy rodzic chciał bym mieć z córką kontakt najlepiej telefoniczny .Niestety z tego co się dowiedziałem połączenia z tym krajem są bardzo drogie a różnego rodzaju komunikatory to ostateczność (jakość Internetu w hotelach jest raczej kiepska)Stąd moje pytanie :czy w miejscowości Neum mają zasięg Chorwackie nadajniki telefonii komórkowej ?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.05.2018 10:52

velvetto napisał(a):Witam
W tym roku wysyłam córkę na kolonie do BOŚNI i HERCEGOWINY miejscowość Neum Jak każdy rodzic chciał bym mieć z córką kontakt najlepiej telefoniczny .Niestety z tego co się dowiedziałem połączenia z tym krajem są bardzo drogie a różnego rodzaju komunikatory to ostateczność (jakość Internetu w hotelach jest raczej kiepska)Stąd moje pytanie :czy w miejscowości Neum mają zasięg Chorwackie nadajniki telefonii komórkowej ?

Sprawdziłem kilku operatorów i przedstawia się to mniej więcej jak w TMobile czy VIPnet, czyli bez Neum niestety...
velvetto
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) velvetto » 22.05.2018 15:10

Trudno ta opcja odpadła.Jak wygląda zakup karty sim lokalnych operatorów i jakie sieci tam występują?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone