Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 04.08.2017 07:02

Sylwetka... napisał(a):
Z napisał(a):Monia gdzie dokładnie jest ten sklep?,bo nie mogę ogarnąć-wyjeżdżając do Neum.Zawsze kupowałem w Konzumie lecz może warto zmienić,zauważyłem jedno,na pewno Boś9niacy zmieniają ceny na sezon w Konzumie,w czerwcu były niższe a 1 lipca poszły w górę.


nie wiem gdzie Monia robiła zakupy, my robiliśmy tu : https://goo.gl/maps/eJ8MqkWPzLx, mało ludzi, nie ma problemu z parkowaniem i nie ma takiego "młynu" jak na głównej przy Konzumie.

To by się zgadzało tylko sklep się inAczej nazywa. Jest parking i pejara obok
Adres z paragonu to put svetog ante bb
Neretvanac
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 04.08.2017 13:15

Dziś jadąc do Mostaru zrobiłam zdjęcie :D
Załączniki:
20170804_091949-800x600.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.08.2017 13:44

Czyli to jest na wylotówce na Mostar,dzięki.Za rok skorzystam.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.08.2017 15:29

monia1907 napisał(a):Dziś jadąc do Mostaru zrobiłam zdjęcie :D


no to mówimy o innych sklepach :)

edit: jest też całkiem możliwe, że to jakiś nowy supremarket, a Bingo już nie istnieje (tam robiliśmy zakupy w zeszłym roku) . Jakie w tym roku było nasze zdziwienie, gdy na pewniaka podjeżdżamy do Konzuma w Mostarze .... a tam AGD 8O :lol:
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 08.08.2017 19:45

A czy był ktoś może na targu / ryneczku w Trebinje? Maklowicz bardzo zachwalał w swoim odcinku i w sumie fajnie to wyglądało.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58937
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.08.2017 23:02

para-35-38 napisał(a):A czy był ktoś może na targu / ryneczku w Trebinje? Maklowicz bardzo zachwalał w swoim odcinku i w sumie fajnie to wyglądało.

Nas specjalnie starówka Trebinje nie zachwyciła - byliśmy w maju. Kilka migawek z Trebinje możesz znaleźć w najnowszym odcinku tego tematu.

Pozdrawiam,
Wojtek
Marcin333
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 29.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin333 » 21.08.2017 11:12

Witajcie,

W sobote wyruszamy w podróż :). Pierwszy przystanek Węgry (Hajduszo) potem Bośnia (Mostar). Mam pytanie związku z tym. Czy na granicy jakieś kontrole poważne ? Jedziemy pożyczonym samochodem. Czym najlepiej placić ? Euro ? No i jak z cenami paliw, głównie chodzi o Mostar.

Pozdrawiam :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 21.08.2017 17:06

W Trebinje w fajnej knajpie nad rzeką jadłem obiad,warto odwiedzić.Można trafić że żaby będą mieli w menu.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.08.2017 17:51

Marcin333 napisał(a):Witajcie,

W sobote wyruszamy w podróż :). Pierwszy przystanek Węgry (Hajduszo) potem Bośnia (Mostar). Mam pytanie związku z tym. Czy na granicy jakieś kontrole poważne ? Jedziemy pożyczonym samochodem. Czym najlepiej placić ? Euro ? No i jak z cenami paliw, głównie chodzi o Mostar.

Pozdrawiam :)


w zeszłym roku na granicy BiH spoko, uważaj na ceny parkingów w Mostarze,
im bliżej mostu to lekko fiksują,
generalnie ceny w BiH rewelacja(znaczy taniocha)
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 22.08.2017 20:14

Franz napisał(a):
para-35-38 napisał(a):A czy był ktoś może na targu / ryneczku w Trebinje? Maklowicz bardzo zachwalał w swoim odcinku i w sumie fajnie to wyglądało.

Nas specjalnie starówka Trebinje nie zachwyciła - byliśmy w maju. Kilka migawek z Trebinje możesz znaleźć w najnowszym odcinku tego tematu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ale nam chodziło o targ w Trebinje, na którym można kupić pyszne rzeczy prosto od rolników. Nie o zwiedzanie
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.08.2017 06:33

para-35-38 napisał(a):
Franz napisał(a):
para-35-38 napisał(a):A czy był ktoś może na targu / ryneczku w Trebinje? Maklowicz bardzo zachwalał w swoim odcinku i w sumie fajnie to wyglądało.

Nas specjalnie starówka Trebinje nie zachwyciła - byliśmy w maju. Kilka migawek z Trebinje możesz znaleźć w najnowszym odcinku tego tematu.

Pozdrawiam,
Wojtek


Ale nam chodziło o targ w Trebinje, na którym można kupić pyszne rzeczy prosto od rolników. Nie o zwiedzanie

W środku dnia widziałem dwa miejsca gdzie handlują miejscowi,pierwsze to było gdzieś pod marketem w centrum miasta a drugie na uboczy przy parkingu jak do tej knajpy nad rzekę jechałem(po prawej stronie drogi).
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.08.2017 07:21

:D parę lat temu, spędziliśmy kilka dni w Trebinje.
Była to nasza baza noclegowa, w czasie kiedy zwiedzaliśmy Dubrownik. Na miejscowym targu, umiejscowionym wokół olbrzymich platanów, sprzedawano dosłownie wszystko, co tylko dało się sprzedać; med, sir, owoce, warzywa, rakiję, mydło i powidło, typu patery, cukierniczki, etc...
Dokonaliśmy wówczas zakupu dwóch obrazów, które po dzień dzisiejszy, zdobią nasze ściany.

Wokół znajdowało się mnóstwo kawiarenek, w których można było degustować się bardzo smaczną kawką.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 07.11.2017 22:07

Najlepsze są "lokalne fast foody"

Obrazek
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 19.11.2017 17:21

Sprawdzę listopadową BiH. Jadę przez Czechy, Słowację, Węgry i i HR, potem Banja Luka , Tomislavgrad, Ljubuśki. Jadę 21 listopada wieczorem. Jak ktoś się też wybiera w tym czasie, to może się spotkamy na trasie. Pozdrav. :)
kaszmirr
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszmirr » 30.03.2018 16:56

Witam, wybieramy się w tym roku do Czarnogóry i Albanii z dziewczyną i zapewne zahaczymy też o Bośnię. Z informacji wynika, że w Czarnogórze i Albanii polskie prawo jazdy jest honorowane natomiast w Bośnii mogą wymagać międzynarodowego prawa jazdy. Czy tak jest w rzeczywistości? Ktoś miał z tym do czynienia? Po prostu zastanawiam się nad wyrabianiem międzynarodowego przed wyjazdem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone