Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.07.2017 06:16

kodens79 napisał(a):...Wbieramy się do Czarnogóry 31.07 i chciałem się spytać czy przejście w Šamac to jakieś większe i czy tworzą się tam zatory.
Mam zamiar być tam około 1:00 w nocy

Duże przejście z kilkoma pasami, aczkolwiek nocą pewnie z minimalizuje do jednego, ciężarówki i autobusy osobno, był pas dla UE
kodens79 napisał(a):Na jakich stacjach tankować paliwo?

Petrol, ale te duże
para-35-38
Croentuzjasta
Posty: 175
Dołączył(a): 20.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) para-35-38 » 23.07.2017 11:45

cyt. "chodzi o "jakiś" market czy specjalizujący się w owocach morza? jakiś jest tam Konzum i mieli stoisko z takowymi, ale większość mrożona; po drodze do Dubrownika można zaopatrzyć się w porcie w Ploce... "


A czy porcie w Ploce tylo rano można coś dostać czy w ciągu dnia też ? O której byliście tam na zakupach?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.07.2017 12:57

para-35-38 napisał(a):cyt. "chodzi o "jakiś" market czy specjalizujący się w owocach morza? jakiś jest tam Konzum i mieli stoisko z takowymi, ale większość mrożona; po drodze do Dubrownika można zaopatrzyć się w porcie w Ploce... "


A czy porcie w Ploce tylo rano można coś dostać czy w ciągu dnia też ? O której byliście tam na zakupach?


na powrocie z Dubrovnika po południu - mieliśmy info od gospodina, mw. tutaj była ribarnica, ale to był 2014r.;
ale jestem pewien, że w Neum również można coś dostać z owoców morza, trzeba popytać
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.07.2017 13:37

w Neum są jeszcze 2 markety (po lewej stronie, jeden przy drugim), skręcając na światłach przed Konzum w lewo (jadąc od drugiej strony za Konzum w prawo)...
ot gdzieś tutaj...
https://goo.gl/maps/zeqUESjm3B32
adam-lca
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam-lca » 27.07.2017 22:02

Czy mieszkajac w Podgorze jeden dzien wystarczy by zwiedzic i Mostar i Wodospady Kravica?
Czy lepiej zrobic sobie dwie wycieczki?Czy na poczatku wrzesnia wodospady dalej sa zawalone tlumami turystow?
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 27.07.2017 22:20

adam-lca napisał(a):Czy mieszkajac w Podgorze jeden dzien wystarczy by zwiedzic i Mostar i Wodospady Kravica?
Czy lepiej zrobic sobie dwie wycieczki?Czy na poczatku wrzesnia wodospady dalej sa zawalone tlumami turystow?



moim zdaniem bez problemu,
my mieszkaliśmy w Tucepi rano wyjazd do Mostaru ,
po drodze Medziugorie (króciutko bo byliśmy tam rok wczesniej)
Mostar,z Mostaru Blagaj (warto bo to bliziutko),i na koniec
Kravica jakoś tak koło 17 czy 18,(uwaga o tej porze w restauracji na dole nie mają już jedzenia;))
no i powrót do Tucepi,
thcleniu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) thcleniu » 28.07.2017 14:33

witam,
Wybieram się do Pocitelj i chciałby jechać "drogą widokową" ...tylko że jak patrze na mapę to możliwości mam kilka ;)
Czy mogę prosić o jakieś detale? Przez Jajce-Jablanica czy może tą droga bliżej chorwacji?
dziękuję
ACrazyGirl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACrazyGirl » 01.08.2017 18:51

Kochani,jutro sie wybieramy z Orebicza do Bośni,czy ktoś ostatnio był i wie jaka jest cena ropy na stacjach? Z góry dzięki :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.08.2017 20:12

thcleniu napisał(a):witam,
Wybieram się do Pocitelj i chciałby jechać "drogą widokową" ...tylko że jak patrze na mapę to możliwości mam kilka ;)
Czy mogę prosić o jakieś detale? Przez Jajce-Jablanica czy może tą droga bliżej chorwacji?
dziękuję

Banja Luka-Jajce-Jablanica-Mostar... bardzo widokowo
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.08.2017 21:26

ACrazyGirl napisał(a):Kochani,jutro sie wybieramy z Orebicza do Bośni,czy ktoś ostatnio był i wie jaka jest cena ropy na stacjach? Z góry dzięki :)

na pewo taniej niż w Chorwacji i "opłaci" się zatankować tam do pełna...
ACrazyGirl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACrazyGirl » 02.08.2017 19:45

Sol-Wagon napisał(a):
ACrazyGirl napisał(a):Kochani,jutro sie wybieramy z Orebicza do Bośni,czy ktoś ostatnio był i wie jaka jest cena ropy na stacjach? Z góry dzięki :)

na pewo taniej niż w Chorwacji i "opłaci" się zatankować tam do pełna...


Dziekuje bardzo!!! Tak zrobiliśmy i z pewnością sie opłaca tankować w Bośni niż na Chorwacji :)
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 03.08.2017 16:23

te kiero napisał(a):
thcleniu napisał(a):witam,
Wybieram się do Pocitelj i chciałby jechać "drogą widokową" ...tylko że jak patrze na mapę to możliwości mam kilka ;)
Czy mogę prosić o jakieś detale? Przez Jajce-Jablanica czy może tą droga bliżej chorwacji?
dziękuję

Banja Luka-Jajce-Jablanica-Mostar... bardzo widokowo


Dzień dobry
Trasa ( Jajce- Jablanica) w 3 dni - Jakieś propozycje noclegu , czy "lokalnej jadłodajni" , gdzie można bez wcześniejszej rezerwacji "noclegować" itd (1 tydzień września )
monia1907
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 23.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia1907 » 03.08.2017 20:30

ACrazyGirl napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):
ACrazyGirl napisał(a):Kochani,jutro sie wybieramy z Orebicza do Bośni,czy ktoś ostatnio był i wie jaka jest cena ropy na stacjach? Z góry dzięki :)

na pewo taniej niż w Chorwacji i "opłaci" się zatankować tam do pełna...


Dziekuje bardzo!!! Tak zrobiliśmy i z pewnością sie opłaca tankować w Bośni niż na Chorwacji :)

W Bośni wszystko praktycznie tańsze
My wczoraj byliśmy na zwiedzaniu w Stonie (stacjonujemy w Zuljanie) i specjalnie pojechaliśmy do Neum na zakupy i tankowanie (gaz) - tylko jechaliśmy przez przejście w Duzi (jadąc od Dubrovnika zaraz za mostem za Zatonem skrecilismy w prawo - przejście małe i nawet przepuscili nas bez zielonej karty, zapomnieliśmy zabrać z kwatery, spytał tylko po co jedziemy i gdzie, mówimy zakupy w Neum i poszło. Co do sklepu to wyjeżdżając do Neum od tej drugiej strony jest super sklep po prawej - "Neretvanac" - duży, bardzo dobre zaopatrzenie i bardzo mało ludzi także polecam
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 04.08.2017 05:41

Monia gdzie dokładnie jest ten sklep?,bo nie mogę ogarnąć-wyjeżdżając do Neum.Zawsze kupowałem w Konzumie lecz może warto zmienić,zauważyłem jedno,na pewno Bośniacy zmieniają ceny na sezon w Konzumie,w czerwcu były niższe a 1 lipca poszły w górę.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.08.2017 06:32

Z napisał(a):Monia gdzie dokładnie jest ten sklep?,bo nie mogę ogarnąć-wyjeżdżając do Neum.Zawsze kupowałem w Konzumie lecz może warto zmienić,zauważyłem jedno,na pewno Bośniacy zmieniają ceny na sezon w Konzumie,w czerwcu były niższe a 1 lipca poszły w górę.


nie wiem gdzie Monia robiła zakupy, my robiliśmy tu : https://goo.gl/maps/eJ8MqkWPzLx, mało ludzi, nie ma problemu z parkowaniem i nie ma takiego "młynu" jak na głównej przy Konzumie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone