Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
zmichal
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 22.08.2008
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmichal » 29.07.2016 11:02

anakin napisał(a):
Krzysztofx11 napisał(a):Przecież prawdziwy pokój pochodzi z wnętrza człowieka , a nie od okoliczności zewnętrznych : podzieliłem się z wami moim doswiadczeniem pokoju jaki tam otrzymałem i bardzo chętnie tam wróce. Medjugorje to miejsce wielu nawróceń a szczególnie
spowiedzi - często z całego życia , po prostu Łaska Boża i obecność Maryi - Królowej Pokoju jest tam fizycznie odczuwalna.
To moje osobiste świadectwo , można też znaleźć wiele innych. Objawienia nie są oficjalnie uznane ani też nie są odrzucone,
nie ma w nich nic sprzecznego z biblią i nauką kościoła Katolickiego .

KK nie uznał (póki co) objawień z Medjugorie za prawdziwe.
Nie żebym się jakoś specjalnie sugerował tym co KK uznaje a czego nie, ale......
Póki co całe to sanktuarium wygląda jak sklep z Matką Boską.
Biznes i nic więcej....jak to w KK się przyjęło od tysiącleci.
Gratuluję przeżyć duchowych i pokoju, który odnalazłeś, ja jednak jestem sceptycznie do tego klimatu nastawiony.
To pewnie znasz......
I takie właśnie jest Madjugorie...

A jak się to ma do trasy przez Słowację i Węgry to nie mam bladego pojęcia.... :roll:

Religie (wszelakie) zawsze były i będą kością niezgody i dyskusje tym bardziej na forum o Cro nie przyniosą żadnego porozumienia.
Tak dla rozluźnienia atmosfery, jak już w temacie objawień jesteśmy :lol: :
Ostatnio edytowano 29.07.2016 12:41 przez zmichal, łącznie edytowano 1 raz
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 11:43

rufus295 napisał(a):
Henryk napisał(a):
rufus295 napisał(a):Mam pytanie. Wiecie może czy 15.08 będą markety w Bośni otwarte, czy mają święto?

Myślę że w Mostarze, części muzułmańskiej będą otwarte.A jaki problem zrobić zakupy dzień przed lub po? Wniebowzięcie NMP to jedno z największych świąt chorwackich.

W poniedziałek chciałem wyskoczyć do Mostar i przy okazji jakieś zaopatrzenie zrobić, ale w takim wypadku pewnie przełożę na wtorek tą wycieczkę. Dzięki :)

A na stałe gdzie będziesz mieszkał? Bo jak pisałem muzułmanie raczej nie świętują.Więc w Mostarze zakupy bez problemu. W razie potrzeby kontakt na priv, bo będę w okolicy do 16.08. Pozdrav :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.07.2016 12:04

W Lokva Rogoznica od13. 08 będę siedział, także 15.08 jadę do Mostar przy okazji Blagaj, Imotski, wodospady Krawica, a 16.08 wyskakuje zdobyć Bobotov Kuk w Czarnogórze. Generalnie 11 dni mocno wypełnione zajęciami:)
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 22:52

rufus295 napisał(a):W Lokva Rogoznica od13. 08 będę siedział, także 15.08 jadę do Mostar przy okazji Blagaj, Imotski, wodospady Krawica, a 16.08 wyskakuje zdobyć Bobotov Kuk w Czarnogórze. Generalnie 11 dni mocno wypełnione zajęciami:)

15.08 jestem w Veprić. Jak w niedzielę byś był w Medjugorje, to załapiesz się na imprezkę.Można pogadać w realu przy piwie(też)Stąd do Mostaru żabi skok Pozdrav :)
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 22:57

rufus295 napisał(a):W Lokva Rogoznica od13. 08 będę siedział, także 15.08 jadę do Mostar przy okazji Blagaj, Imotski, wodospady Krawica, a 16.08 wyskakuje zdobyć Bobotov Kuk w Czarnogórze. Generalnie 11 dni mocno wypełnione zajęciami:)

Jak Będziesz w Imotski,to jedź do przez Vid, fajne muzeum Narona z czasów rzymskich.Dalej małe przejście graniczne i kawałek do Medjugorje, Kravica, Mostar, Ćevelijusza.Polecam :)
mar.antifa
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 17.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mar.antifa » 02.08.2016 12:19

witam wszytskich,
bede w Breli w dniach 10-17.08 (pierwszy raz) proszę o ewentualne wskazówki jak najsprawniej dojechać do Mostaru i do medjugorje (zielona karta jest + dowody osobiste) co warto tam zobaczyć, gdzie zaparkowac (na sttrzezonym) i gdzie zjesc.
bede wdzieczny na przydatne porady.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 02.08.2016 12:33

mar.antifa napisał(a):witam wszytskich,
bede w Breli w dniach 10-17.08 (pierwszy raz) proszę o ewentualne wskazówki jak najsprawniej dojechać do Mostaru i do medjugorje (zielona karta jest + dowody osobiste) co warto tam zobaczyć, gdzie zaparkowac (na sttrzezonym) i gdzie zjesc.
bede wdzieczny na przydatne porady.


Najprościej i najwygodniej autostradą, która kończy się 5 km przed Medjugorie. Zaraz koło kompleksu pielgrzymkowego jest olbrzymi parking za darmo. Strzeżonych tam nie widziałem. Może jakieś są, ale komu chce się daleko iść w upale.

Do Mostaru masz potem 30 km przez Citluk, navi prowadzi bez problemu. W Mostarze darmowy parking przy kościele Piotra i Pawła przy ulicy Franjevackiej. Stamtąd masz 300 m do mostu i starego miasta. Knajpek na starym mieście pełno.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 03.08.2016 09:03

mar.antifa napisał(a):witam wszytskich,
bede w Breli w dniach 10-17.08 (pierwszy raz) proszę o ewentualne wskazówki jak najsprawniej dojechać do Mostaru i do medjugorje (zielona karta jest + dowody osobiste) co warto tam zobaczyć, gdzie zaparkowac (na sttrzezonym) i gdzie zjesc.
bede wdzieczny na przydatne porady.


Parkować można w wielu miejscach.Polecam restaurację Dubrovnik.Od 9.08 jestem w Medjugorje, więc jak masz szczegółowe pytania to na PW.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2016 10:40

Ćevelijusza - co to jest ? Google nie zna takiego słowa to może coś wartego zobaczenia.


Polecam
evelijusza.Polecamquote="Henryk"]
rufus295 napisał(a):W Lokva Rogoznica od13. 08 będę siedział, także 15.08 jadę do Mostar przy okazji Blagaj, Imotski, wodospady Krawica, a 16.08 wyskakuje zdobyć Bobotov Kuk w Czarnogórze. Generalnie 11 dni mocno wypełnione zajęciami:)

Jak Będziesz w Imotski,to jedź do przez Vid, fajne muzeum Narona z czasów rzymskich.Dalej małe przejście graniczne i kawałek do Medjugorje, Kravica, Mostar, Ćevelijusza.Polecam :)[/quote]
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.08.2016 10:48

bigredone napisał(a):Ćevelijusza - co to jest ?

Może to?

http://www.humac-ljubuski.com/turistick ... ljusa.html
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2016 10:57

Dziękuję. Moje google są z Biedronki, bo mnie niska cena skusiła ;)
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 11.08.2016 21:44

Czyli bez problemu można parkować w Mostarze przy starówce? Czy szukać czegoś strzeżonego? Bo tak wszyscy straszą tą BiH
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.08.2016 22:02

dzixonZWA napisał(a):Czyli bez problemu można parkować w Mostarze przy starówce? Czy szukać czegoś strzeżonego? Bo tak wszyscy straszą tą BiH

Kto straszy i gdzie :?:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.08.2016 07:28

str.32 i 33 wątku "Droga przez Bośnię"...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 12.08.2016 08:00

Straszył jeden - a nie wszyscy :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone