Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BOŚNIA i HERCEGOWINA

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 27.07.2016 16:08

Krzysztofx11 napisał(a):To nie jest żadna "strata czasu" , byłem wczesniej w Medjugorje sam , tam nie ma nic "na zewnątrz" , żadnych wodotrysków , przepychu itp..... Jest za to " namacalny ,odczuwalny i wypełniający pokój " , którego nie znajdziesz w świecie .
Owoce znajdziesz w swoim wnętrzu ....


Jaki "pokój"??? W kurzu klepiska które robi za parking czy tez wśród ulicznych stragany z badziewiem?

Jeśli ktoś jedzie tam na długie modły w kaplicy, rozumiem, poza tym brzydko i nijako. I nie chodzi o wodotrysków.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2016 16:17

Krzysztofx11 napisał(a):To nie jest żadna "strata czasu" , byłem wczesniej w Medjugorje sam , tam nie ma nic "na zewnątrz" , żadnych wodotrysków , przepychu itp..... Jest za to " namacalny ,odczuwalny i wypełniający pokój " , którego nie znajdziesz w świecie .
Owoce znajdziesz w swoim wnętrzu ....

Nie zamierzam kwestionować twoich przeżyć duchowych związanych z tym miejscem.
Sam jestem osobą wierzącą.
Ale...
Samo miasteczko to jeden wielki wiejski odpust z targowiskiem. Gdzie tu (s)pokój?
Miejsce objawień to figurka Matki Boskiej w otoczeniu kamieni i lejącego się z nieba żaru. Oficjalnie przez Kościół Katolicki nie uznawane.
Gdybym kiedyś postanowił uczcić kult Matki Boskiej to pojechałbym do Częstochowy albo mniejszej Kalwarii czy Ludźmierza.
Krzysztofx11
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.07.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztofx11 » 27.07.2016 17:10

Przecież prawdziwy pokój pochodzi z wnętrza człowieka , a nie od okoliczności zewnętrznych : podzieliłem się z wami moim doswiadczeniem pokoju jaki tam otrzymałem i bardzo chętnie tam wróce. Medjugorje to miejsce wielu nawróceń a szczególnie
spowiedzi - często z całego życia , po prostu Łaska Boża i obecność Maryi - Królowej Pokoju jest tam fizycznie odczuwalna.
To moje osobiste świadectwo , można też znaleźć wiele innych. Objawienia nie są oficjalnie uznane ani też nie są odrzucone,
nie ma w nich nic sprzecznego z biblią i nauką kościoła Katolickiego .
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2016 17:25

Hmm...
No tak...
Jakby to powiedzieć...
Eeee...
Ja kończę ze swej strony bo z wątku o sprawdzonej trasie do Cro wątek o sprawdzonych nawróceniach się robi.
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 27.07.2016 20:53

romuald22 napisał(a):Hmm...
No tak...
Jakby to powiedzieć...
Eeee...
Ja kończę ze swej strony bo z wątku o sprawdzonej trasie do Cro wątek o sprawdzonych nawróceniach się robi.


Hmmm :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 27.07.2016 21:22

Krzysztofx11 napisał(a):Przecież prawdziwy pokój pochodzi z wnętrza człowieka , a nie od okoliczności zewnętrznych : podzieliłem się z wami moim doswiadczeniem pokoju jaki tam otrzymałem i bardzo chętnie tam wróce. Medjugorje to miejsce wielu nawróceń a szczególnie
spowiedzi - często z całego życia , po prostu Łaska Boża i obecność Maryi - Królowej Pokoju jest tam fizycznie odczuwalna.
To moje osobiste świadectwo , można też znaleźć wiele innych. Objawienia nie są oficjalnie uznane ani też nie są odrzucone,
nie ma w nich nic sprzecznego z biblią i nauką kościoła Katolickiego .

KK nie uznał (póki co) objawień z Medjugorie za prawdziwe.
Nie żebym się jakoś specjalnie sugerował tym co KK uznaje a czego nie, ale......
Póki co całe to sanktuarium wygląda jak sklep z Matką Boską.
Biznes i nic więcej....jak to w KK się przyjęło od tysiącleci.
Gratuluję przeżyć duchowych i pokoju, który odnalazłeś, ja jednak jestem sceptycznie do tego klimatu nastawiony.
To pewnie znasz......
I takie właśnie jest Madjugorie...

A jak się to ma do trasy przez Słowację i Węgry to nie mam bladego pojęcia.... :roll:
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 27.07.2016 22:08

Szukam namiarów na jeden nocleg w Mostarze dla 4 osób , 3 lata temu byłem w ciemno i teraz też tak jadę ale jak by ktoś miał to będę wdzięczny. :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.07.2016 07:53

nikt nie zmusza mnie korzystać ze straganów itp...
każdy widzi to co chce...:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 29.07.2016 07:55

Tuti napisał(a):Szukam namiarów na jeden nocleg w Mostarze dla 4 osób , 3 lata temu byłem w ciemno i teraz też tak jadę ale jak by ktoś miał to będę wdzięczny. :papa:

poczytaj tu:
ceny-w-bih-u-t35087.html
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 08:58

Kliknij na http://www.villa-polonia.ba/index.php/hr/.Właścicielka Regina Trbonja, bardzo miła Polka, +387 63 319-682 numer osobisty.Oczywiście mówi po polsku, jednocześnie jako przewodnik licencjonowany posiada niesamowitą wiedzę o tym pięknym mieście.
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.07.2016 09:10

Mam pytanie. Wiecie może czy 15.08 będą markety w Bośni otwarte, czy mają święto?
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 09:11

valdemar napisał(a):
Krzysztofx11 napisał(a):Dokładnie tak Janusz , tylko nie tak z biegu :
w Medjugorje zatrzymujemy sie dwa dni


Jeśli nie planujecie żadnych czynności "duchowych", dwa dni w Medjugorje to moim zdaniem strata czasu, kicz i komercha w stylu wielkiego odpustu.

Miejsce objawień, modlitwa, spacer zajmują 2 godziny, poza tym tam naprawdę nic nie ma....

Valdemar, jeśli jesteś uczulony na KK, polecam wapno lub egzorcystę.Nie odstręczaj ludzi od czegoś, czemu osobiście jesteś przeciwny. Moje doświadczenia są zupełnie inne. Medjugorje to świetna baza wypadowa do wielu pięknych miejsc- Mostar, Blagaj,Kravice, Makarska, Stolac.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 09:16

rufus295 napisał(a):Mam pytanie. Wiecie może czy 15.08 będą markety w Bośni otwarte, czy mają święto?

Myślę że w Mostarze, części muzułmańskiej będą otwarte.A jaki problem zrobić zakupy dzień przed lub po? Wniebowzięcie NMP to jedno z największych świąt chorwackich.
Henryk
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 05.09.2005
Re: Sprawdzona trasa przez Słowację- Węgry- Chorwację

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henryk » 29.07.2016 09:24

Krzysztofx11 napisał(a):To nie jest żadna "strata czasu" , byłem wczesniej w Medjugorje sam , tam nie ma nic "na zewnątrz" , żadnych wodotrysków , przepychu itp..... Jest za to " namacalny ,odczuwalny i wypełniający pokój " , którego nie znajdziesz w świecie .
Owoce znajdziesz w swoim wnętrzu ....


Miło spotkać na forum kogoś, kto żyje wiarą. Pozdrawiam. Do zobaczenia w Medjugorje. :) Od 9.08 jestem :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 29.07.2016 10:50

Henryk napisał(a):
rufus295 napisał(a):Mam pytanie. Wiecie może czy 15.08 będą markety w Bośni otwarte, czy mają święto?

Myślę że w Mostarze, części muzułmańskiej będą otwarte.A jaki problem zrobić zakupy dzień przed lub po? Wniebowzięcie NMP to jedno z największych świąt chorwackich.

W poniedziałek chciałem wyskoczyć do Mostar i przy okazji jakieś zaopatrzenie zrobić, ale w takim wypadku pewnie przełożę na wtorek tą wycieczkę. Dzięki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BOŚNIA i HERCEGOWINA - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone