Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Blace u ujścia Neretvy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009
Blace u ujścia Neretvy

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 10.07.2009 15:50

Pierwszy raz jadę do małej osady Blace u ujścia Neretvy. Dokładnie Villa Ante. Czy ktoś tam był, czgo się spodziewać, jak sklepy, knajpy, plaże. Informacj w necie praktycznie brak, bardzo lakoniczne. Szukałem - nie zauważyłem by ktoś coś wcześniej pisał na forum.
Ostatnio edytowano 12.07.2009 19:43 przez marfipl, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 16:25

Nic nie mogę powiedzieć Ci rzeczowego :wink: , a odzywam się tylko dlatego, że jest to dla mnie jedno z ciekawszych miejsc, które chcę odwiedzić kiedyś na dłużej.
Rzyzna delta Neretwy kontrastuje z suchymi i jałowymi terenami nadmorskimi. Szczeglnie pięknie wygląda z drogi do Dubrovnika późną wiosną i jesienią.
Z miejscowości Opuzen i okolicznych wiosek wypływają tratwy, którymi można popłynąć odpływami Neretwy w kierunku morza. W okolicznych knajpkach serwują "pohane lub kuhane żabe" - dla mnie zawsze jakoś brakło :wink:

Swoje - ciekawe zresztą - programy nakręcili tam między innymi Robert Makłowicz i Anna Kwiatkowska (Magazyn Podróżnik).

Pozdrowienia, ciekawego urlopu i napisz po powrocie jak było. :papa:
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 10.07.2009 16:39

Dzięki piękne, opiszę wrażenia po powrocie. A tak właściwie to jestem z północy ale w Lipniku mam najbliższą rodzinę :)
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 10.07.2009 18:59

Byliśmy w BLACE dwa lata temu. Cisza i spokój. Sklep, pizzeria, konoba itp. na miejscu, plaża żwirkowa codzinnie sprzątana.
Dojazd na dwa sposoby
I - po przejechaniu Neretwy zaraz za mostem w kierunku na granicę z BIH są światła, na których skręcasz w prawo do Blace (dzięki temu, że będziesz skręcać na światłach, pod mostem jedziesz już dużo wolniej, a tam suszarka z drogówki na dwie zmiany!!!). II - już za miasteczkiem kiedy droga się już zaczyna wznosić do góry jest kierunkowskaz na Blace. Z tej drogi fajnie widać całą dolinkę, ale asfalt dużo gorszej jakości.

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.11.2020 16:54 przez leopantera, łącznie edytowano 2 razy
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 12.07.2009 13:10

Dziękuję Mirek za te wiadomości. Przyda się też sugestia co do dojazdu. Ponieważ jednak będę jechał w niedzielę 19 lipca to rozważam wariant przez BiH. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiego natężenia ruchu można się spodziewać (trasa przez Banja-Lukę, Mostar), czy jeździ tam sporo Tirów, i w ogóle może ktoś ostatnio jechał i na gorąco może napisać czego się spodziewać. Jak korki w weekendy n autostradzie w Cro. Czy wszystkie tunele są już gotowe, czy są jakieś zwężki? Z góry dziękuję za każde info. Pozdrav!
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 12.07.2009 19:42

marfipl napisał(a):Będę jechał w niedzielę 19 lipca to rozważam wariant przez BiH. Czy ktoś może podpowiedzieć jakiego natężenia ruchu można się spodziewać (trasa przez Banja-Lukę, Mostar), czy jeździ tam sporo Tirów

Jeżeli chcesz wjeżdżać do Blace w niedzielę rano to nie przez BIH. Z tamtej strony w każdą niedzielę stoją w korku na granicy, bo jadą nad morze. Korek adekwatny o porze powrotu znad morza.
W niedziele TIRów nie powinno być, a jak się trafią to pojedyńcze.
Odnośnie tuneli w CRO to Sv.Rok czynne obie nitki.
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 12.07.2009 19:46

Wyjeżdżamy rano z Węgier więc myślę, że do Blace dojedziemy ok. 18-19 wieczorem. Mam nadzieję, zgodnie z tym co piszesz, że wtedy już korki się rozładują.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 17.07.2009 16:51

marfipl napisał(a):Wyjeżdżamy rano z Węgier więc myślę, że do Blace dojedziemy ok. 18-19 wieczorem. Mam nadzieję, zgodnie z tym co piszesz, że wtedy już korki się rozładują.


Będą ale w drugą strone - bo wracają z plaż do BIH
Ela i Darek
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ela i Darek » 26.01.2010 10:00

Cześć Wam. My wyjeżdżamy do wilii ANTE w tym roku i jedziemy w 5 rodzin ale nie za bardzo możemy czegokolwiek się doczytać. Miożecie nam powiedzieć coś odnośnie samej miejscowości jak i willi ANTE? Jedziemy z dziećmi w wieku od 5 lat i troszkę jakoś jesteśmy tego wyjazdu niepewni. prosimy o jakieś info. A ile jechaliście z Warszawy do celu?

Pozdrawiamy
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 08.02.2010 22:01

Cały wątek dotyczy właśnie Blace i Villa Ante. Jest OK, klima w pokojach, jak będziecie mieli pokoiki na morze to widoczki super. Weseli właściciele Ana i Dado. Plaża od razu pod tarasem, prywatne leżaki, żwirek. Trochę denerwująca jest wiecznie dryfująca trawa, którą na szczęście co noc z plaży zbierają. Co do samego przejazdu, to znacząca część autostrady powinna już być do lata gotowa (śledźmy forum). My jechaliśmy przez Bośnię celowo, żeby więcej zwiedzić. Jak macie jakieś pytania, to śmiało. Nam się na tyle podobało, że w tym roku znowu tam jedziemy w II połowie lipca.
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 08.02.2010 22:03

Aha, powyżej macie zdjęcie nabrzeża. Villa Ante to ta pierwsza z prawej z okrągłymi apartamentami...
BLACE
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLACE » 11.04.2010 11:49

proszę napiszcie jak wygląda woda w blace na niekturych zdjęciach widać że nie jest krystaliczna jak np.w rogoznicy .i jak wygląda droga przez bośnie lepiej jechać przez chorwacje czy bosnie
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 11.04.2010 12:03

BLACE napisał(a):Proszę napiszcie jak wygląda woda w Blace na niektórych zdjęciach widać, że nie jest krystaliczna jak np. w Rogoznicy. I jak wygląda droga przez Bośnię lepiej jechać przez Chorwację czy Bośnię

LITOŚCI :!::!::!:
Ostatnio edytowano 11.04.2010 12:06 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 2 razy
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 11.04.2010 12:05

BLACE napisał(a):proszę napiszcie jak wygląda woda w Blace na niektórych zdjęciach widać że nie jest krystaliczna jak np.w Rogoznicy. Lepiej jechać przez Chorwacje czy Bosnie


Woda nie była brudna, plaże sprzątano nawet w niedziele. Może brak krystalicznej przejrzystości wynika z faktu iż na dnie masz drobne kamyczki, które trochę mulą wodę jakby osadem. Życie morskie w zatoczce skąpe, wręcz ubogie. W miejscowości obok DUBA - jest odwrotnie.
Co do drogi polecam jechać Chorwacją (autostrada prawie do Ploce), a dróżki na BIH to jak u nas - mało która pozwala nadgonić gdzieś stracony czas, a jadąc wzdłuż rzeki Neretwa należy uważać na przechodzące żółwie.
Ostatnio edytowano 24.09.2011 19:17 przez leopantera, łącznie edytowano 1 raz
lara73
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lara73 » 31.05.2011 21:58

Witam!
Do Villa Ante jeździmy całą grupą od 4 lat. Nigdy nie pisałam na forum, bo bałam się, że miejscowość zrobi się zbyt popularna. Teraz piszę, bo wiem , że gospodarze najpierw dzwonią do nas, zanim zarezerwują innym pokoje.
W Villa Ante w Blace są cudowni gospodarze, jest świetna atmosfera, super położenie przy samej plaży. Cicha, spokojna miejscowość. Jeśli ktoś chce spacerować po deptaku w stroju wieczorowym niech tam się nie wybiera.
W Blace jest swojsko, więc nie szukajcie też ciszy.
To jest miejsce dla fajnych ludzi, którzy lubią się bawić w swojej grupie.
Ja zakochałam się w tym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich
Magda[/code]
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone