Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Blace u ujścia Neretvy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 25.08.2015 12:33

FUX napisał(a):Jakaś konoba, bar?

Polecam konobę Mali Ante.To rodzinny lokal ze wspaniałym jedzeniem.
Śmiało mogę powiedzieć, że jadłam tam najlepszą rybę w swoim życiu :D
zygmuz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmuz » 16.02.2016 17:08

Natashka napisał(a):Witajcie, ja w tym roku od 3 do 11 lipca mialam szczescie wakacjowac się w Blace.3 dorosłe osoby i dwójka 9 latków. Jestem zachwycona! Nie byliśmy w willi, o której mowa, wynajmowaliśmy mieszkanko na ul. Bartulovici, ok 50 m od sklepu. Piękny widok na zatokę, cisza i spokoj. Gospodarze przemili, częstowali nas co chwila owocami i warzywkami :D Warunki świetne i chyba znacznie bardziej kameralnie niż w tej willi. Na plażę 5 min...
Ktoś coś kiedyś pisał o nieciekawych zapachach- nie spotkałam się z takimi, a raczej dość wrażliwy nos mam... Za to u nas blisko domu wszechogarniający zapach zasadzonej lawendy...
Myślę, że tu wrócimy... Blace polecam z czystym sumieniem


Witam, My w tym roku wybieramy się do Blace też w 3 Rodziny. mam pytanko czy może widziałaś tam Apartament Antun, jesli tak to może parę słówek opiszesz / jesteśmy ciekawi, pozdrawiam zygmuz.
zygmuz
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmuz » 16.02.2016 17:16

lara73 napisał(a):Cześć.
Bardzo przepraszam, ale naprawdę dopiero dzisiaj zajrzałam na forum.
Przeczytałam Wasze posty, i nie do końca się z nimi zgadzam.
Oceniać Blace mogę (chyba) ja. Byłam tam 4 razy. Jestem zakochana w tym miejscu. W Blace jest wiele miejsc do spania, ale naprawdę najlepszą miejscówę ma Villa Ante. Na samym środku plaży. Do tego leżaki z villi. Na parterze można trzymać różne materace, pontony, kółka, itp. Do tego jest duża lodówka- zimne piwko bez chodzenia do pokoju. Nie bierzcie kwater w zatoce. Woda tam po prostu śmierdzi, szczególnie jak ktoś przepłynie skuterem lub motorówką.
Sklepik jest zaopatrzony we wszystkie potrzebne produkty. Większe zakupy najlepiej robić w markecie przy wjeździe do Metkovic.
Jeśli lubicie ryby, to najtaniej ( i świeżo) na końcu tego kawałka Bośni w markecie Karaka.
Nie wiem czy w tym roku tam będziemy, bo wszyscy chcą już jechać gdzie indziej- ale tak jest co roku, a potem lądujemy w Blace.
Polecam wam knajpkę przy kamiennym molo. Jedzenie też jest o.k.Pizza bardzo dobra przy porcie- w takiej budzie. Dalej nie chodzę.
Jak ktoś lubi grać w nogę, to wieczorem fajne mecze z Chorwatami- nasi zawsze dostawali w dupę.
Jeśli macie pytania, piszcie. Obiecuję, że przynajmniej raz w miesiącu tu zajrzę.
Pozdrowienia.


Witam, Proszę o informację jeśli można , czy widziałaś może Apartamenty Antun w Blace, ciekawi jesteśmy , bo w Sierpniu się tam wybieramy , a nikt kto pisał o Blace nie wspomniał. będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam Zygmuz .
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 17.02.2016 21:01

zygmuz napisał(a): Apartament Antun

Będę w Blace w maju. Rozejrzę się za tym apartamentem i coś napiszę :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2016 22:27

Witam, My w tym roku wybieramy się do Blace też w 3 Rodziny. mam pytanko czy może widziałaś tam Apartament Antun, jesli tak to może parę słówek opiszesz / jesteśmy ciekawi, pozdrawiam zygmuz.[/quote]
ale z zewnątrz to zobaczysz tylko budynek w dość gęstej zabudowie.Wewnątrz wyglada dobrze.Przez miejscowość biegnie jedna uliczka wąska.Z mapy widzę,że jest to za kościołem .Na końcu plaży.Zapytaj o parking.Może być problem w tym miejscu.

Ktoś napisał aby nie brać miejsc w zatoce.Tak naprawdę całe Blace leży w zatoce.

a po zakupy nie trzeba do metkovic.Na światłach w opuzen jest dość duży market
Robaczek2016
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robaczek2016 » 05.04.2016 16:04

Witam,
wybieramy się w tym roku do Blace i w związku z tym mam pytanie-jakie są warunki do nurkowania ( w podstawowym sprzęcie ABC) w zatoce i okolicach? Czytaliśmy o glonach, trawie i jakimś osadzie w wodzie i stąd pytanie, czy to nie przeszkadza? Podczas poprzednich wyjazdów ( Korczula, Peljesac) warunki ,,wodne'' były fantastyczne. Dla mojego męża to podstawa udanego urlopu. Blace mamy wstępnie zarezerwowane, ale jeszcze kaski nie wpłaciliśmy, więc błagam o poradę.
p.s nie muszę dodawać, że zadowolony mąż, to polowa udanego urlopu
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 17.08.2016 11:17

Do Balce parę dni temu zawitał dupin :D
Załączniki:
dupin3.jpg
dupin2.jpg
dupin1.jpg
Agsik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agsik » 09.01.2019 21:35

Witam serdecznie
podnoszę temat....

Proszę o informację osoby które były w Blace, czy można tam pojeździć bezpiecznie rowerami z dzieckiem?
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 09.01.2019 23:21

Agsik napisał(a):Witam serdecznie
podnoszę temat....

Proszę o informację osoby które były w Blace, czy można tam pojeździć bezpiecznie rowerami z dzieckiem?


Wydaje mi się, że można. To wyjątkowe miejsce.
Blace leży nieco na uboczu. Można tam dojechać dwiema drogami. Na obu panuje niewielki ruch. Można pojeździć na rowerach, podziwiając plantacje mandarynek.
Jest też spokojna droga wzdłuż zalewu, przy którym spotykają się miłośnicy windsurfingu.

Zaznaczę tylko, że my bywamy w Blace raczej przed i po sezonie. W szczycie z pewnością jest tam nieco tłoczniach, ale itak spokojniej niż na Riwierze Malarskiej.
Ostatnio edytowano 10.01.2019 12:44 przez Magdalena S., łącznie edytowano 1 raz
Agsik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agsik » 10.01.2019 09:00

Byliśmy na Ciovo koło Trogiru (początek czerwca) to tam jest mase skuterów. Wąska jedna droga wkoło wyspy. Mam nadzieję, że tutaj jest spokojniej :)
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 10.01.2019 11:29

Około... 10 sierpnia 2018... :) R.

Blace i jego otoczenie ...


Obrazek


Obrazek
Ostatnio edytowano 23.01.2019 07:54 przez Rero, łącznie edytowano 1 raz
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 10.01.2019 12:47

W październiku 2017r., przez prawie tydzień, ta plaża należała wyłącznie do nas :mrgreen:
Agsik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agsik » 24.05.2019 12:27

Mam pytanie, czy macie jakieś dobre i sprawdzone miejsce w tej miejscowości gdzie można dobrze i smacznie zjeść?
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 24.05.2019 14:01

Blace to wieś na końcu świata...
Jeśli nic się nie zmieniło to jest tam restauracja Mali Ante. Kiedyś karmiąca doskonale za bardzo przyzwoite pieniądze. Z czasem karmiąca gorzej za nieco większą kasę.
W sezonie przy boisku otwiera się fastfood. Pizza, hamburgery, grill.
Szybko, smacznie, niezbyt zdrowo.
Zawsze można wyskoczyć na kolację do Stonu lub Metković.
Agsik
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 09.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agsik » 24.05.2019 21:56

A jak daleko od Blace jest jakiś większy market?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Blace u ujścia Neretvy - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone