Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biuro Rainbow Tours - nie polecam

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 06.08.2010 08:46

Rabat jest na konkretną kwotę , nie na %.
Ważny 1 rok, na wszystkie imprezy, te z promocjami też.
thomas46
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.05.2007
Rajnbow Tours

Nieprzeczytany postnapisał(a) thomas46 » 27.09.2010 14:15

Zobaczyłem wpis na temat biura podróży Rainbow Tours i tak jak poprzednik zdecydowanie nie polecam. Dzięki pracownikom tego biura moje wakacje nie miały tęczowych kolorów. Parokrotną zmianę miejsca lub terminu wylotu samolotu pomijam mimo, że też nie jest to najciekawsze zwazywszy ze nie kazdy mieszka pod lotniskiem. Druga sprawa to fakt iż po dotarciu do Ulcinja w Czarnogórze wysadzono nas z autokaru nie pod hotelem gdzie mieliśmy rezerwacje. Rezydenta czy pilota ani widu ani słychu. Po pół godzinie zjawiła się recepcjonistka z hotelu (Riva) i poinformowała nas, że mamy wziąść bagaże (osoby w większości po 60-ce abyła i 80 letnia) i udać się za nią do hotelu ok 0,5 km wśród tłumów na ulicy. Rozdano klucze do pokojów i "obiadokolacje"(?) (była 23.00) tzn. kromkę chleba z resztką wędliny i sera oraz jabłko i lemoniadę 0,3l , nic ciepłego. W pokojach zastała nas niewymieniona po poprzednikach pościel i ręczniki, że nie powiem o zaplesniałej łazience, pouszkadzanych wieszakach na ręczniki, drzwiach w szafie, drzwiach na balkon, wystających niezaizolowanych przewodach elektrycznych. Dodatkową atrakcją była muzyka live po sasiedzku o takich decybelach, że sen był możliwy o godz 3.00 w nocy. Mimo uwag zgłoszonych rezydentowi biura nic sie nie zmieniło. Posiłki rano wszystko zimne nawet jajecznica którą dopiero co przyniesiono. Wieczorem obiadokolacja wg biura wybór z trzech dań to wybór miedzy daniem dnia czyli co zostało z obiadu, a pizzą (ja cały czas byłem przekonany, że to danie przekąskowe), lub spaghetti :( . A gdzie zupa, deser? O jakości dań niech będzie fakt, że parę osób dostało rewolucji zołądkowych. Na uwagi biuro nie zareagowało ?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.09.2010 18:33

Byłem z tym biurem we wrześniu na Sycylii, tydzień objazdówki i tydzień leżakowania. Wg mnie godne polecenia. To, że w czasie transferu z Katowic do Warszawy jedna pani wysiadająca wcześniej niż ja, zabrała moja walizkę, to raczej nie wina biura :)
Migotka2
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Migotka2 » 04.07.2014 17:59

Bywam z Rainow Tours regularnie na wakacjach i nie jestem jakąś ich wielką fanką, ale cenię sobie ich usługi i przez lata jeżdżenia w różne miejsca na objazdówki i na wypoczynki wyrobiłam sobie zdanie na temat pewnej grupy turystów. Są to ludzie, którym rdza w kącie przy lustrze w hotelu, w którym są jeden dzień przeszkadza na tyle, że składają reklamację, bluzgają i odgrażają się przez pół wyjazdu. Ja się pytam po co to? Nie lepiej przyjemnie spędzić ten czas? Połowie ludzi na takich wyjazdach włącza się wojownik, oby jak najszybciej, oby jak najwięcej i czy biuro przypadkiem nie kantuje. Z takim podejściem nie da się dobrze bawić. Ja rozumiem, zmiana hotelu na mniej komfortowy może rozczarować, ale to były 3 doby tylko? Poza tym jeśli Pan podpisał umowę, w której było zastrzeżenie, że hotel może się zmienić, nie rozumiem czemu ma pretensje. Inna sprawa, że jestem święcie przekonana, że rezydent czy pilot wytłumaczyli jaki jest powód zamiany i była to z pewnością sytuacja awaryjna, co się jednak zdarza jak to, że kogoś okradli czy komuś zaginął bagaż na lotnisku. Poza tym pan pisze, że widok z okna był podobny jak na załączonym obrazku. Co to znaczy podobny? Widzę, że ktoś tu na siłę musi się po prostu wyżyć. Jeśli wakacje były nieudane to pewnie nie przez biuro, ale przez podejście. Jeśli się jedzie z nastawieniem, że będzie się narzekać, to zawsze powód do narzekania się znajdzie. Szkoda, że tak mało Pan napisał o fantastycznym programie i o świetnym pilocie wycieczki, bo w moim odczuciu jest to clou wycieczki. Pozdrawiam.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 04.07.2014 18:03

Migotka2 napisał(a):Bywam z Rainow Tours regularnie na wakacjach i nie jestem jakąś ich wielką fanką

Fanką może nie ale pracownikiem biura na pewno :lol:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 04.07.2014 18:49

Migotka2 napisał(a):Bywam z Rainow Tours regularnie na wakacjach


Po to się tutaj rejestrowałaś żeby to napisać???? SERIO??? wow....
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.07.2014 09:06

Migotko2 , widzę, że to Twój pierwszy post więc witaj na forum . :) ( na forum mówimy sobie na Ty)


Migotka2 napisał(a):Bywam z Rainow Tours regularnie na wakacjach i nie jestem jakąś ich wielką fanką,....
Ja też nie ,ale od tamtego czasu korzystałem jeszcze 4 razy z ich wycieczkowych usług i byłem zadowolony. Niestety co do wypoczynku to albo mam pecha i źle trafiłem albo przedstawiciele biura celowo zatajają prawdę co do warunków mieszkaniowych w hotelach. W tym roku ponownie objazdówka z tym biurem wypadła bardzo dobrze natomiast co to hotelu biuro ponownie nie do końca napisało prawdę o pewnych rzeczy. Nie chcąc ubiegać faktów zainteresowanych odsyłam do relacji fiolka z wycieczki po Sycylii.
sycylijska-przygoda-krakusow-t45600.html
Ja rozumiem, zmiana hotelu na mniej komfortowy może rozczarować, ale to były 3 doby tylko? Poza tym jeśli Pan podpisał umowę, w której było zastrzeżenie, że hotel może się zmienić, nie rozumiem czemu ma pretensje.

Cztery , trzy czy jedna nie ma to dla mnie znaczenia, nie lubię jak ktoś oszukuje w celu pozyskania klientów, a co za tym idzie dodatkowych premii dla siebie.
Co do zmiany hotelu już wcześniej napisałem, że z uwagi na to, ze wcześniej zapisaliśmy się na wycieczkę pani dyrektor zapewniała nas ustnie , że będziemy mieszkali w tym pierwszym hotelu o wyższym standarcie.
Inna sprawa, że jestem święcie przekonana, że rezydent czy pilot wytłumaczyli jaki jest powód zamiany i była to z pewnością sytuacja awaryjna, co się jednak zdarza…

Nikt nam nic nie wytłumaczył tylko pilot powiedział, że przedstawicielka biura nie miała prawa zapewniać nas , że będziemy w hotelu o lepszym standarcie.
Poza tym pan pisze, że widok z okna był podobny jak na załączonym obrazku. Co to znaczy podobny

To znaczy , że zdjęcie nie zostało zrobione z okna pokoju ( pierwsze piętro) tylko z podobnego miejsca znajdującego pod oknem , na parterze .
Widzę, że ktoś tu na siłę musi się po prostu wyżyć.

Zapewniam Cię , że znam lepsze sposoby wyżycia się . :D
Jeśli wakacje były nieudane to pewnie nie przez biuro, ale przez podejście

Nigdzie nie napisałem, że wakacje były nieudane.
Jeśli się jedzie z nastawieniem, że będzie się narzekać, to zawsze powód do narzekania się znajdzie.

Nigdy z takim nastawieniem nie jadę.
Szkoda, że tak mało Pan napisał o fantastycznym programie i o świetnym pilocie wycieczki, bo w moim odczuciu jest to clou wycieczki.

Napisałem wystarczająco post581420.html#p581420 ( nie ma tu miejsca na reklamę)
Mam nadzieję, że podzielisz się też z nami spostrzeżeniami o tym pięknym kraju jakim jest Chorwacja.

Również pozdrawiam.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 10.07.2014 21:34

Z uwagi na fakt, że w większości jeżdżę na wycieczki objazdowe pozwolę sobie zabrać głos w wyżej omawianej kwestii: z RT byłam 3 razy (w tym roku będzie 4 raz) i zgodzę się, że nie zawsze wszystko było super: z hotelami bywało różnie, z wyżywieniem także, ale piloci zawsze przynajmniej mi trafiali się z dużą wiedzą, poczuciem humoru i byli bardzo kontaktowi, a i grupa wycieczkowiczów też zawsze była fajna, więc wszelkie niedogodności były do przeżycia. Dziwi mnie tylko jedno, że wyjeżdżam w sobotę i chciałam się dowiedzieć w jakich miejscowościach będą hotele i czy program będzie realizowany zgodnie z planem (bo czasem są zmiany, a ja chciałabym wiedzieć czy w 1 dzień będą jaskinie tak jak jest w ofercie czy też nie) i odpowiedziano mi, że powiadomienie o hotelach otrzymują w piątek po południu i od tego jest uzależniony plan zwiedzania, w związku z czym wszystkiego dowiemy się w autokarze od pilota. Bywałam też z Itaką, w tym w Chorwacji i było podobnie, więc chyba taki urok objazdówek. PS. Dodam jeszcze, że na wycieczkach organizowanych "dla mojego" zakładu pracy przez inne małe biura podróży zawsze trafiał się chamski pilot i wredni kierowcy i to już jest dla mnie kuriozum :papa:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.07.2014 23:43

2 x z http://premiotravel.pl
w TR.
Godne polecenia.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.05.2015 22:30

Historia lubi się powtarzać, wycieczka po Sycylii była super ( opisała ją na forum Fiolek), pobyt w hotelu już gorszy. Liczyliśmy na jakąś rekompensatę ale biuro podróży odmówiło ( 10 miesięcy trwała korespondencja) przytaczając wiele nieprawdziwych informacji.


A na folderach , stronach internetowych i z opisu przedstawicieli biura wyglądało, że będzie super wypoczynek .

Film
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 25.05.2016 14:58

krakuscity napisał(a):Historia lubi się powtarzać, wycieczka po Sycylii była super ( opisała ją na forum Fiolek), pobyt w hotelu już gorszy. Liczyliśmy na jakąś rekompensatę ale biuro podróży odmówiło ( 10 miesięcy trwała korespondencja) przytaczając wiele nieprawdziwych informacji.


A na folderach , stronach internetowych i z opisu przedstawicieli biura wyglądało, że będzie super wypoczynek .

Film


C.D. sprawy:
W tym samym czasie na tygodniowym wypoczynku było 7 członków naszej wycieczki po Sycylii. Podobnie jak my dwie osoby złożyły skargę do biura lecz ona została negatywnie rozpatrzona. Jednak uczestnicy (mieszkający pod Łodzią ) nie odpuścili i skierowali sprawę do sądu. Dziś zapadł wyrok i sprawę wygrali , dostali taką kwotę pieniędzy o jaką wnioskowali (800zł/os + odsetki) czyli mniej więcej 50% ceny noclegów w hotelu za cały okres pobytu. Tu wchodziła też sprawa śniadania którego nie było ( tylko skromny suchy prowiant) i skrócenie o 8 godzin okresu wypoczynku na Sycylii.
Wyrok nie jest prawomocny.

Jak z tego widać warto jednak walczyć o swoje i żądać tego co nam się należało.



Niestety nas błędnie poinformowano, że rozprawa będzie toczyć się w miejscu gdzie ma główną siedzibę biuro podróży ( Łódź) więc sprawy nie wnieśliśmy do sądu.
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Biuro Rainbow Tours - nie polecam - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone