Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biura podróży ...

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
korolex
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2010
Biura podróży ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) korolex » 07.08.2010 19:10

Na początku witam wszystkich forumowiczów..:) To jest moj pierwszy post na tym forum, więc proszę sie nie denerwować jeśli się on powtórzy - chodź czytałam ich mnostwo....i poki co nie znalazłam :P
Mam kilka pytań :

1. czy znacie biura, ktore oferują wypad do Chorwacjii na więcej niż 14 dni?? - pytam bo jestem osobą lubiąca podróże i na pewno jadąc w to piękne miejsce nie bede siedzieć z przysłowiową pupą....a jadac na 14 dni mam tylko 10 noclegów- jak dla mnie troszke mało.... bo codziennie zamierzam gdzieś jeździć i aktywnie spędzać czas :)

2. wiem, ze to głupie pytanie ale wybierając się na wycieczkę nie boicie się o kradzież .....np aparatu??? bo wiadomo na taka wycieczke zrobienie foty jest obowiazkowe wiec w takim bądź razie gdzie zostawiacie plecak, ciuszki zeby sie np wykąpać np w jeziorkach krka ....przecież z plecakiem nie wejdziecie, a wiadomo trzeba pilnować cennych rzeczy... to gdzie w takim razie je zostawiacie ?

takie dziwne troche pytanie przyszło mi na myśl... proszę bardzo o odpowiedzi bo pewnie wiele sob było juz wChorwacji.....

Życzę wszystkim aktywnie spędzonych wakacjii w Chorwacjii :)
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 07.08.2010 19:45

ad 1 - nie znam biur
ad 2 - wszystko zostawiamy na plaży przed wejściem do wody, kradzieży nie było, a praktycznie wszyscy tak robili. Ale może spokojnie było, bo rodaków niewielu w naszej okolicy :P
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2010 19:49

Katarinka napisał(a):Ale może spokojnie było, bo rodaków niewielu w naszej okolicy :P

Katarinka, a jak się czujesz, jak na twój widok, na dźwięk polskiego języka,
jacyś Polacy zaczynają dzieci do siebie wołać, co cenniejsze rzeczy do torby chować ...
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 07.08.2010 21:05

Weldon, nie czuję się, bo tak nie robią, ale niestety nad Polskim morzem o różnym znikaniu pozostawionych rzeczy słyszałam. A tam - głównie rodacy.
Zgadnij kto najczęściej okrada rodaków np. w UK? Jakoś niechcący Polacy.
I strasznie mi było dziwnie, kiedy w Seline pewnego wieczoru (jakoś blisko końca naszego pobytu) najgłośniej echo niosło drących się Polaków :(
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 07.08.2010 22:48

Niby tak, ale nam tak łatwo przechodzą przez gardło oskarżenia, jakim to wrednym narodem są Polacy,
tylko często zapominamy, że tymi Polakami, tak na prawdę , to właśnie my jesteśmy.

Ja, ty, nasze rodziny, nasi znajomi, nasi koledzy, większość cromaniaków ...

Naprawdę jesteśmy wszyscy tacy okropni?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.08.2010 07:35

ad1-a po co biuro,nie lepiej w ciemno,negocjacja ceny na miejscu,ale jak już to adriatic.hr z siedzibą w Splicie,raz korzystałem byliśmy zadowoleni.

ad2-nigdy nam nic nie zginęło,czy na kwaterze czy na plaży.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2010 07:57

weldon napisał(a):Niby tak, ale nam tak łatwo przechodzą przez gardło oskarżenia, jakim to wrednym narodem są Polacy,
tylko często zapominamy, że tymi Polakami, tak na prawdę , to właśnie my jesteśmy.

Ja, ty, nasze rodziny, nasi znajomi, nasi koledzy, większość cromaniaków ...

Naprawdę jesteśmy wszyscy tacy okropni?


Wiesz. W Wiedniu w ogrodach Belvederu to puszki po Żywcu leżały...
Kto darł mordę i laził po 7-ej rano w sobotę?
Nowo przybyli Polacy.

Jakoś innych nacji w Cro w podobnych sytuacjach nie widziałem...
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 08.08.2010 08:53

Łatwo nam przychodzą oskarżenia, bo widzimy to na co dzień.
Cholernie głupio mi było w UK jak ktoś mówił przez telefon, że Polakom mieszkania nie wynajmuje :(
Wśród swoich przyjaciół nie mam takich kwiatków, ale to wynik ucięcia niektórych, niezbyt pozytywnych kontaktów.
Nie ulega wątpliwości, że w hotelach w Egipcie, Turcji, Brazylii giną nam rzeczy i jest to sprawka miejscowych pracowników hoteli.
W Cro pod tym względem mieliśmy spokojnie, ale i domek był "prawie" nasz, większość pokoi była pusta.
hajduczek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3657
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) hajduczek » 08.08.2010 08:55

1-to nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie,ale ja też patrzyłam pod tym kątem na oferty biur i stwierdziłam ,że będzie trudno i chyba w przyszłym roku pojade w ciemno lub zaklepie sobie tylko apartament .....a dojazd np ze Skarpą (wiem ,że niestety nie mają rewelacyjnych opinii)poniewaz można sobie "rozciągnąć pobyt na 9 ,16,23,30 dni
skarpa
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 08.08.2010 08:57

Dobrze, dobrze.
Po prostu przykro mi się robi, jak sami o sobie mamy taką opinie wyrobioną,
a co dopiero powinny mówić inne nacje :(

Tym bardziej, że, tak w sumie, to nie wiadomo kim są ci
"polsko mówiący" zochydzacze wakacji. No bo kto: ja, ty, Katarinka? 8O

Myślę jednak, że tych normalnie spędzających wakacje Polaków, jest równie dużo,
albo i więcej, niż tych wrednych.

Cóż, zawsze byłem optymistą , a Cro.pla mnie utwierdza w tym, że mam rację :D
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 08.08.2010 09:05

Weldon, nie wiem jak Ty, ale ja na wakacjach nie chcę ludziom nawet grillem dymić w ich stronę, bo tak jak i my - są na wymarzonych wakacjach.
Nie krzyczę, ustępuję miejsca w kolejce (pozdrawiamy zdziwionych rodaków z marketu w Pagu), przesuwam karimatę na plaży, pomagam rodakom (i nie tylko) znaleźć to, czego szukają.
Chciałbyś mnie spotkać na wakacjach, nie? ;)
A jeśli zachowuję się zgodnie z ogólnie przyjętymi normami dobrego wychowania, to mam prawo się wkurzać, kiedy na romantycznym spacerze z Mężem słyszę polskie pijackie darcie :(
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.08.2010 13:04

Jeśli już koniecznie musi być biuro (choć i ja uważam, że można się śmiało bez tego obyć), to wystarczy wykupić dwa turnusy pod rząd...
Pozdrawiam
korolex
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) korolex » 08.08.2010 15:05

no własnie co do wczesniejszych wpisów ze lepiej autem to niestety ale jeszce ze swoim facetem jestesmy studentami i nie mamy a rodzice nam w taka trase nie pozyczą.... wiadomo ... ale dzieki za wskazówki ...

tak właśnie myślałam zeby wykupić 2 turnusy pod rząd ale jestem ciekawa czy da rade tak.... :)
korolex
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) korolex » 08.08.2010 15:16

a co do polaków wypoczywajacych za granicą to powiem tak : byłam rok temu w Hiszpanii na obozie studenckim ....miejscowosc Malgrat de Mar i tak : hotel, do ktorego pojechaliśmy był 1 hotelem ktory pzryjmował polaków... codziennie tylko polacy urzadzali sobie imprezy (wiem powiecie ze studenci juz tacy są) do godzin porannych w tle piosenki po pijaku : "hej sokoły " oczywiscie na 2 dzien było upomnieie od kierowniczki hotelu, ze jesli nie bedzie cisza, to beda wykwaterowanie z hotelu... i tak sie stalo studenciaki mieli godzine na spakowanie swoich rzeczy i musieli pojechac do innego . pozataym, gdzie bym nie była to zawsze my polacy robimy najwieksze libacje i piosenki jestes szalona i hej sokoly to juz standard ....

przykre to troche ale nie dosyc ze jedziemy do obcego państwa to jeszce robimy sobie wstydu....
korolex
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) korolex » 08.08.2010 15:21

hajduczek napisał(a):1-to nie do końca odpowiedź na Twoje pytanie,ale ja też patrzyłam pod tym kątem na oferty biur i stwierdziłam ,że będzie trudno i chyba w przyszłym roku pojade w ciemno lub zaklepie sobie tylko apartament .....a dojazd np ze Skarpą (wiem ,że niestety nie mają rewelacyjnych opinii)poniewaz można sobie "rozciągnąć pobyt na 9 ,16,23,30 dni
skarpa


kurcze powiem szcerze ze nie znam tego biura w ogle.... mozesz cos wiecej napisac ?? lub w ogole jesśli ktos był z tego biura to niech napisze... pozdrawiam :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone