Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

biura podróży

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 06.04.2009 14:19

Zgadzam się z Kasią.

Wystarczy odpowiednio zaplanować podróż, aby dzieci bezproblemowo ją zniosły. Znam to z autopsji - młodsza córka pierwszy raz była w Chorwacji w wieku 9 miesięcy i z podróżą nie było żadnych problemów.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004
Re: wypad

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 06.04.2009 14:20

bielina napisał(a):Zgadzam sie z przedmowca, ale jest jeszcze kwestia malych dzieci, i moje w przeciwienstwie do innych nie wytrzymaja 24 w samochodzie nie mowiac juz o pozostalych czlonkach.
Niestety jak beda dzieci mialy 6 lat to bedziemy szalec po ewropie

pozdrawiam


A co Ty chcesz tak długo robić w tym samochodzie?

Nie wiem jak małe są dzieci, które mają jechać - myśmy jechali z córką pierwszy raz jak miała 2 lata i 3 miesiące i żadnych problemów.
Nie wiem jaką jedziesz trasą - my zawsze przez Austrię. Z tego co wiem to już otwarli lub mają przed sezonem otworzyć tunele Sv Rok i Mala Kapela - więc dwa potężne ewentualne korki odchodzą.
Myśmy w zeszłym roku 1250km (3 samochody) drogi powrotnej zrobili w 13 godzin 45 minut - oczywiście bez korków i zbędnych postojów.
Mamy w planach w tym roku zrobić tą trase także dDO Chorwacji - czyli w 14godzin (dotychczas 16-17 godzin). Chociaż nie wiem czy jednak tak pędzić (chodzi o mandaty).
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 07.04.2009 13:36

Byłam kilka lat temu raz z bp.Adriatyk (Trogir Medena) i raz z TUI (Jelsa)dojazd własny.Autostrady wtedy jeszcze nie było,ale było za to " lato stulecia" i moja przyczajona choroba lokomocyjna-a samochód bez klimy.Przeżyłam...
Co do organizacji-biura wywiązały sie bez zarzutu.A rezydentkę z Adriatyka (p.Agnieszka)to do dzis bardzo dobrze wspominam
Jack66
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2003
Podróż z Rzeszowa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jack66 » 07.04.2009 14:29

dwa lata temu 16 godzin na Murter - jazda z przerwami i to samochodem z silnikiem od "kosiarki" poj. 1200 :D
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 07.04.2009 15:39

Z tym silnikiem od kosiarki to bym troche polemizowal.Zima wybralismy sie w Alpy autem zony-Skoda Fabia-kombi 1.2 HTP,64 KM I.....bylem mile zaskoczony.Pogoda nie rozpieszczala,nas dwoje doroslych+z tylu male dziecko+box 500 litrow na dachu+pies 50-kilowy z tylu w bagazniku...I dalo sie jechac spokojnie 120-130 km/h!Mozna bylo pewnie wiecej...A srednie spalanie nam wyszlo 7.1 l/100 kilometrow.Nie sadzilem..Pozdrawiam!
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 07.04.2009 17:05

to ja ewa napisał(a):Byłam kilka lat temu raz z bp.Adriatyk


Ja też wczoraj zarezerwowałem ofertę Adriatyku. Nie wiem, czy podać stronę agenta (wiedzą tam dużo o Chorwacji, więc info może być użyteczne dla innych), jak co niech admin wywali - http://www.odlotowewakacje.com Wiem, ze właściciel mieszkał w Chorwacji, więc firma crofilska.
duszka80
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) duszka80 » 15.05.2009 21:21

Mam sprawdzony sposób na to żeby dzieci przetrwały podróż. W ubiegłym roku kupiliśmy do samochodu przenośny odtwarzacz dvd do podłączenia do zapalniczki samochodowej. Montuje się je na zagłówek przedniego siedzenia. Dwa monitorki kosztowały około 400zł. Dzięki temu nasza 3latka bez problemu zniosła podróż do Hiszpanii.
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 15.05.2009 21:32

Myślałem, że takie coś jest duuużo droższe... 8O
Łukasz 26
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz 26 » 02.06.2011 13:01

Witam,

Odświeżę troszke temat wyjazdu przez biuro podróży, mam takie pytanie czy ktoś z Was był w zeszłym roku przez jakieś biuro na wypoczynku w Chorwacji. Bo zastanawiamy się z Żoną czy jechać autokarem i tak czytam różne opinie na temat np : biura Oskar, że różne akcje się tam dzieją, więc mam pytanie czy, może mi ktoś polecić jakieś sprawdzone biuro, bo niestety moje auto to za duże ryzyko, aby wybierać się nim w taka trasę.
Pozostaje jeszcze dołączyć sie do kogoś jadącego samochodem w rejony Wyspy Hvar, Korcula. Za wszelkie opinie dziękuje z góry ;-)
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 02.06.2011 13:30

Jeśli chodzi np. o biuro Oskar, to lepiej sobie odpuście. Wczasy i pobyt super, ale podróz- tragedia. Byłam w zeszłym roku z tym biurem w Grecji, ale z tego co słyszalam to niezaleznie w jaki rejon Europy się jechało, zawsze były problemy z transportem: przesiadki, oczekiwanie po kilka godzin w upale na inny autokar itp itd...
Łukasz 26
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz 26 » 02.06.2011 14:00

Gosia38 napisał(a):Jeśli chodzi np. o biuro Oskar, to lepiej sobie odpuście. Wczasy i pobyt super, ale podróz- tragedia. Byłam w zeszłym roku z tym biurem w Grecji, ale z tego co słyszalam to niezaleznie w jaki rejon Europy się jechało, zawsze były problemy z transportem: przesiadki, oczekiwanie po kilka godzin w upale na inny autokar itp itd...


Dziękuje za odpowiedź no dokładnie takie same posty na innym forum czytałem, że dojazd tragiczny na 200 postów większa połowa negatywna, więc pozostaje szukać czego innego. Jeszcze jest coś takiego jak Test tour z Krakowa... oferty maja ciekawe cenowo, ale czy nie jest podobnie z transportem jak w biurze Oskar. Nie ma jak autko komfort i wygoda ;-)
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 02.06.2011 14:27

Mój mąż po ostatnim wyjeździe stwierdził kategorycznie "nigdy więcej autokarem!!" i dlatego w tym roku jedziemy pierwszy raz samochodem :D
Łukasz 26
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz 26 » 02.06.2011 14:53

Na pewno miał racje jazda autokarem nie należy do przyjemności szczególnie tak długa. Właśnie przeglądałem oferty samolotowe i w jednym z biur jest wylot 16 czerwca na 8 dni z 1200 zł ze śniadaniami i kolacjami. Musimy przedyskutować ten pomysł, ale wolałbym osobiście na 2 tygodnie, bo jak ostatnio byliśmy to tydzień zleciał błyskawicznie !
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.06.2011 15:42

No cóż...ja właśnie pierwszy raz z Oscarem jadę...(
Ale jestem dobrej myśli) myślę ,że jakoś będzie
Łukasz 26
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz 26 » 02.06.2011 17:38

artur77 napisał(a):No cóż...ja właśnie pierwszy raz z Oscarem jadę...(
Ale jestem dobrej myśli) myślę ,że jakoś będzie


No nie ma co zakładać od razu, że będzie źle aczkolwiek z tym transportem to różne opinie człowiek czyta, ale miejmy nadzieje, że to sie poprawi w tym roku. Dziś byłem w biurze u siebie w mieście i Pani mi zaproponowała wycieczkę do makarskiej na 15 dni za 1100 zł w okolice Zelenka coś takiego, oczywiście bez wyżywienia rzecz jasna. Ty Artur jeśli mogę spytać w jaką część jedziesz ? Tak czytam opinie i dopóki człowiek się nie przekona na własnej skórze to zawsze pozostaje niepewność.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
biura podróży - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone