Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biokovo z Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vafloo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) vafloo » 05.06.2009 15:42

ddeess napisał(a):zastanawiałam się nad porą włażenia na Vosac; czy wyjść z samego rana póki jeszcze nie ma takiego upału i złapać takie piękne mgiełki jak na Twoich fotach, czy raczej iść w popołudniowym skwarze, ale za to zostać do wieczora i ustrzelić trochę fot w zachodzącym słońcu ... jak radzicie ...?


Hmm... nie wiem jakie masz tempo, ale my wchodziliśmy 5 godzin i 5 godzin schodziliśmy...
Co prawda nie spieszyło nam się specjalnie, bo z góry założyliśmy, że poświęcamy na wycieczkę cały dzień, ale i tak nie liczyłbym, że uda Ci się wyjść na górę i wrócić szybciej niż w 6-7 godzin. A trochę szkoda się spieszyć, bo jak już będziesz na górze, to warto się porozglądać (a jest na co popatrzeć), pobyć tam trochę, chłonąć krajobraz i klimat :-)
Zresztą... jak kto lubi. Ale ja, jak idą na wycieczkę, to nie po to, żeby przemknąć pełnym tempem i odfajkować "tu byłem"...

Aha - i jeszcze jedno. Jak pewnie wcześniej wspomniałem, szlak jest bardzo kamienisty. Ale nie są to wielkie głazy jak w Tatrach, tylko mnóstwo małych i średnich kamyków. Bardzo łatwo się poślizgnąć itp. Nie wyobrażam sobie schodzenia na dół po tych kamieniach po ciemku (chyba, że w wysokich butach, z kijkami i dobrą czołówką)... Jeżeli planujesz część drogi pokonać po ciemku (przed świtem/po zmroku) to ja osobiście wybrałbym "przed świtem", żeby tą część "ciemną" iść pod górę, a nie schodzić w dół.
beci37
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 20:15

witam was// ja z zapytaniem poniewaz chce 1 lipca jechac do chorwacji z rodziną..gdzie szukacie tam kwatery?moze cos polecicie?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.06.2009 21:05

beci37 napisał(a):witam was// ja z zapytaniem poniewaz chce 1 lipca jechac do chorwacji z rodziną..gdzie szukacie tam kwatery?moze cos polecicie?


W każdym praktycznie domu masz prywatne kwatery (tabliczki przy bramach).
beci37
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 21:17

kasiu rozumię..pytam jednak o sprawdzone juz lokum, gdzies gdzie byliscie spaliscie polecacie..chodzi o makarską lub jej okolice...
radkom
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 29.05.2009
Makarska

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkom » 05.06.2009 22:16

Jadę już pojutrze do Makarskiej na 2 tygodnie to dam znać jak obecnie sytuacja tam wygląda. Byłem już 2 razy w Chorwacji i myślę że bez problemu miejsce w ciemno da się znaleźć bo zawsze ktoś przed miejscowością stoi z tabliczkami o wolnych pokojach. Pierwsze co zrobię to wycieczka na Biokovo. Czytając na forum to grzech taką wycieczkę odpuścić jeżeli kesteś w tym rejonie. Może ktoś w tym terminie będzie w Makarskiej lub okolicach?
beci37
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 31.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 05.06.2009 22:27

radkom czekam zatem na wiadomosc
piotrek_m
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_m » 18.06.2009 00:34

Czekaj czekaj :) Tyle ze napewno wiecej sie dowiesz szperajac po forum i korzystajac z funkcji szukaj niz piszac w watku nie koniecznie do tego rozpoczetym - odpowiem krotko jestem jutro wyjezdzam - miejsc jest pelno. :) Reszta jak cena okolica itd itp to juz twoje upodobania i techniki negocjacyjne.

Wracajac do tematu my zaliczylismy Sv.Jure drugi raz, ale samochodem ze wzgledu ze jechalismy z trojka (szesciolatkow) wiec piesze dreptanie odpada.
Ogolnie polecam i ten wariant wjazd kosztuje 35 kn za osobe w samochodzie, ale jak w chorwacji za dzieci do 7 lat nie kasuja. Jazda ok 35km roznica wzniesien ok 1350 m nie pamietam dokladnie z jakiej na jakiej wysokosci byla brama do Biokova.
W zasadzie start byl z poziomu moza bo kwatera nas samym morzem w Baskiej Vodzie :) a koniec na wysokosci 1762m n.p.m
Jazda niezla droga niczego sobie, ale trzeba nastawic sie na ciagla wspinaczke, a pozniej zjazd po waskiej drodze z nie wieloma zatoczkami do chowania sie :) JAK RUSZANIE NA EGZAMINIE POD GORKE SPRAWIALO CI KLOPOT, ODPUSC TA WYCIECZKE :)
Podjazdy sa bardziej strome i nie jednokrotnie (szczegolnie kawelek szczytowy) pokonuje sie na pierwszym biegu maks.2
Dla pewnych siebie polecam zerkniecie w urwisko :) i pobudzenie wyobrazni co sie dzieje z samochodem po przekroczeniu lini ;) Zreszta na gornym odcinku wisza kwiaty nad urwiskiem (pewnie komus nie poszlo) Dosc straszenia, polecam >>> Niestety Wloch nie widzialem, jedynie udalo sie Bosnie zobaczyc, ale to zadne osiagniecie ;)

Pozdrawiam jeszcze z Baskiej Vody - a od rana z drogi powrotnej do kraju :)
pliniu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pliniu » 09.08.2009 18:53

A da sie na Sv Jure wjechac pozyczonym skuterem (...w dwie osoby na jednym, czy racze nie ma szans)??

Pozdro
marc_s
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc_s » 23.09.2012 15:23

Szukałem mapy Biokova na miejscu i znalazłem, w Makarskiej, w porcie jest oddział/punkt sprzedający wszystko co się tyczy Biokova: Pamiątki mapy itd. Jest do sklepik zwrócony drzwiami do morza, stojąc twarzą do morza należ go szukać po lewej stronie (lewy róg nabrzeża) cena 45kn.:

Sklep Biokovo:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... a9471baec2

DSCN0012.JPG
DSCN0011.JPG

DSCN0009.JPG
DSCN0010.JPG



Wzjad do Parku: Droga na Sv. Jure (Biokovo Road):

DSCN0345.JPG
DSCN0344.JPG


Link do agencji turystycznej co organizuje wjazd busami na Sv. Jure (ceny nieziemskie):
http://www.tipextreme.hr/text/pogled/3

Jakby ktoś miał jakieś pytania to proszę pytać jak nie tu (nie zawsze patrzę) to na mail, chętnie odpowiem, bo byłem w tamtych okolicach, tzn na Vosacu. Na Sv. Jure się nie skusiłem.
Bartek L.
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek L. » 23.02.2016 13:19

Podepne sie do watku, by nie zakladac kolejnego?
1. Z google wychodzi mi nieco ponad 22 km na szczyt z budki poboru oplat- zgadza sie ?
2. Rozumiem, ze piesi nie placa nic ?
3. Czy po drodze jest jakis bar/budka , gdzie mozna kupic cos do zjedzenia/picia?
4 . Jakies strumyki z woda po drodze ?
Piotrek_DW
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 20.06.2014
Biokovo. Jest otwarte dla ruchu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_DW » 07.07.2017 11:47

Cześć,
nie mogę nic znaleśc w sieci, a może ktoś jest na miejscu i wie... Czy Biokovo jest otwarte i można wjechać na SV Jure po pożarze?
Nie ma żadnych przeszkód w drodze po masywie ?
Piotrek
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017
Re: Biokovo. Jest otwarte dla ruchu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 07.09.2017 12:17

Piotrek_DW napisał(a):Cześć,
nie mogę nic znaleśc w sieci, a może ktoś jest na miejscu i wie... Czy Biokovo jest otwarte i można wjechać na SV Jure po pożarze?
Nie ma żadnych przeszkód w drodze po masywie ?
Piotrek


Podpinam się pod pytanie.
Ponadto planuję wycieczki 1-dniowe by urozmaicić nasz nadchodzący wywczas. Mam pytanie, a raczej prośbę o potwierdzenie do kogoś mądrego: planujemy wybrać się autem na Sv. Jure i Vosac, później zaś odwiedzić ogród botaniczny Kotisina. Czy wejście do ogrodu będzie możliwe na bilet wstępu do parku, który zakupimy wjeżdżając na Sv. Jure? Czy do samego ogrody potrzeba/nie potrzeba czegoś jeszcze.

Będę wdzięczna za info.

Pozdr. :)
slodkalatte
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) slodkalatte » 08.09.2017 08:26

tak to jest jeden bilet ktory upowaznia do wjazdu na SV Jure / Vosac i do ogrodu botanicznego Kotsina tylko z tego co pamietam to musi byc tego samego dnia :)
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 08.09.2017 08:30

slodkalatte napisał(a):tak to jest jeden bilet ktory upowaznia do wjazdu na SV Jure / Vosac i do ogrodu botanicznego Kotsina tylko z tego co pamietam to musi byc tego samego dnia :)


Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Stosunkowo ciężko jest znaleźć w Internecie coś konkretnego, pomimo przekopania się przez góry relacji z wjazdów/wejść na SV. Jure ;)
shr7u
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.02.2018
Piesze wędrówki po górach Biokovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) shr7u » 21.02.2018 19:37

Witam. Pod koniec czerwca wybieram się do miejscowości Baska voda leżącej u podnóży masywu Biokovo. Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia związane z tym miejscem? Szczególnie chciałbym się dowiedzieć czegokolwiek o wejściu na ščirovac gdyż w internecie ciężko o jakiekolwiek informacje. Serdecznie pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Biokovo z Makarskiej - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone