Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biograd na Moru

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ryba007
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 26.06.2008
Re: biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryba007 » 28.02.2015 23:03

Byliśmy tam w 2008 roku. Wspominany bardzo dobrze. Piękne miasteczko tętniące życiem. Naprawdę polecam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.02.2015 23:11

bedna napisał(a):Czy ktoś był w biograd na moru? Jedziemy tam w tym roku. Kwaterę mamy na obrzeżach miasta. Czy to dobre miejsce na urlop dla rodzin?

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html#p708038
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: biograd

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 28.02.2015 23:33

bedna napisał(a):Czy ktoś był w biograd na moru? Jedziemy tam w tym roku. Kwaterę mamy na obrzeżach miasta. Czy to dobre miejsce na urlop dla rodzin?
My byliśmy tam 2 lata temu, na campie - w zasadzie też na obrzeżu.
Co masz na myśli pisząc dla rodzin?
Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania i jakie możliwości. Co niektórzy twierdzą, że Biograd to miasto bez wyrazu - nam się w sumie podobało :)
bedna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bedna » 01.03.2015 15:13

dziękuję za odpowiedź. Zwłaszcza za relacje.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.03.2015 15:23

Biograd to średni wybór...
Arbuza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.04.2010
Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbuza » 12.03.2015 23:47

Witajcie, dziś pytanie z serii nietypowych ;) Jak zapewne wiedzą osoby odwiedzające Biograd i okolice, jest całkiem urokliwa ścieżka na skarpie wychodząca z plaży Bošana w Biogradzie i prowadząca do Sv. Filipa i Jakova. W dość intensywnej fazie są już nasze plany na tegoroczny wyjazd - chcemy wybrać się do Sv. Filipa i Jakova, ale celem wieczornych spacerów ma być Biograd. I tu pytanie właściwe - orientujecie się, czy ta droga jest do pokonania po zmroku? Względnie - czy jest jakaś inna droga, oczywiście bez opcji użytkowania pobocza o szerokości parudziesięciu centymetrów ;) Przyjedziemy autokarem, więc tylko takie spacerki wchodzą w grę.
Z góry dzięki, pozdrav! :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.03.2015 00:28

Arbuza napisał(a): czy ta droga jest do pokonania po zmroku? Względnie - czy jest jakaś inna droga, oczywiście bez opcji użytkowania pobocza o szerokości parudziesięciu centymetrów ;)

Oświetlona jest tylko promenada w Filipie-Jakovie:

aP7140726.JPG


Na jej końcu trzeba podejść schodkami w górę i dalej iść wąską, nieoświetloną ścieżką, mijając najpierw niewielkie campingi, potem już tylko jakieś gaje oliwne i chaszcze.

aP7140693.JPG


Ścieżka za miastem jest już naprawdę wąska, taka że np. wózkiem dziecięcym się nie da przejechać. Szłam nią o zmierzchu i zawróciłam, nie dotarłam do samego Biogradu n. M. bo nie miałam latarki. Jeśli chcecie tamtędy chodzić, musicie mieć ze sobą coś do jej oświetlenia. Wtedy dla dorosłych jest do przejścia, choć samotnie po zmroku miałabym duuuże obawy. W grupie ok.

Dołem oczywiście nie ma szans:

aP7140699.JPG


Alternatywnie, można dotrzeć do Biogradu idąc Put Primorja - ale dalej od Filipa chodnik chyba się kończy (mogę się mylić - zobacz na google street view). Nie ma tam wielkiego ruchu samochodowego po zmroku, to nie magistrala, nie mniej jednak trzeba zachować ostrożność.

Ze ścieżki na klifie fajnie się ogląda zachód słońca: :wink:

aP7140683.JPG


:papa:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009
Re: Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 13.03.2015 07:19

Mikromir napisał(a):
Alternatywnie, można dotrzeć do Biogradu idąc Put Primorja - ale dalej od Filipa chodnik chyba się kończy (mogę się mylić - zobacz na google street view).
Gugiel pokazuje, że spokojnie można - chodnik jest po lewej stronie drogi od Filipa do Biogradu na całej długości.

Nie wiem czemu ale ani razu podczas pobytu w Biogradzie nie wybraliśmy się w tę drugą stronę w kierunku Filipa właśnie - najdalej gdzie dotarłam, to w okolice Konzumu obok portu :D
Kierowaliśmy się raczej w drugą stronę - na Pakoštane, ale na piechotę też się nie udało...

Taki spacer jak Ty (klifem) my zaliczyliśmy w Zivogošce i też zawróciliśmy, tylko że po dojściu w pewnym momencie do Jadranki :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2015 08:16

Arbuza napisał(a):Witajcie, dziś pytanie z serii nietypowych ;) Jak zapewne wiedzą osoby odwiedzające Biograd i okolice, jest całkiem urokliwa ścieżka na skarpie wychodząca z plaży Bošana w Biogradzie i prowadząca do Sv. Filipa i Jakova. W dość intensywnej fazie są już nasze plany na tegoroczny wyjazd - chcemy wybrać się do Sv. Filipa i Jakova, ale celem wieczornych spacerów ma być Biograd.

Można w druga stronę :wink:

https://www.google.pl/maps/place/Turanj ... 42aad8eb7a

Jest promenado do Turanj

chorwacja-2006-relacja-z-pobytu-t13524-30.html#p163037
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.03.2015 09:05

Anai napisał(a):Gugiel pokazuje, że spokojnie można - chodnik jest po lewej stronie drogi od Filipa do Biogradu na całej długości.

A to super. Jechałam tą drogą samochodem do Biogradu, ale to dawno było, już mnie pamięć zawodzi. Wieczorami tą drogą młodzież na skuterkach jeździ do Biogradu. Te efekty dźwiękowe... :roll:
Anai napisał(a):Nie wiem czemu ale ani razu podczas pobytu w Biogradzie nie wybraliśmy się w tę drugą stronę w kierunku Filipa właśnie - najdalej gdzie dotarłam, to w okolice Konzumu obok portu :D
Kierowaliśmy się raczej w drugą stronę - na Pakoštane, ale na piechotę też się nie udało...

Przed wyjazdem też miałam ambitne plany, by dotrzeć do Biogradu pieszo z Filipa-Jakova, a wyszło jak zwykle... :lool:
Janusz Bajcer napisał(a):Jest promenado do Turanj

To fajna nadmorska droga, wieczorami zamykana dla ruchu samochodowego.
Tylko Turanj jeszcze mniejszy od Filipa - wieczornego życia tam chyba niewiele. :wink:

aP7070412.JPG


Jak ktoś lubi długie spacery :wink: , albo ma jakiś środek lokomocji, można wybrać się do wieży w pobliżu Filipa i Turanj:

aP7150775.JPG


i podziwiać widoki:

aP7150766.JPG


Spod wieży widoki też niezłe - nie każdy ma odwagę się wspiąć na samą górę (ja nie dałam rady :mrgreen: ).
Wskazówki jak dotrzeć były w którejś relacji z tych okolic.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Pieszo między Biogradem a Sv. Filipem i Jakovem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.03.2015 09:18

Mikromir napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Jest promenado do Turanj

To fajna nadmorska droga, wieczorami zamykana dla ruchu samochodowego.
Tylko Turanj jeszcze mniejszy od Filipa - wieczornego życia tam chyba niewiele. :wink:.

Zgadza się - opisałem to w relacji.
Zależy o jakie wieczorne życie chodzi :wink: bo kafejki w 2006 roku były.
Arbuza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arbuza » 13.03.2015 10:46

Dziękuję Wam wszystkim ślicznie za odpowiedź! :) Teraz już wszystko jasne, myślę, że się zdecydujemy :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.03.2015 23:00

Szedłem na piechotę z Filipa do Biogradu.
Droga w 80% totalnie spacerowa ale niestety pozostałe 20% to cienka ścieżynka gdzie trzeba spoglądać na co się staje. Ta ścieżynka wkracza na piękną (bo jeszcze z dala od centrum) plażę.
Trasa generalnie dla osób lubiących marsz i przyrodę oraz z dziećmi większymi i lubiącymi chodzić (na pewno maluchy z wózkami odpadają - chodzi o te ostatnie 20%).
ufon73
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 11.04.2015
Biograd na moru. Dla młodych :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufon73 » 11.04.2015 21:30

Witam wszystkich! W tym roku mialem jechac do grecji (bylem 2 razy na thassos i sie zakochałem), można powiedziec ze na bogato, ale niestety nie każdy ma tyle pieniędzy. Mam jechac z dziewczyna i ewentualnie kilkoma znajomymi. Jest to nasz pierwszy raz na chorwacji :)
Niestety musze szukac dość tanich ofert... I w okolicy 1500zl są wycieczki na Korcule, Hvar, Drvenik i własnie do Biogardu (hotel Palma)

jestem czlowiekiem któremu do szczescia wystarczy tylko plaza i czysta woda(uwielbiam pływac i nurkowac z fajką :D ). Stety/niestety jade tez innymi wiec muszą być jakieś atrakcje. Także własnie biogard jest najwieksza miejscowoscia z tego zestwienia.. i tutaj moje pytania.

Jak z czystością wody (dla mnie najwazniejsza kwestia!)?
Są jakieś mniej zaludnione plaże(oczywscie mozemy troche pochodzic zeby je znaleźć)
I czy ogolnie warto...

mam pewne watpliwosci, bo jednak jest tam duzy port(marina?), nie jest to otwarte morze i stąd moje obawy o czystość wody.
Chce zabrac kamerke i troszke z nią popływać :)

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Biogard na moru. Dla młodych :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2015 21:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Biograd na Moru - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone