Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

biling rozmów w roomingu i dziwne połączenia

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006
biling rozmów w roomingu i dziwne połączenia

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.08.2009 15:03

Czy komuś się też tak przytrafiło: wczoraj wróciliśmy z Chorwacji, sprawdzam wykaz rozmów w roomingu, kwota 170 zł, no ale cóż myślę, może tyle nabiłam.
Sprawdziłam biling i okazało się, że mam na 100 zł rozmów z numerami Chorwackimi i 2 rozmowy na Węgrzech.
Niemożliwe jest pomyłkowe wybranie tych numerów, bo nie mam ich w spisie telefonów, więc trzeba byłoby je wpisać.
Co więcej, nie mam ich w połączeniach wybieranych, wszystkich oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić, ale z kilku dni tak, są inne wybierane numery ( a nie jest ich dużo, bo bardzo mało dzwoniłam) i tam, gdzie według godziny i minuty powinny być te połączenia na numery chorwackie , nie ma ich.
Nie wiem o co chodzi, zareklamuję, to ale raczej bez szans, bo skoro są w billingu, to powiedzą,że ktoś ich z mojego telefonu wybierał.

Mój mąż też tak ma, ale tylko kilka i na kwotę 5 zł.
Czy komuś przytrafiło się coś podobnego?
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 12.08.2009 19:16

a zostawilas gdzies telefon bez opieki :)
fionkal
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fionkal » 12.08.2009 19:47

p
Ostatnio edytowano 13.08.2009 21:21 przez fionkal, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 12.08.2009 20:10

Czasami są takie cuda . Void w temacie ,,Trochę humoru'' to dziś opisał. :D
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.08.2009 20:27

Blums napisał(a):a zostawilas gdzies telefon bez opieki :)
są takie połączenia, że telefon leżał w apartamencie, ale są takie, że był u mnie w plecaczku, a ja tankowałam na stacji benzynowej, albo siedziałam w konobie, a on leżał obok, raczej nikt nie wykonywał tych połączeń, z resztą jak pisałąm, tych połączeń nie mam w połączeniach wybieranych.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 12.08.2009 20:29

fionkal napisał(a):Proszę sobie najpierw sprawdzić na swoim koncie Orange on- line. Jest tam zakładka dotycząca rozmów. Znajdzie tam Pani szczegółowy wykaz swoich połączeń. Następnie można składać reklamację, ale TYLKO pisemną!

akurat to nie orange, tylko plus, a ja już sprawdziłam wykaz połączeń i stąd wiem, że są takie dzwine, reklamację złożyłąm, ale nie liczę na pozytywne rozpatrzenie.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 13.08.2009 06:37

koleżanka dostała kiedyś bardzo duży rachunek z Ery. Poprosiła o biling, a tam.... kilkuminutowe połączenie z Togo (kraj w Afryce). Złożyła reklamację, bo przecież wcale tam nie dzwoniła. Operator uznał reklamację.
hania731
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) hania731 » 13.08.2009 06:59

Arek napisał(a):koleżanka dostała kiedyś bardzo duży rachunek z Ery. Poprosiła o biling, a tam.... kilkuminutowe połączenie z Togo (kraj w Afryce). Złożyła reklamację, bo przecież wcale tam nie dzwoniła. Operator uznał reklamację.
zobaczymy jak będzie u mnie,
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 13.08.2009 07:13

Kurde ....... mój rachunek również mi się nie spodobał. Połączenia z Włochami (byłem), z Chorwacją (byłem). Numery połączeń, takie że nic mi to nie mówiło, ale ..... nie zwróciłem większej uwagi.
Billing wyrzucony, rachunek zaplacony.
Nie przypuszczałem, że mogą wystąpić takie "numery".

Jedno co zapamietałem ...... rozmowa trwała chyba 1 min. 17 sek. - koszt = 9,15 zł. Teraz myślę, że przegapiłem sprawę. Coś chyba za drogo.
Była to ostatnia pozycja na wydruku i jeżeli dobrze pamiętam był to VOIP Chorwacja.
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 13.08.2009 13:16

Witam
Roaming w CRO jest b.drogi bo to nie kraj EU.
Ja z trzy rozmowy do Polski zapłaciłem ponad 200.00zł
Jeśli macie w telefonie bluetooth to należy go za granicą bezwzgędnie wyłączyć.
Ponieważ z sieci można pobrać programy które umożliwiają podpięcie się do telefonu po tym łączu i zadzwonienie na dowolny nr bez wiedzy ofiary.
Pozdrawiam.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 13.08.2009 13:18

hania731 napisał(a):akurat to nie orange, tylko plus, a ja już sprawdziłam wykaz połączeń i stąd wiem, że są takie dzwine, reklamację złożyłąm, ale nie liczę na pozytywne rozpatrzenie.

Oj,u mnie tak kiedyś było z rachunkiem w plusie, ale bym w UK. Zlekceważyłam bo akurat kwota była niewarta szarpania się z nimi. Tak czy siak 100zł to sporo kaski i należy walczyć o swoje...

Powrót do Chorwackie ABC



cron
biling rozmów w roomingu i dziwne połączenia
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone