Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biesy&Czady;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Biesy&Czady;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 29.08.2016 16:54

Puk, puk! Są tu jakieś bieszczadzkie Zakapiory? :D Ewentualnie Bieszczadoholicy? Jeśli tak, to zapraszam na krótką relację, z naszego tegorocznego pobytu w tych kapuścianych :wink: a jednak niesamowitych górach :)

Na początek tradycyjna zajawka zdjęciowa:

CIMG5925b.jpg


CIMG5970b.jpg


CIMG6009b.jpg


CIMG6080b.jpg


CIMG6131b.jpg


CIMG6134b.jpg




CDN nastąpi, o ile będzie się chciało komuś to czytać :roll: :wink: :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8611
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.08.2016 16:57

Pierwsza!
Bieszczadoholik poziom master :oczko_usmiech: .
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 29.08.2016 17:02

W tym roku niestety przymusowy odwyk, ale jestem mocno uzależniony to chociaż zdjęcia pooglądam :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.08.2016 17:05

Chyba się na pudło załapię ... :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 29.08.2016 17:14

marze_na napisał(a):Pierwsza!
Bieszczadoholik poziom master :oczko_usmiech: .


. . . od dziecka :oczko_usmiech:

Kedyś pociągiem , autobusem , autostopem , pieszo , później rowerem , motorem , samochodem , ale każdego roku te góry zobaczyć muszę :papa:

Czekam na Twoje Bieszczady

Pozdrawiam
Piotr
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 29.08.2016 21:16

ruzica napisał(a):Puk, puk! Są tu jakieś bieszczadzkie Zakapiory? :D

Nie mogę się do nich zaliczyć, ale spotkaliśmy takiego na swojej drodze...nawet nam zaśpiewał :)

Oczywiście dołączam :smo:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.08.2016 23:15

Kocham góry, zjeździłem całą Polskę... i nigdy nie byłem w Bieszczadach :?

Dlatego dołączam obowiązkowo :)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 30.08.2016 07:50

Chętnie popatrzę i równie chętnie poczytam kolejną Twoją relację.
Nawet jeśli z Bieszczad, w których byliśmy przed laty raz uznając, że raz trzeba i warto, ale to nam wystarczy... :) .

Pozdrawiam
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 30.08.2016 08:38

ruzica napisał(a): nastąpi, o ile będzie się chciało komuś to czytać :roll: :wink: :papa:

Jasne, że tak :D

Bieszczady, wieki temu byliśmy tam kilka razy na urlopie... :D
Jeszcze przed zakochaniem się w CRO :wink:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 30.08.2016 15:18

marze_na napisał(a):Pierwsza!
Bieszczadoholik poziom master :oczko_usmiech: .


Witam Mastera w mych skromnych progach :wink:

słoma79 napisał(a):W tym roku niestety przymusowy odwyk, ale jestem mocno uzależniony to chociaż zdjęcia pooglądam :papa:


Ojej, a dlaczego przymusowy :?: :roll:

mysza73 napisał(a):Chyba się na pudło załapię ... :oczko_usmiech:


Gratuluję brązowego medalu :mrgreen:

piotrf napisał(a):
Kedyś pociągiem , autobusem , autostopem , pieszo , później rowerem , motorem , samochodem , ale każdego roku te góry zobaczyć muszę :papa:


Piotr


Gdybym była z Krosna, też bym widziała co roku :wink: Ale troszkę daleko mam :roll:

malina1959 napisał(a):
ruzica napisał(a):Puk, puk! Są tu jakieś bieszczadzkie Zakapiory? :D

Nie mogę się do nich zaliczyć, ale spotkaliśmy takiego na swojej drodze...nawet nam zaśpiewał :)




Ja bardzo chciałam spotkać prawdziwego zakapiora, ale niestety nie udało się. :( Swoją drogą to mam ciągle taki mały problem z definicją tego słowa. Mój S. twierdzi, że zakapior, to zwykły żul :twisted: , ale mam wątpliwości....

greenrs napisał(a):Kocham góry, zjeździłem całą Polskę... i nigdy nie byłem w Bieszczadach :?


Hmmm, no to troszkę straciłeś, ale przynajmniej masz coś jeszcze do odkrycia :)

kulka53 napisał(a):Chętnie popatrzę i równie chętnie poczytam kolejną Twoją relację.
Nawet jeśli z Bieszczad, w których byliśmy przed laty raz uznając, że raz trzeba i warto, ale to nam wystarczy... :) .



Postaram się przekonać Cię, że może warto i drugi raz :wink: Choć to pewnie trudne będzie :roll:

krakusowa napisał(a):
Bieszczady, wieki temu byliśmy tam kilka razy na urlopie... :D
Jeszcze przed zakochaniem się w CRO :wink:


My byliśmy i przed i po :wink:

Bardzo się cieszę, że zajrzeliście, ale muszę Was prosić o chwilkę cierpliwości.

A to wszystko dlatego, że znaleźliśmy się teraz w mało fajnym etapie życia, który potocznie zwie się remontem kuchni i łazienki. Organizacja tego skomplikowanego i traumatycznego przedsięwzięcia zajmuje nam większość wolnego czasu, także wiecie.... :wink: Mysza to mnie chyba zrozumie :wink:

Pozdrawiam Wszystkich :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.08.2016 15:22

ruzica napisał(a):
... znaleźliśmy się teraz w mało fajnym etapie życia, który potocznie zwie się remontem kuchni i łazienki. Organizacja tego skomplikowanego i traumatycznego przedsięwzięcia zajmuje nam większość wolnego czasu, także wiecie.... :wink: Mysza to mnie chyba zrozumie :wink:

Pozdrawiam Wszystkich :papa:

No rozumiem, rozumiem ... :roll: ,
ale dobrym relaksem od TEGO wszystkiego będzie pisanie tej relacji ... :oczko_usmiech: :smo:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 30.08.2016 15:47

Bieszczady ? toż to nudy wcielone .......

DSCN6061.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.08.2016 16:22

Nigdy nie byłem w tym rejonie naszego kraju, dlatego chętnie obejrzę i poczytam.

Pozdrawiam
Krzysiek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.08.2016 17:03

Tez wejde w temat tych Biesow wraz z Czadami ;)
Choc w tej kwestii nie jestem nawet skromnym terminatorkiem...
:)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 30.08.2016 17:49

I ja chętnie poczytam :)

Tym bardziej, że i my w tym roku rozpoczęliśmy przygodę z Bieszczadami.
Na razie "zaliczone" tylko Połonina Caryńska, Wetlińska, Mała i Wielka Rawka i prawie Tarnica- dotarliśmy tylko do Przełęczy bo było to w Poniedziałek Wielkanocny i trasa zasypana śniegiem i wyślizgana po piątkowej drodze Krzyżowej a na dodatek pierwsze wyjście dzieciaków ( a i nasze :D ) w Bieszczady :)

Jeśli dacie radę to w relacji jakaś ocena trudności trasy i godziny przejścia mile widziane- przyda się do planowania naszych przyszłych wycieczek :D ( dzieci 4 i 6 lat ) na ten moment mam nadzieję chociaż na Bukowe Berdo na jesień :)
Bo tak na prawdę to co week bym chciała tam być :)

ps. spokojnego remontu łazienki, ja nie chę sobie przypominać nawet
wykańczania naszej rok temu :evil:
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Biesy&Czady;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone