Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biesy&Czady;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 22.09.2016 21:45

Miały być jeszcze widoki i co? Marta się leni, ale do innych relacji zagląda :hut:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.09.2016 09:18

ruzica napisał(a):Puk, puk! Są tu jakieś bieszczadzkie Zakapiory? :D Ewentualnie Bieszczadoholicy? Jeśli tak, to zapraszam na krótką relację, z naszego tegorocznego pobytu w tych kapuścianych :wink: a jednak niesamowitych górach :)


Zanim zacznę czytać dalej to krzyknę: SĄ!!!!!!!!!!

:mrgreen:

ruzica napisał(a):Widełki-BukoweBerdo-Siodło pod Tarnicą-Szeroki Wierch-Ustrzyki Górne


I od razu trasa, którą mam w planach jak tylko będę mogła po górach śmigać :hearts:

ruzica napisał(a):Z tego miejsca na szczyt Tarnicy mamy 15 minut, ale... Nie chce nam się. :hut:


:mrgreen: :lol:
Mieliśmy to samo. Tylko my szliśmy wtedy trasą Wołosate- Wołosate przez Halicz.

A sklep ABC w Wetlinie, to przecież centrum wszechświata :lol:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.09.2016 12:35

Na początku relacji napisałem coś o przymusowym odwyku w tym roku, ale z każdym zdjęciem przekonywał em się, że kasa nie może stanąć mi na drodze 8O
Dlatego od 12 października...Wetlina :hearts:
Dzięki za motywację :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.09.2016 15:18

Sara76 napisał(a):Miały być jeszcze widoki i co? Marta się leni, ale do innych relacji zagląda :hut:


Cierpię na straszliwy brak czasu ostatnio :evil: Zaglądanie do innych relacji jest o wiele łatwiejsze niż pisanie własnej :wink: , ale chyba dziś to już coś wrzucę.

Roxi napisał(a):
Zanim zacznę czytać dalej to krzyknę: SĄ!!!!!!!!!!




Cześć Roxi :)

Roxi napisał(a):
I od razu trasa, którą mam w planach jak tylko będę mogła po górach śmigać :hearts:



Czyli już lepiej z kolankiem?

Roxi napisał(a):
Tylko my szliśmy wtedy trasą Wołosate- Wołosate przez Halicz.


Też tam szliśmy, ale kiedyś dawno. Piękna trasa, tylko to zejście płaską, utwardzoną drogą strasznie nudne :roll:

słoma79 napisał(a):Na początku relacji napisałem coś o przymusowym odwyku w tym roku, ale z każdym zdjęciem przekonywał em się, że kasa nie może stanąć mi na drodze 8O
Dlatego od 12 października...Wetlina :hearts:
Dzięki za motywację :papa:



Super :D Cieszy mnie ogromnie, że wypociny me Cię zmobilizowały :) Miłej wyprawy :!:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 23.09.2016 16:42

Dzień VII 24.08.2016

Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Przełęcz Wyżniańska-Bacówka PTTK Pod Małą Rawką

Jako, że pogoda wróciła na prawidłowe tory- trzeba dokończyć wycieczkę na Połoniny. To, że jeden zaplanowany dzień podzieliliśmy na dwa, spowodowało, że jedną wycieczkę musieliśmy odpuścić. Ale co tam, będzie po co wracać 8)

Dzisiejszą trasę rozpoczniemy w Ustrzykach Górnych- tam przetransportujemy się busem, a jak się już dotelepiemy, to odstoimy kilka minut w kolejce do budki BPN 8O (sierpień :!: :!: :!: )

Na początek potoczek:

CIMG6101c.jpg


Oraz bardzo ładna polanka:

CIMG6106c.jpg


CIMG6107c.jpg


A potem to już długie i żmudne podejście lasem. Po drodze ciągle wysłuchuję kłótni matek z dziećmi na temat pokemonów 8O :roll: Tak było praktycznie na każdym szlaku, to jakaś plaga jest 8O

CIMG6108c.jpg


Las się jednak kończy i dalej jest już widokowo, tyle, że lekko pochmurno

CIMG6110c.jpg


Nic spektakularnego nas tutaj nie spotkało, więc gadać nie będę- zamiast tego wstawię fotki:

CIMG6111c.jpg


CIMG6112c.jpg


CIMG6114c.jpg


CIMG6115c.jpg


CIMG6117c.jpg


Gdzieś w tych okolicach robimy sobie przerwę na czekoladę. Wkrótce ruszymy się dalej, ale to będzie w następnym odcinku :wink: :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.09.2016 19:33

Dzień VII 24.08.2016

Ustrzyki Górne-Połonina Caryńska-Przełęcz Wyżniańska- Bacówka PTTK Pod Małą Rawką-cd

Posiedzieliśmy, zaczerpnęliśmy bieszczadzkiego relaksu, można iść dalej

CIMG6118c.jpg


Do tej pory przemieszczaliśmy się szlakiem czerwonym, czyli fragmentem Głównego Szlaku Beskidzkiego, teraz ścieżkę zmienimy na zieloną:

CIMG6120c.jpg


A to wszystko dlatego, że lubię schroniska, a zielony szlak doprowadza do Bacówki pod Małą Rawką :D

Zielony szlak ma jedną małą wadę- odbija kawałeczek przed najwyższym punktem Połoniny Caryńskiej. Można się oczywiście na niego wdrapać, a potem cofnąć, no ale...No cóż, znów nam się nie chce :oops: :oops: :oops: :lol:
Może się starzejemy :roll:

Czas rozpocząć zejście, które dla mnie nigdy nie należy do specjalnych przyjemności, ale tu jest wyjątkowo niefajnie. Bo stromo i ślisko po przedwczorajszych deszczach. Trudno, lezę jakoś ślamazarnie, wpadam w poślizg i po po ślizgu idę jeszcze bardziej niemrawo, aż przypadkowo napotkany facet pyta się mnie czy mi się coś w nogę nie stało 8O :mrgreen:

EEE, nieee, ja się tylko boję znów pośliznąć

CIMG6122c.jpg


Początkowo schodzi się odkrytym terenem, ale dość szybko następuje wejście do lasu- tutaj mam obawy, że będzie jeszcze gorzej, bardziej stromo i ślisko. Na szczęście w lesie są schodki. Uff.

Za lasem wychodzimy na widokowe polanki, tutaj teren robi się już przyjaźniejszy, jedynie gdzieniegdzie są wielkie kałuże błota:

CIMG6125c.jpg


CIMG6127c.jpg


Po godzinie upierdliwego zejścia docieramy na Przełęcz Wyżniańską, gdzie znajduje się duży(makabrycznie zastawiony) parking, węzeł szlaków i przystanek PKS. A także darmowe kibelki :D

CIMG6129c.jpg


Nie kończymy jeszcze wycieczki, pójdziemy na krótki spacer do schroniska. Jestem trochę rozpuszczona przez schroniska tatrzańskie, dlatego wszędzie wymagam szarlotki, więc i teraz napalam się jak szczerbaty na suchary :mrgreen:

Trzeba przejść przez główną arterię komunikacyjną:

CIMG6130c.jpg


Po czym wskakujemy na szlak, który jest szeroki i prawie płaski, za to widoki całkiem przyjemne:

CIMG6132c.jpg


20 minut i jesteśmy w schronisku :) Szarlotki oczywiście nie ma :evil: Ale.. wypatrujemy z S., że stoi tu kawowy ekspres ciśnieniowy :mrgreen: 8O 8O Wspaniale :!: Zamawiamy cappuccino, które okazuje się równie dobre jak to z włoskich kawiarni :D Bieszczady na każdym kroku jednak zaskakują :wink:

CIMG6134c.jpg


CIMG6136c.jpg


Godzina nie jest jeszcze późna, ale zwijamy się już na busa do Wetliny. czeka nas jeszcze pakowanie :evil: oraz ostatnia wyżerka w PTTK-u :cry: :cry: i ostatnia Perła za 4 zeta :cry: :cry: :cry:

Nasze górskie wakacje dobiegły końca....

A zapomniałabym... info praktyczne na temat ostatniej wycieczki

:arrow: Poziom zatłoczenia- 3 miejsce(po Tarnicy i Wetlińskiej)
:arrow: Minimalnie bardziej męczące wejścia/zejścia niż na Wetlińską
:arrow: Zielony szlak z parkingu na Wyżniańskiej, jest króciutki, co powoduje, że wędrują nim niemałe tłumy
:arrow: warto wdepnąć do bacówki na kawkę :wink:
:arrow: Te darmowe kibelki nie posiadają luksusów w postaci papieru i mydła....(resztę sobie zgadnijcie :wink: )
:arrow: Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale na jednym z naszych zdjęć widać jegomościa z pitbulem na smyczy. Niech to Was nie zmyli- wejście z czworonogiem do Parku Narodowego jest nielegalne i grozi mandatem :!: Aczkolwiek można łazić po szlakach, które są już po za terenem BPN.



Nie będę robić jakiś ogólnych podsumowań, bo nigdy nie mam do tego głowy, ale powiem Wam jedno To były nasze najlepsze górskie wakacje ever :D

Dziękuję wszystkim za uwagę- tym gadatliwym za komentarze, tym cichociemnym, za zaglądanie :)

Do zobaczenia/ przeczytania na górskim/miejskim/plażowym szlaku.

:papa: :papa: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2016 20:13

ruzica napisał(a):Nie będę robić jakiś ogólnych podsumowań, bo nigdy nie mam do tego głowy, ale powiem Wam jedno To były nasze najlepsze górskie wakacje ever :D

I to jest najlepsze podsumowanie :!:

ruzica napisał(a):Dziękuję wszystkim za uwagę- tym gadatliwym za komentarze, tym cichociemnym, za zaglądanie :)

Do zobaczenia/ przeczytania na górskim/miejskim/plażowym szlaku.

:papa: :papa: :papa:

Ja byłam z tych gadatliwo-cichociemnych :oczko_usmiech:

Ps. A jak tam remont, może jakaś relacyjka? :smo:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.09.2016 20:36

mysza73 napisał(a):Ps. A jak tam remont, może jakaś relacyjka? :smo:


Ten remont to mnie wykończy psychicznie niedługo. Osiwiałam przez niego dosłownie :mrgreen: 8O

Suplement do relacji- relacyjka z remontu :mrgreen: : Ale to jest tylko dla osób o mocnych nerwach

Przed wyjazdem w Bieszczady stan wyglądał tak:
r6.jpg


r7.jpg


r8.jpg


r9.jpg


Potem Pan "Fachowiec" :evil: trochę nas wyrolował z terminami i zamiast od 16-stego sierpnia wziąć się za tę demolkę, to się wziął... coś koło 30- stego :evil:

Parę dni temu wyglądało tak:
r5.jpg


A jeszcze później tak:

r3.jpg


r4.jpg


r1.jpg


r2.jpg


Efekt końcowy będzie w przyszłym tygodniu...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.09.2016 20:54

ruzica napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ps. A jak tam remont, może jakaś relacyjka? :smo:


Ten remont to mnie wykończy psychicznie niedługo. Osiwiałam przez niego dosłownie :mrgreen: 8O

Wierzę Ci, że można osiwieć :roll: ,
ale widzę, że u Was grubo - całą chatę chyba remontujecie 8O ... to już nie na moje nerwy :evil: :roll: :wink: ,
wytrwałości życzę :smo:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 24.09.2016 20:56

mysza73 napisał(a):
ruzica napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ps. A jak tam remont, może jakaś relacyjka? :smo:


Ten remont to mnie wykończy psychicznie niedługo. Osiwiałam przez niego dosłownie :mrgreen: 8O

Wierzę Ci, że można osiwieć :roll: ,
ale widzę, że u Was grubo - całą chatę chyba remontujecie 8O ... to już nie na moje nerwy :evil: :roll: :wink: ,
wytrwałości życzę :smo:


Całą to nie- kuchnie i łazienkę. Ale wszystko było praktycznie zburzone i budowane od nowa. S. mówi , że to nie jest "remont" tylko "budowa" :mrgreen:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 24.09.2016 22:10

Już myślałam, że się załapaliście do programu "Nasz nowy dom" 8O
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 25.09.2016 10:49

Sara76 napisał(a):Już myślałam, że się załapaliście do programu "Nasz nowy dom" 8O


Widzisz Justyna... nie pomyśleliśmy :wink: :evil: A tyle forsy byśmy byli do przodu. Na 6 wypadów do Cro by starczyło. A w Bieszczady to nawet na 15 :mrgreen:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.09.2016 11:01

niezłe gruzowisko 8O
jeszcze raz dzięki...i do zobaczenia gdzieś na szlaku :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.09.2016 12:33

Dzięki za relację :) Pięknie było!

Może dzięki niej się zmobilizujemy i wrócimy w Bieszczady po dłuuugiej przerwie :)

Co do remontu mieszkania - rozwałka totalna :lol: Twój S. ma rację, że to jest budowa. U nas aktualnie też mały remoncik, ale to "tylko" malowanie dużego pokoju. Chociaż i tak bardzo dezorganizuje życie :roll:

Pozdrawiam i może do zobaczenia na górskim szlaku :D
:papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 25.09.2016 13:06

Bieszczady są rewelacyjne. Dzięki za fajną relację.
pozdrawiam,
Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Biesy&Czady;) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone