Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Biesy&Czady;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 13.09.2016 22:04

Dzień VI 23.08.2016

Wetlina(Stare Sioło)-Przełęcz Orłowicza-Połonina Wetlińska-PTTK Chatka Puchatka-Przełęcz Wyżna

Po leniwej niedzieli nastąpił poniedziałek, który z założenia miał być pracowity. W planach było przejście obu Połonin(Wetlińskiej i Caryńskiej) za jednym rzutem. Ale, że klimat zawsze był przeciwko nam :roll: , toteż w poniedziałek nastąpiło załamanie pogody. I to takie z przytupem :evil: Cały dzień lało, widoczności żadnej, a w oddali było słychać burzowe pomruki :? Nie było sensu pchać się w takich warunkach w góry, więc przesiedzieliśmy w barze grając w planszówki i czytając Kubusia Puchatka(z pttk-owskiej czytelni, do wyboru były jeszcze Zasady wychowu cieląt :lol: ).

We wtorek pogoda od rana nadal była nędzna, ale tym razem postanowiliśmy, że idziemy, żeby nie wiem co. Rozpogodzenie zapowiadano na godzinę 9-tą- o tej był zaplanowany start. Ale rozpogodzenie nie nadeszło, dlatego wyleźliśmy z kwatery dopiero o 10-tej :oops:

A sytuacja przedstawiała się tak:

CIMG6074w.jpg


Ostatnio nasze membranowe kurtki(a zwłaszcza moja) zaczęły trochę przeciekać, dlatego zainwestowaliśmy po 12 zł w foliowe pelerynki, zwane przeze mnie teletubisiami. Wyglądaliśmy uroczo :wink: , jednak teletubisie mają ogromną wadę- jest w nich okrutnie gorąco.

CIMG6075w.jpg


Coś tam się te chmurki jednak podnoszą :)

Na odcinku leśnym trochę błotka:

CIMG6077w.jpg


Gdzieś w rejonie Przełęczy Orłowicza zdałam sobie sprawę, że do Ustrzyk to my dzisiaj nie dojdziemy. Za zimno, za wietrznie, za mgliście za brzydko, za błotniście :roll: W tych nieciekawych warunkach stwierdzam, że jeśli w ogóle do Chatki Puchatka dojdziemy to będzie sukces...

CIMG6080w.jpg


Teletubiś, a może raczej Demis Roussos :wink: :?:

CIMG6081s.jpg


CIMG6082w.jpg


Okno pogodowe klasy nędznej:

CIMG6083w.jpg


We mgle do celu prowadzą czerwone strzałki:

CIMG6085w.jpg


CIMG6088w.jpg


Do schroniska doszliśmy w bardzo dobrym czasie, a wszystko przez brak przerw na podziwianie widoków.

W Chatce wypijamy najdroższą w życiu gorącą czekoladę- 10 zł za mały kubeczek. No, ale była z rumem, co w tych warunkach bezcenne :wink: Samo schronisko, mimo iż wielu uważa, że klimatyczne i piękne, to na mnie jakoś nie robi wrażenia. Ot, taka buda z herbatą, tyle, że w górach. Złe wrażenie robią poprzyczepiane kartki o terści Schronisko bez wody i prądu, o lodówkę nie pytać. No i te kartki jakiś taki niesmak wywołują u mnie- pewnie podobne wrażenie odniosłabym, gdyby napisali spieprzajcie dziady :wink:

Schron może piękny nie jest, ale na pewno nie można mu odmówić pięknego położenia. Tym razem na górze panowało totalne mleko, ale 5 lat temu, w dobrych warunkach widoczki z ławki przed schroniskiem prezentowały się tak:

CIMG0207w.jpg


Niestety nie posiadam zdjęcia bezludziowego, bo wtedy S. robił mi prawie same ludziowe :? :roll: :wink:

Trochę w Chatce posiedzieliśmy, widoków wciąż było zero, postanowiliśmy w końcu zejść na dół. Tu mamy do wyboru dwie drogi: żółty szlak sprowadzający na Przełęcz Wyżną i czerwony, do Brzegów Górnych. Tym drugim kiedyś wchodziliśmy i zapamiętaliśmy drogę jako mocno stromą. A że było jeszcze ślisko po deszczu- nie było innego wyjścia jak zejść tzw. Końską drogą. Która wygląda tak:

CIMG6093w.jpg


Wczorajsza ulewa spowodowała dodatkową atrakcję-zamiast iść drogą, schodzimy małym wodospadzikiem :wink:

CIMG6095w.jpg


Po dojściu na przełęcz, tradycyjnie jak na złość robi nam się pogoda:

CIMG6096w.jpg


Nawet słońce na chwilę wylazło. No ale, co z tego kiedy me buty i portki po wycieczce wyglądały tak:

CIMG6099w.jpg

:twisted: :lol: :mrgreen:

Ludzie się trochę dziwnie patrzyli :wink:

Na parkingu można poczuć się górskim hero, kiedy słyszy się takie rozmowy:

Oj, dobrze, że nie poszłyście, no ciężko było naprawdę ciężko... 8O To stwierdziła pani, która przeszła trasę do schroniska i z powrotem.. Cóż, no comment :wink:

Żeby nie było tak całkiem mgliście i smutno, to 5 lat temu Połonina Wetlińska wyglądała tak:

CIMG0415s.jpg


Ogłoszenia parafialne:

:arrow: Trasa jest tak na pół dnia, więc przy dobrej pogodzie do połączenia z czymś innym
:arrow: W schronisku nie ma wody i prądu, co skutkuje toaletą w postaci wychodka(niestety nie przetestowałam, zabrakło odwagi :oops: ), a do jedzenia jest tylko zupa i batony
:arrow: Trudność: łatwo, naprawdę łatwo, wręcz prawie spacerowo. Choć trzeba pamiętać, że pani w baletkach było ciężko :wink:
:arrow: Bus z Przełęczy Wyżnej do Wetliny kosztuje 5 zł, w sezonie jeździ bardzo często
:arrow: Szlak zajmuje drugie miejsce(po Tarnicy) pod względem zatłoczenia. Choć w tej dooopowej pogodzie to nie było tak źle :wink:

W następnym odcinku: No, chyba trudno się nie domyślić :wink: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2016 09:00

ruzica napisał(a): czytając Kubusia Puchatka(z pttk-owskiej czytelni, do wyboru były jeszcze Zasady wychowu cieląt :lol: ).
Ja bym chyba o tych cielętach poczytała ... :oczko_usmiech:

ruzica napisał(a): Nawet słońce na chwilę wylazło. No ale, co z tego kiedy me buty i portki po wycieczce wyglądały tak:
Obrazek
Mnie by S. do Jeepa nie wpuścił w takim stanie ... :roll: :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.09.2016 10:15

mysza73 napisał(a):Mnie by S. do Jeepa nie wpuścił w takim stanie ... :roll: :wink:


Taa Jeep to super elgencka limuzyna na zakupy, w teren broń Boże jeszcze się ubłoci 8O :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2016 10:20

bluesman napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie by S. do Jeepa nie wpuścił w takim stanie ... :roll: :wink:


Taa Jeep to super elgencka limuzyna na zakupy, w teren broń Boże jeszcze się ubłoci 8O :mrgreen:

A żebyś wiedział :roll: ... nasz jest już prawie zabytkiem i jeździ tylko w słoneczne niedziele :oczko_usmiech:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.09.2016 10:25

mysza73 napisał(a):A żebyś wiedział :roll: ... nasz jest już prawie zabytkiem i jeździ tylko w słoneczne niedziele :oczko_usmiech:


Wiek ma znaczenie ? 8O




sądziłem, że w innych tematach :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2016 10:29

bluesman napisał(a):
mysza73 napisał(a):A żebyś wiedział :roll: ... nasz jest już prawie zabytkiem i jeździ tylko w słoneczne niedziele :oczko_usmiech:


Wiek ma znaczenie ? 8O

No w sumie nie ma ... bo do tych "młodszych" też by mnie w takim stanie nie wpuścił ... :roll: :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 14.09.2016 10:39

mysza73 napisał(a):
bluesman napisał(a):
mysza73 napisał(a):A żebyś wiedział :roll: ... nasz jest już prawie zabytkiem i jeździ tylko w słoneczne niedziele :oczko_usmiech:


Wiek ma znaczenie ? 8O

No w sumie nie ma ... bo do tych "młodszych" też by mnie w takim stanie nie wpuścił ... :roll: :wink:


No ładnie ......... Hmm... taka prymitywna rada też w pewnym sensie (wyłącznie) aucianego pedanta :) w aucie jest non stop wożony zapasowy komplet odzieży dla 2 osób (kurtka, polar, spodnie, czapka, rękawiczki, skarpety, bielizna, buty, kijki, czołówki+ tzw raczki ). O wypasionej apteczce, plecaku, kocu termicznym, dętkach rowerowych, narzędziach do naprawy rowera nie wspomnę :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 14.09.2016 10:45

bluesman napisał(a):No ładnie ......... Hmm... taka prymitywna rada też w pewnym sensie (wyłącznie) aucianego pedanta :) w aucie jest non stop wożony zapasowy komplet odzieży dla 2 osób (kurtka, polar, spodnie, czapka, rękawiczki, skarpety, bielizna, buty, kijki, czołówki+ tzw raczki ). O wypasionej apteczce, plecaku, kocu termicznym, dętkach rowerowych, narzędziach do naprawy rowera nie wspomnę :papa:

8O 8O 8O 8O

W sumie to pocieszające ... że nie tylko ja mam "pokręconego" męża :smo:

Marta, dawaj lepiej dalej te Bieszczady :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.09.2016 16:59

mysza73 napisał(a):
bluesman napisał(a):
mysza73 napisał(a):Mnie by S. do Jeepa nie wpuścił w takim stanie ... :roll: :wink:


Taa Jeep to super elgencka limuzyna na zakupy, w teren broń Boże jeszcze się ubłoci 8O :mrgreen:

A żebyś wiedział :roll: ... nasz jest już prawie zabytkiem i jeździ tylko w słoneczne niedziele :oczko_usmiech:


Mnie S. do Korsy, też by nie wpuścił. Ja się nawet bałam, że mnie do busa nie wpuszczą, dlatego profilaktycznie odpięłam nogawki :twisted:

bluesman napisał(a):No ładnie ......... Hmm... taka prymitywna rada też w pewnym sensie (wyłącznie) aucianego pedanta :) w aucie jest non stop wożony zapasowy komplet odzieży dla 2 osób (kurtka, polar, spodnie, czapka, rękawiczki, skarpety, bielizna, buty, kijki, czołówki+ tzw raczki ). O wypasionej apteczce, plecaku, kocu termicznym, dętkach rowerowych, narzędziach do naprawy rowera nie wspomnę :papa:

8O
To czym Ty jeździsz? ciężarówką 8O :?: :mrgreen: :wink:

Ze zboczeń samochodowych, to my zawsze latem wozimy kocyki, na których siedzimy jak mamy krótkie portki, co by siedzeń nie zatyrać..

mysza73 napisał(a):
Marta, dawaj lepiej dalej te Bieszczady :oczko_usmiech:


Daj mi trochę czasu. Zresztą następny odcinek będzie ostatni, to mi się nie spieszy :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.09.2016 10:04

ruzica napisał(a):
mysza73 napisał(a): 8O
To czym Ty jeździsz? ciężarówką 8O :?: :mrgreen: :wink:


Toyota Verso :) tyle, że bagażnik na rowery nieaktualny :) są w niej różne fajne schowki gdzie można upchnąć sprzęt. Czasem gdzieś jadąc nie chcemy się zdziwić, że np. z pośpiechu czegoś brakuje :)


IMG_2238.JPG



ooooooooo o kocykach zapomniałem :) a za ochronę górnej części foteli służą plastrony z różnych zawodów :papa: :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 16.09.2016 16:10

bluesman napisał(a):Toyota Verso :) tyle, że bagażnik na rowery nieaktualny :) są w niej różne fajne schowki gdzie można upchnąć sprzęt. Czasem gdzieś jadąc nie chcemy się zdziwić, że np. z pośpiechu czegoś brakuje :)




Prawie jak camper :wink: Ja bym spała w takim dużym aucie :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 16.09.2016 17:05

ruzica napisał(a):Prawie jak camper :wink: Ja bym spała w takim dużym aucie :mrgreen:


Tak też go używamy ma po złożeniu siedzeń płaską podłogę :)
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 16.09.2016 18:50

Mydlicie tu nam oczy kocykami i innym podręcznym wyposażeniem samochodu a ja chcę chodzić po górach i widoki podziwiać...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.09.2016 19:14

Fajne spodnie :)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 19.09.2016 15:59

Sara76 napisał(a):Mydlicie tu nam oczy kocykami i innym podręcznym wyposażeniem samochodu a ja chcę chodzić po górach i widoki podziwiać...


To był raczej krótki wyjazd, więc widoków już niewiele zostało :roll: Ale jakieś jeszcze będą :wink:

tony montana napisał(a):Fajne spodnie :)


Fajne, tylko się doprać nie chcą :evil:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Biesy&Czady;) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone