Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

bezpieczenstwo na polach namiotowych

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 26.05.2011 16:22

heheh sorki pomyliło mi się troszkę:P
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 30.05.2011 08:58

Potwierdzam nie ma kradzieży ma kampingach. W 2000r. jechaliśmy do Chorwacji po raz pierwszy i szokiem było dla nas to iż na kocach przy kampingowym basenie albo na plaży ludzie zostawiają wszystko: portmonetki, dokumenty , sprzęt fotograficzny i całą rodziną idą się bawić w wodzie. Było to dla nas nie do pomyślenia, żeby przy kocu nie zostawiać nikogo pilnującego dobytku. Już sie przyzwyczailiśmy ale nie znaczy to, że pozostawiamy wszystko na widoku z zupełną beztroską. Kiedyś okazało się, że zniknęły nasze krzesełka turystyczne, nie było ich przy namiocie gdy wrociliśmy, okazało się iż sąsiedzi schowali je nam do namiotu bo padał mały deszczyk i bali się iż zamokną.
nimm2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nimm2 » 30.05.2011 13:59

a ja slyszalem taka opowiesc-legende:
pewnego razu grupa niemcow pila razem a chorwatami i przechwalalai sie jakie maja mniamniuśne samochody... dwa najnowsze mercedesy... nie do ukradzenia... bo niemieckie, drogie i solidne... no coz... jakiez bylo ich zdziwienie gdy nastepnego dnia samochody zniknely... zglosili ten fakt na policje ale nic to nie dalo... zero sladow i zero dowodow... samochody wtedy sie nie znalazly... znalazly sie za to 5 lat pozniej... 180km dalej... w lesie... przykryte galeziami... jednak najwieksze zdziwienie bylo wtedy jak okazalo sie ze zawartosc jaka byla w samochodach jest nietknieta... kamera wideo, aparaty fotograficzne, komorki, sprzet sportowy, kasa(!!!), ciuchy i kosmetyki... wszystko bylo tak jak to niemcy zostawili...

nie wiem na ile jest to prawdziwe ale opowiesc mi sie podoba... wystarczy nie chwalic sie sprzetem na lewo i prawo i mysle ze wtedy tych kradziezy byloby sporo mniej...
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014
Re: Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 28.06.2015 12:29

Jeszcze jedno pytanie, jak z tematem zabezpieczenia tzw "mienia" na kempingach w Chorwacji.
Czy zdarzały się jakieś kradzieże sprzętu? Pewnie nie raz będziemy pozostawiać cały dobytek by poświęcić cały dzień na objazd i zwiedzanie, czy jest jakaś odpowiedzialność właścicieli kempingu? W końcu płacisz za dozorowany plac więc można czegoś w tym temacie wymagać. To przecierz nie dzikie pole namiotowe.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.06.2015 13:42

Trochę śmiecimy w temacie odp. na priv.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.06.2015 14:44

Już nie śmiecicie. :oczko_usmiech:
A Daniela proszę o zadawanie pytań we właściwych wątkach.

Byłem na różnych kempingach w Chorwacji 10 razy , nikt mnie okradł, nie słyszałem aby w tym czasie był ktoś inny okradziony.
Chociaż sporadycznie może to mieć miejsce.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.06.2015 09:35

Janusz Bajcer napisał(a):Byłem na różnych kempingach w Chorwacji 10 razy , nikt mnie okradł, nie słyszałem aby w tym czasie był ktoś inny okradziony.
Chociaż sporadycznie może to mieć miejsce.


I ładowany sprzęt pozostawiony w WC ... :D
Teraz już rzadziej spotykane bo campy lepiej wyposażone i wszędzie prąd można pociągnąć.
Tak jak Janusz nie mam żadnych przykrych wspomnień. A cały dzień poza campem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.06.2015 09:43

piotrulex napisał(a):
zborcio napisał(a):Witam ...


Witam

W cro bylismy kilkukrotnie zawsze z namiotem na spore campy. NIGDY nic nie zginelo, nawet komorka zostawiona w lazience na noc do ladowania. Ludzie zostawiaja doslownie wszystko i nigdy nie slyszalem o kradziezy czegokolwiek

Zanim pojechalismy do cro po raz pierwszy mowiono mi abym nie zamykal auta z pilota jak mam glosny sygnal "pik, pik" potwierdzajacy dokonanie operacji. Raz zapomnialem i do dzis pamietam te cisze ktora dookola zapadla i zdziwione miny. Jak ludzie zorientowali sie, ze my z Polski to chyba zrozumieli, ze to kwestia przyzwyczajenia ale od tej pory jak zamykam to zawsze kluczykiem ;)


Od powyższego wpisu minęły 4 lata i cały czas nic nam nie zginęło

W zeszłym roku nawet przybyło bo wyprowadzający się niedaleko nas rodacy zostawili nam na stoliku nieco produktów i liścik :)
Andrzej40
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej40 » 29.06.2015 17:47

od czasu kiedy wracając przez miasteczko nocą zauważyłem pozostawiane przez miejscowych otwarte samochody i skutery z kluczykami w stacyjce ../ a było to w Trpanji / .. doszedłem do wniosku że jeżeli cokolwiek miało by zginąć to tylko z powodu innych ,, turystów ,, ... :)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 20.06.2016 16:49

W związku z tym, że zatrzymuję się na wyjazdach w kwaterach, mam pytanie do stałych bywalców campingów.

Jak wygląda sprawa z cenniejszymi rzeczami (pieniądze, aparaty foto, kamery, itp ....). Czy nosicie zawsze przy sobie, czy zamykacie w samochodzie, namiocie lub oddajecie do jakiegoś sejfu na campingu ? Czy zdarzają się kradzieże ?

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 20.06.2016 17:20

husband napisał(a):W związku z tym, że zatrzymuję się na wyjazdach w kwaterach, mam pytanie do stałych bywalców campingów.

Jak wygląda sprawa z cenniejszymi rzeczami (pieniądze, aparaty foto, kamery, itp ....). Czy nosicie zawsze przy sobie, czy zamykacie w samochodzie, namiocie lub oddajecie do jakiegoś sejfu na campingu ? Czy zdarzają się kradzieże ?

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?

jak śpisz na kwaterach to po co Ci to wiedzieć? ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.06.2016 17:44

husband napisał(a):W związku z tym, że zatrzymuję się na wyjazdach w kwaterach, mam pytanie do stałych bywalców campingów.

Jak wygląda sprawa z cenniejszymi rzeczami (pieniądze, aparaty foto, kamery, itp ....). Czy nosicie zawsze przy sobie, czy zamykacie w samochodzie, namiocie lub oddajecie do jakiegoś sejfu na campingu ? Czy zdarzają się kradzieże ?

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?


bezpieczenstwo-na-polach-namiotowych-t32285.html#p731603
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 20.06.2016 18:03

husband napisał(a):W związku z tym, że zatrzymuję się na wyjazdach w kwaterach, mam pytanie do stałych bywalców campingów.

Jak wygląda sprawa z cenniejszymi rzeczami (pieniądze, aparaty foto, kamery, itp ....). Czy nosicie zawsze przy sobie, czy zamykacie w samochodzie, namiocie lub oddajecie do jakiegoś sejfu na campingu ? Czy zdarzają się kradzieże ?

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?


Swetru Ci nie powiedział ? :mrgreen:

Cenniejsze rzeczy nosimy przy sobie, a idąc na plażę są chowane w aucie, fantastyczny patent podpowiedziany przez kolegę zdublowany klucz od auta bez immobilaizera, bez żadnych oznaczeń goły trzpień noszony na łańcuszku na szyji. Oryginalny klucz umieszczony dyskretnie przy małej szybce w razie W. łatwo zbić taką szybkę:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.06.2016 18:27

husband napisał(a):W związku z tym, że zatrzymuję się na wyjazdach w kwaterach, mam pytanie do stałych bywalców campingów.

Jak wygląda sprawa z cenniejszymi rzeczami (pieniądze, aparaty foto, kamery, itp ....). Czy nosicie zawsze przy sobie, czy zamykacie w samochodzie, namiocie lub oddajecie do jakiegoś sejfu na campingu ? Czy zdarzają się kradzieże ?

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?

Byłem 10 x na kempingach - nic nigdy nie zginęło. :idea:
Cenniejsze rzeczy zawsze miałem zamknięte w samochodzie i nie na widoku.
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Campingowe patenty i caravaning

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 20.06.2016 19:26

Jak to wygląda z Waszej praktyki ?[/quote]
jak śpisz na kwaterach to po co Ci to wiedzieć? ;)[/quote]


Z czystej ciekawośći, to, że do tej pory byłem na kwaterach nie oznacza, że nie wybiorę własnie takiej formy odpoczynku. Chyba to nie jest zabronione ? :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
bezpieczenstwo na polach namiotowych - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone