Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Berlin - LEGOLAND, Madame Tussaud, Sea World

Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft (79 liter) – to najdłuższy niemiecki wyraz. W Niemczech rocznie do obrotu trafia ponad 800 ton antybiotyków dla zwierząt - dwukrotnie więcej niż dla ludzi. Piwo i wino można kupić w wieku +16 lat. W Niemieckich szkołach 6 to najniższa ocena, a 1 najwyższa. Narodowe zwierzę to mityczny czarny orzeł.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011
Berlin - LEGOLAND, Madame Tussaud, Sea World

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 10.07.2013 12:34

Witam,

Mam kilka pytań związanych z tym tematem:

1. Czy ktoś już miał okazję do odwiedzenie miejsc wymienionych w temacie?
2. Mam zamiar tam pojechać, ale nie wiem czy wystarczy mi jeden dzień?
3. Czy w cenie biletu jest wszystko, czy może trzeba za coś dodatkowo płacić (jak np. w Paradise Island)?
4. Czy warto? :-)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 21.07.2013 11:52

W maju byłem w Sea World w Berlinie. Pierwsza rzecz to trudno jest to miejsce znaleźć. Znajduje się ono w hotelu Radisson, brak jakichś reklam, transparentów, ot zwykłe drzwi z kolorowym napisem nad nimi. To już powinno dać do myślenia, że za tymi drzwiami za wiele się nie zobaczy. Chociaż może to zależy od nastawienia. Generalnie zapamiętałem przede wszystkim ryby słodkowodne, które żyją w pobliskich stolicy jeziorach przede wszystkim karpie. Jest też kilka morskich akwariów z kilkoma mantami, małe rekiny i tego typu podobne ryby. Większą uwagę przyciąga wystrój jednak, niż zwierzęta. Przechodzi się to wszystko bardzo szybko, wystarczy chyba z 20 minut. Na koniec, w odrębnym budynku jest wielki szklany akwariowy cylinder, w którym jedzie się w środku bardzo powoli windą. Tam pływają małe morskie rybki, są jakieś korale. Jednak jest to dość ubogie.

Generalnie za ponad 20 euro od osoby, to spore rozczarowanie. Można to porównać do akwariów jakie można spotkać w ogrodach zoologicznych. W porównaniu z akwarium np. w Gdyni, to niestety berlińskie nie może konkurować.
zack
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 325
Dołączył(a): 01.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zack » 22.07.2013 13:14

Hej Szymon,

Bardzo Ci dziękuję za Twoją opinię. W sumie celem jest Lego Discovery Center i zastanowię się nad Sea World.

Pozdrawiam
Ganzoska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ganzoska » 29.08.2017 12:09

Nawiasem mówiąc, jeśli musisz nauczyć się języka niemieckiego, jest wielu nauczycieli, którzy pomogą Ci nauczyć się nawet przez Skype: korepetycje język niemiecki kraków :D
Sofiia
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sofiia » 17.08.2019 13:26

Ganzoska napisał(a):Nawiasem mówiąc, jeśli musisz nauczyć się języka niemieckiego, jest wielu nauczycieli, którzy pomogą Ci nauczyć się nawet przez Skype: [buki.org.pl/korepetycje/jezyk-niemiecki/krakow/]korepetycje język niemiecki kraków[/url] :D


Ta strona też bardzo mi pomogła. Przed wakacjami wzięli kilka lekcji języka niemieckiego. Korepetytorzy są świetni, a wyszukiwanie jest bezpłatne. Więc śmiało polecam buki.org.pl

Powrót do Niemcy - Deutschland


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Berlin - LEGOLAND, Madame Tussaud, Sea World
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone