Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Benzyna w kanistrze na granicach..... "czepiają" s

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marcin28L
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2002
Benzyna w kanistrze na granicach..... "czepiają" s

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin28L » 11.08.2002 17:31

Mam zamiar zabrać 20-tkę ( kanister ) z benzynką z Polski w bagażniku. Jak jest na granicach ? Wiem że nie ma reguły oczywiście ale czy pytają na wjeździe do Słowenii, Austri albo Chorwacji?
A może ktoś wiózł ostatnio benzynę przez granicę?
piotrekd
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 28.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekd » 11.08.2002 20:10

w ostatnim czasie byłem trzy razy w Chorwacji i ani razu nie musiałem wysiadać z samochodu ani otwierać kufra. Zawsze mam z sobą rezerwową piątkę.
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 11.08.2002 22:36

Czego to ludzie nie wymysla. Ile zamierzasz zaoszczedzic na tym karnistrze?5 czy 10 zl? Chyba , ze masz inny powod. Oswiec mnie prosze.
Mariusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 19.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz » 12.08.2002 07:07

Marcin28L napisał(a):A może ktoś wiózł ostatnio benzynę przez granicę?

Nie wiozłem, ale widziałem (w ubiegłym roku) taki numer na granicy PL/D.
W autku przede mną celnik kazał otworzyć bagażnik - a tam kanister 20 l i mała 5-ka. Sprawdzili - pełne. I celnik mówi: do 10 l można przewieźć bez cła. Powyżej 10 l należy oclić. I oclił facetowi 15 l paliwa. Myślałem, że gość się wścieknie (a niestety nie miał gdzie wlać paliwka - zbiornik był pełny...).
Nie wiem, jak się sprawa skończyła, bo gość się rzucał. Kazali mu zjechać na bok do kontroli celnej...
Pozdrawiam,
Yeger
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 19.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yeger » 12.08.2002 08:49

andriej napisał(a):Czego to ludzie nie wymysla. Ile zamierzasz zaoszczedzic na tym karnistrze?5 czy 10 zl? Chyba , ze masz inny powod. Oswiec mnie prosze.


Marcin 28L, także radzę Ci zastanowić się nad przeprowadzonymi w ten sposób oszcżędnościami. Zyskasz bardzo niewiele natomiast tracisz miejsce w bagażniku, dodatkowo się dociążasz, obciach na granicy, dodatkowe nerwy itp. itd. także chyba nie warto.
Marcin28L
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin28L » 12.08.2002 08:57

Andriej ! Może to i z 3 dychy taniej ale jak policzysz jeszce że za paliwo z Polski to ja mam fakturę a z Chorwacji nie... to już jest inaczej . Stąd taki pomysł.
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 12.08.2002 11:28

A to zmienia postać rzeczy :roll:
Marcin28L
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 08.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin28L » 12.08.2002 12:34

A dla wszystkich zainteresownych mam już oficjalne przepisy z PZMot-u. Do Czech, Slowenii i Austrii można wwozić 10l w kanistrze. Do Chorwacji jest oficjalnie zakaz wwozu paliwa poza bakiem. (info od pani z PZMot-u Katowice, 12.08.2002, godz.12:15)
njal
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 07.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) njal » 12.08.2002 20:08

MYŚLĘ ŻE JAK WEŻMIESZ ZAMIAST PALIWA DWIE ZGRZEWKI PICIA TO WIĘCEJ ZYSKASZ
myzia
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 27.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) myzia » 13.08.2002 12:03

dokładnie na mineralnej wieksza oszczędność, ale zapasowania 5-tka nie zaszkodzi, np. na trasie zagrzeb - Rijeka - odcinek autostrady myslelismy, ze juz trzeba bedzie z niej skożystać, nikt się na granicy nie pyta i nie spradza bagażnika

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Benzyna w kanistrze na granicach..... "czepiają" s
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone