Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Toskania

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 12.04.2012 23:42

Grzegorz Ćwik napisał(a):Plan ambitny, ale z mojego punktu widzenia nie do zrealizowania. Wyjaśniam dlaczego. Same przejazdy sporo trwają, a tu nie jest tak, że wjeżdżasz, stopujesz cara i już do zwiedzania. Tu jeszcze trzeba znaleźć miejsce, a dobrego w późniejszych godzinach trudno... tym bardziej, że takie duże plany. A samo zwiedzanie- w takich warunkach bardzo po łebach i chyba w końcu już nie będziesz wiedział w jakim mieście jesteś. Nie żebym krytykował, ale zagonisz się i to nie będzie fajne...


Dzięki za informację!
Wcale się nie dziwię temu co piszecie . Ja, planując wyprawę wiedziałem, że wiele pkt z niej będę musiał skreślić. Pewnie, któregoś dnia leń się włączy i koniec.
Miałem cichą nadzieję, że tak rozbudowany plan WY nieco pokreślicie - a dołożyliście Volterrę :D .
Jestem typem, że czasem przedłożę dobre espresso w klimatycznej wiosce nad malunkiem jakiegoś wirtuoza renesansu - cóż, sacrum profanum!
Realistycznie patrząc, będę zadowolony jak plan zrealizuję na poziomie 60-70%. Może dołożę jeden dzień (będzie mniej <ale nie mało> do skreślenia)
Proszę o więcej podpowiedzi :!: i pozdrawiam :D
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 15.04.2012 14:18

Montepulciano , Pienza , Montalcino i jeszcze Cortona, Arezzo to wspaniałe miejsca do zobaczenia, opisywane w wielu nie tylko przewodnikach, ale i beletrystyka, tu mam na myśli Frances Mayes. Miejsca genialne, zasadniczo inne w porównaniu do jak często opisywanej i bardziej odwiedzanej zachodniej Toskanii. Drogi różne, pokrętne krajobrazy przepiękne. Trzeba mieć czas na to zwiedzanie, ale warto. Z resztą cała Toskania jest złożona z samych pagórków, mniejszych czy większych, taki jej urok, jednak zabiera sporo czasu podróżowanie. Sporo serpentyn, karkołomnych zakrętów. Jeśli chcesz tam pojeździć, w głowie się zakręci. Ale warto, tylko nie za dużo na raz...


Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.05.2012 07:37

Mam 40% wyprawy za soba i nie jest zle.
Sorki za brak znakow polskich , pisze z hotelu w Chianciano ktory niebawem opuszczam
wypadlo z 2 dnia Anghiari i < 1 dnia Pienza, ale moze po sniadaniu wjade bo mam blisko.
Saluti !
Marcin
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2012 10:13

Ciao!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 01.05.2012 20:52

Coś o zakrętach wspomniałeś .....
na prowincji sienneńskiej się nakręciłem ale co się dzieje w okolicach Carmignano (Vergeretho) to już masakra !

ps. Ze Sieny mnie wygonił deszcz więc San Gimignano zostało na odłożone na jutro lub pojutrze

ps2. po spisaniu relacji zakładam klub miłośników Toskanii i wszystkich zapraszam ; na otwarcie mam już :
Chianti , Brunello z Montalcino , Nobile z Montepulciano, coś z Pienzy i jeszcze parę flaszek dla tych co im wisi co piją (JA)

za błędy w pisaniu nie przeszkadza już włoska klawiatura ale 0,5 butelki wina z okolic Carmignano ! pycha !
Saluti!
papryczka79
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) papryczka79 » 10.08.2014 09:41

Witajcie moi drodzy.
Może Wy, którzy już trochę znacie włoską rzeczywistość mi coś doradzicie. Wkleję ten tekst do wszystkich wątków dotyczących Włoch.
Planujemy podróż-objazdówkę. Będzie ona ograniczona siłą rzeczy do jednego regionu Toskanii i do okolic Rzymu. W grę wchodzą tylko campingi (pola namiotowe). Przeglądam różne stronki z campingami i niestety wszystkie jakie mi się wyświetlają są raczej gwiazdkowe, duże, z basenami (choć w miejscowościach odległych od morza basen wydaje mi się coraz bardziej zasadny jednak), wiecie raczej masówka. Po zeszłorocznej Chorwacji zjechanej z góry na dół mam smaka na takie mniejsze, kameralne (i dużo tańsze). Zdaję sobie sprawę, że jaki by to nie był camping będzie drożej niż w Cro. Nie mam złudzeń. Tak do 20 euro za noc (2os, namiot i autko) byłoby cudownie. No do 25euro damy radę. Czy w okolicy Sieny, Florencji natknęliście się na jakieś mniejsze pola namiotowe, które po prostu nie figurują na oficjalnych stronach? To samo w okolicy Rzymu? i może coś na wybrzeżu? (tylko na którym?) Na większości stron jest możliwość rezerwacji wcześniejszej. Dla mnie to zaprzeczenie idei podróży namiotem, gdzie nie ma planu, nie ma dat. Może ktoś ma wiedzę na temat dostępności pól namiotowych we pierwszej połowie września? Już jest luźniej? Można w ciemno? W Chorwacji byliśmy na dwóch takich większych z pierwszego na Hvarze uciekliśmy na mniejszy bez podziały parcel i z widokiem z "okna" na morze. Na drugim już zostaliśmy. To były nasze dwie ostatnie noce. Widzę wielką różnice między tymi mniejszymi polami a dużymi. No nic to będę czekać na jakieś wskazówki. Może ktoś coś wie. Uciekam wklejać się w następne wątki. Także wybaczcie, że wszędzie będzie mnie pełno:)
adelajda80
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adelajda80 » 16.10.2014 10:58

Ja w tym regionie także szukam jakiegoś last minute i zastanawiam się czy teraz okres jest ku temu odpowiedni?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2015 12:33

Witam,

interesuję się Toskanią, bo właśnie zastąpiła Albanię na wakacje :evil: Może Grzegorz naprawiłbyś fotki w relacji, bo z chęcią bym oglądała fotki i popatrzyła, co koniecznie na liście umieścić - może dasz radę. A samo czytanie to takie smutne :(
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.01.2015 13:00

Dobre foty z TOSKANII znajdziesz tu. Co prawda tylko krajobrazowe ale za to jakie...
Ja szukam w Toskanii jeszcze architektonicznych klimatów :idea:


Nie ukrywam, że też mi już mocno brakuje Toskanii. Tym bardziej, że w 2014 miałem przerwę z uwagi na krótki weekend majowy.
Rozpoczynam planowanie wyjazdu na weekend czerwcowy. Daj Boże!
na chwilę plan wygląda tak (tematy w nawiasie [] to propozycja dla moich współpasażerów):
3.06 (środa) - wyjazd popołudniu, przyjazd do Werony - nocleg 1 Werona
4.06 (czwartek) - 8.00-12.00 Werona, przejazd do Sieny(po drodze) Monteriggione , Colle Val d'elsa [San Gimignano] -nocleg 2 Siena
5.06 (piątek) [Siena]/ Murlo, Monticello, Arcidosso, Montepulciano -nocleg 3 Siena 3
6.06 (sobota) Massa Maritima, Vada, Volterra - nocleg 4 Siena
7.06 (niedziela) Chiusi, Asyż, Anghieri - nocleg 5 Anghierii
8.06 (poniedziałek) powrót

do zobaczenia na toskańskim szlaku.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 25.01.2015 17:29

Torac napisał(a):
na chwilę plan wygląda tak:
3.06 (środa) - wyjazd popołudniu, przyjazd do Werony - nocleg 1 Werona
4.06 (czwartek) - 8.00-12.00 Werona, przejazd do Sieny(po drodze) Monteriggione


To niezły czas chcesz wykręcić :)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.01.2015 18:04

Za jakieś 11godzin zajadę.chyba...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.02.2015 10:08

Torac napisał(a):Rozpoczynam planowanie wyjazdu na weekend czerwcowy. Daj Boże!
na chwilę plan wygląda tak (tematy w nawiasie [] to propozycja dla moich współpasażerów):
3.06 (środa) - wyjazd popołudniu, przyjazd do Werony - nocleg 1 Werona
4.06 (czwartek) - 8.00-12.00 Werona,
przejazd do Sieny(po drodze) Monteriggione , Colle Val d'elsa .................


Przyjazd do Werony zaplanuj tak, abyście mieli jeszcze czas i siłę pospacerować wieczorem (Werona wieczorna jest piękna) i może obaczenie jej z góry z zamku San Pietro, dokładnie stąd
Jeśli nie zamierzasz zwiedzać kościołów, to te 4 godz. to taki spacer, zejdzie jak nic, zwłaszcza z dziećmi i lodami i kawką. Jeśli zamierzasz zwiedzać kościoły, to za mało czas zaplanowałeś....
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 02.02.2015 11:27

interesuję się Toskanią, bo właśnie zastąpiła Albanię na wakacje :evil: Może Grzegorz naprawiłbyś fotki w relacji, bo z chęcią bym oglądała fotki i popatrzyła, co koniecznie na liście umieścić - może dasz radę. A samo czytanie to takie smutne


Niestety to już dość dawny wątek i nie mam nawet czasowej możliwości ponownego powklejania fotek. Za dużo roboty. Sorry.
Będę natomiast starał sie nadrobić to w takim razie w wątku Kulinarne podróże po świecie, już częściowo do tego nawiązałem.

Odnośnie kempingów, zwykle w okolicach nadmorskich kempingi są, i można tam znaleźć miejsce, niestety poza główny sezonem. Bo tu możecie o tym zapomnieć. Jasne, zawsze istnieje potencjalnie szczęśliwy traf, ale Italiani nauczyli się już do wszystkiego podchodzić planowo.

Pozdrawiam, Grzegorz. :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Bella Toskania - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone