Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 15.01.2017 21:38

Nemhain napisał(a):Miały być Włochy i Abruzja i nic z tego. Dzieci, zwłaszcza Młodszy (8 lat), zaczęły krzyczeć, że oni chcą do Chorwacji, mąż stwierdził, że w sumie to i on woli CRO i mógłby tam mieszkać, no i nie mam wyjścia ;) także Włochy może kiedyś ;)

Po 4 wyjazdach do CRO, dwa lata temu byłem w Abruzji, w miejscowości Roseto degli Abruzzi. Polecam, wspaniała miejscowość. W ub. roku znowu było CRO i w tym też, ponieważ tylko ja byłem za powrotem do Włoch. Przeważyło za ciepłe morze :D serio! We Włoszech miało 30 stopni i gorący piasek. Tak ciepła woda nie orzeźwia.
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 17.01.2017 23:02

Czy na kempingach w okolicach Vieste, można przebywać z psem ? Czy są tam psie plaże ? Jak ktoś ma doświadczenia z pobytem na kempingach na Gargano z psem, proszę o informacje. Planuję wyjazd z małym pieskiem więc może pobyt z nim na kempingu i na zwykłej plaży- jezeli nie ma strefy dla psów, jednak nie będzie problemem.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 18.01.2017 11:55

można, nie gwarantuję, że na każdym, ale na wielu tak - widywalem tam wiele psów :@)

jeśli nie można, to najczęściej jest o tym info na głównej stronie campingu

na pewno można tutaj: http://www.baialombardi.it/vieste-gargano/campeggi-vieste.html - byłem dwukrotnie i polecam
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 19.01.2017 00:47

Dzięki. Ten kemp też brałem pod uwagę. Wydaje się że jest położony na wzniesieniu. Czy od morza, plaży na teren kempingu jest mocno pod górę, bo zamierzam wziąć kajak do zwiedzania grot i wybrzeża. A w ogóle to jak z falami ? Bo jeśli są duże i stale, to może nie ma sensu zabierać ze sobą kajaka.
Johny78
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Johny78 » 28.01.2017 14:27

Na gargano byłem 2 lata temu i nie spotkałem aby były jakies fale (mam na myśli Vieste i okolice Peschici) mniamniuśny klimat a targ w centrum vieste bajka (oliwa i ich sambuka bije cały adriatyk na głowę;-)
mac641
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac641 » 30.01.2017 23:55

To optymistyczne. A więc kajak zabieram.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 07.02.2017 18:38

Witam i Pozdrawiam. Bez bicia przyznaję się, że na forum nie zaglądałem co najmniej przez rok. A tu pełnia życia, zainteresowanie!!
Nic dziwnego, przygotowania do tegorocznych wyjazdów, badanie rynku...

W takim razie pytanie do znawców Italii. To zdjęcie zrobiłem kilka lat temu. Przepiękne miejsce z resztą.

Obrazek

I gdzie ta fotka zrobiona????

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 07.02.2017 19:41

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2017 12:51

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 13:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 09.02.2017 17:39

AIT napisał(a):Hej Tony
Wpadam raz na kilka miesięcy na forum a tu do razu rozmowa o Vieste czy Calabrii :D
Fotki z Calabrii zostały usunięte ale za jakiś czas je dodam ( jestem w trakcie przebudowy strony )
Tutaj: https://goo.gl/maps/b7VPkuhH2s32

Skała ma 25 m ( tak podają ).
[/quote]

Cieszę się, że Cię widzę Tomek i to w dobrej formie :)

Tymczasem pooglądam sobie Twoją stronkę, aby pooglądać trochę Twojej Hiszpanii i Kalabrii

Pozdrowienia dla Rodzinki! :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2017 20:40

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 13:48 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 17.02.2017 13:54

AIT a mógłbyś przypomnieć linka do Twojej strony-gdzieś mi się zagubił
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.02.2017 15:12

mac641 napisał(a):Dzięki. Ten kemp też brałem pod uwagę. Wydaje się że jest położony na wzniesieniu. Czy od morza, plaży na teren kempingu jest mocno pod górę, bo zamierzam wziąć kajak do zwiedzania grot i wybrzeża. A w ogóle to jak z falami ? Bo jeśli są duże i stale, to może nie ma sensu zabierać ze sobą kajaka.



Nie, no co Ty, zero wzniesienia!
Wzniesienie jest, ale powyżej - biegnie nim droga, którą gdy zjedziesz na camping, to masz płasko.
przy odrobinie szczęścia możesz rozbić namiot w drugim rzędzie od płotu przy plaży, więc po campingu będziesz musiał nieść kajak przez 20 metrów, a później drugie tyle do wody. Uwaga - na tym campingu auta stoją oddzielnie, a nie przy namiotach.

Jeśli chodzi o fale, to nie ma co generalizować, że ich nie ma, bo bywają i to spore - to zależy od kierunku wiatru. Dla jednego z portali napisałem kiedyś tak:
"Latem morze jest przeważnie płaskie, a możliwość pływania na falach (1-2 m) uzyskuje się po wypłynięciu z zatoki.
Większe i częstsze zafalowanie występuje głównie wiosną i jesienią. Najwyższe fale towarzyszą wiatrowi Tramontana (N) i występują na spotach na północ od Vieste.
Przy Scirocco (sideshore) fale tworzą się głównie na południe od Vieste."

pozdrawiam, Krzysiek

PS. Tych grot to nie ma zbyt wiele i są nieco oddalone od campingu... rozumiem, że je już oblukałeś? ;@) K.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2017 17:29

.
Ostatnio edytowano 03.05.2018 13:47 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 23.05.2017 10:50

Przemieszczając się z jednego miejsca wypoczynku do drugiego tą trasą :
https://www.google.pl/maps/dir/Montever ... !3e0?hl=pl
miałabym czas na zajrzenie i pozwiedzanie(nie za długie tak ze 2-3 godz) jakiegoś miejsca .Czy może ktoś polecić jakieś interesujące,ładne miejsce po drodze?
Piza i Luka będą zwiedzane-mam nadzieję- wcześniej,podczas pierwszego tygodnia pobytu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 94
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone