Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

basko polje-szybkie pytanie

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013
basko polje-szybkie pytanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 13.03.2013 14:43

witajcie,
cennik na basko polje podaje ceny osobno za osoby, namiot i auto, a pod spodem jeszcze w tabelce cena za parcelę, w skłąd w któej wchodzi parcela, namiot, auto, prąd i woda.
więc jak płacę?
1. biorę parcelę za 14 e i w tym mam auto i namiot i płacę dodatkowo za osoby po 5 e?
2. albo biorę miejsce campingowe i płacę za osoby po 5 e , namiot 4,80 i auto 3,15?

Czy dobrze rozumuję? czy też płacę wszystko? 14 parcela, 4,80 namiot, 3,15 auto , osoby po 5??
http://club-adriatic.hr/cjenici/kamp_ba ... %20EUR.pdf

Pomóżcie please,
Asia
ps. skąd się bierze naklejkę cro.pl?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.03.2013 15:52

Cześć.

ad. 1 parcela zawiera:
CAR,TENT, OR CARAVAN,MOBILE
HOME,ELECTRICITY, WATER, FOUL WATER
+ opłata za osobę(y) + tourist tax od osoby(ób)

ad.2. jeśli nie parcela (pitch) to każda pozycja liczona osobno tzn. osoba, namiot, auto, prąd...turist tax.

ad. 3 - naklejki (różne) można znaleźć w tym temacie.

Pzdr

:papa:
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 15.03.2013 00:17

Dzięki wielkie, obliczam budżet właśnie i właśnie przeczytałam wątek kto ile wydał -ale rozbieżnosci.
Ale i tak nie mogę się doczekac!
kejcik89
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2012
Camping Basko Polje

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejcik89 » 15.05.2013 10:45

Witam!
W przeciągu ostatnich kilku miesięcy przeczytałam chyba całe forum i w końcu padła decyzja - wakacje pod namiotem w Chorwacji :) Zdecydowałam się na camping basko polje i zwracam się z prośbą do Państwa o w miarę aktualne informacje na jego temat :) Chodzi mi o ogólne wrażenie, dojście do morza, stan i ilość sanitariatów i skrzynki z prądem - ilość i rozmieszczenie (jak długi przedłużacz ze sobą zabrać? ;) ). Z tego, co wyczytałam to camping jest dość duży - chcę jechać z chłopakiem w lipcu w ciemno - rezerwować czy iść na żywioł? :) Pisałam do nich maila z pytaniem o rezerwację, ale nikt mi niestety nie odpisał...
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 15.05.2013 20:56

Camp ten jest mi dobrze znany. Ostatnio spędziłem 4 nocki we wrześniu ubiegłego roku ( był pustawy). W przeszłości byłem na nim również w czerwcu i lipcu. Jest tak ogromny, że nie ma możliwości aby nie było miejsca w lipcu. Kilkaset metrów (od 200 do 700 metrów) jednak dzieli go od morza (domki kempingowe). Plaża super ale w lipcu zapełniona, co nie jest problemem bo w pobliżu, idąc dróżką wzdłuż morza np. w kierunku Makarskiej są inne fajne plaże. Sanitariaty w miarę nowoczesne, jest ich sporo, jak i też skrzynek z prądem. Przedłużacz kilkunastometrowy przydałby się. Na plus zaliczyłbym sklep i punkt sprzedaży świeżego pieczywa. MEGA PLUS-okolica... wg mnie jedna z najpiękniejszych w CRO. Komuś może przeszkadzać ( mi wcale)-duże czeskie namiotowe miasteczko. O campie jest wiele negatywnych opinii, choćby na CRO PL, ale według mnie ( a znam wszystkie campy w pobliżu) to fajny camp.
GAJUS
kejcik89
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejcik89 » 16.05.2013 09:25

Super, strasznie dziękuję za informacje :) Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz... Czy można tam rozpalić swojego grilla? :)
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 26.05.2013 20:18

Baśko Polje - byłem nie raz - to taki co najwyżej średni, żeby nie powiedzieć, że poniżej średniej. Leży na ostym zboczu, faktycznie bardzo duży i nie ma szans, żeby nie było miejsca.
Czego nie można powiedzieć o plaży: zbyt mała i zbyt wąska jak na taki duży moloch.
Dajmy na to camping Dole w Zivogosce szczytem luksusu nie jest, ale w porównaniu z Baśko Polje - trochę tak ;)
Pooglądajcie trochę campingi w Chorwacji, żebyście mieli porównanie! :)
kejcik89
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kejcik89 » 29.05.2013 15:49

Teraz to będę mieć życiowo-campingowe dylematy... Przyznam szczerze, że zwróciłam na niego uwagę, bo uparłam się na wakacje w okolicach Makarskiej :P super okolica, ładne plaże, jakaś rozrywka też się znajdzie, dobra baza wypadowa... Zresztą już sama nie wiem :D
dzieju44
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzieju44 » 30.05.2013 12:16

kejcik89 napisał(a):Teraz to będę mieć życiowo-campingowe dylematy... Przyznam szczerze, że zwróciłam na niego uwagę, bo uparłam się na wakacje w okolicach Makarskiej :P super okolica, ładne plaże, jakaś rozrywka też się znajdzie, dobra baza wypadowa... Zresztą już sama nie wiem :D

Sam wybieram się w 2 połowie lipca na ten kemping, wrażeń aby sanitariaty były czyste, nie przestarzałe, sprzątane na bieżąco, to reszta będzie ok, plaża jak plaża, w porównaniu z "brudną plażą" we Włoszech, każda będzie chyba lepsza, a sam klimat Chorwacji zrekompensuje niedogodności na tym kempingu.
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013
Re: basko polje-podsumowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 18.07.2013 21:57

Spędziliśmy tam 2,5 tygodnia od 24 czerwca do 10 lipca.
Wbrew moim obawom było bardzo spokojnie, muzyka dochodziła tylko trochę z baru na plazy około 23 , ale nie przeszkadzało to spac. Na szczescie nie trafiliśmy na żadnych głośnych kempingowiczów-a tego bałam się najbardziej.
Mieliśmy parcelę, udało nam się trafić prawie kwadratową, co było dla nas ważne ponieważ mielismy duuuuzy namiot i 2 auta. Większośc parceli jest wąska, przystosowana do camperów.Przy parceli prąd i woda-super wygodne. Przez cały prawie pobyt nie mieliśmy bezpośrednich sąsiadów, więc było sporo przestrzeni. Ogólnie camp jest bardzo Duzy i jest sporo miejsca.
Sanitariaty w tygodniu czerwcowym były bez zarzutu, jednak sprzątane tylko raz dziennie, w lipcu było już nieco gorzej-to znaczy prysznice były trochę bardziej z zadeptaną podłogą(ale to też kwestia zachowania korzystajacych) i nie zawsze w każdym dozowniku papieru do wycierania rąk był papier.
W strefie B , czyli tam gdzie są miejsca campingowe , a nie parcele jest pokój do kąpania niemowląt-komoda, przewijak, wanienka z odpływem wody-wygladało to czysto, ale chyba ludzie z tego nie korzystali-ja tez nie , bo dowiedziałam się o tym przedostatniego dnia pobytu, kiedy myłam Małą w umywalce-pani sprzątająca mi powiedziała. Szkoda ,że panienki w recepcji mnie nie poinformowały.
W sanitariatach nie było tłoku.Brakowało za to wieszaczków w prysznicach (były tylko 2 wieszaczki)-nawet panowie to odczuwali-trzeba było brać torbę na ubrania..
Troche niefortunnie jest rozwiązane miejsce do mycia naczyn i prania-mało miejsca, nie ma gdzie stawiać naczyń, ale dawaliśmy radę.
Podłoże bardzo twarde, kamienie ostre i „trawa”, jeśli ktoś ma namiot wskazany brezent pod spód oraz gwoździe zamiast szpilek, no i młotek. Tu wielkie dzięki dla Forumowiczów za porady-za brezent i gwoździe –bez tego nie dalibyśmy rady! I namiot by się zniszczył.
Z campu do plaży szliśmy z dziećmi jakieś 10 minut z całym ekwipunkiem, a może mniej. W każdym razie nie było to uciążliwe, idzie się niby przez parking, ale tak naprawdę to taki lasek jest, dla nas było ok.Wraca się ciut pod górę.
Na campie jest sklepik ze świeżym pieczywem i dośc dziwny sklep spożywczy-taki jakby z PRL-u-duzy, a niewiele tam jest.
Przy recepcji jest wi-fi, ale są problemy z połączeniem i trzeba było ręcznie wprowadzac IP do kompa-ja się na tym nie znam.
Ludzie w recepcji mili, ale nic nie wiedzący….Mąż spytał czy na granicy z Bośnią można kupić zieloną kartę, jadąc do Dubrownika(gapy byliśmy i nie wzięliśmy z Polski), na co panienka spytała „ to jak się jedzie do Dubrownika to przekracza się granicę państwa? Myślałam że się po prostu jedzie.”
Kemping jest świetnie usytuowany jako baza wypadowa w wiele ciekawych miejsc-na spokojnie byliśmy w breli, zivogosce,Splicie, krka, na Hvarze i na Brać no i w Dubrovniku.
Plaża kamienista, sporo ostrych kamyków w porównaniu np. z Brela gdzie kamyki są łagodne i pupa ma łatwiej ale można się przyzwyczaic.
Przy plaży liczne stragany z różnościami plus te pożyteczne z owocami i naleśnikami. jest też kawiarnia ale nie byłam tam.
Z plaży bardzo ładna promenada nadmorska do Baska Voda, spokojnie przejdzie się z wózkiem.

Jesteśmy więc naprawdę zadowoleni z tego kempingu, nie chcialo nawet nam się przenosic na Boban w Zivogosce-potem tam podjechaliśmy na plaże i obejrzeliśmy Kamp-był duzo ciaśniejszy,ludzie zaglądali sobie do okien, od razu wysłuchałam polskie przekleństwa, parcele wąskie, część na klifie za siatką-ciekawe , ale nie dla dzieci. Plaża tam bardzo urokliwa , fakt, ale byliśmy zadowoleni,że zostaliśmy w Basko POlje.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 18.07.2013 22:50

Boban taki jest, też mi z opisanych powodów nie odpowiada, ale położony zaraz obok camp Dole to niebo a ziemia do Bobana - do Baśko Polje też.
Ale skoro byliście zadowoleni, to to jest najważniejsze :)
Nie piszecie nic o bardzo wąskiej plaży na Baśko Polje, a tak tam jest.
No i to "ciut pod górę" z powrotem do namiotu, jak ktoś nie wie, to się nie zorientuje w żarcie: tam jest OSTRO pod górę i zaduch zwykle w upał (mimo że las).
A te kobietki w recepcji na Baśko Polje, to takie są: mają gdzieś wszystko - kwateruj się, płać, a resztę mają w....
Pozdrówka :)
MilaM
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 16.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MilaM » 19.07.2013 10:43

Mnie ta wąskość jakoś nie przeszkadzała, aż dziwne jak na mnie, nawet uważam ,że nie było tłoku, w porównaniu z baska voda. to co mi początkowo przeszkadzało to te ostre kamyki, ale potem było ok. a najbardziej mnie denerwowało, ze najładniejszy odcinek plaży jest FKK-jakoś nie moge się przyzwyczaić do tego, no i nie chciałabym,żeby moje dzieci się napatrzyły ... a tam takie fajne skałki i woda byłaa...
ale za to z zivogosce za Bobanem a przed FKK jest urocza plaża... :papa:
dzieju44
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzieju44 » 28.07.2013 23:51

MilaM napisał(a):Mnie ta wąskość jakoś nie przeszkadzała, aż dziwne jak na mnie, nawet uważam ,że nie było tłoku, w porównaniu z baska voda. to co mi początkowo przeszkadzało to te ostre kamyki, ale potem było ok. a najbardziej mnie denerwowało, ze najładniejszy odcinek plaży jest FKK-jakoś nie moge się przyzwyczaić do tego, no i nie chciałabym,żeby moje dzieci się napatrzyły ... a tam takie fajne skałki i woda byłaa...
ale za to z zivogosce za Bobanem a przed FKK jest urocza plaża... :papa:

Dzisiaj powróciłem z Baśki Polje. Kemping bez zastrzeżeń, toalety czyste, piekarnia i sklep na kampingu (oraz sprzedawca alkoholu przed łazienką o poranku) to plusy :), bardzo duża ilość przybyszów z Czech i Słowacji. Minusem śmieciarka po godzinie 6 co drugi dzień, te ich nawalanie w kubły to chyba tak dla ich rozrywki ;) Plaża niby wąska a wszyscy się mieszczą, dla "znudzonych" słońcem, cień :) Promenada do Baśki Vody bardzo dobry pomysł. Baśka Voda to takie nasze Międzyzdroje, mnóstwo ludzi, klimacik, restauracje, lody, atrakcje itp. Najładniejsza plaża zajęta przez nudystów, których można sobie dokładnie obejrzeć idąc promenadą do BV. Troszkę pań topless, niestety dosyć często pań w kwiecie wieku (niesmak) ;) Czysta woda, dużo słońca i niestety zdarzający się silny wiatr, warto dobrze umocować swoje namioty. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z 2 tygodniowego tam pobytu. Cena dla 4 osób, 2 namioty (duży, mały), parcela, prąd i przyłącze wody to koszt około 40 euro, płatność za pobyt tylko w kunach, w recepcji kantor (potrącają prowizję ale i tak korzystniej niż w kantorach w BV. Lepiej udać się do banku = bez prowizji), przed recepcją bankomat. Internet za darmo dostępny przed recepcją, hasło podają w recepcji: 12345 , można porozmawiać bez problemu przez Skypea.
sicret
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 21.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sicret » 29.07.2013 09:14

A jak tam budowa skrzyżowania i dojazdu do autostrady - ma się ku końcowi przed campingiem i w ogóle czy jeszcze są "w polu"?
Dwa m-ce temu dość żwawo im szła ta budowa.
dzieju44
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzieju44 » 29.07.2013 14:46

sicret napisał(a):A jak tam budowa skrzyżowania i dojazdu do autostrady - ma się ku końcowi przed campingiem i w ogóle czy jeszcze są "w polu"?
Dwa m-ce temu dość żwawo im szła ta budowa.

Jest wyremontowane i posiada nowe rondo, którego nie ma w nawigacji.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
basko polje-szybkie pytanie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone