Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baśka Voda

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agataa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 09.06.2008
Baśka Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agataa » 13.06.2008 14:22

Witam wszystkich serdecznie :!:
Jadę w tym roku do Baśki do domków Urania, może ktoś opowie mi coś więcej o ośrodku na którym są te domki, przyda się tez trochę informacji o domkach i ich wyposarzeniu. A może ktoś ma cos ciekawego do powiedzenia o samej miejscowości, co warto zobaczyć, gdzie warto zjeść i co :D a także jakie są ceny w sklepach i w restauracjach.
Pozdrawiam gorąco wszystkich i czekam na mnustwo ciekawych informacji
i przy okazji życze udanych wakacji :D
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 13.06.2008 18:09

Dla mnie Baska V. to perełka Adriatyku. Puno restauracyjek, kawiarni super atmosfera. Nie wiem czy na kampie nie wyląduje. Wieczorami jest co robić oczywiście jak ktoś ma dzieciaki to kasa idzie jak woda. Osrodka i domków nie znam. Ale sama miejscowość pierwsza klasa.
gatta
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.07.2008
ceny campingow

Nieprzeczytany postnapisał(a) gatta » 04.07.2008 17:05

Czy ktos byl na campingu w Basce? Moze ktos poleci mi ktorys?
mnich63
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnich63 » 04.07.2008 19:59

Nie wiem na ile mam jeszcze aktualne informacje, ale dwa sezony temu w Baśce był tak na prawdę tylko jeden camp. Taki nieduży, usytuowany niezbyt fajnie, bo blisko drogi (ale za to obok dosyć dużego sklepu) i z niewielką ilością miejsca. Jeśli właściciel zaadoptował kawałek ziemi sąsiadujący z nim, to powinno być ok, a plany miał ambitne bo chciał nawet basenik tam stawiać. Na kampie było miło, sympatycznie, socjal b.ok jak na moje wymagania - czysta kuchnia z lodówką, prysznice jak to na kampie, ale też utrzymane w czystości, toaleta. Poza tym bardzo miły właściciel (cappo di tutti cappi Baśki - kto był i poznał ten wie :P ) i sympatyczna, chociaż sprawiająca ... "dziwne" wrażenie na pierwszy rzut oka jego bodaj siostra. Notabene robiąca rewelacyjną rybę, którą można było sobie u nich zamówić i dzieląca na potęgę przepyszny ser (jak właściciel nie widział :D ). Jest jeszcze drugi camp - obok Baśki, ale o nim się nie wypowiadam - jak dla mnie obóz koncentracyjny - potężny konglomerat z knajpami, domkami, miejscami namiotowymi, brudnymi kiblami, otoczony płotem i w ogóle masakra. Sama Baśka śliczna, dojscie do plaży z kampu trochę zajmuje, ale można na skróty przez gaje oliwne, plaże ok.. generalnie polecam. No i Sv. Juve w pobliżu - dla zmotoryzowanych pozycja obowiązkowa - zwłaszcza jak przyjdzie burza... ja miałem to szczęście wspinać się tam autkiem w burzę i ulewę - wrażenia na długo zostaną wśród wszystkich uczestników tej wyprawy :twisted:
gatta
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gatta » 04.07.2008 20:08

a ten fajny camping ma jakas nazwe? A druga sprawa tak sie zastanawiam (na camp jedzemy pierwszy raz) czy trzeba jakos rezerwowac miejsca? Czy jest duze oblozenie na campingach?
Marcin W.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 26.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin W. » 04.07.2008 21:01

gatta napisał(a):a ten fajny camping ma jakas nazwe? A druga sprawa tak sie zastanawiam (na camp jedzemy pierwszy raz) czy trzeba jakos rezerwowac miejsca? Czy jest duze oblozenie na campingach?


Camp NIKO. W ubiegłym roku zatrzymałem się u niego żeby się przywitać. Bywałem tam przez kilka lat z rzędu. Zaje.... zawsze było. Dzieci widać bo kamp mały biby robiliśmy tam w pseudo restauracji na dworze. Ale w zeszłym roku jakieś świnie musiały biwakować tam w dole bo tak waliło gównem że się odechciewało. Najlepsze żarcie było jak gotował Jura. Na początku były między nami zgrzyty (to były żołnierz bośniacki i po kilku wódkach opowiadał co robili w Srebrenicy i nie tylko) a ja też jestem specyficzny więc było gęsto. Po przełamaniu lodów okazało się że mniamniuśny gościu. Polecam to miejsce. Ma klimat. Jedni mówią że daleko i wysoko że trzeba drałować ale ja uważam to za plus. Po kilku dniach dymania w tą i z powrotem nabiera się drakońskiej kondycji.
roro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roro » 15.07.2008 17:22

gatta napisał(a):A druga sprawa tak sie zastanawiam (na camp jedzemy pierwszy raz) czy trzeba jakos rezerwowac miejsca? Czy jest duze oblozenie na campingach?


No wlasnie, przylaczam sie do pytania, wybieram sie tam ze znojomymi w polowie sierpnia (kolo 15), jedziemy w ciemno z namiotami wlasnie do Baski Vody, bedzie nas 12 osob, 5 namiotow, jaka jest szansa ze znajdzie sie dla nas miejsce na tym kempingu? A jak nie na tym to ewentualnie bierzemy pod uwage Basko Polje? Bo nie wiem czy mozemy smialo jechac w ciemno, czy lepiej sie zapowiedziec i zarerwowac jakis skrawek ziemi...
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 31.07.2008 09:46

Witam,
jeżeli chodzi o Basko Polje to wątpię żeby zabrakło tam miejsc. Camp jest bardzo duży i na pewno znajdziecie dla siebie odpowiednie miejsce. Byłam na tym campie w roku 2006 i muszę przyznać, że nie jest taki zły. Co więcej mnie się bardzo podobał. Nie ma żadnego problemu z rozłożeniem namiotu w cieniu, bo cały camp jest zadrzewiony. Jedynym minusem były łazienki w stylu wczesny Gierek, ale zawsze czyste. Ale o łazienki bym się nie martwiła bo w 2007 przeprowadzono ich remont. Oprócz tego plaża przy campie jest dużo mnie zaludniona niż w samym Baska Voda, a z campu jest jakieś 10 min spacerku do miasteczka. Na campie jest sklep ogólnospożywczy i budka z pieczywem. Mnie się podobało jak chcesz mogę przysłać fotki :) papap
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.07.2008 10:00

Agataa napisał(a):wyposarzeniu... mnustwo


Prosiłbym o poprawienie w poście, bo aż oczy bolą :wink:

Proszę o niecytowanie i niepowoływanie się na tego posta, gdyż ulegnie on samodestrukcji :wink:
CroManiek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 31.05.2006
Camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroManiek » 31.07.2008 10:03

Zgadzam się z przedmówcą:) bardzo ładny camping dużo miejsca i zacienionego obszaru i świetna okolica. pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku :D :D :D
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 31.07.2008 11:02

Anusia napisał(a):Witam,
jeżeli chodzi o Basko Polje to wątpię żeby zabrakło tam miejsc. Camp jest bardzo duży i na pewno znajdziecie dla siebie odpowiednie miejsce. Byłam na tym campie w roku 2006 i muszę przyznać, że nie jest taki zły. Co więcej mnie się bardzo podobał. Nie ma żadnego problemu z rozłożeniem namiotu w cieniu, bo cały camp jest zadrzewiony. Jedynym minusem były łazienki w stylu wczesny Gierek, ale zawsze czyste. Ale o łazienki bym się nie martwiła bo w 2007 przeprowadzono ich remont. Oprócz tego plaża przy campie jest dużo mnie zaludniona niż w samym Baska Voda, a z campu jest jakieś 10 min spacerku do miasteczka. Na campie jest sklep ogólnospożywczy i budka z pieczywem. Mnie się podobało jak chcesz mogę przysłać fotki :) papap


Ciekawy jestem jak wyglądają łazienki po remoncie? Mam nadzieję, że sprawdzę to osobiście we wrześniu :) . Dodam, że to mój ulubiony kawałek chorwackiego wybrzeża 8)

pozdr
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 02.08.2008 20:19

janusz.w. napisał(a):
Anusia napisał(a):Witam,
jeżeli chodzi o Basko Polje to wątpię żeby zabrakło tam miejsc. Camp jest bardzo duży i na pewno znajdziecie dla siebie odpowiednie miejsce. Byłam na tym campie w roku 2006 i muszę przyznać, że nie jest taki zły. Co więcej mnie się bardzo podobał. Nie ma żadnego problemu z rozłożeniem namiotu w cieniu, bo cały camp jest zadrzewiony. Jedynym minusem były łazienki w stylu wczesny Gierek, ale zawsze czyste. Ale o łazienki bym się nie martwiła bo w 2007 przeprowadzono ich remont. Oprócz tego plaża przy campie jest dużo mnie zaludniona niż w samym Baska Voda, a z campu jest jakieś 10 min spacerku do miasteczka. Na campie jest sklep ogólnospożywczy i budka z pieczywem. Mnie się podobało jak chcesz mogę przysłać fotki :) papap


Ciekawy jestem jak wyglądają łazienki po remoncie? Mam nadzieję, że sprawdzę to osobiście we wrześniu :) . Dodam, że to mój ulubiony kawałek chorwackiego wybrzeża 8)

pozdr


Byliśmy na campie Basko Polje w pierwszej połowie lipca br. Łazienki czyste, sprzątane wg grafiku, osobny budynek wc i umywalek i osobny natrysków.
Dodatkowo miejsce do mycia naczyń, była też pralka ale jej nie testowałem. Przy łazienkach stały zamykane boxy lodówek, wyglądały jednak na nieczynne i przez cały pobyt nie zauważyłem by ktoś z nich korzystał.
Dużo miejsca na rozbicie namiotu czy postawienie przyczepy, dobrze zacieniony, blisko do podłączenia prądu.
pozdrawiam :P
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 03.08.2008 00:33

OOO widzę, że pojawił się ktoś kto ma świeże informacje :D Jak te wyremontowane łazienki?? wyremontowali wszytskie czy tylko niektóre sanitariaty?? A tak poza tym to chyba najlepsze w tym campie jest to, że jest duużo cienia :) i smieszne , wszędobylskie wiewiórki :) jedną nawet nakrylismy na buszowaniu w przedsionku naszego namiotu, hihi :) i to na krzesełku sobie siedziała :D
CroManiek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroManiek » 05.08.2008 01:41

Witam,
Mnie również ciekawią łazienki, jak wyglądają po remoncie i czy wszystkie zostały odnowione? Z góry dzięki za info i pozdrawiam :)
roro
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) roro » 06.08.2008 00:22

Dzięki wielkie za informacji garść;]
Już wiem, że na pewno się tam wybierzemy, ale chciałbym jeszcze orientacyjnie dowiedzieć się jak wyglądają mniej więcej ceny na tym kempingu?
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Baśka Voda
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone