Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baśka Voda lub Brela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mat2012
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 23.07.2012
Baśka Voda lub Brela

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mat2012 » 30.07.2012 17:55

Witam,

W związku z tym, iż pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i chcemy się zatrzymać w Baśce lub Breli mam pytanie:

Które plaże w tych miejscoowściach są najładniejsze (łagodne zejście do wody) i w związku z tym jakie ulice są w ich pobliżu (chciałbym tam poszukać kwater) ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc,
Pozdrawiam,
MJ
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 30.07.2012 18:05

osobiscie polecam Brele, byliśmy tam po raz 3, dzielnica Put Luke, jest dużo fajnych zatoczek wiec każdy znajdzie coś dla siebie. Brela jest "stroma",więc zejście na plaże po schodach, ale jakoś dawaliśmy radę, droga powrotna była troche dłuższa.
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 31.07.2012 09:19

Ja też polecam tylko i wyłącznie Brelę. Najbardziej znaną plażą w Breli jest Punta Rata. Ponoć jedna z 10 najpiękniejszych plaż na świecie (wg. Forbesa chyba). Ale w Breli wiele plaż jest do polecenia.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.07.2012 09:46

andreas66
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 10.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andreas66 » 13.04.2013 19:25

Mat2012 napisał(a):Witam,

W związku z tym, iż pierwszy raz jedziemy do Chorwacji i chcemy się zatrzymać w Baśce lub Breli mam pytanie:

Które plaże w tych miejscoowściach są najładniejsze (łagodne zejście do wody) i w związku z tym jakie ulice są w ich pobliżu (chciałbym tam poszukać kwater) ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc,bylismy w baska voda polecasz brele na nastepny wyjazd warto jaka tam plaza i mas zciekawa oferte na kwatere?
Pozdrawiam,
MJ
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 21:03

My jedziemy na drugi urlop w tym roku własnie do Baski i mamy w planach wykorzystać ich na maxa. Makarska , brela , baska itd... najpiękniejsze plaże podobno są tak jak naopowiadali zanwcy tego forum na Breli:) i tam tez bedziemy uderzać prawie kazdego dnia. Spanie mamy w Basce ale wynikalo to z oszczednosci a raczej z braku miejsc już w Breli sprawdzając ostatni tydzień... zycie:) nie wiem jak Ludie tam jezdzą w ciemno????????????????? :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: widocznie jeszcze musze się troche pouczyć:)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.04.2013 21:08

Niedzwiad napisał(a):nie wiem jak Ludzie tam jezdzą w ciemno?????????????????

Normalnie. Tak jak i gdzie indziej.
Zresztą często nie trzeba szukać samemu, bo naganiacze stoją przy drodze. :lol:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 21:13

Racja ale jak ktoś chce wysoki poziom z widokiem na morze to albo trzeba mieć farta , albo znajomości albo coś sobie zarezerwować. Nie chciałbym tu cwaniakować bo każdy ma swój sprawdzony sposób. My wolimy poczucie bezpieczeństwa. Wolimy przepłacic ale jechac na gotowe. Mnóstwo naszych znajomych jezdzi w ciemno i smieją się z nas mówiąc że jesteśmy cykory skoro przepłacamy. Bo w sumie to każdy z nich twierdzi że dwie osoby zawsze cos znajda w ciemno w Cro. Tylko że nam nie pasuje cokolwiek. Musimy miec min. widok na morze itd...co w ciemno nie zawsze się uda wybierając miejscowości najbardziej oblegane...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.04.2013 21:20

Nie wiem dlaczego ktoś ma przepłacać rezerwując wcześniej? No chyba że to chodzi o jakieś extrasy.
Jeżeli jest podana na stronie właścicieli cena, to ta cena obowiązuje na daną część sezonu i nie ma znaczenia kiedy rezerwujemy. Nie wiem jak to w każdym miejscu wygląda, ale dziwne jest dla mnie, że wczesna rezerwacja ma oznaczać dodatkowe koszty... :roll: 8O
Przecież bywa, że jest z tego tytułu nawet zniżka- bo każdy chce mieć komplet wczasowiczów zabukowany przed sezonem. Czyż nie?
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 13.04.2013 21:23

Tak , fatamorgana masz rację ale wes pod uwagę że biura posredniczące tez muszą zarabiać. Szczerze mówiąc rok temu byliśmy tydzień w ciemno i tydzień przez casamundo. Róznica w cenie była 40 % a to jednak dużo. Oczywiście na korzyść w ciemno:) nijevice krk lipiec 2012 i baska krk 2012 w ciemno :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 16.04.2013 22:40

No to olać pośredników! :) :mrgreen:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.04.2013 00:18

Niedzwiad napisał(a):.... podobno są tak jak naopowiadali zanwcy tego forum na Breli:) i tam tez bedziemy uderzać prawie kazdego dnia.


Niestety to nie takie łatwe z uwagi na mega trudności z parkowaniem, i drogi z tym odcinkiem związanej.

Niedzwiad napisał(a):.
nie wiem jak Ludie tam jezdzą w ciemno????????????????? widocznie jeszcze musze się troche pouczyć:)


Na 4 pobyty w Breli 2 razy byłem w ciemno i w obu przypadkach byłem bardzo zadowolony.
Negocjacje na miejscu są dogodniejsze dla Ciebie, właścicielowi pali się grunt pod nogami, zyskał zaliczkę ale każdy dzień braku obłożenia to dzień straty. Mam tu na myśli ap. które zwolniły się z uwagi na zdarzenia losowe turystów.

Mat2012 napisał(a):Które plaże w tych miejscoowściach są najładniejsze (łagodne zejście do wody) i w związku z tym jakie ulice są w ich pobliżu (chciałbym tam poszukać kwater) ?


Każda dzielnica ma swoją plażę i na każdej jest fajnie - osobiście polecam :
Punta Rata, Jakiruśa (Put Luke) - ta druga szczególnie dla maluchów.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 17.04.2013 07:43

Torac napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):.... podobno są tak jak naopowiadali zanwcy tego forum na Breli:) i tam tez bedziemy uderzać prawie kazdego dnia.


Niestety to nie takie łatwe z uwagi na mega trudności z parkowaniem, i drogi z tym odcinkiem związanej.

Niedzwiad napisał(a):.
nie wiem jak Ludie tam jezdzą w ciemno????????????????? widocznie jeszcze musze się troche pouczyć:)


Na 4 pobyty w Breli 2 razy byłem w ciemno i w obu przypadkach byłem bardzo zadowolony.
Negocjacje na miejscu są dogodniejsze dla Ciebie, właścicielowi pali się grunt pod nogami, zyskał zaliczkę ale każdy dzień braku obłożenia to dzień straty. Mam tu na myśli ap. które zwolniły się z uwagi na zdarzenia losowe turystów.

Mat2012 napisał(a):Które plaże w tych miejscoowściach są najładniejsze (łagodne zejście do wody) i w związku z tym jakie ulice są w ich pobliżu (chciałbym tam poszukać kwater) ?


Każda dzielnica ma swoją plażę i na każdej jest fajnie - osobiście polecam :
Punta Rata, Jakiruśa (Put Luke) - ta druga szczególnie dla maluchów.


Chyba na punta rata bedziemy częściej ze względu na łatwiejszy dostęp. Tak patrze na fotki i na Put Luke chyba gorszy dojazd jest co???
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.04.2013 07:50

Niekoniecznie , nie ma parkingu w obrębie punta Rata. łatwiejszy dojazd jest na lewe skrzydło PR (bardziej zatłoczone - te od centrum)
Co prawda nigdy nie plażowałem w BV ale może tam plaże, a spacery do Breli ?

Z takich dojazdowych plaż polecam :
Mala Duba ok. 30km
Tućepi ok.15 km- chyba łatwiej będzie z parkowaniem.

lub plaże w zasięgu spaceru w stronę Baśko Polje (też niczego sobie)

a może Nugal :?: ale nie wiem co robią z tekstylnymi....
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 17.04.2013 10:31

Tak czy siak podjeżdzam do BV , kupuję mapkę i zwidzam , dreptam i podziwiam:) a potem maska , rurka i zwiedzam całą okolicę pod wodą<cwaniak> tylko pewnie czasu zabraknie na obejrzenie tych wszystkich miejsc. A która plaża będzie z najmniejszą ilością plazowiczów? Tak żeby rozłożyć parasol i odpoczywać bez gwaru??
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone