Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baśka Voda lub Brela

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 17.04.2013 14:40

Porównując obie miejscówki to Brela ma bardziej urozmaicone wybrzeże, jest dużo plaż i zatoczek ze skałkami, łódkami itd. więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ładnie, estetycznie i kolorowo to wygląda :) Taki idealny, wakacyjny obrazek :) Natomiast plaża w BV jest "równa" i monotonna, dodatkowo od wczesnych godzin oblegana przez tłumy ludzi. Da się przeżyć ale w poszukiwaniu "swojego miejsca" trzeba iść na najbardziej skrajne tereny (czyli jak najdalej w prawo lub jak najdalej w lewo od centrum) :wink:
makr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 16.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) makr » 22.07.2013 20:22

W Baskiej Polecam plaże w kierunlu południowo-wschodnim, czyli schodząc na lewo w rejon baru Oseka, ok. 10 min deptakiem od centrum, ciszej i przyjemniej...
publo102
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) publo102 » 15.09.2015 17:13

Torac napisał(a):
Niedzwiad napisał(a):Tak czy siak A która plaża będzie z najmniejszą ilością plazowiczów? Tak żeby rozłożyć parasol i odpoczywać bez gwaru??


uvala Vrulja, pomiędzy Brelą a Pisakiem, ale tam tylko transportem wodnym..... :cry:

Byłem na tej plaży, tydzień temu i to nie prawda, że można tam dotrze tylko wodą, wystarczy stanąć autkiem na parkingu, który jest prawie centralnie nad tą plażą i zejść ścieżką w dół, 25min i pełnia szczęścia :mrgreen:
POLECAM
Niestety zdjęcia nie dołączę, bo jeszcze nie mam uprawnień, ale jak ktoś namierzy plażę na google maps, to zobaczy fotki :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2015 19:04

publo102 napisał(a):Niestety zdjęcia nie dołączę, bo jeszcze nie mam uprawnień, ale jak ktoś namierzy plażę na google maps, to zobaczy fotki :D

Możesz załączyć zdjęcie jak załącznik do postu bezpośrednio z komputera.
publo102
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) publo102 » 17.09.2015 17:36

Dzięki za info, faktycznie w ten sposób mogę wrzucić, zatem dołączam :D
DSC_0764.JPG
Plaża Vrulja

DSC_0753.JPG
Plaża Vrulja
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 17.09.2015 17:58

A tak z ciekawości to co w tej plaży takiego fajnego i wyjątkowego? Byłem blisko ale jakoś nie zdecydowałem się zejść i teraz nie wiem czy i jak mocno żałować. Siusia się tam w krzaczki czy prosto do morza? :D
Wracając do tematu to w tym roku na plaże chodziłem tylko do Breli mimo że mieszkałem w Baskiej (na szczęście na granicy). I tak idąc ten kilometr nie mogłem sie nadziwić tym wszystkim ludziom leżącym w BV łokieć w łokieć, mimo że był juz wrzesień.
publo102
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) publo102 » 19.09.2015 17:52

Dla jednych coś w niej jest, dla innych nie ma, proste. Ogólnie to jest tam mało ludzi, bo jest trudno dostępna. Ja byłem, bo stacjonowałem w Marusici, a to rzut beretem, więc warto zwiedzić :)
Co do żałowania, to sam musisz ocenić, czy masz czego żałować czy nie, ja bym sobie w brodę pluł, będąc tak blisko i jej nie odwiedzić.
dzixonZWA
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 26.01.2016
Tucepi/Brela/Baska Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzixonZWA » 23.03.2016 14:59

Witam

Szukam dobrej bazy wypadowej na zwiedzanie Makarskiej Riviery. Jadę z dziewczyną ale szukamy czegoś spokojniejszego ale z możliwością pospacerowania, zjedzenia czegoś. Marzy nam się kwatera przy samej plaży. W której z tych miejscowości najlepiej szukać noclegu? Byłem kiedyś na campingu w Zivogoscach i wszędzie trzeba było jeździć samochodem.
Zaksiak
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Brela Baska Voda - rowerem na promenadzie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zaksiak » 12.07.2016 09:51

Od wczoraj jestem w Baskiej Vodzie i już dzisiaj z rana zaliczony spacerek do Breli. W BV. widziałem osoby stojące z ogłoszeniami o wolnych apartamentach-w Breli szedłem kawałek Frankopańską i na tym odcinku nic o wolnych miejscach nie widziałem. Pierwsze spostrzeżenia-gorąco,cieplutka woda.ludzi sporo,w BV przybył market koło piekarni Palma,ceny kugli bez zmian. W kantorach za Euro płacą 7,20-lepiej jest w banku. Wybrałem trochę kun w bankomacie Euronetu i policzył mi po 57 gr-widziałem kiedys u nas skup po 60gr. tak więc jeszcze zarobię na wakacjach ha ha. Jak są jakies pytania to proszę pisać.
gebe14
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) gebe14 » 12.07.2016 10:29

witam.
ja jade do BV w piatek .. od soboty zaczynam . czyli mówisz że nie ma co kupować kun w polsce ... tylko w bankomacie w BV . Będę mieszkał w BV bliżej breli . jak tam sprawa ma sie z plażami . Jak z jedzeniem w restauracjach ? drogo ?
irreversible
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 20.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) irreversible » 14.07.2016 18:41

Mieszkałam w tamtym roku w BV i chyba drugi raz się nie wybiorę. Mnóstwo ludzi, waska plaża obstawiona lezakami, na ręczniki zostaje miejsce gdzieś na "tyłach". Tam nawet nie ma jak przejść chodnikami... Jedyne co mi się podobało to baaardzo długie wybrzeże, idealne na wieczorne spacery:)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 15.07.2016 00:37

Plaże Baskiej Vody to jej atut-są węższe w stronę Breli ale te w stronę Promajny są całkiem szerokie biorąc pod uwagę chorwackie standarty. Wcale się nie dziwię,że jest tam dużo ludzi-to przepiękne miejsce . Dziwię się ludziom ,którzy wybierają tak popularne kurorty a potem narzekają,że jest tam dużo ludzi.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baśka Voda lub Brela - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone