Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda- kilka pytań

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BRACEK
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 23.11.2010
Baska Voda- kilka pytań

Nieprzeczytany postnapisał(a) BRACEK » 03.02.2013 18:48

Szanowne Koleżanki i Koledzy,
Mamy zamiar wybrać się do Baski Voda-apartament obok ul Vladimira Nazora.
Bardzo Wasz proszę o informację o tej miejscowości:
- czy jest gdzieś market - większy Lidl itp., gdzie warto robić zakupy
- co warto zobaczyć,
- jakie ceny
- bardzo zatłoczone plaże? (termin początek lipca), która lepsza po prawej czy po lewej
- czy są prysznice, toalety, przebieralnie na plaży,
- jaka jest cena rejsu po wyspach-warto?
- czy w sklepach można płacić kartami?
- place zabaw, atrakcje dla 10 latka i dla nas (36 lat)
i wszelkie inne info, które będą przydatne dla osób, które pierwszy raz będą w tej miejscowości.
Za wszelkie info z góry dziękuję
Ryszard

P.s.
Podobno w 2013 mają zbudować drogę bezpośredni z autostrady do tej miejscowości-to prawda?
WojtekSandra
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekSandra » 04.02.2013 14:22

Powyższe pytania, a raczej odpowiedzi na nie również nas bardzo interesują :)
jan kozlecki
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan kozlecki » 04.02.2013 18:39

Bardzo piekna miejscowosc ,morze i gory -widokowo -przepieknie . W tym okresie na plazy i na deptakach wieczorami bedzie bardzo tloczno. Nie ma problemow z zakupami , platnosciami itd. Plaze -typowe dla Chorwacji, a wiec kamyczki ,zwirek -kwestia przystosowania . Do wody , obuwie koniecznie . Ceny prawie porownywalne do naszych w niektorych asortymentach . Reszte trzeba przetestowac na siebie ,bo w poznawaniu nowego jest wlasnie urok i rosnie adrenalina . Dobrej pogody .BV to dobry wybor !!!
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 04.02.2013 18:54

Dzinks
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dzinks » 05.02.2013 16:36

Witam
Byłem w Baśka voda 2 lata temu. Coś niecoś mogę Ci podpowiedzieć. Plaże są bardzo wąskie i zatłoczone, lepiej mieć materac i wyłożyć się na wodzie:) są prysznice i toalety. W sklepach jest bardzo drogo. Polecam supermarket w centrum głównej ulicy jest najtaniej ale straszne kolejki lub jeśli pójdziesz w górę w kierunku miasteczka brela, trochę drożej ale zero klientów. Jeśli chodzi o rejsy to warto wybrać ofertę dużej łodzi motorowej Bibe. Super imprezka na statku i zwiedzanie wysp Hvar i Brać. Naprawdę polecam, ceny nie pamiętam ale naprawdę warto. Woda czyściutka, ogólnie porządek. NA drogach w sezonie nie było korków kiedy ja byłem wiec spoko. Ogólnie miejscowość przepiękna z widokami na piękne wysokie góry. Polecam tamtejsze arbuzy, figi suszone i soki. Jedyny minus to jedzenie. Jeżeli nie masz wykupionego wyżywienia to współczuje. Stołowanie się na własną rękę w restauracjach i barach to bardo duży koszt.
visgoth
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) visgoth » 06.02.2013 17:13

...i kilka słów odemnie:
- czy jest gdzieś market - większy Lidl itp., gdzie warto robić zakupy
Konzum w centrum, ale nie mazwałbym go "większym" + plus sklep samoobsługowy
Wieksze markety w pobliskiej Makarskiej

- jakie ceny
piwo w knajpach 15-20Kun

- bardzo zatłoczone plaże? (termin początek lipca), która lepsza po prawej czy po lewej
bardzo zatłoczone - szczególnie te przy centrum, wrecz recznik przy ręczniku, im dalej w kierunku Breli tym luźniej.

- place zabaw, atrakcje dla 10 latka i dla nas (36 lat)
Jest jeden plac zabaw w okolicy, ale szału nie ma - większy plac w niedalekiej Breli (lecz zabawa tam, to tylko opcja wieczorna ze względu na położenie). Dodatkowo są inne płatne atrakcję np. batuta czy też kręcoący się byk.
Szczerze, nie korzystaliśmy z tego za bardzo ze względu na jedną atrakcję która w pełni nas pochłaniała - czyli morze :)
Dla 36 latków - np knajpy?
Dianka_h
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dianka_h » 09.02.2013 23:36

O mnie też ten temat bardzo interesuje :) ale ja mam pytanie jak tam jest we wrześniu - raczej pierwsza połowa. Czy też jest taki tłok czy już jest luźniej na plaży i deptaku? i jak jest z miejscami - lepiej zarezerwować przez neta czy we wrześniu lepiej jechać na ciemno i szukać czegoś na miejscu - no i jeśli może ktoś powiedzieć mniej więcej w jakich cenach są apartamenty dla rodzinki z jednym dzieckiem. :) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 10.02.2013 12:28

Dianka_h napisał(a):O mnie też ten temat bardzo interesuje :) ale ja mam pytanie jak tam jest we wrześniu - raczej pierwsza połowa. Czy też jest taki tłok czy już jest luźniej na plaży i deptaku? i jak jest z miejscami - lepiej zarezerwować przez neta czy we wrześniu lepiej jechać na ciemno i szukać czegoś na miejscu - no i jeśli może ktoś powiedzieć mniej więcej w jakich cenach są apartamenty dla rodzinki z jednym dzieckiem. :) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)


Spoko koleżanko we wrześniu już o wiele luźniej nie ma obawy, co do tej rezerwacji czy w ciemno nie ma jednoznacznej odpowiedzi jeśli masz już coś sprawdzonego i chcesz tam jechać lepiej zarezerwować a jeśli dopiero szukasz możesz spróbować w ciemno a co do cen w niedalekiej Krvavicy wiem że ceny dla Ciebie będą się zaczynać od 42 euro za apartament ale wiem ze i za 55-60 też są to zależy od standardu, jaka odległość od plaży itd.
Dianka_h
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dianka_h » 10.02.2013 20:29

jak501 dziękuje bardzo za odpowiedź :) To nasz pierwszy wyjazd, nic nie mamy upatrzonego, więc chyba będziemy jechać w ciemno :) wybredni nie jesteśmy więc chyba jakiś pokoik dla nas się znajdzie :D
jak501
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jak501 » 10.02.2013 20:59

Nie ma sprawy, jak tylko coś będę wiedział, a parę razy już byłem w tej okolicy, to służę pomocą. Po 25 lipca jak wrócimy będą najświeższe wiadomości, pozdrawiam
Jak coś to możesz pytać na :jak501@poczta.onet.pl
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 12.02.2013 12:10

Witaj !!! Ja parę razy byłam w miejscowości Baska Voda w wrześniu i zawsze w ciemno problemu nigdy nie było z apartamentami raz byliśmy o godzinie 7 wieczorem i też się udało :lol: :lol: :lol: . A cena zależy od standardu jak i odległości od morza i co najważniejsze nie ma dzikich tłumów. Pozdrawiam :papa: :papa: :papa: .
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 15.02.2013 13:00

Witam, mam pytanie czy był ktoś w Vilii Anna ul. Oborska, właścicielem jest mężczyzna :) czy jest łatwe dojście do plaży z tej ulicy?
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 15.02.2013 23:03

nikt nie był? a może słyszał o tym, że jest taka Villa? Nie Ana tylko Anna i na innej ulicy.
mea
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 14.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mea » 15.02.2013 23:05

a może ktoś ma znajomych Chorwatów w tej miejscowości, którzy są w stanie potwierdzić, że taka Villa istnieje?
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 16.02.2013 08:23

Dianka_h napisał(a):O mnie też ten temat bardzo interesuje :) ale ja mam pytanie jak tam jest we wrześniu - raczej pierwsza połowa. Czy też jest taki tłok czy już jest luźniej na plaży i deptaku? i jak jest z miejscami - lepiej zarezerwować przez neta czy we wrześniu lepiej jechać na ciemno i szukać czegoś na miejscu - no i jeśli może ktoś powiedzieć mniej więcej w jakich cenach są apartamenty dla rodzinki z jednym dzieckiem. :) Byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź :)

Byłem we wrześniu w Basce Vodzie dwa tygodnie, nie ma absolutnie sensu robić wcześniejszej rezerwacji. Noclegi same Ciebie znajdą i to w naprawdę dobrych cenach ( 30-35 euro za dwie osoby), ja we wrześniu 2011 płaciłem 24 euro za pokój z łazienką i tarasem (2+1), (dziecko 1,5 roku) w prześlicznym domu ,ale ze wspólną kuchnią .Mimo to nie jeden klasyczny apartament nie dorównuje standardem do tego domu. Na plażach też już nie jest tłoczno,ceny są podobne jak na całej Rivierze .W Baśce są dwa markety Kerum i Konzum. Moim zdaniem Baska Voda to idealne miejsce na wczasy w czerwcu lub we wrześniu:). Jak są chętni , to jadę tam znowu już 5 czerwca:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone