Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda, Brela a moze cos innego?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Waldorf13
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldorf13 » 25.07.2010 21:10

Byłem w Baśce....było fajnie...lecz chodziłem z żoną i znajomymi 20' drogi w lewo jest tam fajny cypel.....szersza plaża....natomiast nie polecam w centrum....sporo włochów....strasznie dużo fajczą.....i śmiecą....blisko Makarska....a przed Omiś....,świetny tam jest rafting...polecam....chcesz więcej mój tel.668186581
rybnicznin
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnicznin » 25.07.2010 21:19

waldorf13 a w jakiej dzielnicy byłeś ja wyjezdzam jutro i zaastanawiam się czy lepiej zacząć szukać od początku od strony omis czy od strony baśki-jade w ciemno oczywista
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 25.07.2010 21:26

rybnicznin napisał(a):waldorf13 a w jakiej dzielnicy byłeś ja wyjezdzam jutro i zaastanawiam się czy lepiej zacząć szukać od początku od strony omis czy od strony baśki-jade w ciemno oczywista

Polecam start od miejscowości Pisak ale bardziej bym się skłaniał od Breli a dokładniej od jej pierwszej dzielnicy zaraz za tablica Brela Jakirusa.
Omiś mnie bardzo zaskoczył spodziewałem się czegoś lepszego (zaznaczam mówię o plaży) jak na razie zajmuje ona ostatnie miejsce podczas moich 5 pobytów w Chorwacji. Miateczko si ale Brela najlepiej na tym tle wypada.
Tu masz parę fotek z mojego pobytu dotyczącego widoku z apartamentu forum/viewtopic.php?t=29201
A tu masz resztę fotek forum/viewtopic.php?t=29211
rybnicznin
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybnicznin » 25.07.2010 21:40

consett0805
no ładne fotki już czuję te klimaty, bylebym szybko coś znalazł wolnego okolica ze zdjęć bardzo przyjemna ale się zobaczy gdzie będzie wolne
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 03.08.2010 14:07

Witam, to mój pierwszy post i pierwsze planowane wakacje w Chorwacji.
Mamy zamiar wyjechać 13 sierpnia w piątek (brrrrr, a kysz :P ) i po ewentualnej drzemce po drodze, zameldować się około południa w sobotę na Makarskiej Riwierze.
Proszę o pomoc i porady co do miejsca i sposobu zakwaterowania dla następującego profilu:
Jedziemy na dwa samochody w każdym po 2 osoby - ja z dziewczyną i kolega z czasów studiów także z dziewczyną.
Nie zależy nam na:
- dyskotekach
- tłumie homo sapiens płci przeciwnej :wink:
- bliskości dużych sklepów (podjedziemy sobie autem)
- atrakcjach miasteczka typu starówka, deptak, czy molo (planujemy wycieczki do Dubrovnika, Korculi itd więc i tak nazwiedzamy)
- miejscach dla dzieci czy zwierząt
- otoczce kurortowej tj. życie nocne, kluby na plaży, pełne puby
Zależy nam na:
- bliskości do morza (im bliżej tym lepiej)
- ładnej, spokojnej plaży bez tłumów rezerwujących miejsca o 8 rano
- miejsca najlepiej na podwórku do zostawienia samochodów
- uroku miejscowości
- w miarę rozsądnej cenie
- jakimś miłym bazarze czy targu gdzie będzie można kupić tanio owoce od gospodarzy, czy ryby albo owoce morza prosto od rybaków (mogę wstać rano) ewentualnie kawałek też mogę podjechać autem
- fajnych i nienajdroższych lokalach na zjedzenie obiadu czy kolacji.


Które z miast miasteczek i wiosek najlepiej pasowałoby do tego profilu?
Jestem laikiem w temacie, a przeczytanie postów nie dało pełnej odpowiedzi.

Pozdrawiam
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 14:50

Laks napisał(a):Witam, to mój pierwszy post i pierwsze planowane wakacje w Chorwacji.
Mamy zamiar wyjechać 13 sierpnia w piątek (brrrrr, a kysz :P ) i po ewentualnej drzemce po drodze, zameldować się około południa w sobotę na Makarskiej Riwierze.
Proszę o pomoc i porady co do miejsca i sposobu zakwaterowania dla następującego profilu:
Jedziemy na dwa samochody w każdym po 2 osoby - ja z dziewczyną i kolega z czasów studiów także z dziewczyną.
Nie zależy nam na:
- dyskotekach
- tłumie homo sapiens płci przeciwnej :wink:
- bliskości dużych sklepów (podjedziemy sobie autem)
- atrakcjach miasteczka typu starówka, deptak, czy molo (planujemy wycieczki do Dubrovnika, Korculi itd więc i tak nazwiedzamy)
- miejscach dla dzieci czy zwierząt
- otoczce kurortowej tj. życie nocne, kluby na plaży, pełne puby
Zależy nam na:
- bliskości do morza (im bliżej tym lepiej)
- ładnej, spokojnej plaży bez tłumów rezerwujących miejsca o 8 rano
- miejsca najlepiej na podwórku do zostawienia samochodów
- uroku miejscowości
- w miarę rozsądnej cenie
- jakimś miłym bazarze czy targu gdzie będzie można kupić tanio owoce od gospodarzy, czy ryby albo owoce morza prosto od rybaków (mogę wstać rano) ewentualnie kawałek też mogę podjechać autem
- fajnych i nienajdroższych lokalach na zjedzenie obiadu czy kolacji.


Które z miast miasteczek i wiosek najlepiej pasowałoby do tego profilu?
Jestem laikiem w temacie, a przeczytanie postów nie dało pełnej odpowiedzi.

Pozdrawiam

Nie mam pojęcia o której chcesz wyjechać, ale obawiam się Twoich planów jeśli nawet masz do pokonania tylko 1000-1200km, ale to już inny dział.
Riwiera Makarska ma to do siebie, że choć w każdej miejscowości jest coś innego do zobaczenia posmakowania itd są one do siebie podobne. W każdej z nich są apartamenty nad samym morzem, w każdej z nich są knajpki-bary i inna gastronomia. W każdej z nich znajdziesz miejsce lub człowieka u którego można kupić świeżutkie ryby. Każda z nich jest miejscowością cichą ( tu wyjątek tylko Makarska, ale i też trzeba pamiętać że to tylko w centrum i przy hotelach) Chorwacja i jej turyści w przeważającej większości wiedzą jak się zachować, czyli naprawdę jest cichutko po 22 nie powinno się dziać nic złego i przed 22 również. Wierz mi na całej Riwierze to raczej trzeba szukać hałasu i wtedy to kierunek centrum każdej miejscowości(hałas umiarkowany np. gwar w barze nie kosmiczna muza). Co do kwater praktycznie jedziesz w szczycie sezonu jak i na drogach tak i w miejscowościach musisz się liczyć z falą turystów gwarem i ruchem znalezienie czegoś, czego szukasz, stanowi problem ale nie do przeskoczenia, choć w wielu przypadkach trudno będzie wam zgrać wszystko w jedną całość.
Plaże jeśli chodzi o mnie każda plaża jest godna uwagi ( załamała mnie tylko ta publiczna w Omisiu) Jedne z najpiękniejszych znajdziesz w Brela w stronę miejscowości Piska są przynajmniej 2 zupełnie dzikie 2-4 ludzi max ale i też trudniej dostępne. Na granicach każdej z tych miejscowości znajdziesz dzikie zatoczki i plaże.
Cena to już niestety loteria ja zapłaciłem 35 euro za apartamencik ale to było w czerwcu dokładniej od 28 czerwca. Oczywiście życzę wam tego aby znaleźć coś fajnego ale jak miewam potrzebujecie przynajmniej z jedna sypialnią (tz. sypialnia plus salonik) o to już będzie drogo minimum 50-60 a wręcz i drożej.(blisko morza).
Owoce - warzywa w każdej z tych miejscowości znajdziesz punkt- kramik gdzie takie rzeczy zakupisz.
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 03.08.2010 15:02

Dzięki za informacje, z tego co napisałeś i wyczytałem na forum to po prostu będziemy jechać i gdzie nam się spodoba to poszukamy kwater, czy pokoi. Na samych pokojach zbytnio mi nie zależy - chciałbym je traktować jako sypialnie raczej. Wygląda więc na to, że gdziekolwiek w tamtym rejonie wylądujemy to będzie fajnie :wink:

Czy od 14 sierpnia to już raczej nie zaczyna ubywać turystów??

Nie mam pojęcia o której chcesz wyjechać, ale obawiam się Twoich planów jeśli nawet masz do pokonania tylko 1000-1200km, ale to już inny dział.


O 16 chcę już lecieć A4 z Krakowa w stronę Śląska, więc wyjeżdżam w miarę wcześnie, żeby przed sennymi godzinami 2-6 rano zrobić jak największy odcinek koło 800-1000 km, w razie zbytniego zmęczenia przespać się parę godzin i około 6-7 w sobotę rano wyjechać dalej
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 15:15

O 16 chcę już lecieć A4 z Krakowa w stronę Śląska, więc wyjeżdżam w miarę wcześnie, żeby przed sennymi godzinami 2-6 rano zrobić jak największy odcinek koło 800-1000 km, w razie zbytniego zmęczenia przespać się parę godzin i około 6-7 w sobotę rano wyjechać dalej[/quote]
Mimo wszystko uważam że w godzinach przedpołudniowych nie dasz rady dojechać. A właśnie w takich godzinach się szuka, po południu jest znacznie trudniej i drożej.
Tu masz jeszcze stronkę do miejscowości byłem tam z ciekawości juz na wycieczce i muszę powiedzieć że bardzo godna uwagi
http://www.marusici.com/ stronka tez jest po polsku zaznacz pl i potem szczegóły jeszcze raz pl stronka jest agencji działającej na miejscu ale jechać w ciemno bez obaw. Powodzenia 8)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 15:22

Jeszcze ważne nie mam pojęcia którędy jedziecie ale jeśli przez Słowenię w sobotę może być 3 gdz czekania na granicy zresztą na każdej granicy Chorwackiej w tym czasie będą kolejki czy to mniejsze czy większe. W Słowacji policja ino czeka na takich śpieszących się. Zresztą nie tylko tam tak więc bierz poprawki na czas. Moim skromnym zdaniem o 16gdz to już powinieneś mieć przejechane połowę Słowacji, albo lepiej. Jeszcze jedno bramki w Chorwacji tez mogą się przy korkować tak więc przemyślcie przynajmniej 5 gdz wcześniej aby wyjechać. Choć z drugiej strony może pracujecie w piątek w takim razie proponuję dopiero sobotę rano wyjazd i wtedy na spokojnie
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 03.08.2010 15:28

Prawdopodobnie przez Słowenię.
Piątek pracujący dla 3/4 z nas więc wcześniej nie wyjedziemy.
Mamy sporo miejsca na bagaż więc bierzemy namiot i jak w sobotę przyjedziemy za późno to i w namiocie się kimniemy, a lokum poszukamy w niedzielę. Nie będziemy ryzykować i z zapałkami w oczach jechać, więc jakakolwiek trasa by nie była i kiedy byśmy się mieli znaleźć na miejscu to tak żeby zajechać bezpiecznie i spokojnie.

Myślałem też o sobocie, ale z tego co słyszałem też korki bywają okrutne właśnie w sobotę w dzień.

Najważniejsze żeby było bezpiecznie, mimo, że przy dobrych warunkach czasem szybciej :wink:
A reszta to już jakoś będzie dopasowywana.

Przez Marusicke też przejadę i się rozejrzę :)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 15:37

Bardzo dobre rozwiązanie z tym namiotem :D
Co do tego linku jest to wszystko czego szukacie. Do Omisia jakieś 20km w drugą stronę do Makarskiej 25 km a po drodze Pisak, Brela. Baska itd
Powodzenia :D
arti.sa
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arti.sa » 03.08.2010 15:54

A gdzie fajny klimat po wodą w okolicy Baśkiej V.?
Chodzi mi o maskę i fajkę. ;)

Ogólnie to co warto jeszcze zobaczyć na riwierze, miejsca, plaże, wioski opuszczone?
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 17:07

arti.sa napisał(a):A gdzie fajny klimat po wodą w okolicy Baśkiej V.?
Chodzi mi o maskę i fajkę. ;)

Ogólnie to co warto jeszcze zobaczyć na riwierze, miejsca, plaże, wioski opuszczone?

Nurkuję i to nie tylko w ABC mi w tym roku naprawdę podobało się w Brela pod wodą. Dokładniej rzec dzielnica Jakirusa fajne skałki podwodne są i dwie "jaskinie " gdzie można na bezdechu przepłynąć po za tym to co lubię najbardziej przynajmniej w tej dzielnicy w pewnym momencie ukazuję się podwodne urwisko dla dobrego "niepalącego" super miejsce na pływanie na bezdechu. Jest jeszcze jedno fajne miejsce w tejże dzielnicy z wody wystaje kawałek skałki pod wodą jest wisząca skałka w kształcie pistoletu też fajne miejsce, ale dokładniej uwieszając się rękoma tej wystającej części wsadzimy głowę pod wodę i wpatrzymy się dokładnie ujrzymy kilka ciekawostek. Mnóstwo małych i malutkich krabów pustelników, krabów pospolitych i sprytnych rybek których nie sposób nawet puknąć placem które bawią się z tobą w kotka i myszkę mają dziesiątki małych skrytek w jedną wpłyną drugą wypłyną fajna zabawa.
Ponad to około 5.30-6.00 rano to dla tych którzy nie śpią można trafić na stado delfinów które odbywa codzienne turne po okolicy.
Od tyle na temat wody.
W kierunku Miejscowości piska jest dzika plaża gdzie można sobie nieźle ponurkować i pooglądać podwodne krajobrazy.
Laks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Laks » 03.08.2010 20:16

O właśnie, czy któraś miejscowość wyróżnia się zdecydowanie pod względem atrakcyjności dla nurkowania z rurką?
Chętnie bym też z butlą spróbował.

Niestety jestem laikiem w tej dziedzinie, raz tylko na Hawajach nurkowałem z rurką na Hanauma Bay, ale tam to bez mała z brzegu można było murene czy kraby oglądać zatem wyzwanie żadne :P
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 20:28

Jeśli tylko posiadasz licencję każdy klub nurkowy w okolicy której będziesz zabiera na pełne morze gdzie zawsze jest coś ciekawego :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baska Voda, Brela a moze cos innego? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone