Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska (Krk)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010
Baska (Krk)

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 17.07.2012 09:39

Jak w temacie, moze ktos cos chciałby wiedzieć ?, jestem na bieżąco.
Pierwszy tydzień byłem w Rovinji, drugi w Baśce

pozdr
Ostatnio edytowano 18.07.2012 14:50 przez remik-on, łącznie edytowano 1 raz
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006
Re: W sobote wróciłem z Baśki (Krk)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 17.07.2012 10:04

remik-on napisał(a):Jak w temacie, moze ktos cos chciałby wiedzieć ?, jestem na bieżąco.
Pierwszy tydzień byłem w Rovinji, drugi w Baśce

pozdr


Witaj Remin-on, my ruszamy do Baski w niedzielę, byłbym wdzięczy za informamcje gdzie najlepiej parkować auto przy plaży (w okolicach dzielnicy Zarok czy bliżej centrum), ile sobie życzą za parking na dzień, jak ceny w marketach i restauracjach, czy trudno znaleść miejsce, o tłumy się nie będę pytał bo to niemal szczyt sezonu :wink: , . Aha i jaką pogodę mieliście?
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 17.07.2012 10:28

Co do parkingu to trudno mi powiedzieć bo my chodzilismy na plaże pieszo (700m) Jest blisko plaży parking dośc duży, tuż przy wejściu na promenadę, w godzinach popołudniowych miejsca mało, ale rano w miare pusto, cena to cos ok 6 kuna za godzinę. Plaża zatłoczona, ale piękna, najlepiej przyjść rano zostawić koc lub recznik i miejsce zarezerwowane :). Ceny, chyba podobne jak dwa lata temu np: pizza 30-50 kuna, pożądne danie rybne 80-90 kuna, oczywiście mówimy o resteracjach nad samym morzem, lody gałka 7 kuna (duuuża). Piwko w sklepie np. Ożujsko w butelce 0,5 7 kuna. Pewno w lidlu taniej, ale na Krku go nie ma.
Polecam mniej zatłoczone zatoki, np. Vela Luka, dopłynąć można taxi wodną 100 kuna osoba, dzieci bezpłatnie, sam rejs (25 min) robi wrazenie, niesamowita predkość :)

pozdr
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 17.07.2012 10:33

Zapomniałem o pogodzie, non stop około 30 stopni, niebo niebieskie :)
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 17.07.2012 18:30

remik-on napisał(a):Co do parkingu to trudno mi powiedzieć bo my chodzilismy na plaże pieszo (700m) Jest blisko plaży parking dośc duży, tuż przy wejściu na promenadę, w godzinach popołudniowych miejsca mało, ale rano w miare pusto, cena to cos ok 6 kuna za godzinę. Plaża zatłoczona, ale piękna, najlepiej przyjść rano zostawić koc lub recznik i miejsce zarezerwowane :). Ceny, chyba podobne jak dwa lata temu np: pizza 30-50 kuna, pożądne danie rybne 80-90 kuna, oczywiście mówimy o resteracjach nad samym morzem, lody gałka 7 kuna (duuuża). Piwko w sklepie np. Ożujsko w butelce 0,5 7 kuna. Pewno w lidlu taniej, ale na Krku go nie ma.
Polecam mniej zatłoczone zatoki, np. Vela Luka, dopłynąć można taxi wodną 100 kuna osoba, dzieci bezpłatnie, sam rejs (25 min) robi wrazenie, niesamowita predkość :)

pozdr


Dzięki wielkie za info, zwiedziliście coś na wyspie oprócz Baski? Może polecisz jakieś ciekawe plaże w okolicy innych miejscowości?
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 17.07.2012 21:29

Plaże w okolicy Baśki sa piękne , ale trudno do nich dotrzeć pieszo, bo trzeba wędrować przez góry (np. Vela Luka , Mala Luka) najszybciej można się dostać taksówkami wodnymi (przywiozą i odbiorą o umówionej godzinie).
W Baśce jest kilka plaż, oczywiście vela plaża najładniejsza i największa, tylko tłoczno na niej. uważam że jest to jedna z najładniejszych chorwackich plaż. Jest też Bunculka, plaża naturstów, ale wejście kosztuje 20 kuna.
Z miasteczek to warto zwiedzić Vrbnik (zakupić wino), KRk, w Punacie nie byłem. Ponoć ładnie jest tez w Starej Baśce która przez góry leży o przysłowiowy rzut beretem, ale żeby dojechać do niej trzeba przejechać 23 kilometry.
aaseba
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aaseba » 17.07.2012 22:38

A wiesz może jak wygląda kwestia noclegów, czy są dostępne i w jakich cenach. Ja chcę wyjechać 19.07 w ciemno dwóch dorosłych i dwójka dzieci.
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 18.07.2012 08:12

Ja też jeżdże zawsze w ciemno i tak było tym razem. Baśka jest troche zatłoczona i znależść lokum jest troche trudniej niż w innych rejonach, po prostu trzeba dłużej pochodzić, ale coś się znajdzie na pewno. Trzeba pytać w każdym domu, lub w agencjach, My mieliśmy "apartament" 700m od morza, fajnie położony w spokojnym miejscu (mogę dać namiary). Czyste lokum z klima, bardzo fajni właściciele. Płaciliśmy 92 euro za dwie rodziny tj 6 osób, dwie sypialnie współna kuchnia, jadalnia, duży taras (balkon). W domu tym mieli jeszcze inne dostępne apartamenty
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.07.2012 11:18

Cześć. Proszę o namiary na Twoją kwaterę.
Jak ceny ogólnie na Krk, większe niż na lądzie (Makarska Riwiera) ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.07.2012 11:52

kaeres napisał(a):Jak ceny ogólnie na Krk, większe niż na lądzie (Makarska Riwiera) ?


Niestety, większe. :cry:

Spędziłem tydzień w Malinskiej, z wycieczkami do Baski, Punat, Krku i z przykrością stwierdzam, że wyspa obłożona jest Niemcami - i to pod nich są tam ustawione ceny. Nie są to drastyczne róznice, ale jednak jakieś 15-20% drożej niż w Dalmacji innych rejonach.
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 18.07.2012 12:43

Fakt, ze duzo tam Niemców, ale jakie to ma znaczenie ? Duzo jest też Czechów, Rosjan, ja osobiście nie zauważyłem żeby ceny znacząco się różniły miedzy Dalmacją, moze dlatego ze jade na wakacje i nie zwracam za bardzo na to uwagi. Nie odmówie sobie wyjazdu na Krk dlatego bo Niemcy, czy ceny ciut wyższe. Dla niektórych to na pewno ma znaczenie.

Byłem w Cro trzy razy, w kilku miejscach (Istria, cała Dalmacja, Pag, Brać ) zawsze jade w dwa miejsca tydzień na tydzień. wszedzie było pieknie, ale w Basce (Krk) podobało mi sie najbardziej.
martaj007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.07.2009
Nocleg na Baska Krk

Nieprzeczytany postnapisał(a) martaj007 » 20.07.2012 10:53

Witam czy macie namiary na jakies noclegi na basce krk , bylismy juz tam kilka razy ale na compingu zablacie jest oki ale my chcemy wynajac jakis apartament albo pokoj . Prosze o namiary
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 20.07.2012 18:05

Witam, właśnie trafiłam na forum w poszukiwaniu apartamentu/ pokoju. Czy możesz podac mi namiar na miejsce, w ktorym byliscie? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
agmat
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agmat » 15.08.2012 09:08

remik-on napisał(a):Płaciliśmy 92 euro za dwie rodziny tj 6 osób, dwie sypialnie współna kuchnia, jadalnia, duży taras (balkon). W domu tym mieli jeszcze inne dostępne apartamenty


Mam wobec powyższego pytanie. Zawsze wszyscy podają cenę w euro za nacleg. Czy to oznacza że raczej w euro się płaci za nocleg czy można też w kunach. Czy są w Baśce bankomaty lub w innych miejscowościach na wyspie?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 15.08.2012 10:38

agmat napisał(a):
remik-on napisał(a):Płaciliśmy 92 euro za dwie rodziny tj 6 osób, dwie sypialnie współna kuchnia, jadalnia, duży taras (balkon). W domu tym mieli jeszcze inne dostępne apartamenty


Mam wobec powyższego pytanie. Zawsze wszyscy podają cenę w euro za nacleg. Czy to oznacza że raczej w euro się płaci za nocleg czy można też w kunach. Czy są w Baśce bankomaty lub w innych miejscowościach na wyspie?


Co do bankomatów, to jest ich sporo w każdej miejscowości na wyspie.

Co do cen apartamentów, to wszyscy podają w euro, a rozliczenie to zależy. Nam w agencji turystycznej w Malinskiej podali cenę w euro, a w apartamencie na ścianie ceny były w kunach. Kiedy pytałem o rozliczenie, pani z agencji powiedziała, że waluta dowolna - płaciłem trochę w euro, trochę w kunach.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone