Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska (Baška)- 7-14 lipca 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 24.07.2012 08:23

Chętnie poczytam :lol:
Langkami
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Langkami » 24.07.2012 09:28

me too :)
sylwekwoj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 28.03.2012
Baska (Baška) - rejs łodzią Leonora

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwoj » 25.07.2012 09:02

No dobrze zostawiamy smętną wyspę Goli i ruszamy na ciąg dalszy "rejsu". Kolejny etap to plaża San Marina na wyspie Rab. To kolejna porażka. Po pierwsze łódź "Leonora" nie jest w stanie dobić do przystani (chyba za płytko) więc z łodzi na brzeg przewożą nas wahadłowo małą łodzią - tak chyba z 6-7 kursów - trwa to około pół godziny przy wysiadaniu i tyle samo potem przy powrocie na Leonorę.
Po drugie plaża jest piaszczysta (a to jak już pisałem na początku relacji oceniam jako niekorzystne w stosunku do plaży kamienistej) i równie zatłoczona co plaże a Baśce. Na dodatek w wodzie jest bardzo daleko płytko (przynajmniej w tej części plaży gdzie my poszliśmy) więc, żeby sobie trochę popływać trzeba z 50 metrów od brzegu iść. I na tej plaży spędzamy prawie 3 i pół godziny .... w mojej ocenie kompletna klapa. Ten punkt programu to jakiś żart - popluskać się w wodzie mógłbym w Baśce (bez dodatkowych kosztów). nawet nie zrobiłem żadnego zdjęcia bo i co tu fotografować.
sylwekwoj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwoj » 25.07.2012 09:08

No ale nadchodzi czas na ostatni etap rejsu. W drodze powrotnej z San Marina mamy z bliska obejrzeć "Fiordy Krk". Ciekawe dlaczego tak o nich mówili skoro - o ile dobrze się orientuję na mapie i w przestrzeni - to one były na wysepce: Sveti Grgur.
No ale do rzeczy. Ten punkt programu to akurat się im udał. Było na co popatrzeć i jeszcze atmosferę fajnie podkręcała puszczona w czasie przepływania obok tych klifów muzyka z "Tytanica".
Trochę fotek choć mam świadomość, że one nie oddają wrażenia na żywo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trudno jest wyobrazić sobie rozmiary (wysokość) tych skał dopóki nie zobaczy się na nich ludzi:
Obrazek

I to w zasadzie był ostatni punkt programu wycieczki łodzią "Leonora".

Choć gdy ktoś uważnie czytał moje sprawozdanie z wycieczki to pamięta, że wspominałem tez coś o delfinach. No właśnie. Kiedy zaczęliśmy oddalać się od skał i zorientowałem się, że zmierzamy ku końcowi wycieczki aż spytałem pani, która robiła na łodzi za "przewodnika" co z delfinami. Odpowiedziała mi, że właśnie się za nimi rozglądają i jak coś zobaczą to dadzą znać :-( :-(.
Nie muszę chyba ukrywać, że szansa na zobaczenie delfinów na żywo z bliska była czynnikiem mającym duży wpływ na zdecydowanie się na tą wycieczkę. Nie wiem, może za dużo się naoglądałem filmów przyrodniczych ale wydaje mi się, że jeśli chcemy dać sobie szansę na ich spotkanie to trzeba chyba trochę pokręcić się w kółko z mała prędkością, może nawet zatrzymać się trochę i poczekać a nie po prostu płynąć prosto jak strzała w kierunku Baśki licząc, że delfiny do nas specjalnie przypłyną. Co prawda Pani zachęcając do wycieczki uprzedzała, że nie dają 100% szansy na spotkanie delfinów ale w mojej ocenie w taki sposób to mamy max 5% szansy na ich zobaczenie.

Jeszcze tylko rzut oka od strony morza na plażę i część portową Baśki i tak oto "rejs" zakończony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
sylwekwoj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwoj » 25.07.2012 09:44

Podsumowując wycieczkę łodzią "Leonora"

W mojej subiektywnej ocenie ogólnie porażka. Jeśli ktoś by mnie pytał to nikomu nie polecam.
Jeśli ktoś bardzo chce zobaczyć więzienie na wyspie Goli albo te klify (fiordy :-) ) to chyba taniej (dla czteroosobowej rodziny), szybciej i dogodniej byłoby wziąć małą łódkę (Taxi boat) i popłynąć do celu.

Jedyny plus jaki mógłbym dostrzec to, że dzień był spędzony inaczej niż na leniuchowaniu na plaży.


No dobrze, teraz przyjdzie pora na dalszy ciąg relacji.
Do opisania zostało jeszcze: wizyta w Vrbnik i porcie w Krk, rybki, mój zwariowany wypad (niespodzianka), atrakcja z dozą adrenaliny oraz Jeziora Plitwickie w drodze powrotnej do kraju.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 28.07.2012 23:26

Na pewno przydatne ostrzeżenie przed tego typu wycieczką dla innych odwiedzających.

Ciekawe, co tam za niespodzianka się kryje w dalszej części relacji :)
zadie
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zadie » 30.07.2012 11:21

Witaj
zasiadam do czytania
wybieram się do Baśki we wrześniu i Twoja relacja spadła mi z nieba :)
plessant
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 13.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) plessant » 30.07.2012 14:15

Witam.
Trochę późno ale chętnie poczytam
hbll2711
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hbll2711 » 19.06.2013 12:03

Byłem w Baśce 2 lata temu i polecam. Tłok jest spory, to prawda, ale jeśli chcemy mieć jakieś atrakcje to z tłokiem trzeba się liczyć. Chyba, że ktoś woli kameralne miejsca, ale wówczas musi nieco zrezygnować z szeroko pojętych atrakcji.
Co do rejsu statkiem z B - płynąłem innym statkiem na Rab, cena po targowaniu się zeszła chyba z 55 do 45 euro. Drogo, ale myslę że warto. Zwiedzanie Rab z przewodnikiem po angielsku, niemiecku i włosku (Polaków było na statku kilkoro), czas wolny, obiad w hotelu przy bardzo bogato zastawionym szwedzkim stole, później wpływa się w jeden z "fiordów", tam na dnie leży jakieś żelastwo, nazywane przez Chorwatów wrakiem niemieckiej łodzi podwodnej i jakieś 2 godzinki czasu wolnego na tej "plaży" z bardzo głęboką wodą. Jeśli ktoś lubi skoki do wody - piękne miejsce.
Co do delfinów - po minięciu wyspy z opisywanym więzieniem pojawiło ich się kilkanaście. Fajnie zobaczyć, choć już widziałem coś takiego wczesniej i dłuższe pływanie wokół nich robiło się nużące. Ale ogólnie rejs warty tych ok 200 zł.
Różne są opinie na temat Baśki, natomiast moim zdaniem warto pojechać i samemu ocenić, bo nawet największy malkontent będzie miał raczej pozytywne wspomnienia. Oczywiście sam znam też takich, dla których za drogo, za tłoczno, woda zimniejsza o stopień czy 2 niż gdzieś w Grecji, jedzenie nie smakuje itd... Ale dla tych turystów polecam Sopot czy Darłowo - lepiej nie będzie, ale będzie sporo taniej.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 03.09.2013 21:20

sylwekwoj napisał(a):No dobrze, teraz przyjdzie pora na dalszy ciąg relacji.
Do opisania zostało jeszcze: wizyta w Vrbnik i porcie w Krk, rybki, mój zwariowany wypad (niespodzianka), atrakcja z dozą adrenaliny oraz Jeziora Plitwickie w drodze powrotnej do kraju.


I co z tym dalszym ciągiem relacji :?:
hmm ... pewnie nic ... relacja urwała się i koniec :roll:

Ale to nic ... za perę dni jedziemy właśnie do Baški i sami wszystko pooglądamy co jest fajnego na wyspie Krk :D
sylwekwoj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwoj » 24.09.2013 20:19

No fakt, opowieść się urwała, zupełnie o niej zapomniałem, teraz to pewnie już nikomu się nie przyda ale jednak uzupełnię bo może w przyszłym roku ktoś skorzysta.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.09.2013 21:58

sylwekwoj napisał(a):No fakt, opowieść się urwała, zupełnie o niej zapomniałem, teraz to pewnie już nikomu się nie przyda ale jednak uzupełnię bo może w przyszłym roku ktoś skorzysta.


My już wróciliśmy :) i nawet relację zacząłem pisać:
krk-2013-gdzie-marzenia-staly-sie-rzeczywistoscia-t43750.html
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Baska (Baška)- 7-14 lipca 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone