Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2009 16:26

Z własnego doświadczenia: Jeśli pobieracie pieniądze z bankomatu za granicą naszego kraju to szukajcie tylko takiego bankomatu, który jest bezpośrednio przy Banku. W razie, jakiej kol wiek wpadki z kartą mamy możliwość ratowania sytuacji. Pozdrawiam.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 15.04.2009 17:19

smoki3 napisał(a):Z własnego doświadczenia: Jeśli pobieracie pieniądze z bankomatu za granicą naszego kraju to szukajcie tylko takiego bankomatu, który jest bezpośrednio przy Banku. W razie, jakiej kol wiek wpadki z kartą mamy możliwość ratowania sytuacji.

To znaczy?
Wiem, że w u nas nie wszystkie bankomaty znajdujące się na terenie placówki banku są obsługiwane przez pracowników tej placówki tylko przez odrębne firmy.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.04.2009 17:42

smoki3 napisał(a):Z własnego doświadczenia: Jeśli pobieracie pieniądze z bankomatu za granicą naszego kraju to szukajcie tylko takiego bankomatu, który jest bezpośrednio przy Banku. W razie, jakiej kol wiek wpadki z kartą mamy możliwość ratowania sytuacji. Pozdrawiam.

Że niby pani przyjdzie od tyłu bankomatu i wyjmie naszą kartę?? :):)
Nie wydaje mnie się... :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.04.2009 20:18

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2009 09:36

Sławomir Wocial napisał(a):
smoki3 napisał(a):Z własnego doświadczenia: Jeśli pobieracie pieniądze z bankomatu za granicą naszego kraju to szukajcie tylko takiego bankomatu, który jest bezpośrednio przy Banku. W razie, jakiej kol wiek wpadki z kartą mamy możliwość ratowania sytuacji. Pozdrawiam.

Że niby pani przyjdzie od tyłu bankomatu i wyjmie naszą kartę?? :):)
Nie wydaje mnie się... :)




Pojedynczy bankomat, pobieracie gotówkę, w tym momencie połyka kartę, dzwonicie pod telefon
infolinii. Zakładając że godziny pracy sie jeszcze nie skończyły, pan lub pani zna Angielski, Niemiecki, Suahili....... dowiadujecie się że reakcja będzie w ciągu 48 godzin ......
Bank jeśli jest zamknięty, to otworzą rano i jeśli to awaria bankomatu odzyskacie kartę.
Aby nigdy nikogo z nas taka sytuacja nie spotkała. Pozdrawiam.


ps. O innych sytuacjach wspomina mirko.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 16.04.2009 10:39

Bank jeśli jest zamknięty, to otworzą rano i jeśli to awaria bankomatu odzyskacie kartę.

Pod warunkiem , że znasz suahili, bo w jakimś języku trzeba napisać reklamacje, na gębę to raczej nic się nie załatwi... Nie wystarczy pokazać na dziurę w ścianie i powiedzieć na migi , że" mnie tu kartę wciągło... " :) Wszystko zależy od procedur banku. Są konkretne terminy otwierania bankomatów i ich uzupełniania i wyjmowania połkniętych kart. To może być na koniec dnia a może być i co kilka dni. Wtedy klient przychodzi po kartę albo bank wysyła ja pocztą... Więc z połkniętą kartą zawsze jest problem, w bankomacie w banku mniejszy.
To o czym pisze Mirko to w Polsce standard.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 16.04.2009 11:03

m.in. dlatego mamy zawsze co najmniej 2 karty :D

sa procedury. w polsce w bankomatach przy bankach tez najszybciej oddadza karte dnia nastepnego. nikt go szybciej nie otworzy tylko dlatego ze karta zostala w srodku ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2009 15:39

Sławomir Wocial napisał(a):
Bank jeśli jest zamknięty, to otworzą rano i jeśli to awaria bankomatu odzyskacie kartę.

Pod warunkiem , że znasz suahili, bo w jakimś języku trzeba napisać reklamacje, na gębę to raczej nic się nie załatwi... Nie wystarczy pokazać na dziurę w ścianie i powiedzieć na migi , że" mnie tu kartę wciągło... " :) Wszystko zależy od procedur banku. Są konkretne terminy otwierania bankomatów i ich uzupełniania i wyjmowania połkniętych kart. To może być na koniec dnia a może być i co kilka dni. Wtedy klient przychodzi po kartę albo bank wysyła ja pocztą... Więc z połkniętą kartą zawsze jest problem, w bankomacie w banku mniejszy.
To o czym pisze Mirko to w Polsce standard.


Człowiek ma szare komórki i wolną wolę, wybiera kasę tam gdzie chce. Im mniej stresów na wakacjach tym one bardziej udane. Pozdrawiam. :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 18.04.2009 10:00

Tak przy okazji się zapytam: PIN w Chorwacji wprowadzasz 4-cyfrowy czy 6-cyfrowy ? A jeśli ten ostatni to dwa zera są na końcu czy na początku ?
Z góry dzięki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2009 11:03

Mosqito napisał(a):Tak przy okazji się zapytam: PIN w Chorwacji wprowadzasz 4-cyfrowy czy 6-cyfrowy ? A jeśli ten ostatni to dwa zera są na końcu czy na początku ?
Z góry dzięki.



W ubiegłych latach wprowadzaliśmy tylko pin czterocyfrowy.Pozdrwaiam. :lol:
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 12.06.2009 18:02

a ja z innej beczki - czy jest honorowana zwykła karta visa?
kasia222
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia222 » 01.07.2009 14:12

CZy ktoś może mnie oświecić co oznacza: "Uređaji izvan poslovnice" czy mam rozumieć, że poza siedzibą banku - luzem. Niestety nie znalazłam tłumaczenia ostatniego słowa w żadnym słowniku :cry:
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 10.07.2009 23:54

ja też mam to samo pytanie czy karta Visa i Visa Elektron jest aktywna w sklepach i bankomatach w CRO
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2009 10:25

Tak, wszystkie usłubi bankowe i obsługa kart wygląda jak Polsce.
Pozdrawiam. :lol:
mxc
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mxc » 11.07.2009 21:44

Dzięuję bardzo
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone