Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.06.2015 16:02

marekl007 napisał(a):Cześć.
Jadę w lipcu na Rab i mam pyt. odnośnie bankomatów ATM Euronet, które w samym Rabie są podobno 2. Czy jako klient naszego Pekao SA będę mógł z nich korzystać bezprowizyjnie jak z typowych bankomatów ZABY. Napiszcie jeśliktoś już w praktyce przerobił ten temat. :D


W Rab masz bankomaty ZABY
1. Rab, Mali Palit bb czynny 24h na dobę - obiekt - Autotrans d.o.o.
2. Rab, Šetalište Markantuna de Dominisa 3 czynny 24h - obiekt FINA
marekl007
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekl007 » 25.06.2015 17:07

Dzięki bardzo za szybką odp. Na str. Zaby jak wrzuci się listę bankomatow z gornego menu to faktycznie je pokazuje tak jak napisalaś. Natomiast interakt. mapa z menu z prawej strony pokazuje te bankomaty gdzies na stałym lądzie. Znalazłem teź inne chorwacie str. gdzie te bankomaty pod tymi sami adresami są oznaczone właśnie jak "euronetowskie ATM"
Jescze raz dzięki. :boss:
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 01.07.2015 17:59

Witam
Poszukuje banku (bankomatu ) Pag -Mandre ,okolice .
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 01.07.2015 18:49

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 01.07.2015 19:42

dangru napisał(a):Witam
Poszukuje banku (bankomatu ) Pag -Mandre ,okolice .

W Pagu jest kilka różnych a w Mandre Zagrebacka Banka, jak dobrze kojarzę przy samym nabrzeżu, wypłaty bez prowizji dla kont w Pekao SA
dangru
Odkrywca
Posty: 105
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 01.07.2015 19:46

gusia-s napisał(a):
dangru napisał(a):Witam
Poszukuje banku (bankomatu ) Pag -Mandre ,okolice .

W Pagu jest kilka różnych a w Mandre Zagrebacka Banka, jak dobrze kojarzę przy samym nabrzeżu, wypłaty bez prowizji dla kont w Pekao SA




Dzięki za szybką odpowiedź
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.07.2015 09:12

Fajna mapka bankomatów ZB - klik trzeba zaznaczyć po lewej bankomaty
Hmmm ... być może nie ma już bankomatu ZB w Mandre ... przynajmniej nie pokazuje go na tej mapce.
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 09.12.2015 21:40

Generalnie nie ma problemu z bankomatami w Cro. W Breli korzystałem przy użyciu kart walutowej i polskiej i nie ma to większego znaczenia. Nie ma złodziejskich prowizji a walutę można wymienić nawet w sklepie osiedlowym np. na ulicy ŠĆIT.

Za rok biorę tylko Euro w gotówce i kartę w pln. To w zupełności wystarcza.
marx2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 24.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marx2 » 02.02.2016 11:19

Witam
Z wizyty sprzed kilkunastu lat pamiętam iż były spore różnice pomiędzy bankomatami, w których sie wypłacało, chodzi o różnice kursowe. Czy teraz też ma to tak duże znaczenie?
Czy karty debetowe są powszechnie akceptowane, nie trzeba kredytówek?
Czy warto załatwić jakąś specjalną kartę/usługę która znacznie zminimalizuje koszty wypłat z bankomatu?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 02.02.2016 21:08

marx2 napisał(a):Witam
Z wizyty sprzed kilkunastu lat pamiętam iż były spore różnice pomiędzy bankomatami, w których sie wypłacało, chodzi o różnice kursowe. Czy teraz też ma to tak duże znaczenie?
Czy karty debetowe są powszechnie akceptowane, nie trzeba kredytówek?
Czy warto załatwić jakąś specjalną kartę/usługę która znacznie zminimalizuje koszty wypłat z bankomatu?

oczywiście, że warto. różnice mogą być znaczne. najlepiej znaleźć konto, do którego wydają kartę z bankomatami za granicą za darmo, bez opłat za przewalutowanie i niski spread :D
karty debetowe Visa i MC są powszechnie akceptowane, choć mogą się znaleźć stare terminale, które Ci odrzucą transakcję :)
marx2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 24.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marx2 » 03.02.2016 09:06

a jakiś konkret?
bo mój bank oczadział z prowizjami
www bankier pl/wiadomosc/Koniec-darmowych-wyplat-w-kazdym-bankomacie-ING-zmienia-taryfe-7286385.html

Za zwykłą transkacje bezgotówkową zbierają "3 procent kwoty transakcji bezgotówkowej."
Za wypłatę z bankomatu "stawka wyniesie 6 procent"
A do tego niekorzystne kursy (aktualny spread to 6%)

Może jest jakis bank, który nie oszalał?
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 03.02.2016 10:14

marx2 napisał(a):a jakiś konkret?
bo mój bank oczadział z prowizjami
www bankier pl/wiadomosc/Koniec-darmowych-wyplat-w-kazdym-bankomacie-ING-zmienia-taryfe-7286385.html

Za zwykłą transkacje bezgotówkową zbierają "3 procent kwoty transakcji bezgotówkowej."
Za wypłatę z bankomatu "stawka wyniesie 6 procent"
A do tego niekorzystne kursy (aktualny spread to 6%)

Może jest jakis bank, który nie oszalał?

nie wiem czy taki jeszcze można znaleźć;-) a zapowiada się, że będzie tylko gorzej :(
ja mam konto w eurobanku - konto prestige z kartą MC. tą kartą posłużysz się za granicą tak jak pisałem wyżej.
przeczytaj sobie regulamin konta, może przypadnie Ci do gustu. ale jak każde konto ma swoje ciemne strony. np. "minimalne" wpływy na konto by było ono darmowe, czy obrót kartą min 500 zł by nie płacić za posiadanie karty. największa wada to brak przelewów zagranicznych.
marx2
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 24.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marx2 » 03.02.2016 15:24

Poświęciłem trochę czasu na wyszukiwanie i znalazłem coś takiego jak SmartKontoEU w SmartBanku:
Bezpłatne prowadzenie konta, darmowa karta walutowa, korzystne kursy walutowe w ramach dodatkowej, niedrogiej usługi, darmowe wypłaty z bankomatów za granicą, przelewy SEPA za 0 zł.

Wiem że brzmi to troche jak reklama ale nie to jest moim celem, a raczej pytanie czy ktoś uzywał, bo przyznam szczerze, że dziś pierwszy raz usłyszałem o tym banku.

www bankowoscdomowa pl/2015/06/konto-walutowe-na-wyjazd.html
matufa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 422
Dołączył(a): 26.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) matufa » 06.05.2016 11:38

witam mam konto w mbank i konto standard kara mastercard debit dzisiaj prowadziłem czat z konsultantem i tak to wygląda prowizja prowizja za wypłaty z bankomatów za granicą 3% min 9pln do tego koszty przewalutowania np z kun na euro i potem na pln kolejne 3% ale zaproponowano mi przekształcenie ekonta standard na ekonto plus tu zyskuje bezprowizyjne bankomaty w Polsce i na świecie jedyny koszt to 3% przewalutowanie prowadzenie konta przelewy etc. wszystko za darmo warunek 4 x płatność kartą + 1000pln wpływów na konto
co o tym sądzicie?
a i konsultant ostrzegł mnie że niezależnie od nich(w Polsce to nielegalne podobno) właściciele bankomatow sami potrafią sobie naliczać prowizje o co tu chodzi i ew jakich bankomatów unikać)
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 06.05.2016 20:41

matufa napisał(a):a i konsultant ostrzegł mnie że niezależnie od nich(w Polsce to nielegalne podobno) właściciele bankomatow sami potrafią sobie naliczać prowizje o co tu chodzi i ew jakich bankomatów unikać)

pierwszy raz słyszę o czymś takim. natomiast niektóre bankomaty proponują Ci automatyczne przeliczenie po ich kursie, który zazwyczaj jest mniej opłacalny od Twojego banku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone