Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 24.07.2009 07:32

W tym roku, jak zwykle będąc w CRO, wypłacałem pieniądze u "wujka bankomata".
Dodam, że mam Visę Electron z ING BSK.
2 x nie dostałem kasy z różnych bankomatów Splitska Banka (Tucepi i Bol), natomiast chwilę później bez żadnych problemów kasę wypłaciła mi Zagrebacka Banka.
Nie wiem do końca dlaczego - splitski "wujek" podał jedynie komunikat, że nie może zrealizować transakcji i tyle.
miejski
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 27.03.2007
Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) miejski » 29.07.2009 23:25

Witam,
Ile bankomatów i ew. jakich banków znajduje się w Orebic? Najbardziej zależy mi na Zagrebacka Banka (bezprowizyjne wypłaty).
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Re: Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 30.07.2009 06:39

miejski napisał(a):Witam,
Ile bankomatów i ew. jakich banków znajduje się w Orebic? Najbardziej zależy mi na Zagrebacka Banka (bezprowizyjne wypłaty).


http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=897752 ... &idbank=-1
izula
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.03.2007
Re: Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) izula » 30.07.2009 08:19

3 razy byliśmy w Chorwacji i za każdym razem karta była moim głównym środkiem płatności. Kilka razy pobierałam gotówkę z bankomatu. Mam konto w ING, więc szukałam bankomatów Euronetu, żeby transakcja była jak najtańsza.
I płacę w sklepach kartą, i na stacjach benzynowych. Polecam płatność kartą na autostradach, już kilkakrotnie udało mi się ominąć spore korki koło Zagrzebia, zjeżdżając na bramki płatne kartą. W tym roku, wracając ominęłam w ten sposób prawie 2-godzinny korek: znajomi zrobili ten bład i mieli 2 godzinki w plecy.
Szpunt
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szpunt » 07.08.2009 11:42

Wiecie ile kosztuje wyjęcie gotówki z bankomatu w CRO. Prowizja jest płacona w procentach czy jest to opłata stała, jeśli tak - to jaka. Słyszałem również, że niektóre banki w Polsce (np. bank na "M") oferują klientom wyplaty z bankomatów za granicą bez prowizji. Wyjeżdżamy do CRO i zastanawiamy się jak najlepiej zaoptrzyć się w gotówkę.
PZdr
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 07.08.2009 12:19

Szpunt napisał(a):Wiecie ile kosztuje wyjęcie gotówki z bankomatu w CRO. Prowizja jest płacona w procentach czy jest to opłata stała, jeśli tak - to jaka.


Powinieneś raczej zapytać w swoim banku.

Szpunt napisał(a):Słyszałem również, że niektóre banki w Polsce (np. bank na "M") oferują klientom wyplaty z bankomatów za granicą bez prowizji.


W ramach grupy Unicredit można pobierać gotówkę z bankomatu bez prowizji.
maman
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maman » 07.08.2009 13:17

w Loparze wypłacaliśmy 400 kun, zaksięgowane jest 400 kun, a wyskoczylo nam 200. Dobrze ze to nie były większe kwoty.
Szpunt
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szpunt » 07.08.2009 13:23

Na szczęście 50% marże zdarzają się rzadko :D
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 09.08.2009 09:12

Jeżeli chodzi o Mbank to euro można pobierać i płacić nim karta bez prowizji, natomiast jeżeli chodzi o kuny to przy każdej transakcji pobierana jest prowizja 2%. 2% od każdej transakcji.
TTT
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) TTT » 09.08.2009 20:59

Przykładowe wymiany:
28.07.2009 - Zagrebacka Banka
1 euro = 4,17 pln wg NBP (kurs średni)
1 euro = 7,265 kn 0,574 zł/1kn
(przy uwzględnieniu średniego kursu NBP, przy kupnie euro w kantorze na pewno kuna wyjdzie trochę drożej)
1 pln = 1,71 zł 0,5848 zł/1kn
wypłata z bankomatu - karta pekao sa - 0,5689 zł/1kn
wypłata z bankomatu - karta mbank - 0,5941 zł/1kn

płatność w sklepie - karta pekao sa - 0,5689 zł/1kn
Gr4nd0
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gr4nd0 » 10.08.2009 09:54

julas.wrc napisał(a):Jeżeli chodzi o Mbank to euro można pobierać i płacić nim karta bez prowizji, natomiast jeżeli chodzi o kuny to przy każdej transakcji pobierana jest prowizja 2%. 2% od każdej transakcji.


Sprawdziłeś czy tylko domniemywasz? Z moich obserwacji wynika, że ten bank pobiera prowizję tylko za przewalutowanie. Taka operacja ma miejsce gdy rozliczenie transakcji jest w innej walucie niż waluta rozliczeniowa karty. Przykładowo masz kartę rozliczaną w USD a bank obsługujący sklep/bankomat obciążył VISA w EUR. Prowizja jest naliczana zarówno o wypłat z bankomatu jak i płatności bezgotówkowych.

Ja używałem w lipcu karty "VISA electron eKonto" w bankomatach oraz sklepach i mBank nie naliczył mi prowizji.
li
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) li » 10.08.2009 10:59

jeżeli już był ten wątek poruszany to z góry przepraszam: Zastanawiam się ile wyniosłoby mnie euro wypłacone w Słowacji i jak by się miało do ceny sprzedaży w naszych kantorach :?:
julas.wrc
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 15.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) julas.wrc » 10.08.2009 17:30

Gr4nd0 napisał(a):
julas.wrc napisał(a):Jeżeli chodzi o Mbank to euro można pobierać i płacić nim karta bez prowizji, natomiast jeżeli chodzi o kuny to przy każdej transakcji pobierana jest prowizja 2%. 2% od każdej transakcji.


Sprawdziłeś czy tylko domniemywasz? Z moich obserwacji wynika, że ten bank pobiera prowizję tylko za przewalutowanie. Taka operacja ma miejsce gdy rozliczenie transakcji jest w innej walucie niż waluta rozliczeniowa karty. Przykładowo masz kartę rozliczaną w USD a bank obsługujący sklep/bankomat obciążył VISA w EUR. Prowizja jest naliczana zarówno o wypłat z bankomatu jak i płatności bezgotówkowych.

Ja używałem w lipcu karty "VISA electron eKonto" w bankomatach oraz sklepach i mBank nie naliczył mi prowizji.


sprawdzone ale nie praktykowane. Byłem w mBanku i tak mi powiedzieli. Walutą rozliczeniową BRE banku jest EURO więc na eKoncie za euro nie pobiera prowizji, natomiast za kunę 2 % od każdej wykonanej transakcji
Szpunt
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szpunt » 11.08.2009 07:31

Czy porównywałeś kurs wymiany pln/euro z kantorami w Polsce i w Chorwacji, chodzi mi o to czy np. Bank przy wypłacie z bankomatu nie przelicza euro drożej niż w kantorach.
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 11.08.2009 07:50

Szpunt napisał(a):Czy porównywałeś kurs wymiany pln/euro z kantorami w Polsce i w Chorwacji, chodzi mi o to czy np. Bank przy wypłacie z bankomatu nie przelicza euro drożej niż w kantorach.

Wczoraj kupiłem trochę euro w kantorze, bo mój bank który generalnie walutami nie obraca miał kurs ponad 10 groszy wyższy, ale przy wypłacie z bankomatu co czyniłem wielokrotnie, wydaje mi się, że do przewalutowania brany jest kurs dnia NBP.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone