Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
edekstary
Odkrywca
Posty: 85
Dołączył(a): 19.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edekstary » 28.07.2014 11:06

mendoza1973 napisał(a):Aktualny kurs kuny w kantorach chorwackich : 100 pln -172 kuny , 100 euro - 742 kuny
Kurs kuny 7.59 za euro jest przy kupnie !!!
Kurs w bankomacie 100 pln - 167 kun i jest mniej opłacalny
Najlepiej jak zwykle wymieniać euro na kuny w Cro.


W Crikvenicy za 100 Euro dawali 750 HRK. Oczywiście były też wielkie banery kantorów "bez prowizji" i kurs 7,20 :lol: :lol:
Markus1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Markus1 » 29.07.2014 10:05

Witam
Mam jedno pytanie.
Posiadam kartę płatniczą banku nordea (taką zwykłą przypisaną do rachunku ror standart visa). Teraz jeśli próbuję pobrać z niej kuny w chorwackim bankomacie to bankomat (jakiego banku by nie był) pod sam koniec daje 2 opcje wyboru gotówki.
1. Z jakimś przeliczeniem
2. Bez przeliczenia
Czy ktoś mnie oświeci o co biega? Czy ta druga opcja oznacza, że wypłaci mi euro?
Sam już nie wiem.
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 29.07.2014 10:58

Markus1 napisał(a):Witam
Mam jedno pytanie.
Posiadam kartę płatniczą banku nordea (taką zwykłą przypisaną do rachunku ror standart visa). Teraz jeśli próbuję pobrać z niej kuny w chorwackim bankomacie to bankomat (jakiego banku by nie był) pod sam koniec daje 2 opcje wyboru gotówki.
1. Z jakimś przeliczeniem
2. Bez przeliczenia
Czy ktoś mnie oświeci o co biega? Czy ta druga opcja oznacza, że wypłaci mi euro?
Sam już nie wiem.

Sprawdź czy to nie jest rozwiązanie Twojego problemu:
http://crolove.pl/korzystanie-bankomatow-chorwacji/
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 31.10.2014 14:03

Zapłata kartą kredytową na Urzędach Pocztowych, czy innych urzędach jest traktowana, jak wypłata gotówki i w związku z tym pobierana jest prowizja. Przynajmniej tak traktuje to PKO BP. Właśnie taka niespodzianka spotkała mnie, jak zapłaciłem za kartki i znaczki na chorwackiej poczcie. To tak ku przestrodze
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.10.2014 21:20

a w Polsce nie jest podobnie na poczcie?
mmllmm
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mmllmm » 17.12.2014 01:12

Chyba najlepsza jest zwykłakarta debetowa. Z mojego doświadczenia taniej wychodziło płacić w sklepie kartą niż wynieniać walute w kantorze.
Co do wypłat z bankomatu to raczej wypłaca w miejscowej walucie i przelicza po aktualnym kursie wymiany.
Opłaty za uzywanie innego bankomatu niż ten z którego pochodzi karta ustala bank (trzeba to zweryfikować w cenniku)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 19.01.2015 18:43

Visa Europe wprowadza zmiany dotyczące rozliczania transakcji (gotówkowych i bezgotówkowych) międzynarodowych dokonywanych kartami płatniczymi, a mianowicie:
- dotychczas transakcje takie w walucie (innej niż EUR) przeliczane były na EUR wg kursu VISA z dnia transakcji, a następnie przeliczane na PLN po kursie sprzedaży dewiz w banku obsługującym karty (nie zawsze był to bank wydający karty) w dniu rozliczenia waluty;
- "po nowemu" transakcje przeliczane będą bezpośrednio na PLN wg kursu sprzedaży dewiz w VISA z dnia rozliczenia transakcji;
sztolu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.07.2013
Bankomaty Euro - Makarska, Supetar

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztolu » 06.02.2015 18:06

Witam. Orientuje się ktoś czy w Makarskiej bądź Supetarze są bankomaty, z których można wypłacać Euro?
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013
Re: Bankomaty Euro - Makarska, Supetar

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 07.02.2015 15:28

sztolu napisał(a):Witam. Orientuje się ktoś czy w Makarskiej bądź Supetarze są bankomaty, z których można wypłacać Euro?


Raczej wątpliwe aby w kraju, nie należącym do strefy euro, mogło coś takiego funkcjonować.

Jak już to może ewentualne wypłaty, w oddziale banku, z konta walutowego prowadzonego w euro.
sztolu
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztolu » 07.02.2015 18:50

dlaczego wątpliwe? Polska też nie należy do strefy euro..
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 12.02.2015 20:42

sztolu napisał(a):dlaczego wątpliwe? Polska też nie należy do strefy euro..


właśnie, np. w naszym Euronecie w wielu bankomatach jest opcja wypłaty w euro
biczess
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 29.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) biczess » 29.05.2015 15:41

Niestety w Makarskiej nie ma bankomatu z możliwością wypłaty w euro. Ja miałam podczas pobytu konto walutowe euro i podczas wypłaty z bankomatów przeliczało od razu na kuny i wypłacało w kunach. Pamiętam, że przelicznik wychodził całkiem niezły.
Niestety problem się robi kiedy trzeba za apartamenty zapłacić właśnie w euro. W związku z tym mimo wszystko warto mieć ze sobą trochę w gotówce :)
Just_Bart
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 25.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Just_Bart » 15.06.2015 21:04

Witam,
Szukam informacji na temat banku znajdującego się w Rogoznicy?
Czy opłaca się tam wymienić EURO na KUNY?
A może ktoś coś wie na temat aktualnego kursu? :)
Czy banki w HRK doliczają jakieś prowizje przy wymianie?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 15.06.2015 21:22

Opłaca się :) . Banki chorwackie nie pobierają prowizji :)
http://www.splitskabanka.hr/exchange-rates
To dzisiejsze kursy (patrz na cash). Dziś 7,50 :)
marekl007
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekl007 » 25.06.2015 15:04

Cześć.
Jadę w lipcu na Rab i mam pyt. odnośnie bankomatów ATM Euronet, które w samym Rabie są podobno 2. Czy jako klient naszego Pekao SA będę mógł z nich korzystać bezprowizyjnie jak z typowych bankomatów ZABY. Napiszcie jeśliktoś już w praktyce przerobił ten temat. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone