Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bank w Gradac

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
deka87
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2015
Bank w Gradac

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:11

W starych wiadomościach na forum można przeczytać że w Gradac jest bank, ale szukając w internecie znajduję same bankomaty.
Z forum dowiedziałem się że najkorzystniej jest kupić w Polsce Euro i wymienić w Chorwacji na kuny więc chciałbym mieć pewność że w Gradac będziemy mieli możliwość wymiany, kantorów wolałbym unikać, bo czytałem że mają gorsze kursy i naliczają prowizję.
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 16.07.2015 15:17

Ja w 2013 i 2014 wymieniałem euro w Gradacu w kantorze i wcale nikt nie naliczał prowizji. A jak byłem w Tucepi to też wymieniałem w kantorze bez prowizji. Poczta miala wtedy lepszy przelicznik jak kantor ale właśnie brała prowizję i wychodziło ciut gorzej niż w kantorze.
No chyba, że teraz się "waluciarze" wycfanili i liczą prowizję.
deka87
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:27

Dziękuję za odpowiedź. Czyli banku nie ma?
Z tego co czytałem to w kantorach nawet jeśli nie ma prowizji to jest gorszy kurs, którego pewnie nie da się sprawdzić przez internet, także nie wiem czy jest sens ryzykować i może lepiej wymienić złotówki na kuny w Polsce...
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 15:35

Bubek74 napisał(a):Ja w 2013 i 2014 wymieniałem euro w Gradacu w kantorze i wcale nikt nie naliczał prowizji. A jak byłem w Tucepi to też wymieniałem w kantorze bez prowizji. Poczta miala wtedy lepszy przelicznik jak kantor ale właśnie brała prowizję i wychodziło ciut gorzej niż w kantorze.
No chyba, że teraz się "waluciarze" wycfanili i liczą prowizję.

Jak wymieniać euro, to tylko w banku. Odwrotnie niż w Polsce :) . Niestety, nie wiem czy w Gradac jest jakiś bank. Ale można spróbować poradzić sobie w inny sposóbn na przykład wymieniając większą sumę gdzieś "po drodze". Jak jeździłem do Brny na Korculi, to wymieniałem w banku właśnie w mieście Korcula albo w Orebicu. Zajmowało to kilkanaście minut :)
deka87
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 15:38

Lecimy z biura podróży więc nie będziemy przejeżdżać przez inne miejscowości, a nie wiem czy po wylądowaniu w Dubrowniku będzie czas na wymianę pieniędzy.
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 16:27

W Dubrovniku bank na banku :) . A tak nieco bardziej poważnie: skoro lecicie z biura podróży, to (jak dobrze rozumuję) najważniejsze rzeczy macie już chyba opłacone. Jeżeli tak, to raczej nie będziecie wymieniali bardzo wielkich ilości euro. W takim przypadku można śmiało porzystać z kantorów. W końcu te różnice nie są aż takie wielkie. Ja korzystam z banku, ale po pierwsze: mam kilka filii w miejscowości tuż obok, a po drugie: wymieniam większą sumę, z której muszę opłacić dwa tygodnie hotelu i całą resztę. I jeszcze na koniec: pamiętajcie, że są bankomaty i można również płacić kartami :)
deka87
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) deka87 » 16.07.2015 17:45

Najlepiej byłoby wymienić w Dubrowniku, tylko muszę jeszcze dopytać czy będzie na to czas czy prosto z samolotu do autokaru i do Gradac.
Wszystko już opłacone, wraz ze śniadaniami, obiadami i kolacjami, to ma być kasa na "zachcianki" i ewentualna wycieczki, ok. 250 Euro/osobę wystarczy na 8 dni?
witia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 19.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 16.07.2015 18:38

Wszysto zależy od "zachcianek" :) . Moim zdaniem spokojnie wystarczy :) . Po wyjściu z samolotu raczej nie będzie czasu, ale jak pisałem wcześniej, korzystajcie z tych kantorów. Przy 500 euro "stracicie" ok. 60-75 kuna :) . Udanych wakacji :)
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.06.2017 21:24

Odświeżam temat
Czy jest jakiś bank i bankomaty w miejscowości Gradac ?
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 19.06.2017 21:46

Banku to tam raczej nie ma, byłem tam kilka razy. Ale info z pierwszej ręki, córka w ostatni czwartek wróciła z Gradaca, zapytałem ją o to. Twierdzi ,że na pewno są dwa bankomaty i z jednego z nich wypłacała kuny. Tak więc spoko.
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 19.06.2017 22:34

Napewno jest bankomat przy Studenacu przy promenadzie. Poza tym kantorów też jest kilka. Jak nie zapomnę to rzucę jutro okiem na kurs wymiany.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 01:53

Bank podobno jest tu zaznaczyłem na czerwono.
Załączniki:
gradac-map.jpg
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 20.06.2017 12:09

shrek napisał(a):Bank podobno jest tu zaznaczyłem na czerwono.

Tak to jest w budynku sklepu Studenac. Jest jeszcze jeden bliżej portu.
Zapewne jest jeszcze jakiś na lewo od portu patrząc na mapę, ale pewności nie mam.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 20.06.2017 13:43

Ale czy jest to bank, czy kantor ?
I czy jest w Gradac bank, albo bankomat Zagrebaćka Banka z grupy UniCredit ?
Na tej stronie sprawdzam i powinien być.
Trzeba tylko wpisać odpowiednią miejscowość.
https://www.zaba.hr/home/mapa
bronks
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bronks » 20.06.2017 14:43

shrek napisał(a):Ale czy jest to bank, czy kantor ?
I czy jest w Gradac bank, albo bankomat Zagrebaćka Banka z grupy UniCredit ?
Na tej stronie sprawdzam i powinien być.
Trzeba tylko wpisać odpowiednią miejscowość.
https://www.zaba.hr/home/mapa

To są bankomaty. Banku nie widziałem. Przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone