Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Banjole - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008
Banjole - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.08.2015 20:52

Jest tak - czytam forum zbieram dane, przeszukuję Internet cały... działam pod presją czasu...!
Dziękuję raz jeszcze wszystkim, którzy podzielili się namiarami
Wpadłam na wypasioną miejscówkę w Banjole za fajne pieniądze i w dodatku nawet jeden apartman jest wolny w wymaganym przeze mnie terminie. Obawiam się jednego - przy coraz krótszym dniu, wieczorami nie będzie tam gdzie pójść wśród ludzi pobyć, coś zjeść czy się napić...
Czy też może przesadzam i po prostu Banjole powinno się traktować jako dzielnicę Puli? przedmieścia Medulina?

Kilka razy dziś przechodziłam po Banjole korzystając ze street view - no wiocha, bez ładu i składu, chaotyczna, wypalona słońcem, nic ciekawego, ani chodnika, ani skrawka trawnika, typowo chorwacka, współcześnie niedokończona architektura;) - może nie trafiłam na inne, właściwe obrazki, a może tam tak po prostu jest?
Z kolei apartament fajny:), no i warunek płaskiego dostępu do plaży jest spełniony 8)

Jest może na forum ktoś, kto spędził w Banjole kilka dni i może podzielić się wrażeniami? Ładnie proszę:)
Ciekawi mnie też czy można tam na miejscu pożyczyć rower - na kilka godzin, na cały dzień?

Uparłam się na tę Istrię i nie potrafię się od-fiksować...
ale nic na siłę;) -
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 21:25

Byliśmy tam tydzień rok temu :D

Trochę domów prywatnych, kilka konob, bardzo dużo kempingów, nowy hotel apartamentowy Del Mar
i ładny ośrodek Centinera.
Koło ośrodka Centinera fajna plaża żwirkowa

Na pewno nie jest to dzielnica Puli ani Medulina

Jak twoim zdaniem jest to wiocha typowo chorwacka, gdzie nie ma nic ciekawego, to nie jedź 8)
Moim zdaniem jest tam bardzo fajnie, spokojnie i miło :D
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.08.2015 21:47

Pociągnę temat - są jakieś sklepy? Gdzie warto zajść w celach gastronomicznych?
Plaża w okolicach Del Mar - kojarzysz może czy ta w lewo jest OK? Gdzie konkretnie mieszkaliście - może złe rejony oglądam?

Pozdrawiam sąsiada;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 21:58

Jest duży Konzum koło stacji benzynowej, kilka kilometrów dalej przed Medulinem jest Plodine

To moja relacja z Banjole:
plywanie-na-swistaku-czyli-alpy-i-jadran-lipiec-2014-t47099-60.html
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.08.2015 22:42

Przeczytałam.
Widzę, że mam skarbnicę wiedzy... gdzieś nieopodal.

Kilka pytań się pojawiło, pewnie znasz odpowiedź - w której części (dzielnicy???) Banjole najlepiej się ulokować, żeby mieć fajną plażę pod nosem? W pobliżu Centinery? Del Mar? A może Volmer jest też OK? Z mapy wydaje się, że mieszkając gdzieś przy Volmer dojście do plaży w Centinerze jest realne...?
Apartament, który znalazłam jest w okolicy Del Mar - tam bezpośrednio przy hotelu nie ma plaży, jest trochę w bok. Wydaje się Ok, choć na pewno nie ma takiej infrastruktury jak Centinera.
Czy do ośrodka Centinera można wejść z zewnątrz i kupić obiad? Plaża przy obiekcie jest ogólno dostępna? Jakieś wewnętrzne bary/kafejki? A w Del Mar?
Basen wewnętrzny w Centinera jest dostępny dla ludzi spoza hotelu (za opłatą)?
Z relacji wynika, że roweru nie pożyczałeś - ale może gdzieś Ci się rzuciło w oczy, że wypożyczalnia istnieje?

Na koniec - pewnie nie sprawdzałeś, ale zakładając, że chciałbyś tam pojechać ponownie i tym razem do prywatnego apartamentu - szukałbyś czegoś do zarezerwowania czy decydowałabyś się jechać w ciemno - dużo apartamentów i można wybierać szukając najlepszej opcji czy ...niekoniecznie?

I na koniec - gdybyś jechał z Cieszyna prosto do Banjole, to jaką trasą? Pytam, bo my ostatnio wybraliśmy opcję węgierską i sobie chwaliliśmy (to były czasy przed napływem uchodźców...), ale wiem, że wiele ludzi woli opcję przez Czechy i Austrię
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 22:57

My spaliśmy w Centinerze, koło Del Mar jest plaża na lewo od hotelu.
Odległości nie są duże, więc da się spokojnie zaliczyć plaże w Centinerze i koło Del Mar

W Centinerze wjazd do ośrodka jest bezpłatny, parking też 8)
Są bary i kafejki.
Restauracja w Centinerze jest dostępna dla gości z zewnątrz.
Oczywiście można kupić obiad czy kolację.
Basen jest dostępny dla tych, co nie mieszkają w Centinerze za dopłatą.

W Del Mar jest sporo drogich sklepów, są knajpy, lodziarnia, itp.

Rowery są do wypożyczenia w Del Mar.
Generalnie Del Mar jest drogim hotelem, np. gałka lodów kosztuje 10 kun, a w Centinerze 7 kun

Raczej w ciemno bym nie jechał, bo apartamentów nie jest tam dużo, są od siebie oddalone, łażenie w upale kilka kilometrów nie jest specjalnie przyjemne.

Można jechać przez Węgry, my pojechaliśmy przez Austrię i Słowenię.


Pozdrawiam rodaczkę stela :D
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 31.08.2015 23:28

Pocieszyłeś mnie:)
W samym Centinerze nie ma wolnych miejsc w interesującym nas terminie, ale skoro można korzystać z restauracji i plaży oraz wjechać i zaparkować na terenie, to sumarycznie może nie mieć znaczenia, że wioska raczej senna.
Zdaję sobie sprawę z tego, że Banjole nie jest duże w sensie ilości domów/mieszkańców, ale z mapy wygląda jakby było rozwleczone, a domy umieszczone wokół zatoczek, a ponieważ linia brzegowa jest mocno porozrywana, to robi się kawał lądu do rozpoznania.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2015 23:34

Szczerze powiedziawszy najciekawiej jest koło Centinery i Del Mar, resztę można sobie odpuścić 8)
jotem
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotem » 01.09.2015 00:26

Znaleziony wcześniej apartament jest kolo Del Mar, koło Centinery nie potrafię nic znaleźć :evil:
Przemyslaw
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.01.2010
Banjole

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemyslaw » 04.10.2017 10:54

Czy ktos moze cos powiedziec cos o tej miejscowosci jakie plaze sklepy i ine atrakcje :D :papa: :( 8O :roll: :lol:
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013
Re: Banjole

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.10.2017 11:31

Dobry wybór. Mała wioseczka niedaleko Puli. Blisko też Kamenjak. Można się wybrać do Rovinji. Byłem tam tylko co prawda rowerkiem pozwiedzać ale podobało mi się i gdybym kiedyś szukał nowego miejsca to Banjole jak najbardziej by mi pasowało.
Przemyslaw
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.01.2010
Banjole

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemyslaw » 05.03.2018 12:21

Prosze cos oinformacje o tej miejscowosci jakie sklepy atrakcje jakie plaze pozdrawiam Przemek. :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :hut:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.03.2018 14:37


Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Banjole - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone