Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.03.2008 09:17

PAP :D

Bardzo ciekawy odcinek :!: chociaż tylko 'przejechany' . Ale rozumiem i cel i obawy, taki mniej więcej sam cel mieliśmy jadąc w 2006 przez Albanię, pierwszy i na razie jedyny raz. A jak się już przejedzie, tak jakoś wszystko się rozjaśnia i nieco 'wyjaśnia', ludzie wyglądają normalnie, miasta wyglądają też normalnie i człowiek sobie myśli :'Nie było się przecież czego bać' :idea:
No może w przypadku Kosova ilość wojska i jego baz tak dokładnie przez Ciebie opisanych nie pozwalało zapomnieć o pewnej w obecnych czasach 'wyjątkowości' tego miejsca :roll:

PAP napisał(a):O ile Albania została jakoś 'przetrawiona', o tyle w kwestii Kosova zapanował blady strach i panika. W swej naiwności, szanowna Rodzicielka zadzwoniła do 'sfotygowanego' polskiego MSZ oraz serbskiej ambasady celem uzyskania 'obiektywnej' informacji co do stanu bezpieczeństwa w Kosovie. Jak łatwo się domyśleć, obraz który został jej nakreślony, był pełen grasujących po ulicach band, gwałcących i mordujących wszelakie napotkane istoty ludzkie, mnogich aktów terroru z podkładaniem bomb włącznie, oraz dalszego przelewu krwi, mającego nastąpić lada dzień


WOW 8O

PAP napisał(a):usiadłem ... z mapą


Z mapą czy może ..............z MAPĄ :?: :lol: :lol: :lol:

PAP napisał(a):Na horyzoncie po lewej stronie widnieje lekko ośnieżona góra, wchodząca w skład większego pasma.


Ta góra, jak się domyślam pokazana na kolejnym zdjęciu, to Ljuboten 2499 m n.p.m., leżąca na granicy a wchodząca w skład rozległego i wysokiego pasma Sar Planina. Niestety :( mimo próby, nie udało nam się stanąć na jej szczycie :(

PAP napisał(a):W Rozaje odbijamy na zachód w stronę Berane


Też jechaliśmy tą trasą........... :D 8O Po raz kolejny w tym roku się spotykamy :lol:
AnetaA
Cromaniak
Posty: 881
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnetaA » 11.03.2008 11:25

Cenne uwagi nt. Kosowa,o którym wiemy tyle, ile łaskawie raczą nam przekazać oficjalne źródła,co nie znaczy,że przekazują tzw.prawdę obiektywną,ciekawe uzupełnienie do moich wiadomości prawie z pierwszej ręki,ale w dużej mierze, muszę przyznać ,Wasze wrażenia pokrywają się ze zdaniem tam stacjonujących
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 11.03.2008 13:42

Jeszcze raz się potwierdza, że podobno najbardziej ludzie boją się tego, czego nie znają :D

Nie miałyśmy jeszcze Kosova po drodze, ale nic straconego! :D Trzeba by tam na trochę dłużej, teren pooglądać, ludzi pozaczepiać :D

W Rożaje mamy swoich czarnogórskich łączników :lol: w postaci rodzinki, która poznałyśmy w Dobrocie koło Kotoru :lol:

I oczywiście jeszcze w temacie arbuzów - Lenka przybij piątkę! :lol: :lol: :lol:
MAPA
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 03.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MAPA » 11.03.2008 14:15

Shrtiga,

do tego, co napisałaś o lęku przed nieznanym dodałabym jeszcze, iż nie ma podróżowania bez ryzyka ... Ryzyko wpisane jest niejako w podróżowanie. Aby coś zobaczyć, należy to ryzyko podjąć.

Brakowało mi na naszej bałkańskiej wyprawie tego, co udało się Tobie, a mianowicie poznania przypadkowych ludzi, rozmowy z nimi, wysłuchania historii ich losów. To właśnie dopełnia obraz miejsc, które się poznaje. U nas przeszkodą była bariera językowa i prozaiczny brak czasu, który zapełniony był karmieniem Jaśka, przewijaniem, etc.
Może jak z PAPą wybierzemy się sami (pewnie będąc juz emerytami :lol: ), uda się tak spokojnie usiąść koło kogoś i porozmawiać ...

Pozdrawiam serdecznie,

MAPA
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 11.03.2008 16:19

Doskonale rozumiem Twoje (Wasze) rozterki dnia poprzedzającego Kosowo. I cieszę się, że racjonalizm, logistyka i ... chęć przygody :) zwyciężyły obawy. Racja była po właściwej stronie :) Kapitalnie opisany dzień. Pozdrawiam 8)
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 11.03.2008 16:45

relacja - rewelacja i piękne zdjęcia.

Ja zatem zmieniam plany wakacyjne co jest pokłosiem tej relacji - chociaż ja dawno skończyłem 34 lata (podobnie mam urodziny w styczniu jak PAP) ale nie boję się i też w gronie 2+2 w tym roku zahaczę na parę dni w takie rejony jak:
1. Kanion Pivy i Tary wraz z drogą tuneli.
2. Durmitor z Żabliakiem i serpentynami.
3. Kotor zraz z zatoką i górami
Następnie wracam we wcześniej planowane miejsca czyli :
4. Mediugoria
5. Mostar
6. Hvar
7. Brela lub Marusici

Związku ze zmianą planów musze zmienić trasy tam i nazad czyli:
Tam: jadę przez Słowację, Węgry, (nigdy tą trasą nie jechałem) i BiH na kierunek Sarajewo i dalej na Durmitor..........

Nazad: już normalnie (uff !!) czyli autostrada .... przez Maribor, Wiedeń, Bratysławę.

Jeszcze mam pytanie do PAP czy Skoda jest diesel (1,9 TDI) czy benzyniak - bo jakoś dziwnie nie mogę rozpoznać ?
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:17

Buber napisał(a): Podziwiam całą rodzinę za przejechaną trasę, mimo przestróg "Matki Rodzicielki". Mojej mamie w tamtym roku Mostar wystarczył, jako powód strachu.


Bubrze,

Widać matki tak już mają, że boją sie na zapas :roll: :) ... ale od tego są ojcowie, aby być przeciwwagą :wink: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:23

Janusz Bajcer napisał(a):Odcinek 32 można polecić dla wszystkich jako lektura obowiązkowa w sprawie niepodległości Kosova :lol: :!:


Januszu,

Dzięki za rekomendację :D ... mam jednak wrażenie, że ci co już posiedli 'wiedzę absolutną' :wink: w kwestii Kosova, i tak zobaczą w tym odcinku to co będą chcieli zobaczyć i nie nakłoni ich on do większej dozy obiektywizmu w ocenie :( ... a szkoda, bo nie ma nic gorszego niż uprzedzenia :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:41

kulka53 napisał(a): A jak się już przejedzie, tak jakoś wszystko się rozjaśnia i nieco 'wyjaśnia', ludzie wyglądają normalnie, miasta wyglądają też normalnie i człowiek sobie myśli :'Nie było się przecież czego bać' :idea:


Kulka,

Dokładnie tak :!: :D ... zwłaszcza jak o danym regionie mało można wygrzebać w necie => trasa w Albanii z Tepelene do Korce czy rzeczone Kosovo ... jak do Kosova nie zawita jakaś fala 'szaleństwa', na co wierzę kosovscy Albańczycy nie mają ochoty, to w tym roku też chcemy tam wpaś, ale tym razem z noclegiem i zwiedzaniem na nogach ... monastyry + górki (Boge) koło Peja oraz Prishtina :D ...


kulka53 napisał(a):
PAP napisał(a):usiadłem ... z mapą


Z mapą czy może ..............z MAPĄ :?: :lol: :lol: :lol:


Z mapą :wink: :lol: :lol: , bo MAPA w kwestii map, to wbrew powszechnym skojarzeniom, specjalnie pomocna nie jest :lol: :lol: :lol: ... ja już wolę jechać bez mapy, niż słuchać MAPY wskazówek wyczytanych z mapy :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:


kulka53 napisał(a):
PAP napisał(a):W Rozaje odbijamy na zachód w stronę Berane


Też jechaliśmy tą trasą........... :D 8O Po raz kolejny w tym roku się spotykamy :lol:


Nie ukrywam, że ma pewne zaległości w czytaniu waszej CzarnoGÓRSKIEJ relacji :( ... nadrobię w wolnej chwili :!: :D ... ale domyślam się, że to było w drodze z MNE do PL, prawda :) :?:

Pozdarwiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:47

AnetaA napisał(a): ... ciekawe uzupełnienie do moich wiadomości prawie z pierwszej ręki,ale w dużej mierze, muszę przyznać ,Wasze wrażenia pokrywają się ze zdaniem tam stacjonujących


Aneto,

Tom rad wielce, zwłaszcza, że zachowanie obiektywizmu w ocenie (lub czegoś doń zbliżonego) wymaga ciągłej samokontroli, gdyż łatwo popaść w skrajności :roll: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:53

shtriga napisał(a): Jeszcze raz się potwierdza, że podobno najbardziej ludzie boją się tego, czego nie znają :D


shtriga,

... i że strach ma WIELKIE oczy :roll: :D :D ...

shtriga napisał(a): I oczywiście jeszcze w temacie arbuzów - Lenka przybij piątkę! :lol: :lol: :lol:


Jak tak patrzę na moją córcię, a zwłaszcza na jej sposób żywienia = suche bułki na śniadanie i kolację czy same ziemniaki na obiad, to mam wrażenie, że rośnie nam druga shtriga :wink: :lol: :lol: :lol: ... co nie je, nie pije, a chodzi i żyje :lol: :lol: :lol: ... a energii ma za pięciu :!: :roll: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 18:57

plavac napisał(a): Kapitalnie opisany dzień


plavac,

Dzięki za słowo uznania :D ... 'rodziłem' go przez kilka dni i urodzić nie mogłem, aż nawet MAPA stwierdziła, że jestem nie do wytrzymania w tym transie twórczym :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 11.03.2008 19:08

donia2 napisał(a): relacja - rewelacja i piękne zdjęcia.


donia,

Co Wy (Ty + plavac) tacy 'komplementarni' się zrobiliście pod tym Wawelem dla mieszkańców stolycy :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :?:

donia2 napisał(a): Ja zatem zmieniam plany wakacyjne co jest pokłosiem tej relacji


To czekamy na relację, z DOBRZE podpisanymi zdjęciami :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

donia2 napisał(a): podobnie mam urodziny w styczniu jak PAP


A skąd to takie założenie, żem ja w styczniu rodzony :wink: :?: :D :D
... kolegujesz się z tym, jak mu tam, od tej wanny :wink: :?: :lol: :lol: :lol: :lol:

donia2 napisał(a): Jeszcze mam pytanie do PAP czy Skoda jest diesel (1,9 TDI) czy benzyniak - bo jakoś dziwnie nie mogę rozpoznać ?


Widzę, ze z miesiącem urodzin łatwiej poszło niż z rodzajem silnika :wink: :lol: :lol: ... i widzę, że wątek czyta się wybiórczo, bo była już o tym mowa (bodajże Korneliusz o to pytał :papa: ) :roll: :roll: :wink: :lol: :lol: ... diesel 1,9 TDI słabsza wersja :) ...

Pozdrawiam,

PAP
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 11.03.2008 21:22

PAP napisał(a):
donia,

Co Wy (Ty + plavac) tacy 'komplementarni' się zrobiliście pod tym Wawelem dla mieszkańców stolycy :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :?:



Bo my to z tych, co nie mają uprzedzeń :D :D :D
donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 11.03.2008 21:49

PAP sprawdź sobie dowód rejestracyjny czy aby nie masz wpisane tak:
silnik "1,9 TDI" a rodzaj paliwa "benzyna" :?: :?: :lol: :lol:



Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone