Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 ...

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: Warto być na chorobowym.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.02.2008 17:36

Korneliusz napisał(a): Pap-u mam pytanie w sprawach cen!!
Np. ile kosztował Was obiad w tej sympatycznej restauracji w Gjirokastrze?Ile kosztował 1 litr ropy?
Ile kosztuje piwo w sklepie? i inne...


Korneliuszu,

W wolnej chwili podeślę Tobie i Kulce odpowiedzi na wasze cenowe pytanie ... ale taraz powiem, że tak ogólnie ceny są na poziomie czarnogórskim ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.02.2008 17:41

Tekla napisał(a): Nadszedł więc dzień 20 lutego 2008 roku kiedy to rozpoczęłam swoją prywatną przygodę z Papem, Mapą i młodzieżą na szelkach :wink:
Narazie podsumowałam BiH...
Bardzo Ci dziękuję za te rozdziały, bowiem ta ilość stron początkowo napawała mnie niechęcią (uupss), a ten podział na 1szej stronie wiele ułatwia.
P.S. Założyłam sobie nawet notatnik, żeby spisywać najciekawsze informacje... Pozdrav :wink:


Tekla,

To miło mi bardzo, że i Ty, pomimo takich przeszkód :wink: dobiłaś się wreszcie do komputera i czytasz ... z jednej strony należałoby Ci życzyć, aby twoi Panowie poleżeli w łożkach jeszcze jakiś dłuższy czas :wink: :lol: :lol: ... ale z drugiej strony im należy życzyć szybkiego powrotu do zdrowia :D ... więc może w ramach kompromisu zachęć Ich do wspólnego czytania :idea: :roll: :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 20.02.2008 18:07

PAP napisał(a):To zapewne na skutek bezrobocia :( ... ale swoją drogą, gdybyś się zapuścił w tym samym składzie i z aparatem w ręku na warszawską Pragię Północ tudzież do Nowej Huty, to też byś był oglądany jako okaz :wink: , a jest i spora szansa, że by Cię kolesie wyzwolili od ciężaru twego aparatu :lol: :lol: ... a my przecież nie Albania, tylko pępek Europy jesteśmy :wink: :lol: :lol:

Nie przeczę. I dlatego unikam zarówno Pragi Północ jak i Nowej Huty po zmierzchu... :lol: BTW są miejsca w Krakowie jeszcze bardziej "szemrane" (Wola Duchacka, Kozłówek) w których jak mawia mój znajomy mieszkają ci co się do Nowej Huty nie załapali :wink: Tam faktycznie łatwiej jest o guza niż w Albanii :wink:
Jedyny problem jaki w Albanii widzę pod kątem spędzenia tam wakacji to wszechobecna bieda, która zawsze rodzi pospolitą przestępczość a i broni też tam nie brakuje. Natomiast nie mam żadnych wątpliwości że przeciętni Albańczycy jako naród o innej kulturze są całkowicie przyjaźnie nastawieni do wszystkich turystów.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: Warto być na chorobowym.....

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 20.02.2008 23:23

PAP napisał(a):
Korneliusz napisał(a): Pap-u mam pytanie w sprawach cen!!
Np. ile kosztował Was obiad w tej sympatycznej restauracji w Gjirokastrze?Ile kosztował 1 litr ropy?
Ile kosztuje piwo w sklepie? i inne...


Korneliuszu,

W wolnej chwili podeślę Tobie i Kulce odpowiedzi na wasze cenowe pytanie ... ale taraz powiem, że tak ogólnie ceny są na poziomie czarnogórskim ...

Pozdrawiam,

PAP


Kulka + Korneliusz,

A oto 'wasze' ceny :D:
1 EUR = 122 ALL

2 bilety twierdza = 400 ALL = 3,3 EUR
obiad restauracja Gjirokastra = 1400 ALL = 11,5 EUR
inne obiady Albania = 800 - 1800 ALL = 6,6 - 15 EUR
ON/litr = około (jeżeli mnie pamięć nie myli :) ) 130 ALL = 1,07 EUR (paradoksalnie droższe paliwo było tylko w HR, ale pamiętajmy, że to był październik 2007, więc ceny paliwa wszędzie poszły w górę ...)
dżem figowy = 100 ALL = 0,8 EUR
piwo Tirana 0,5l w sklepie = szczerze nie pamiętam, ale coś mi się wydaje że około 100 ALL, ale podkreślam w y d a j e

Pozdrawiam,

PAP
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 21.02.2008 08:00

PAP napisał(a):2 bilety twierdza = 400 ALL = 3,3 EUR


Dzięki :D Stać nas :lol:

PAP napisał(a):W tym roku też się tam wybieramy i to na trochę dłużej niż w 2007 roku :D :D


To zdanie to kolejny 'dowód' na to, że masz zamiar dogłębnie zaznajomić się z Albanią, wcześniej wspominałeś też o ponownym pobycie w Durmitorze, jeszcze wcześniej m in o drodze Karlobag - Gospic.......... :D

Wiem, ze w 2006 podobną wyprawę odbyliście do RO, BG, TR.......... W tym przypadku nie wspominasz o chęci ponownego odwiedzenia tych krajów. Nie wspominasz 'bo nie' :lol: czy może uważasz, że nie ma po co drugi raz tam jechać bo zobaczyłeś wszystko co by Cię interesowało za pierwszym razem :?:

Czy wg Ciebie zachodnia część Bałkanów jest po prostu ciekawsza, bezpieczniejsza, przyjaźniejsi są ludzie :?: Dlaczego w tym roku chcesz się właśnie w te rejony wybrać jeszcze raz :?:

Jeżeli planowałeś coś na ten temat napisać, w jakiś sposób odnieść się do tego zagadnienia po zakończeniu relacji - poczekam :lol:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 21.02.2008 08:47

Wszyscy poczekamy :) My też cierpliwie na zdjęcia ( nie tylko ).
Już to raz pisałem , ale przypomnę - nie tylko dla PAP-a - sen to zdrowie :D
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.02.2008 09:44

kulka53 napisał(a):
PAP napisał(a):W tym roku też się tam wybieramy i to na trochę dłużej niż w 2007 roku :D :D


To zdanie to kolejny 'dowód' na to, że masz zamiar dogłębnie zaznajomić się z Albanią, wcześniej wspominałeś też o ponownym pobycie w Durmitorze, jeszcze wcześniej m in o drodze Karlobag - Gospic.......... :D

Wiem, ze w 2006 podobną wyprawę odbyliście do RO, BG, TR.......... W tym przypadku nie wspominasz o chęci ponownego odwiedzenia tych krajów. Nie wspominasz 'bo nie' :lol: czy może uważasz, że nie ma po co drugi raz tam jechać bo zobaczyłeś wszystko co by Cię interesowało za pierwszym razem :?:

Czy wg Ciebie zachodnia część Bałkanów jest po prostu ciekawsza, bezpieczniejsza, przyjaźniejsi są ludzie :?: Dlaczego w tym roku chcesz się właśnie w te rejony wybrać jeszcze raz :?:

Jeżeli planowałeś coś na ten temat napisać, w jakiś sposób odnieść się do tego zagadnienia po zakończeniu relacji - poczekam :lol:


Kulka,

Więc tak. W tym roku w planach jest MK, AL i MNE, tak jak słusznie zauważyłeś. Generalnie mniej km, ale bardziej dokładnie i bardziej aktywnie (jakieś pochodzenie po górkach, trochę więcej plaży, mniej samochodu, więcej chodzenia i zwiedzania) :D. HR będzie musiała poczekać na kiedy indziej, ale realnie to gdzieś za parę lat. Na tą chwilę mamy pojęcie cóż tam jest, parę miejsc pozostało do przeksplorowania, w tym droga Karlobag - Gospic, ale ufam, że ona nie zając, nie ucieknie, Pag również :D. Natomiast w 2009 planujemy powrót do RO, BG, TR ... też aby 'doobejrzeć' to co umknęło nam w 2006 :D. Tak na prawdę, to chęć mamy tam pojechać już w tym roku, ale przyjęta kolejność wynika z tego, że planujemy przejść z modelu rodziny 2+2 na 2+3, więc jeszcze w starym składzie chcemy odbyć bardziej aktywną wyprawę do MK, AL i MNE, aby rok później już w powiększonym składzie zrealizować wariant bardziej stacjonarny i bardziej dostosowany do najnowszego członka ekipy :D :D :D ... a w kolejnych lata ... oj, planów mam pełną głowę, oby tylko było zdrowie, środki finansowe i czas :roll: :D :D :D ...

Co do refleksji 'wyższych' :lol: dotyczących Bałkanów zachodnich, to mam plan je zawrzeć w epilogu tej relacji, tak jak słusznie przypuszczałeś :wink: :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 21.02.2008 14:04

darek1 napisał(a):
shtriga napisał(a):Te bransoletki....... Pozdrawiam!



Coś mi się wydaje. że Ciebie lepiej wyżywić jak ubrać


Zdecydowanie lepiej ją żywić 8) 8) 8) choć.... i tu czasami mogą być wyjątki :wink:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.02.2008 14:48

PAP napisał(a):oj, planów mam pełną głowę, oby tylko było zdrowie, środki finansowe i czas :roll: :D :D :D ...
PAP


Życzę Wam z całego serca spełnienia tych wszystkich planów. Powodzenia!!!

Bo jak spełnicie te plany i pojedziecie we wszystkie fajne miejsca to na pewno napiszecie kolejne za...biaszcze relacje, które będę z zapartym tchem czytać i oglądać :P :wink:

Pozdrawiam i oczywiście czekam na kolejny odcinek!
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 21.02.2008 18:08

PAP!
Jeśli meeg używa "takich" :wink: mocnych przymiotników, to znaczy, że musi to być naprawdę ..je........ relacja :lol:

P.s. czytam ją z zaciekawieniem m.in. dlatego że wiem, że ... prawdopodobnie nigdy tam nie pojadę .
A dzięki Wam tam jestem 8)

Pozdraviam
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.02.2008 19:39

meeg napisał(a):
PAP napisał(a):oj, planów mam pełną głowę, oby tylko było zdrowie, środki finansowe i czas :roll: :D :D :D ...
PAP


Bo jak spełnicie te plany i pojedziecie we wszystkie fajne miejsca to na pewno napiszecie kolejne za...biaszcze relacje, które będę z zapartym tchem czytać i oglądać :P :wink:


meeg,

Pytanie, czy będą inni chętni do czytania :wink: :roll: :?: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.02.2008 19:43

a to ja napisał(a):PAP!
Jeśli meeg używa "takich" :wink: mocnych przymiotników, to znaczy, że musi to być naprawdę ..je........ relacja :lol:


atojko,

A to jeszcze zależy, co się kryje pod tymi kropkami :roll: ... bo to wcale nie musi być 'plus dodatni', jak powiedział kiedyś jeden ze znanych klasyków języka polskiego :wink: :lol: :lol: :lol: ...

Pozdrawiam,

PAP
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 21.02.2008 20:47

PAP napisał(a):Pytanie, czy będą inni chętni do czytania :wink: :roll: :?: :lol: :lol: ...
PAP


Myślę, że tutaj nie ma niewiadomych - zresztą popatrz na obecną relację - okres zimowy czyli tzw. martwy sezon, a u Ciebie ruch jak latem! Dzięki tej relacji forum nie zamiera, a niektóre zimowe niedźwiedzie (m.in. ja :wink: ) obudziły się wcześniej niż zwykle i nie myślą nawet o zasypianiu! :lol:

Natomiast jeśli chodzi o te kropki to jak najbardziej należy uzupełnić je samymi plusami, bo ta relacja jest, powtórzę raz jeszcze za..biaszcza :hearts: :hearts: :hearts: (mam nadzieję, że Janusz nie będzie mi wypominał kaleczenia naszej mowy :wink: )


Nawiążę jeszcze do zdjęć - w jakimś poście parę stron wcześniej ktoś zarzucał Ci PAP-ie, że mogłeś na słupki w samochodzie uważać 8O ...
Ja czytając i oglądając Twoją relacje stwierdziłam, że te zdjęcia z jazdy są właśnie super :P . Miedzy innymi dzięki nim ta relacja ma swój wyjątkowy smak i charakter. Pokazuje dynamiczną sytuację, a przede wszystkim to jak wygląda konkretna trasa, miejsce, a nawet parking. I właśnie to mi się bardzo spodobało! Taki świat zza samochodowej szyby jest autentycznym, niezastąpionym drogowskazem dla innych, za co na pewno w przyszłości niejedna osoba Wam podziękuje.

Pozdrawiam serdecznie i czekam niecierpliwie na cd
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2008 21:08

PAP napisał(a):...Pytanie, czy będą inni chętni do czytania :wink: :roll: :?: :lol: :lol: ....

PAP - już nie bądź taki skromny :lol: :lol: :wink: Licznik odwiedzin Twojego wątku na tą chwile wynosi: 71912, odpowiedzi: 778 no to ja nie mam pytań :wink:
A nie przepraszam, mam jedno pytanie - kiedy będzie ciąg dalszy :?: :lol:
Pozdrav :papa:
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1349
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 21.02.2008 21:19

meeg napisał(a): Nawiążę jeszcze do zdjęć - w jakimś poście parę stron wcześniej ktoś zarzucał Ci PAP-ie, że mogłeś na słupki w samochodzie uważać 8O ...
Ja czytając i oglądając Twoją relacje stwierdziłam, że te zdjęcia z jazdy są właśnie super :P . Miedzy innymi dzięki nim ta relacja ma swój wyjątkowy smak i charakter. Pokazuje dynamiczną sytuację, a przede wszystkim to jak wygląda konkretna trasa, miejsce, a nawet parking. I właśnie to mi się bardzo spodobało! Taki świat zza samochodowej szyby jest autentycznym, niezastąpionym drogowskazem dla innych, za co na pewno w przyszłości niejedna osoba Wam podziękuje.


meeg,

Cieszę się, że tak to odbierasz :D Mam nadzieję, że nie Ty jedyna :roll: :lol: Taki był dokładnie zamysł formatu tej relacji, aby dać Wam Czytelnikom 'wirtualną podróż', aby każdy mógł sam siebie wyobrazić w tych wszystkich miejscach i ocenić, czy chce tam pojechać w realu czy nie :roll: :D :D ...

Pozdrawiam,

PAP
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
BAŁKANY 2007 & 2008 & 2019 & 2020 & 2021 & 2022 .....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone